Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Platom

Příjemná komedie o jednom snílkovi, který pevně věří v sílu lásky, v osud a mnoho dalších věcí a jeho přesném protikladu slečně, která si vzala špatný příklad ze svých rodičů a na vztah a lásku zásadně nevěří. Postupně vzniká mezi mladým Levittem (mimochodem, ani nevím proč, ale strašným způsobem mi připomíná Heahta Ledgera-hlavně mimikou a stejným šibalským úsměvem) a slečnou Zooey Deschanel, která ve filmu opět předvádí i špetku svého hudebního nadání. Příběh je velice příjemný, milý a hodina a půl uteče jako voda v potoce. Už delší dobu jsem neviděl tak příjemnou romantiku s nekýčovým koncem. Veliké + patří taneční scéně - krásné vyjádření pocitu štěstí. 4* ()

FakyCZ

Neobvyklý romantický film a proto vystupuje z průměru. Ani nevim jestli se mi tak moc líbil, každopadně originalita v dnešní době je asi nejdůležitější, zpracování také nebylo špatné a dokonce sem se i zasmál. Takže těch 80% si to zaslouží. ()

El-Barto

Sice jsem od téhle komedie čekal, že se víc zasměju, ale i tak jsem byl příjemně překvapen jak pohodově se celý film ubíral a že mě nehorázně bavil. Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschnel jsou bezpochyby super, stejně tak mladá Chlöe. Film je svižnej, pohodovej, nápaditě a hravě pojatej. Celkově je to jedna ze tří nejlepších vztahovek, co znám. ()

L´Aura

3 a 3/4 hviezdičky. Nezaokrúhlila som to na 4 (možno raz) pretože mi pár vecí vadilo, hoci ide o nadpriemer v rámci amerických romantických komédií (dalo sa na to pozerať, nie ako na Lásku nebeskú). Amíci, čo tak vymyslieť niečo nové a originálne (pár retroscén a úvod inšpirovaný Jeunetovou Améliou)? Forma, rôzne skryté odkazy, detaily, predely deja, očakávania verzus realita boli veľmi fajn, aj som sa nasmiala, dobre si oddýchla. Ani mi nevadilo že sa hlavná postava nedala dokopy so Summer (tej ležérny postoj mi vadil a potom jej "vhupnutie" do manželstva s niekým koho videla pár minút), ale to že sa na konci film zahral na niečo vážnejšie a to mu poškodilo, pretože tie myšlienky mali trhliny a smerovali k tomu, že "treba poznať len zamilovanosť, t.j. prvú fázu lásky a ak sa vyskytne aj nejaký problém, dotyční sa k sebe nehodia". Láska nie je pocit ale rozhodnutie. ()

mul.berry

Tohle je naprosto skvělej film! Lehla jsem, zapnula jsem přehrávání, nadechla se, vydechla a snímek byl u konce. Všechno dohromady neuvěřitelně sedlo - retro styl, neokoukatelný dialogy, výborní herci. Jen modrý kreslený ptáček uprostřed taneční scénky v parku trochu moc, ale díky obrovskému nadšení odpouštím ;) ()

TaanStari

Opět budu za weirda a budu plavat proti proudu, ani se mi k tomuto filmu nechce nic psát, skvěle to vystihl Subjektiv. Až na malé vyjímky se s jeho názorem ztotožňuji. ()

TomasKotlant

Jeden z mnou nejočekávanějších filmů mě poněkud zklamal. První film, ve kterém vypadá Zooey nedůvěryhodně. Hlavní mužská postava na mě působila snad ještě hůř neboť mi byl po celou maximálně nesympatický, takže mi bylo podivné chování Summer celkem jedno. Obě postavy působí nejistě, jakoby nechali akčního drsňáka nechat hlídat batolata před vstupem do nákupního centra (Arnold by to asi zvládnul, ale extrémy vynechme.) Po formální stránce mě dost otravovalo počítadlo s dny, jehož vyšší princip mi jaksi unikl. Jestli mi to mělo pomoct v tom neuchopeném chaosu se začít orientovat, tak jsem asi něco prošvih. Film zachraňuje docela fajnová atmosféra a pan šéf, kterej je fakt správňák. Když už to vypadá že se k něčemu schyluje, přijde podivně ztvárněný zvrat Summer, který působil vzhledem k žánru originálně, ale byl ztvárněn tak chaoticky, že jsem si myslel, že si ze mě někdo mezi mnou a plátnem dělá srandu. A jelikož to asi nestačilo, tak museli celý film završit fatálně laciným koncem. Jak tak čtu komentáře, tak jsem asi díval na jiný film, ikdyž dojem nebyl tak špatný, jak asi z mého komentáře vypadá. Prostě jsem čekal moc. *** Ve zkratce: Čísla, skrytá reklama na obchodní řetězec s nábytkem a dvě hlavní postavy zmateně přešlapující mezi kulisami, jejichž konání zachraňuje atmosféra stavěná na dobré hudbě. ()

theSaint

Jsem rád, že konec byl tak optimistický. Toma mi bylo přímo bytostně líto. Úplně jsem chápal tu jeho zmatenost a nepochopení situace/osudu. Při finálním rozhovoru se Summer, na jeho oblíbeném místě, jsem neměl ani trochu pocit nějakého zlepšení, můj smutek by se na jeho místě ještě víc prohloubil. To prostě bolí. Ale dopadlo vše dobře, jelikož nová kandidátka působile mnohem zajímavěji. Skvělá hudba. ()

Móó

Strašně milé překvapení. Konečně film o lásce, který neskončil oním předvídatelným koncem alá "žili spolu šťastně až do smrti"...Navíc výborná hudba. Oba hlavní herecké výkony byly takové, že jsem opravdu uvěřila, že takoví jsou. A možná jsem ve filmu viděla i tak trochu sebe. Paráda. ()

RickyFitts

pomineme-li ten detail, že je na světě další snímek sveřepě ždímající romantičnost ze slova "architekt" bez ponětí o tom, co ta profese opravdu obnáší (zdravíme HIMYM) a zapomeneme-li na ty poslední dvě minuty, můžeme si užít docela mile depresivní romkom, 3+ ()

Kaja.Kolarova

Je to jako kopie Annie Hallový, ale líbí se mi to. Moc hezky se na to kouká. I když teda nechápu co je na vztahu hlavních hrdinů tak nekonvenčního, jak tvrdí, ale odpuštěno. Za ty pěkný obrázky. ()

RockStar01

Povedený film se skvělým obsazením, ve kterém to mezi herci prostě funguje. Velmi se mi líbil způsob vyprávění. Měl dynamiku, vizuálně bylo počítadlo dnů dobře zpracováno a vypravěč působil velmi sympaticky. Také se zde objevila velký spousta nápadů, mně osobně se velmi líbila scéna Expectation vs Reality. Toto ve spojení s kvalitním soundtrackem tvoří velice nadprůměrnou romantickou komedii. ()

adriane9

Je mi z toho dost smutno..asi jsem chtěla tenhle film prosnít a ne prožít čistou a jasnou realitu...ale to nic nemění na tom, že je to skvělé...úžasní hlavní hrdinové, často odzbrojující dialogy, kamera a hudba především Regina Spector a její Hero...to mě rozsekalo..ostatně jako téměř všechno v tom filmu...být snílek a věřit na lásku je dobrá vlastnost. ()

ElManiacus

Už ze začátku jsem tušil, že tohle nebude něco všedního . Popis děje nepůsobí zdlouhavě všechno je svižné, stručné a nadmíru sympatické, beru ohledy na to, že film neskončí tak jak by si mnozí představovali , ale jedno z mála negativ je to, že se prakticky půlka filmu týká právě rozpadu vztahu hlavních dvou hrdinů, nekazí to sice celkový dojem z filmu tak jak by se mohlo zdát, jinak celkem roztomilá romantická komedie, u které se nebojím sáhnout po nejvyšším hodnocení - 87%. ()

sandinista

Sralo mě, že panáček nechal sebou až příliš orat. Vdavky Summer byly pro mě do příběhu nějak uměle naroubovány. A celkově zas taková hitparáda tahle komedie nebyla. Ovšem trička panáčka a soundtrack byl šálek mého thé. ()

Pidzey

Nemám rád romanťárny, možná už jsem to psal někde jinde. Jednou za čas se však objeví jedna, která je vynikající.500 má velice chytrý scénář vyvracující snad všechny klišé romantických filmů. Je to výborně obsazený. Levitt je obrovský sympaťák a Zoey neskutečně roztomilá , což nám dává dohromady velice údernou dvojku u které chemie funguje na výbornou. Skvělá je hudba, které se nedá vůbec nic vyčíst. Trefné melodie hrajou na správných místech a Webbova režie je zajímavá a netradiční. Krásný film, který mě bavil od začátku do konce, naprosto bez hluchých míst. ()

HonzyR

"Neexistuje nic jako osud, nic není dané"... :)) Pro mě depresivní, smutné, možná až příliš reálné (opravdu nejsem extra romantik), ale na druhou stranu neuvěřitelně krásný (a místy opravdu i vtipný) zážitek. Dlouho se mě film tak nedotkl jako tento. Nepochybně dosahuje kvality nejvyšší, proto se stydím za to, že nevím, proč vlastně nedávám 5 hvězd... __80%__ EDIT: Viděno už po čtvrté a ta pětka to prostě je! Po každém zhlédnutí ještě krásnější zážitek. Některý film zkrátka musí v hlavě uzrát. A minirole Chloe prostě super! ()

Narciska

Příběh se pyšní hudbou, milými postavami, myšlenkou, na níž něco je, příjemnou atmosférou a střihem výborně propojeným s animacemi a komentáři, překvapivým vývojem. Přesto zůstávám trochu na rozpacích. Oba hlavní protagonisté více se před kamerou ukazovali než hráli a vedlejší postavy nevynikaly. Můžu však připustit, že příběhu by velké herectví škodilo. Pak tedy jedinou slabinu filmu vidím v tom, že postrádal hloubku. Ta nepatří do každého filmu, ale tento se podle mě hluboce tvářil. Ve skutečnosti klouzal po povrchu až máte dojem, že jde jen o kameru, jež točí, jak jsou herci hezcí. Možná ale tímto komantářem více vyjadřuji svůj problém se současným filmem. A tak hodnotím vysoce, protože přeci jen mezi dnešním pojetím filmu "chci se líbit za každou cenu" je to nadprůměr. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)