Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

FREEWHEELER

Parádna lovestory s neobvyklou pointou, príjemným vystupovaním a šatom, ktorý sa naozaj na nič nehrá. A kritici budú pindať a pindať a pindať.... ()

BenchPress

Celý film je extrémně originální. Zápletka je klasická, ale pojetí celého filmu s nápaditou režií dělá z filmu něco víc. Spousta skrytých významů vás donutí se na film podívat ještě jednou. Stopáž je akorát, ale klidně to mohlo být i o něco delší. 5/5. ()

Mockingjay

Iné, iné, iné...než čokoľvek, čo som doposiaľ videla. Žiadna typická nudná romanca, prevarení bezcharakterní herci. Takto to chodí. Zbožňujem ho... ()

Sakyvanity

Po shlédnutí jsem docela zklamaná. Většina hodnocení je 4 - 5*, takže jsem se těšila na výborný film. Místo toho jsem viděla lehce nadprůměrnou ,,romantiku" s nepříjemnou hlavní herečkou. Moc se mi líbí nápad 500 dnů, ale to přeskakování mě místy mátlo a ke konci i otravovalo. No.. 3,5 * ()

dzules

jedno je jasné..miluju Josepha..už od 10 důvodů proč tě nenávidím..a on pořád herecky roste, to jeho kukuč..prostě on je důvod, proč je tenhle film dobrý a taky to, že ten film je ze života...ano je, věřte si v osud, v náhodu, v co chcete, ale tenhle film je o mě a mém manželovi, je o tom, že když se k něčemu upnete, silou vůle věci nezměníte..to co má přijít přijde samo, zcela náhodně nebo rukou osudu. ()

Psychotic17

Přeskakování v čase, upištěný soundtrack a sem tam něco černobíle. Ano, další z mnoha tupých trapáren, které se modernímu divákovi "na úrovni" libí. Opět označení komedie i přes to, že nevidím doslova jedinou vtipnou scénu nebo dialog, jediné, co připomíná komedii, jsou odlehčené rozhovory "hrdiny" s kamarády a desetiletou holkou, ovšem bez vtipu. Roztěkaný děj neustále (a hlavně naprosto zbytečně a samoúčelně) přeskakuje v čase, což jen víc rozmělňuje už tak vágní děj. Obě hlavní postavy jsou naprosto nezajímavé a tuctové, ničím se neliší od těch několika miliard skutečných lidí, kteří po téhle Zemi běhají, na čemž samozřejmě není nic špatného, ale také nic zfilmovatelného. Já doufal v další Sex 100+1, to je ta pravá romantická komedie, tenhle výblitek je leda romantická nuda. Tvůrci udělali přesně to, co mají rády jak masy, protože si můžete klidně v libovolný čas odběhnout uvařit kafíčko a o nic nepřijdete, tak rádoby znalci, protože se film přidává k invazi pseudouměleckého stylu, který je dnes tak populární. 10% ()

x_ander

Marc Webb se tímhle pro mě stal (vedle Richarda Linklatera) králem vztahovek, protože vytvořit takovou chemii mezi ústředním párem jen tak někdo neumí (áno, později to dokázal i ve Spider-manovi). Proto bylo celých 500 dní se Summer příjemných, vtipných i dramatických. Škoda jen závěru, kdy celá zápletka tak nějak vyšumí do ztracena - sice chápu, že to je asi "víc ze života", ale zkrátka mě to neohromilo. ()

Alciele

Celkem obyčejný film, který má své klady a zápory. Jako klad bych vyzdvihla zajímavou kompozici a taky to, že film končí zdánlivě špatně, což je u romantických komedií nezvyklé, ale zároveň s příslibem lepších zítřků. Co mě iritovalo, byl hlas, který nám napovídal, jak se hlavní hrdina cítí nebo co si uvědomil, na začátku by se to ještě dalo pochopit, ale na konci to odůvodnění nemělo a některé scény bylo dovedené ad absurdum (např. ráno po milostném aktu). Nebýt těchto zdánlivých drobností, dala bych o hvězdu víc. ()

DaliborekD

S politováním musím říct, že jakkoliv jsem ve kvality filmu věřil, naprosto mě minul. Celý příběh postavený na tom, že kluk se zamiluje do holky, která ho jako ráda má, ale chodit s ním nechce, obohacený neustálím přesouváním v ději, aby si divák uvědomil, že vztah, který fungoval, časem fungovat nemusí a že to je smutné... Možná mi chybí vcítění se do hlavního hrdiny, který je podle mě od začátku na facku a ke konci na ránu do koulí, nebo větší nadšení z hrdinky, která je na facku někdy od půlky stopáže (neplést si s polovinou děje), ale opravdu mi uniká sdělení, které Marc Webb zamýšlel sdělit a ne proto, že nejsem schopný si přečíst okolní komentáře. Nemůžu hodnotit výš jednoduše proto, že jsem se filmem nebavil. Jestli něco rozjasnilo mé oči při sledování, byla to Chloë Grace Moretz. I když její postava je ve filmu tak nějak samoúčelná a má asi ukázat, že i malá holka může mít jasnější vnímání reality než dospělý chlap, každý její výstup je zahraný s takovým přehledem a gustem, že je to až k neuvěření... Samotný film to ale v mých očích výš neposouvá. ()

Odpocivadlo

Pri tomto filme som mal pocit že čim ten film ide dlhšie tym sa dej stupňuje a keď som čakal pri konci mierne opadnutie nálady tak sa to nestalo, aj príbeh bol vynikajúci. Jeden z najlepších romantických filmov aké som kedy videl. ()

theFtip

Výborný film a příjemné překvapení! Jelikož jsem si o tom dopředu nic nečetl, čekal jsem úplně něco jiného, další tuctovou romantickou komedii kterých je nespočet, ale mýlil jsem se. Já tento žánr moc nesleduji, ale můžu říct, že toto je z něho to nejlepší co jsem zatím viděl. Skvělý scénář, skvělá režie, úžasní herci a výborný soundtrack který film dokonale podbarvuje. 100% ()

davistercz

Výborná romantická komedie s Levittem a Deschanelovou. Snad jediná chybka tohohle filmu je ta, že se neustále přeskačujou scény. ()

Thovt

když si to tk vemu, 500 Days of Summer vlastně nebyla komedie; tenhle "nedostatek" ale vyvážila hravost filmu, díky který byl příjemně lehkej na trávení. podobnost s Eternal Sunshine of the Spotless Mind je nabíledni, ale to je úplně jiná liga... ()

ajusinka14

,,Roses are red, violets are blue... Fuck you, whore!" ...Vždy si pri tomto filme spomeniem na túto hlášku. Milujem ten krásny, aj keď na jednej strane aj smutný príbeh, soundtrack, hercov, všetko. :) Zooey hrá perfektnú postavu so super charakterom a Josepha totálne žeriem. ()

onddra

Konečně romantický film, který nekončí: "Vzali se, měli kupu dětí a žili šťastně až do smrti." Poskakování vztahem a střídání jeho dobrých a špatných fází, vtipný komentář vypravěče a hlavně páreček Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel. No co víc si přát? ()

swinevenca

Já se bál konce jako u zmiňovanýho Absolventa, ale film zůstal "neotřelej" až do předposlední minuty. Originální nápad vystihující romantickou linku našich životů s mnohem větší přesností než tenhle žánr obvykle nabízí. Plus vtipná držka Levitt, hezký Léto a spousta dobrejch fórů. ()

Nowasek22

Určitě jeden z mála romantických filmů, který mě nějakým způsobem překvapil. Většina snímků tohoto žánru končí hodně předvídatelně, má ohranou zápletku, občas tomu dodává korunu i zvláštní casting hlavních postav. V tomto filmu jsem ale nespozoroval ani jedno uvedené, spíše naopak. Zooey je prostě úžasná. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)