Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

gilmore_girl

Nemam co vytknout, je to proste dokonale! Je to originalni, napadite, vtipne, svizne, vnitrne silne a emocne vyvazene. Chronologicky neusporadany dej to vsechno jeste umocnuje. Scena na pisnicku You Make My Dreams je naprosto fantasticka a celkove je hudba na jednicku. Zkratka nedokazu najit nic, co by se mi nelibilo. Josepha jsem videla naposledy v 10 duvodech, proc te nenavidim a za tech deset let neskutecne dospel a vyzral. Predvadi neco uzasneho, dokaze ukazat kazdickou emoci tak, ze ji opravdu citite. Nemohla jsem se ubranit dojmu, ze v sobe ma neco z Heathe Ledgera (v 10 duvodech to tak rozhodne nebylo), ale nechci srovnavat. Ostatni herci tak vyjimecni nejsou, ale to je jen dobre. Jen tak na okraj - pobavilo me, ze Matthew Gray Gubler ma opet mastne vlasy (a la Aragorn, nez se stal kralem) jako v Myslenkach zlocince. ()

Webb

Pěkná, svěží, neotřelá romantická komedie se sympatickým Josephem Gordonem - Levittem a Zooey Deschanel, která vypadá lépe než její herecká dovednost a určitě by žádný muž neodolal jejímu sexappealu. Příběhová stránka je sice naprosto jednoduchá, ale naštěstí takto univerzálně líbivě podaná od Marca Webba jí skoro celou zakryjí tím hezkým třpitivým pláštěm. Zajímavá a trefná hláška: Na světě je dost žvástů i bez mé pomoci. Skvěle vystihuje práci a vnímání Toma Hansena. ()

Sobis87

Nebývale svěží a originálně pojatý mainstream. To, co se zpočátku zdá být další rozjíždějící se tradiční romancí, se už v první čtvrthodině promění ve formálně i scenáristicky originální a kreativní záležitost (muzikálová vsuvka, časová roztříštěnost a s ní spojené vtipné užití střihu, split-screen: realita vs. vysněný vývoj událostí ), která je komická a tragická zároveň...ostatně jako život sám. Láska je abstraktní věc a každý ji může uchopit po svém…a ústřední pár nemůže být rozdílnější svých názorech na ni. Postavy jsou skvěle napsané a (500) Days of Summer se může chlubit jednou z nejlepších ženských postav za poslední dobu. Konečně se tu objevila zase nějaká romance bez zbytečného cukrkandlu, navíc přirozená, nápaditá a hlavně pravdivá. 90% ()

HoneyBunny

Tak já jsem určitě na romantiku trochu jiného ražení. Tenhle film je sice inteligentní, osobitý a nápaditě natočený (ta parodie na evropské art filmy!), ale k srdci mi nepřirostl. Navíc postava Summer je tu vykreslená až moc jako "total bitch", ačkoli motivy jejího chování jsou tu naznačené a na konci se ukáže stará pravda, že všechno zlé je k něčemu dobré (těšte se na jiná klišátka). Zajímavá romantika podaná z mužského úhlu pohledu. A mimochodem, při sledování jsem si pořád musela říkat, jak by v hlavní roli vypadal James McAvoy. ()

Ellesime

Forma za 5, obsah nula, průměr - tři hvězdy. Nějak nevím, co si o tom filmu myslet. Většinové nadšení nesdílím. Možná, až se mi film rozleží, své hodnocení zvýším, zatím takto. ()

Jordan

prvú polovicu som sa veľmi bavil; druhá už potom nejako kĺzala, ale neponúkala nič nové, ale záver bol ok - na romantickú komédiu "trochu" netradičný; hlavný hrdina - či skôr jeho predstaviteľ - mi je sympatický, zooey je nádherná, efemérna a podmanivá, soundtrack je príjemný (regina spector . . .) - a čerešnička na tortičke: chloe moretz! tá malá má šmrnc! ()

Tsuki

Část filmu se mi nelíbilo, jak se Summer v podání Zooey Deschanel chová, ale na konci to všechno začalo dávat smysl. Není to klasická romantická komedie, ale spíš film o lásce, o tom, jak je nitro člověka složité a jak to, že někoho máme rádi nebo ho dokonce milujeme, nemusí nutně znamenat, že je to ten pravý. Námětem moc hezký film. A navíc i jeho forma byla pastvou pro oči. Chvílemi mi to připomínalo styl Amélie z Montmartru. ~(4,2)~ ()

Anderton

Ona to celý čas vedela, Jozefe, že nie je pre Teba tá pravá. Našťastie si to aj ty nakoniec pochopil....500 dní nie je až taká strata. A dokonca Ti to aj do života mnoho dalo....vyšlo to s tou na tom pohovore? ()

Frajer42 odpad!

Totální kokotina pro kokoty o jednom kokotovi a jedné kokotce. Opravdu jsem se nemohl dočkat okamžiku až se přede mnou zjeví číslo 500 v závorce a já se budu moci zaradovat, že konec je blízko. Příběh je maximálně debilní a ještě více nudný. Kokot miluje kokotku a kokotka kokota ne. O takové kokotině to celé je. Možná vám připadá výskyt slova kokot ve všech jeho variantách lehce stereotypní, ale právě na podobně stereotypnosti je vystaven celý ,,film". Slovo film je samozřejmě v úvozovkách, protože se tuhle hovadinu za film stydím označit. Chvíli to kokotům klape a chvíli zase ne. Aby si tvůrci zachovali alespoň trošku orginality, tak je ,,film" vyprávěn na přeskáčku a občas do toho všeho pronese vypravěč 2 až 3 věty nesmyslů. Netuším, kde kdo přišel na to, že si tahle blbost zaslouží nést označení komedie. Já se prostě nesmál. Hlavní herci jsou odporní a přál jsem jim, aby na samém konci alespoň jeden z nich spáchal sebevraždu a zapříčinil tak divákovi alespoň jeden pozitivní moment. Z celého srdce lituji všechny, kterým se tenhle nesmysl zamlouval a přeji jim při volbě dalšího filmu o mnoho šťastnější ruku. Dávám samozřejmě odpad, protože odpad považuji za jediné možné hodnocení. ()

stilgar1

V rámci soudobých amerických romantických komedií mírný nadprůměr, což je způsobeno hlavně originální strukturou. Příběhem a hlavně děsným obsahem však mnohem níže... ()

boshke

Skutečnost, že tento film je lepší než většina jiných romantických komedií, z něj ještě nedělá nic světoborného. Komedii bych však v tomto případě dal spíše do uvozovek, protože tu je pouze pár momentů, které vám lehce zvednou koutky, což se komedií dá jen těžko nazvat. Poměrně mi vadil ten "skákací" systém, kdy jsme se ocitali tu před vztahem se Summer, tu ve vztahu, tu po rozchodu; chyběla mi kontinuita příběhu. Začátek filmu slibuje jakýsi nadhled, že to nebude jen další v řadě pitomých romancí. Pitomá romance to je, ale svým osobitým způsobem, ne tím stokrát ohraným schématem jako všechny ostatní. Pořád jsem tak nějak čekal, kdy z toho něco konečně kápne. Obyčejný romantický film by přece neměl 81%. Očividně měl, protože nekáplo vůbec nic... 60% ()

MikeCool

Druhá projekce: Po druhé projekci se mi opět potvrdilo mé průměrné hodnocení tohoto komediálního dramatu se špetkou zhrzené romantiky. Ovšem abych pravdu řekl, největší prožitek z tohoto snímku jsem měl jen při scéně "Očekávání vs Realita." Jinak mě to bohužel na pr*el neposadilo. ()

teutates

Mohol by som dedukovať, že "konečne" neide o romantickú... svojou formou poukazuje na opak tejto myšlienky, dokonca aj autor uvádza, že sa nejedná o klasický romantický "blabol", avšak opak je pravdou... príbeh síce zmätie diváka, ale... (už by som asi spoileroval). 5/10 ()

swamp

Marc Webb je pro mě naprosto neznámým člověkem, ale film, který natočil, by mohl klidně konkurovat řekněme Mendesovi. Romantická komedie je velmi špatné označení - moc bych si nedovoloval ho zaškatulkovat. Hlavní postavy zde ztvárnili Joseph Gordon-Levitt a hlavně Zooey Deschanel, která zde předvedla něco neuvěřitelného. Radost i deprese, které na vás dýchnou jsou tak uvěřitelné.. je velká škoda, že se tohle neobjevilo v českých kinech (tedy krom Fresh Film Festu) - docela rád bych se i pobavil nad případným českým distribučním názvem. :P Jo, a ještě bych podtrhl výborný soundtrack! ()

Ant

Zajímavé a netradiční, ale pořád je to love story. Od začátku je nahozené příjemné tempo se skvěle se doplňující hudbou a herci. J. Gordon-Lewitt je opravdu talent. Tak jako tak mi v tomhle filmu něco scházelo, snad větší jiskra a to hlavně v první polovině. I tak ale můžu potvrdit, že film ve vás postupně bude růst. ()

predators

Tak tady se asi pár lidí uvidí... :-) Days of Summer jsou ze života a hlavní pointou nutí člověka k zamyšlení. Jenže spousta lidí na to stejně nepříjde... :-) V každém z 500 dnů mile působící Zooey Deschanel, pohodové songy k pohodové atmosféře a "shrnujících" posledních 15 minut, které všechno zakončily tak, jak měly! 75% ()

nascendi

Príjemné prekvapenie po mesiaci priemerných a podpriemerných filmov konečne niečo, čo nakrútil neznámy režisér (pre mňa) s neznámymi hercami (pre mňa). Nakrútil známy, mnohokrát predtým opísaný, či nakrútený príbeh a predsa sa mu to podarilo tak, že ma výsledok zaujal a považujem ho za vydarený. Joseph Gordon-Lewitt zahral svoj part veľmi presvedčivo, jeho partnerke sa až tak nedarilo a možno by iná herečka dostala film ešte vyššie. Mám rád romantické filmy, v ktorých neideálni partneri prežívajú neideálne vzťahy. ()

PetrPan

Tak trochu jiný romantický film a nebo ne, romantický ne, ale jaký vlastně ?:) Každopádně netradiční podání v poslední době už pro mě neslavně slavného romantického motivu ..looser a kráska. Příjemně vtipné a mile milé:) ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)