My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

Danoboss

Film ma "zaujal" rovnako ako česká Mandragora, bezútešnosť, prázdnota, ešte naturalistickejšie scény. Tieto filmy nikdy nejako neprežívam, pretože sa nedokážem vcítiť do kože človeka, čo si dobrovoľne pichá heroín - nie že by som mu to prial, ale skrátka je mi ľahostajný, nemám s ním súcit a rovnako som nemal ani súcit s protagonistami zo stanice Zoo. ()

mohamedsfinger

Jsem jedním z mála lidí, které kniha neoslovila, takže jsem si říkal, že to bude stejné i u filmu, ale překvapivě došlo k opaku. Příběh byl sice zpracován útržkovitě, ale zato velmi realisticky a díky hercům (hlavně ta Natja) i uvěřitelně. Mimochodem David Bowie potěšil. Jako u většiny filmů o drogách vás i tento odradí, což asi bylo i jeho hlavním cílem. Ale nepřekonatelný Trainspotting samozřejmě nemá šanci předstihnout, avšak Requiem for a dream (který nemusím) se jako film o drogách před tímto třese jako zfetovaná troska při absťáku. ()

vitekpe

No, moc pekny pokoukani to teda neni... Temna legendarni kniha je prevypravena slusne, bezvychodnou atmosferu se podarilo zachytit s plnou silou. ()

Maynard.

Krásný romantický film o lásce a přátelství, který dává naději všem lidem Světa :o). A nebo že by to bylo jinak? Myslím, že už sem to jednou viděl, ale je to asi už dávno. Teď po smrti Bowieho se mi nějak dostal film pod ruku. Jako vostrá depka, to jako jednoznačně. Sice to má uplně hladkej děj, ale o to víc silnější. Vůbec nevadí, že to nehrajou opravdoví herci, ale amatéři, o to víc je to takový reálnější. Tahle stanice ZOO, to se měli němčouři teda čím chlubit, brr. Jo, v Prágllu na hlaváku to idnes.cz vypadá možná podobně, ale tolikle závislejch tam asi nikdy nebylo. Co mě pobavilo, tak rozmluvy o tom, že s "tím" přestanou. "No a když sme t tím teda přestali, tak si teď můžeme dát jednu dávečku, když už teď nejsme závislí" :o). Neměl bych si z tohodle dělat srandu, to je jasný. většina z nich si za to můžou sami. Lidi, dyť se dá volnej čas mnohem líp "ztrávit" :o)). ()

Lenarek

Jeden ze tří filmů, které jsem o narkomanech viděla. "My děti ze stanice ZOO", "Requiem za sen" a "Trainspotting". Tenhle byl nejlepší. Starý, špinavý Berlín působil více, než přesvědčivě. Poutavý příběh dívky, která začne brát drogy a začne žít pro mě hrozným, až neuvěřitelným životem. Otřesný zážitek. Chtěla jsem si po doznění titulků vzít něco na jídlo, ale během filmu mě přešla chuť. Přesto to nebyl pětihvězdičkový film. Jen jednou... ()

LEATHERFAC

Na tvrdých drogách na tom nejsi nikdy tolik blbě, abys na tom nemohl být ještě hůř... Kdo ví, chápe...kdo ne - nechť si pustí tenhle film. ()

bari68

Ďalší z filmov o ľuďoch, ktorí sa ocitli na šikmej ploche v slepej uličke vinou týchto sračiek.O to viac to bolo zarážajúce, že išlo ešte o neplnoletú mládež,resp.deti.Veľmi sugestívne, depresívne a surové.Presne také, aké to má byť a aký je vlastne odraz reality. ()

Kratas558

Bylo to přirozené, zajímavé, rozhodně to mělo ten správný feťácký pohled. Ale chybělo tomu tolik z mého pohledu, že nemohu hodnotit jinak. ()

Mistickzz

Film ma až tak nevtiahol do deja, je ovela viac podobných filmov, ktoré sa mi páčili viac, ale určite sa vrhnem na knihu, ktorá by mala byť pre mňa tým, čo som očakával od filmu. ()

DonQ

Fajn film, ale na fenomenální knihu to nemá. V současné době mohu doporučit pokračování knihy - Christiane F. Mj. se dozvíte proč byl David Bowie hrozná svině a které drogy od Christiane odebírala kapela Genesis. Je to však smutné čtení ženy na konci cesty...Dost věcí říká i k samotnému filmu. ()

Billie777

Jeden z nejlepších filmů o drogách, N. Brunckhorst zahrála svojí roli přesvědčivě. Silná podívaná s výbornou hudbou od Bowieho. ()

Balu...

Velice poutavě, realisticky natočený film o 14tiletých dětech závislých na heroinu - odehrává se v 80. létech, éře diskoték, Davida Bowieho a boomu tvrdých drog. Naturalisticky zahraná hlavní role a záběry na vnitrožilní aplikace "Ejdže" snad nikoho nemůže nechat chladným; stejně tak jako samozřejmost prodávajících se dětí na ulici, aby měli na svou další dávku.. ()

Callas

9/10 Jeden z filmů, na které opravdu sedí heslo "jen pro silné povahy". Pro mě šokující a dechberoucí příběh, při kterém jsem nevycházel z údivu. Ať už věk hlavních aktérů, nebo velice působivé a naturalistické záběry mnou opravdu zatřásly od základů. Spolu s Requiem for a dream tvoří tento snímek dle mého názoru "povinnou literaturu" drogové problematiky. ()

MareT.

Knížka je pro mě něco nepřekonatelného! A to co dělalo knížkou tak vynikající, to se do filmu nedostalo a ani nemohlo dostat! Byl by to tak 5 hodinový film! V knížce je hodně motivů, které ve filmu pochopitelně chyběli! Takže kdo nečetl nebude mít z filmu ten správný pocit jako při znalosti knížky! Přece to je výpověď narkomanky, která o sobě pověděla asi úplně vše! Ale i přesto je to dobrá adaptace a je zpracovnáná v rámci možnosti hodně dobře! ()

1860

Rád bych se pokusil o objektivní komentář, ale stále sedím před obrazovkou s otevřenou pusou a sliny mi kapají do klávesnice.. Film, který jsem vyhnal z hlavy, až když jsem začal číst předlohu, což se mi u jiného snímku ještě nikdy nestalo.. ()