Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

danoo

Veľmi ľahká, no zďaleka nie povrchná komédia. Podobné pocity som mal naposledy pri POD VPLYVOM LUNY s Cher. ()

drederik

Webb si asi vzal inspiraci z reklamního sloganu Staropramenu : "Kdy si naposledy udělal něco jinak?". A udělal moc dobře, protože v době kdy vzniká jedna "romantická komedie" nabitá hvězdami za druhou, se podobné filmečky vyjímají jak růže mezi trním. A i proto se nebojím dát nejvyšší hodnocení. ()

rowdys

Webb objavil nový recept na romcom a dramedy - v každom momente, v ktorom očakávate žánrovú vložku komédie, dostanete vložku drámy, tam kde romantiku tak komédiu atď, plus dobre zvolené časové strihy ako protiklad ružového rozbehu a horkosladkého dojazdu. A takýto obkročný filmový rým sa mi páči. Malo to šťavu počas celej minutáže, dej sa nijako nevnucoval, obsadenie pridalo ešte viac sympatií a občasné vysmievanie sa tradičnými klišé tým, že ich Webb schválne použil bolo fakt parádne. Budem sa tešiť keď o ňom v nasledujúcich rokoch opäť začujem. ()

terunka003

Životní, dramatické, romantické, osudové. A takové, co poznal asi každý z nás. Příběh o vztahu, o jeho krásném začátku, průměrném středu a spolu se stereotypními úkony se dostaneme až na omrzení a vyprchání všeho světlého a zajímavého, až se to jednoho dne už nedá přecházet. Lehký film pro každou duši, která to všechno aspoň jednou zažila. "Neexistuje osudová láska ani životní partner.." ()

Thommie

opravdu dobrej film, skvělá je postava Chloe Moretz hrající 100x krát chytřejší a zkušenější sestru :D to mě opravsdu pobavilo ()

uiu

Film na začátku slibuje, že se nejedná o typický romantický film. Paráda, řekla jsem si a očekávala něco ve stylu dokonalého Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Jenže... film vlastně vypráví příběh o chlapci, který se zamiluje do svojí spolupracovnice. Scénky jsou chronologicky zpřeházené, takže v kostce se dozvídáme, že si spolu začali, i když mu už na začátku vztahu řekla, že nehledá nic vážného. Přes ukrutně zamilované období se přenášíme dále přes hádky a žárlivé scény až k rozchodu. Chápu, že pro Američany je tohle šokující romantická komedie, ale pro normálního diváka (a nejspíš i normálního smrtelníka) je tohle naprosto přirozená věc, která ke vztahům patří a všem těm sladkým řečičkám, které nám romantické komedie - především z americké produkce - předkládají snad už věří jen pubertální dívky s Bravíčkem v ruce. Nepovažuji se za feministku, ale takhle nízké hodnocení dávám především proto, že hlavní hrdina je vždy zobrazován, jako trpící láskou, který je odhodlaný udělat pro svou milovanou cokoliv. Zatímco jeho přítelkyně je vykreslována jako ta největší mrcha, která si jeho citů neváží a jen díky ní vztah spěje do záhuby (neříkala mu už na začátku, že nehledá vážný vztah?) Takové černo-bílé rozvrhnutí charakterů se mi opravdu nelíbí - chyba přece není vždy jen na jedné straně. ()

Zdeňka

Přiznávám se, představovala jsem si konec úplně jinak a možná proto je mi i po tak příjemném filmu smutno. Bohužel jsem naivní nána s růžovýma brýlema, která vidí všechno moc jednoduše....takže doufám, že po tomto snímku s úžasným hudebním doprovodem a velmi příjemným obsazením se mi konečně otevřou oči. P.S. She's Like The Wind miluju! ()

lennyd

Když Tom (Joseph Gordon-Levitt) poprvé uvidí Summer (Zooey), má pocit, že se mu zastavilo srdce. I když je mu jasné, že na dívku tohoto formátu nemá, stejně mu to nedá, a snaží se s ní setkat. A přes všechny rozdíly si padnou do oka - a může nastat happy-end. Nebo že by ne? Summer se nechce vázat, zatímco Tom by s ní nejradší prožil celý život. A tak, oněch 500 dní je pro Toma jako na houpačce - ale je opravdu Summer ta pravá? ... Toto je opravdu velmi netradiční romantický film - ale vůbec tím nemyslím špatný, ba naopak. To co prožívá Tom určitě zažil každý z nás, a někdo i vícekrát - takže z filmu vyzařuje obrovská dávka reálnosti (kdo by se chtěl pořád dívat, jak chudá pokojská potkává miliardáře, že ano). Styl filmu mi maximálně sednul, a i když jsem měl z časových posunů zpočátku kapku strach, jsou všechny skoky citlivě vybrány, takže film nepůsobí vůbec roztříštěně. Herecké obsazení mi taky docela sedlo, a i když Gordon-Levitt mi přišel chvilkama jako dřevo, tak do této role padl skvěle (pořád jsem přemýšlel, kde já ho jen viděl, a on to byl ten klučina v 10 důvodů proč tě nenávidím, taky zestárl chlapec). Příjemná hudba vše bezvadně dokreslila .. ()

ivan bohatyr

Za prvé sem postrádal zimu, pokud to bylo v průběhu 500 dní tak se tam z hlediska 4 ročních období měla určitě objevit a myslím, že by se tam hodila i dějově a tvořila příjemnou změnu v "backgroundu". Za druhé mě tam chyběl důvod proč bych měl dát lepší hodnocení, než tři. ()

VittaBella

Pořád vlastně přemýšlím nad tím, jaké dojmy z tohoto netradičního snímku mám...sbíhají se mi hlavou tak smíšené pocity, že ani nevím, jestli mě příběh dojal či pobavil; a to je na něm zkrátka to nejlepší! (500) Days of Summer je něco nového. Režisér se totiž podíval na romantický příběh z úplně jiného pohledu. Rozhodně se v tomto příběhu shlédne alespoň ta část z nás, jež nevěřícně kroutí hlavou nad každým mileneckým happy endem, který najdeme snad jen v Hollywoodu. Přesto to nebyl obyčejný příběh - bylo tam tolik kouzelným momentů a nikdy nezapomenu na tu skvělou atmosféru v IKEE, na Zooeyin čarovný úsměv a na ten výborný soundtrack! Btw, je k neuvěření, jak se tpoměrně nezkušený režisér dokázal zhostit své úlohy více než skvěle... ()

Maki89

velmi prijemny film, obsadenie dobre, Zooey Deschanel dokaze ozivit kazdy film a priniest do neho nieco netradicne a zaujimave a je uplne jedno aky zaner to je... neviem ale kam mam tento film zaradit... vyslovene romanticky nieje, od dramy to ma podla mna daleko a cisto komedia? nehrozi... kazdopadne ma prvky vsetkych troch, no nejak plava akurat na pomedzi medzi nimi.. kazdopadne mne sa na to dobre pozeralo a dobre som sa bavil, spracovanie s prelinajucimi sa casovymi rovinami bolo dobre zvladnute a drzalo cloveka na vazkach ze ktory den bude o chvilku a co sa stane.... inak myslim,ze toto by bolo fajn si kuknut s nejakou neznou polovickou, nech vedia, co mozu chlapovi sposobit... davam 8/10 ()

tnp101

Ano, je tam romantika. Ano, nechybí ani komediální prvky. Přesto je vůči filmu trochu nefér označovat jej slovním spojením „romantická komedie“. Ty klasické novodobé jsou až na opravdové výjimky trapné a nehorázně klišovité. Tomu tak zde není ani zdaleka. Chytrý děj, skvěle napsané i zahrané postavy, nenásilný inteligentní humor, neodolatelná atmosféra, originální filmařské nápady, či v neposlední řadě vynikající soundtrack. Nejen tyto ingredience ze snímku vytvářejí příjemnou, nijak naivní pohodičku na dobrou i špatnou náladu pro každou náturu do všech ročních období a je vlastně úplně jedno, jestli jste jej předtím již několikrát viděli. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A teď můžeme přejít na Summer v modrém provedení. Od snímků tohoto typu se povětšinou vyložené audiovizuální zázraky nečekají, občas ale překvapit dokážou. Obraz je prezentován v poměru stran 2,40:1 a jedná se v zásadě o kvalitní průměr. Ostrost je víceméně vysoká, stejně tak smysl pro detail, který je čas od času lehce znehodnocen malinko zvýšeným množstvím zrna. Ještě se na chvilku vrátím k té ostrosti. Proč víceméně? Odpověď je jednoduchá. Čas od času dojde k ne úplně dokonalému zaostření, což pochopitelně není způsobeno technikou a domnívám se, ba jsem takřka naprosto přesvědčen, že se jedná o tvůrčí záměr. On právě díky tomu obraz celkově působí velmi jemným dojmem, což dokonale sedí k náladě snímku. Stejně tak v případě barev. Paleta působí tak nějak krémově - opravdu nevím, jaký jiný výraz použít. Kontrast je lehce snížený a v daném záběru se až na výjimky nevyskytne barevný tón, který by do určité míry neodpovídal tónu ostatních prvků. Černá je pak jak jinak, než vynikající. Z čistě technické stránky se ani zdaleka nejedná o obraz, za jehož pomoci budete prezentovat domácí kino, k filmu však pasuje naprosto perfektně, i tak se především díky roku vzniku nemusíte obávat, že vás v rámci HD formátu zklame. Prostě, jak jsem již výše psal, kvalitní průměr. Originální anglický zvuk je zastoupen ve formě DTS-HD 5.1 MASTER. Nelze očekávat efektivní nářez, to je pochopitelné. Konverzační filmy by měli disponovat především čistým mluveným projevem a ten v tomto případě upřímně není zcela stoprocentní. Většinou je naprosto v pohodě, tak jak má být. Občas však dojde ke slyšitelnému zašumění a to především u konverzace na lavičce v závěru. Sice to tu trochu zveličuju, u tak nového filmu by se to ale stávat nemělo. Stopa je jinak reprodukována primárně předními kanály, přičemž ani prostorové nezůstanou úplně potichu. Ty vytvářejí příjemnou atmosféru prostředí a především poskytují své síly hudbě, která hraje napříč všemi kanály a zní fantasticky. Film je to v této formě zkrátka příjemný na poslech i na pohled. Česká stopa v DD 5.1 s dabingem od „SPI Media“ s hlasy Jakuba Wehrenberga, Anny Remkové, či Václava Rašilova není povedená po zvukové stránce (především reprodukce hlasů), ani čistě po stránce dabingu. Působí hodně odflákle a všem v tomto případě doporučuji originál. Bonusy odstartujeme devíti smazaným, či prodlouženými scénami o celkové stopáži 15 minut. Mohu určitě doporučit, přítomno je mnoho kvalitního a zážitek z filmu rozšiřujícího materiálu. Poté tu máme několik krátkých klipů, konkrétně 4 minutový taneční klip „Bank dance“ s ústřední hereckou dvojicí z filmu, 3 minutový vtipný klip, kde se ta stejná dvojice promění na Sida Viciouse a Nancy a nakonec regulérní hudební videoklip „Sweet Disposition“ od Temper Trap. Nakonec nás v bonusové sekci čeká 12 minut konverzačních videí mezi Zooey a Josephem na obecná (resp. ne zrovna ohledně filmu jako takového) témata typu herectví, oblíbená místa v L.A., či hudba a podobně. Bohužel jsme byli při pohledu na přídavný materiál u zahraniční verze disku (resp. US verze) dost ochuzeni a to například o komentář, či půl hodinový „making of…“. Stejně jsou na tom ale třeba i Britové. Ono to dokonce vypadá, jako kdyby si tu absenci neuvědomovali ani lidé, co mají na starosti krabičku, jelikož na zadní straně uvádějí kupříkladu tvrzení: „Přes hodinu exkluzivních bonusů ze zákulisí natáčení“, což je dost zvláštní, protože jsem se o natáčení filmu nedozvěděl zhola nic. Alespoň se nezapomnělo na české titulky a kromě hudebního videoklipu a konverzačních videí je vše v HD. I tak z tohoto pohledu zklamání. Škoda, mohlo to být výrazně lepší, takto pouze lepších 50%. () (méně) (více)

venison

Romantická komedie trošku jinak.. Celem obyčejný kluk Joseph Gordon-Levitt se zamiluje do okaté Zooey Deschanel a dělají spolu spoustu praštěných věcí.. On beznadějný romantik.. Ona nekontroverzní pragmatik.. Poměrně originálně poskládaný příběh (díky odpočítávání dní se Summer se v příběhu neztrácíme).. Velké plus - po dlouhé době nekončí americká komedie závěrem "a žili šťastně až do smrti".. ()

July

Příjemný, pohodový, civilní film, který na rozdíl od většiny žánrových snímků skutečně působí jako ze života, a tak dávám 4* (kdybych mohla, dám 4,5*, na celých 5* pro mě ještě nemá). Na 500 Days of Summer se v budoucnu určitě ráda znovu podívám, kdykoli budu mít chuť na krásný oddechový film, který mě potěší. ()

BoncheR

Mätúco napísaný scenár... ale pomáha to divákovi zostať v deji a dopozerať až do konca. Zooey je krásna, príbeh fakt očarujúci. A ako bonbónik malá Chloe. (( 80% )) ()

PiLgRiM

Rád bych, ale nemůžu víc. Formálně i obsahově to je v rámci žánru rozhodně originální a nadprůměrné, ale ve mně to prostě nic moc nenechalo. Zooey je sice krásná, Heath Ledger vol2 mi překvapivě taky nevadil, ale nějak mě to minulo efektem. Silné tři. ()

YumiOkami

- “𝙽𝚘𝚋𝚘𝚍𝚢 𝚕𝚘𝚟𝚎𝚜 𝚁𝚒𝚗𝚐𝚘 𝚂𝚝𝚊𝚛𝚛.” - “𝚃𝚑𝚊𝚝’𝚜 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝙸 𝚕𝚘𝚟𝚎 𝚊𝚋𝚘𝚞𝚝 𝚑𝚒𝚖.” ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)