Handle

Rádoby brutální horor u kterého se člověk snad ani nemůže bát. No, pár dobrých momentů asi má, ale spíš palec dolů. Čekal jsem víc a srovnávání se Saw... to je teda dost mimo mísu. ()

Genero

Ano, Kevin už je zase sám doma, jen nám od chvíle, co se poprvé oholil, povážlivě vytáhl a zmužněl. I ty pasti jsou tak nějak sofistikovanější než dřív. Ačkoliv se mi občas zastesklo po dětsky naivním benzínu v hajzlmíse a angličákách rozesetých po podlaze, žiletky v okenním rámu své kouzlo jistě také nepostrádají. K tomu pěkná muzika a hlavní hrdina, co pobral něco fištrónu a dobře ví, že zavřený ve skříni zabijákovým spárům neunikne. Jen mě leká, že se rejža neobešel bez dlouhých záběrů na hnusné chlupaté pavouky a vypasené šváby. Copak by byl takový problém občas si jen tak švenknout na nějaké to malé koťátko hrající si s babiččiným klubíčkem bavlny nebo mývala s čumáčkem ponořeným do mísy s jahodovým pyré? ()

PROROK14

Myslím, že toto je určite jeden z najlepších hororov za posledné roky na rozdiel od posledných Saw, z ktorých štvrtá a piata časť sú skoro sračky. Na rozdiel od nich obsahuje tento film poriadnu dávku napätia. Takto dobre som si to snáď ani nepredstavoval. Brutalita je tu použitá (aspoň podľa mňa) celkom rozumne a rejžo vedel kedy dosť. Takže v tomto ohľade nemám čo vytknúť. A keďže dnes už je dosť ťažké natrafiť na dobrý film z tohoto žánru tak dávam plné hodnotenie, lebo na rozdiel od posledných Sawov mám z toho mnohonásobne lepší pocit. 85% ()

Litsarch

Pasti, pasti, pastičky... Jako fanoušek série SAW jsem se při tomto snímku výtečně bavil... Rád si někdy pustím brutalitku a pokud to má vychytané pastičky ála SAW, jako zde, tak má snímek vyhráno... Josh Stewart to zahrál parádně, ostatní herci tam byli spíše "do počtu"... Ani o "scénáři" se nějak v tomto případě nedá mluvit... Nemá hlavu ani patu, aspoň já doteď nevím proč a na co lidi sbíral, a celkově to má jen děj "dostat se pryč živý", ale čert to vem... Když si totiž vezmu ty krásné pasti a muziku, která parádně podtrhuje, a až místy vyzdvihuje, celý snímek, tak se jedná v mých očích o nadprůměrnou odpočinkovou podívanou... :) ()

Ouwen

Námět určitě zajímavej! Pastí je skutečně požehnaně, vynikající hlavní hrdina, stojící proti úplnýmu magorovi, který do kreativity nemá daleko. Strašně depresivní, bezvýchodné, minimalistické a atmosférické, nejlépe to shrnout do fráze podmaňující. A občas i drsné, nechutné. ()

moviesfan

Vcelku slušný thriller s dobrou atmosférou a vydařeným záporákem. Občas mě štvaly postavy, které jak naschvál museli udělat pravý opak toho, co jim bylo řečeno. I tak se mi film zamlouval. ()

Nick Tow

Úplný súhlas s kolegom Freemind-om. Ale čítajúc tunajšie komentáre sme možno obaja videli nejaký celkom iný film. P. S. Vlastne som ani tak nevidel film, ako nevydarený záznam z festivalu železiarskych potrieb. ()

Skrk

Super horor, který nepřestane nudit do poslední minuty. Celou tu dobu koukáte, co bude a do toho hraje taková ta hudba, která si hraje s psychikou diváka. Gore scény jsou parádní. Škoda jen té parodické masky záporáka....a taky nemám rád, když nevinná zvířata ve filmu trpí. (viz kočka) ()

corpsy

Krvavosť pre všetkých fanúšikov krvavostí. Čakajte, že sa ale nedočkáte niečoho, čo by s vami zatriaslo a zanechalo silný dojem. ()

Astaroth12

Na začiatku tohto filmu,som si uvedomil že je to predchodca vynikajúceho THE COLLECTION. Tak som sa spokojne usadil, dúfajúc že to bude aspoň tak dobre ako The Collection.Ako plynul tento film,tak aj moje očakávania sa strácali a môj spokojný vyraz sa zmenil na strnuli úškrn.Tak poporiadku:Strašne ma žralo nelogické správanie niektorých postáv,zaspatý vyraz J.Stewarta(niekedy vyzeral ako čerstvo zobudený), tak sa mi nechcelo veriť, že by tak intenzívne odolával besneniu vraha. A vrah vyzeral niekedy strašne neistý, ako keby bol v zácviku a ešte sa len zaúčal,alebo mu viac sedí svoje domáce prostredie. Vraždy resp.mučenie boli na dobrej úrovni, atmosféra docela ušla. Tak či onak. Bavil som sa, ale len na polovicu. ()

Andersis

Dům plný pastí a vrach z vizáží jako by byl služebník Hellraisera. Krev cáká, kosti křupou a je tu další variace na SAW. Já sem si to užil. ()

ledzepfan

Je to fajn a každému koho baví tenhle typ zábavy bych to asi doporučil...Poměřování sil se svými francouzskými kolegy to ale prohrává díky přílišné překombinovanosti, nesmyslnosti celého collectorova postupu a celkové stylisaci,která zabíjí jakýkoliv náznak reality...........Je tam ale pár napínavých scén(minimálně ta s bauhausovským doprovodem byla vymazlená :) ),pěkně drásavá hudba a i kdyby vás to nechytlo,tak to uběhne hezky svižně ...solidních 65% ()

Kryton

Doporučím každému bez rozdílu věku, pohlaví a rasy: "Film si dejte až po půlhodině!". Půl hodina seznamování s hrdinou je nuda a filmu ani neprospívá ani nepomáhá. Jakmile se zlodějíček dostane do domu, pak začíná film. Docela mě překvapilo, že se i dneska dá udělat atmosférický horor kombinující brutální prvky SAW a jen v jednom domě. Pasti, tmavé kouty, honička skrze dům....Budete držet palce tomu zlodějíčkovi. Není to nic světového. Pokud by se šlo do jádra, pak je to citace klasických hororů a klišé. Neříkejte, že něco takového není ve starém Haloweenu. Jen té krvé a střev je tu více. Milé překvapení, ale jen ta první půlhodina nemusela být. Však v pokračování na to šli rovnou po hlavě. Hodnocení OST: Hudba neruší a to je u hororu dobrá věc! Atmosférické a strašidelné. 7/10 ()

hous.enka

Ne, tohle není variace na sérii Saw. V Saw není totiž šokující samotné násilí, ale prostředky, které k němu vedou (a hlavně ta myšlenka, samozřejmě). The Collector je bohapustej úchylák, co má rád krev. Žádné vazby, vztahy, ideje, nic. To, že někoho natáhnete na rybářskej háček, z vás ještě mistra neudělá. ()

Paxxx.cz

Jakožto horor víceméně tuctová záležitost (především co se konce týče-hlavně za něj palec dolů). Na druhou stranu atmosféra by se zde dala krájet, jako mnozí zde bych pochválil i hudbu. Na hnusárny, kterých tu určitě nebylo málo, si moc nepotrpím, přesto se tu objevilo pár dobře zapamatovatelných momentů a dobrých podělů...pro mě 60%. ()

TomX2

Predstavte si, že máte priateľa/priateľku, ktorá má veľa dlhov. Milujete ju na toľko, že jej dlhy chcete vyplatiť, no nie ste dosť bohatý na to, aby ste jej s dlhami pomohli. Keď zistíte, že váš bohatý zamestnávateľ ide s rodinou na dovolenku a dom je cez víkend prázdny, čo spravíte? Milujete svojho partnera na toľko, žeby ste šli dom svôjho šéfa vykradnúť? Áno? A myslíte si, že to bude dobrý nápad? To isté sa stalo aj hlavnému hrdinovi filmu "The Collector", ktorý sa rozhodol vykradnúť dom svôjho zamestnávateľa a zobrať mu nejaký ten cent alebo možno aj kameň.. Lenže bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Collector je film, ktorý si vás získa od začiatku do konca jak napätím, gore, tak aj kvalitným hereckým obsadením, výbornou kamerou a géniálnou hudbou (z ktorej mimochodom budete mať husiu kožu). Pre zaujímavosť, vo filme sa podielali aj tvorcovia filmovej sérií Saw, číže brutálnych scén tu nie je málo. Ja Collectora vidím, ako jeden z najlepších hororových filmov roku 2009, a vlastne aj ako jeden z najlepších hororov, ktoré som mal tú česť videť, takže môžem len odporúčať! PS: Ak ste milovníkom gore a chcete tých smrtí viac, pozrite si aj pokračovanie Collectora a to The Collection, ktorý už síce nie je tak dobre prepracovaný ako jeho predchodca, no stále ide po jeho stopách a darí sa mu to! edit (22.10.2018): Odčítavam hodnotenie. ()

Riddick77

Hovadina! Samoúčelná jatka v "domě hrůzy", která navíc doprovází nulový zájem o hlavního hrdinu a poměrně značné množství prapodivných nelogičností a podivuhodného jednání postav. Hm, tak těchto 90 minut se dalo využít lépe... 2/10! ()

Freemind

Omluva všem přátelům v krvi a střívku, nemohu jinak, musím si plivnout. K věci : Brutalita pro mě nikdy nebyl faktorem, který by mohl u horroru zlepšit nebo zhoršit hodnocení - to, že jí je tady opravdu požehnaně, tedy nemělo na mou percepci tohohle filmu žádný vliv. A to je možná škoda. Collector je levná produkce, která si hraje na něco, co není. Už během prvních deseti minut jsem si řekl "ze které kabelovky kurňa natahali ty herce???", po skončení filmu jsem si pak projel filmografie jednotlivých aktérů a předtucha se potvrdila. Schválně se pokochejte hereckým koncertem dvou toporných šášulů kolem 6 minuty. Já vím, že do horroru nemusí brát členy Národního Divadla, ale snad existuje nějaká spodní hranice, proboha. Ono to ale nekončí špatnými herci s nijakými obličeji. Když vypukne pravé peklo, začne veselá a hravá revue porušování veškerých fyzikálních, chemických, optických i zoologických zákonů, jaké vás jen mohou napadnout (švábi, kočka, zrcadlo etc.). U horrorů tohoto typu existují dvě cesty, kterak natočit pořádný film, který neuráží divákovu inteligenci - realistický a surrealistický. Realistická cesta vyžaduje důkladnou přípravu takřka s učebnicí lidské anatomie v pravici. Surrealistická může bořit všechna pravidla, ale vyžaduje vytvoření kompaktního, vizionářského mikrosvěta. A tady prosím máme - s prominutím - prd. Z realistického hlediska je to naprostá kravina, marně taky hledáme nějaké známky kreativity nebo vize, koncepce. Další průsery? Účesy, masky, střih, hudební režie, filtry ... Neohrabanost, nedůslednost, lenost. Je to prostě strašně špatně natočený film. ()

Makky

Vo výsledku veľmi dobre pozerateľný horor s pastičkami na štýl SAW a dobrou atmosférou. Potešil aj úplný záver, no tak či tak je to len obyčajný priemer na jedno pozretie. ()