Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Boogeyman

Nedávno jsem viděl Elizabethtown, kde mi ze samého přeslazeného klišé bylo chvilkama na blití a za jindy neselhávajícího Crowea trapně. Tak trošku jsem se obával, aby 500 dní se Summer nebyl podobný břichabol, naštěstí zbytečně. Sice se spoustě klišé nevyhneme, většinou ale Webb drží film vysoko v originálních a nepřevídatelných vodách, což potvrdí naprosto „nenormálním“ koncem. Zoey Deschannell patří už od dob Almost famous k herečkám, které miluju , vžít se do role Toma, který je jí zcela poblázněn proto nebyl problém, stejně tak prožívat s ním jejich rozchod a plané naděje. A proto po rozmyslu dám nakonec 5*, takhle má totiž vypadat a zapůsobit romantický film (vzpomínka na umělohmotné Elizabethtown je ještě pořád příliš živá). ()

playboxguest

Tohle není žádná romantická komedie, tohle je drsný drama ze života připomínající právě to jakej ten život ve skutečnosti je. Nehledě na to, že mi pár scén dokázalo připomenout mé vlastní zážitky a lidi, na které lepší nevzpomínat. A když už, tak jen v dobrém, přesně jako to dělal Tom. Ne, tenhle film se mi vůbec ale vůbec nelíbil... V tom dobrém smyslu slova. Takže se mi to vlastně tak moc nelíbilo, až se mi to svým způsobem líbilo. Tečka. Zakládám hluboko do své filmotéky, nejlépe do tajemné skříně plné starších kostlivců, ať mi dvd raději neleze moc na oči. ()

Ducharme

Nebudu se věnovat příběhu, který mi, i přes veškeré místní výkřiky o jedinečnosti a kruté pravdivosti, přišel průměrný, předvídatelný a hlavně klasicky líbivě a prodejně ukončený. Co mě zaujalo, byla forma vyprávění. Ten chaos vyvolaný přeskakováním jednotlivých etap ve vývoji vztahu ústřední dvojice navozuje přitažlivé zmatení, které podněcuje divákovu zvědavost a hlavně funguje jako pozoruhodná paralela k vnitřím pochodům hlavního protagonisty. (500) Days of Summer je bohužel jen dalším z řady romantických snímků, které by se tolik chtěly lišit, ale i přes veškerou snahu se jim to nedaří. Mé pátrání po další Amélii opět nedospělo ke zdárnému konci. ()

sheen

Letošní první letní kino. Byla to příjemná a zábavná romantika, dost jsem se nasmál. Deschanel mě tam moc nesedla, za to Gordon-Levitt byl suprový. [Kasárna Karlín] ()

Indiana

Hezká a nápaditá romantika. Moc jsem nepochopil, proč byl hlavní hrdina do Summer tak zamilovanej, nepřišla mi nějak extra zajímavá nebo atraktivní. (spoiler) Nápadnice na konci působila na ploše asi jedné minuty mnohem půvabněji, takže vlastně vše dobře dopadlo. 80% ()

petaspur

Nechal jsem si deset dní po projekci na to, aby ve mně snímek uzrál a já jsem se mohl stát dalším vášnivým chrličem nekonečného množství hvězd. Jelikož však ve mně stále zůstal toliko pocit prázdné nudy ozvláštněné časoprostorovými hrátkami se slušnou muzikou, tak se mi i ty tři svědomitě udělené hvězdy zdají možná zbytečně nadsazené. ()

hippyman

romantická komedie usa - tři slova, při nichž bleskově vlasy na hlavě a chlupy po celém těle projdou fází erekce, mráz dokonale kopíruje páteř a sprintuje po zádech... ale pozor, tady bylo něco jinak. příjemný look této komedii dodává hlavně kombinace posunů v čase, dobrého střihu a neokoukaných herců, své udělá i prima hudba a nápaditý konec (SPOILER: summer---->autumn). původně jsem chtěl jít na 4*, ale jelikož je tenhle žánr na kvalitní snímky fakt chudej, dávám s čistým svědomím 90% ()

Disk

Romantická terapie, která vás brilantním scénářem, herci, formou a soundtrackem vtáhne do sebe a už vás nepustí. ()

Rosaviva

No.. poněkud zvláštní film.. Obsah mě hodně zaujal, takže jsem se docela těšila, ale výsledek mě hodně zklamal, podle vysokého hodnocení a nadšenosti víceméně všech, jsem prostě čekala víc. Dalo se na to sice dobře dívat a místama to bylo vtipné. Ale neskutečně mě štvalo, že pořád přeskakovali ty dny dopředu a dozadu, takže mi přišlo, že jsem půlku filmu nechápala co se děje. Viděla jsem mnohem lepší "romantické" filmy. 3* ()

Aky

Nadmíru banální příběh vyprávěný (snad právě proto, že si režisér uvědomuje jeho banálnost) formálně za každou cenu složitě, neotřele a "moderně", až se na to nedá dívat. Forma ruší obsah a v obsahu není skoro nic. ()

Brygmi

Kdyby tak všechno bylo tak jednoduché. Svět je tady černobílý, buď se vznášíte nebo umíráte a stačí vám na to pouhých 500 dní. Ozvláštňujících prvků tady bylo trochu moc a nakonec zůstala jen podivná pachuť. ()

misterz

Je veľmi málo romantických drám, ktorým dávam plný zásah, ale tu to ani inak nejde. Proste takto si to predstavujem a oceňujem hlavne originálny námet. Obyčajne filmy tohto žánru sú všetky na jedno kopyto (dvaja sa stretnú, potom príde nejaká kríza a potom sa zase romanticky dajú dohromady), ale tento veru nie. Scenár dokázal využiť nápad na sto percent a vyťažil z príbehu maximum, nehovoriac o perfektnom hereckom obsadení. Pozeral som s napätím a priznám sa, aj s určitými obavami, už som si predstavoval, že to na konci spadne do trápneho klišé ale našťastie nestalo sa tak a koniec ma príjemne prekvapil. Príbeh uzavrel jedinou správnou možnosťou a k mojej spokojnosti. Proste bomba film! ()

Mi Nü-Chai odpad!

To mám za to, že jsem byla zvědavá, jestli je to opravdu tak špatné. Inu, bylo. Strávit se Summer a tím jejím amantem 500 dní, asi skončím jako sériový vrah, i těch 90 minut bylo až moc. Kruci, vždyť to je jak jihokorejský romantický film z řádu těch strašných, akorát, že tady hrdinka neumře na rakovinu, nýbrž kopne hrdinu do prdele a vezme si jiného, což na něj zaúčinkuje tak, že namísto na osud začne věřit na náhodu. Mezitím toho cthulhužel stihnou oba dost nažvanit, takže se na nebohého diváka co chvíli valí zvatky hlubokých životních mouder a každodenních pravd (TM). Chvílemi mi z těch lidí s prázdnýma očima i vším ostatním (hlavně z té ženské) bylo až zle. ()

HAL

Póza, to je slovo které nemám rád, ale při dívání mě napadalo až nemístně často... a nepřipadalo mi to přitom pozérské ani tak co se týče jednotlivých postav, ale spíše co se týče snahy o sdělení určitého pocitu či myšlenek. Celé se to snaží tvářit strašně vážně, objevně a ohlodávajíce emoce až na dřeň, ale přitom je to podávané s tak povrchní hravostí, jakoby se autor nedokázal rozhodnout jak vlastně na diváka chce působit... a tolik si hrál (a že mu to šlo) s "indie formou", až zapomněl na to, že kromě pár samozřejmých pravd o životě mu uvnítř ní zůstalo jen prázdno. Nijak mě to nezasáhlo, přesto že je ten příběh uvěřitelný a potenciálně nesmírně silný (jak by také mohl nebýt, vždyť něco podobného zažil snad každý). Srovnání s Juno se nabízí zcela evidentně - tam kde je Juno konzistentní co do stylu a drží se v rámci přiznaně nadsazené, ale nesmírně vtipné glosy, tam Summer selhává svou roztěkaností, nesourodým vršením skvělých režijních hříček na až příliš vážně se beroucí antiromantiku o nevyhnutelně nefunkčním vztahu. Tam kde byla Juno originální, tam Summer jenom vykrádá (vždyť je to jen celovečerní verze epizody z HIMYM!) a to navíc mnohdy i úplně zbytečným, rušivým způsobem (jaký účel tam proboha má ta odpudivá přechytralá holka kromě toho, že teď jsou tyhle typy cool? Do Juno jsem se zamiloval, Becce z Californication tleskal, ale tuhle jsem chtěl zabít od prvního záběru) (500) Days of Summer není hloupým, a už vůbec ne nudný filmem... ale je to jen zručně natočený příběh se spoustou skvělých nápadů, který mě však nechal takřka naprosto chladným. A to je obrovská škoda. (lepších) 7/10 ()

Aidan

"The boy grew up believing that he´d never truly be happy until the day he met ´the one´. This belief stemmed from early exposure to sad British pop music and total misreading of the film The Graduate." --- Ano, taky jsem za poslechu The Smiths takhle snil. --- Jenže hravý humor tu mýtus osudové romantické lásky nejprve podrývá, aby ho v závěru o to více přiživil. Škoda. Jinak je to kouzelný film. ()

Vančura

Po druhém zhlédnutí srážím své původně maximální hodnocení na 3 hvězdy. Film "500 dní se Summer" je vykalkulovaný a falešný (zdánlivě jde o něco nového v žánru romantické komedie, ačkoli ve skutečnosti to ideologicky vychází ze stejných axiomů o rozdílech mezi muži a ženami a zažitých klišé tradovaných v rámci tohoto žánru), stavěný na efekt a předvídatelný (počet "dnů se Summer" je zrovna hezkých kulaťoučkých 500; čistě náhodou chytí svatební kytici právě Summer; "náhodné" setkání Summer a Toma v závěru filmu; dívka s úchylným jménem "Autumn", která přijde po podobně postižené "Summer"...). A v porovnání například se "vztahovými" filmy Woodyho Allena vysvitne jeho největší slabina, je povrchní: třeba už jen v tom, že veškeré motivace hlavních postav a jejich jednání vysvětluje několika banálními příhodami z jejich dětství. "500 dní se Summer" je "jen" efektně nastříhaná podívaná, která je samozřejmě strašně trendy, je sexy, je vtipná, chytrá, a sedí na ni všechny ty moderní přívlastky, kterými se podobné filmy častují; hlavní postavy jsou pochopitelně obsazené krásnými herci v perfektním outfitu, oba pracují ve světě kancelářských krys z openspaců, řeší se tam vztahy, hlavní postavě radí jeho mírně retardovaní přátelé, je to říznuté vším možným, od cynismu po ironii, ale k reálnému životu to má hodně daleko. U filmů tohoto typu mám vyloženě problém s jejich manipulativním postojem k divákovi a nevyjasněným balancováním mezi jejich autenticitou a filmovostí. Tento typ filmů divákovi podsouvá, že je ze života, a současně ten život filmově přikrášluje. Pokud se to udělá dovedně, řada diváků se v postavách najde a film jim náhle evokuje důvěrně známé situace z jejich životů. Což je hlavní důvod, proč tento film nachází u diváků tak kladnou odezvu. Identifikace s filmovou postavou má ale ke kritické percepci filmu daleko, a když jsem po druhé projekci otevřel oči - poté co euforie z té první vyprchala - vidím nyní hlavně to, co mi na tomto filmu vadí, a není toho málo. Nelineární narativní struktura mě spíše otravuje, vyloženě protivný a zbytečný je vševědoucí voiceover vypravěče, jedno velké WTF?! pak za 12 letou přemoudřelou Chloe Moretz, jejíž postava dává Tomovi rady do života, a takto bych mohl pokračovat dlouho. Místy jsem se nudil, stejně tak bych ochotně oželel některé songy ze soundtracku. Shrnul bych to asi tak, že obsah zde dostal od formy na frak a filmařské hříčky zde totálně přebily vše ostatní. Ten film není o empatickém náhledu do duše muže ani ženy - on naopak empatii a velkomyslnost postrádá, a propast nedorozumění tak jen prohlubuje. To mu asi vyčítám nejvíc. ()

Javert

Velmi originální romantická (tragi)komedie plná střídavě neskutečné pohody a podzimní melancholie. Oba hlavní herci do svých rolí přesně padnou - hlavně pak Zooey je božská (no jó, jsem chlap). Nejdříve jsem počítal se čtyřmi hvězdičkami, nicméně vyspání a uležení tohoto skvostu v hlavě mě přesvědčilo o plném hodnocení. Opravdu krásné. ()

Rudovous

Dlouho jsem vahal... jestli mam odvahu se do tohoto zrcadla vubec divat. Tohle je hodne osobni film a verte, ze neprehanim, kdyz tvrdim, ze jsem musel k jeho shlednuti sbirat hodne sil a sebepresvedcovani. Copak , ze ta holka(Zooe) je nekomu z oka vypadla a chova se mluvi uplne stejne... . i ten pribeh je bohuzel take takovy. Ale konec prinasi jemnou katarzy a za tu mu jsem velmi vdecny. Jinak skveli indie soundtrack, bitch...! ()

DJ Obelix

Tak trochu jiná romantická komedie / drama. Výborná vypravěčská metoda přeskakování mezi různými obdobími vztahu mezi jedním obyčejným mužem a jednou obyčejnou ženou. Civilní projev obou hlavních hrdinů a stejně civilně napsaný scénář vás okamžitě vtáhne do děje a nebudete mít problém se s některou z postav sžít. Moc příjemné překvapení... a Zooey to sluší prostě všude... ()

Šakal

Mám silný pocit jakoby se tvůrci do poslední chvíle nemohli rozhodnout, zda snímek pojmout jako inteligentní, vtipnou " vztahovku " ze života pro užší cílovou skupinu ( " vyzrálejší publikum " ) nebo se zavděčit " všem ", zejména potom divákovi teanegerovi. Je pravda, že občas se zadaří určitým kompromisem nebo přesněji řečeno spojením dosáhnout zajímavého výsledku jako např.... part vampire, part giant = VAGIANT. Jednotlivá slova nic moc, ale výsledné spojení nezní vůbec špatně :o), bohužel to se nekoná v případě celého tohoto filmu. Tento snímek je hodně nevyvážený, kolísavé kvality. Určitý závan svěžího, čerstvého a netradičního ( viz scéna v obchoďáku, či rozdělení do dvou obrazů v jeden okamžik - Očekávání versus Realita, potěší i přímý odkaz na Bergmanovu Sedmou pečeť ) tu je, na druhou stranu je tu také spousta klišé a vyloženě laciných momentů. Vrcholem potom pro mě osobně jsou scény, kdy " přemoudřelá " 12 - ti letá Chloe Moretz radí hl. hrdinovi, co se týče vztahů. Nato jsem opravdu asi již starý :o( Tyhle přemoudřelé výlevy dětí, to snad nebylo zapotřebí. Co se týče ústředního hereckého dua, tak ani zde snímek nijak nevyčnívá. A to jak v případě " anální " Zooey Deschanel, tak především " tuctového ňoumy bez charisma" ( už vidím, jak to schytám od dívčího osazenstva ) Josepha Gordona - Levitta. Možná má KRITIKA vychází ze skutečnosti, že jsem dalek " charakteru " hlavního hrdiny a nejsem potřebná cílová věková skupina. Myslím, že pouze tím to ale nebude. Nicméně faktem zůstává, že mnohem bližší ( co se týče vztahů a náhledu na život ) mi je např. dvojice Clooney - Farmiga z Up in the air. To je pro mě " SKUTEČNÝ ŽIVOT ". Možná to přeci jenom bude tím věkem :o) Výsledný resultát: na jedno shlédnutí újma nehrozí, nicméně napodruhé se ( zřejmě ) již neodvážím. Nenapadá mě jediný důvod. Ikdyž ( abych pouze nehanil ), konec snímku pro mě celkem milé překvapení, na američany nadstandart. Po Summer totiž opravdu ( ikdyž né nutně vždy ) přichází Autumn. Nutno dodat, že v tomto případě nemusí Joseph až tolik litovat. Minka Kelly ( pro mě osobně ) narozdíl od Zooey Deschanel za to " trápení " stojí :o) No nic, na INTELIGENTNÍ, VTIPNOU ( né nutně ) VZTAHOVKU stále čekám..... Prozatím, růže jsou červené, fialky modré...jdi do hajzlu děvko. PENIS ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)