Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

rusty09

Myslel jsem, že tento film bude o fotbale, ale po zhlédnutí mi příjde, že ten film je o ničem. Manažér, kterej je chytrej až na půdu a totálně mě nebaví a druhej aka krysa z Harryho Pottera taky nic moc. ()

jenjan

Paradoxně o tom, že fotbalisté Leedsu United bývali agresivní hulváti, jsme se mohli přesvědčit cca před 10 lety i v Praze, kde jejich řádění padlo zařízení jednoho baru. Prostě je to takové sportovní drama, které se záhy mění v drama hlavně osobní, kde se láska k fotbalu mění v posedlost. Prolíná dva přístupy provinčního a vrcholového pojetí, které jsou si tak vzdáleny, ale přesto na sobě závislé. Vynikající Michael Sheen se svým nákopem, podmanivá ostrovní atmosféra a dobové statistiky nenechají nikoho na pochybách, kde je kolébka tohoto sportu. A opravdu, co může být pro fotbalového labužníka víc, než získat post a peníze v klubu se zašlou slávou, či v provincii a postupně ho vypracovat až do pater nejvyšších. Třeba právě toto bude v budoucnu úplně nová úloha slavného, ale v současnosti "mrtvého“ Leedsu United. ()

agassi68

Typický anglický film o športe č.1. Podčiarknutý výborným Michaelom Sheenom. Pre futbalových fanúšikov chuťovka, pre ostatných interesantný pohľad do zákulisia futbalu v jeho kolíske pred vyše 30 rokmi. Zlaté futbalové časy... ()

NGP

Po tomto filmu u mě výrazně zabodoval Michael Sheen. I dříve jsem ho měla ráda, jako charismatického herce s nevídaným talentem. Ale tady se teda předvedl. Navíc nikdo jiný by nezahrál Briana Clougha líp, než on. Celý film proniká do zamotaných záležitostí historie anglického fotbalu, a naprosto skvěle vtáhne diváka do tehdejší atmosféry. Ambiciózní a ctižádostivý trenér je skvělý námět na velmi dobrý film o fotbale. Cožpak dobrý, zatím nejlepší. Perfektně zpracované. Do detailu. ()

mala_kea

Tak moc nemám rád Sheena, až se mmi prostě musel začít líbit.Ale jeho "provokativní" proslovy jsou vážně děsně dotěrné. O za to sice nemůže, jeho charisma je otřesné, ale může se trošku zklidnit, to určitě půjde. Každopádně velmi efektivně napsaný příběh, který se zkrátka s ničím zbytčně neprplá a jde rovnou do střely a GOOL, ale pozor, naneštěstí Hoopera tam ten gol né vždycky spadne a co není gol, to je hvězda dolů. U mě se teda 2x netrefil, takže průměrně, přesně jak si zaslouží. ()

Olík

Mám tyhle britské sportovní filmečky motající se kolem fotbalu moc rád. Cesta vynikajícího, ale zároveň velmi arogantního trenéra z druholigového klubu přes „prokletý“ Leeds, nejlepší team v zemi až zpátky do fotbalové periférie je protkána velkohubými ambicemi, zničenými osobními vztahy, promarněnými šancemi, poznáváním sama sebe, ale především láskou ke kulatému nesmyslu. ()

CrazyLom

Skvělý snímeček o zlaté éře anglického fotbalu, který zaručeně pobaví. Herci jsou maximálně uvěřitelní, pojetí jednotlivých zápasů humorné a ani jinde damned united neskřípou. ()

pospech11

Britové milují fotbal a jeho historii, pokud možno svojí a tu úspěšnou, takže není se čemu divit, když vznikne snímek o jednom z nejlepších trenérů anglické historie, tak je to bravůrní dílo ve kterém, ale paradoxně je fotbal až na druhé koleji. Michael Sheen zvládl zahrál Briana Clougha naprosto dokonale, že jsem i věřil že by mohl být tím kdo ten tým vede. Timothyho Spalla jsem si zřejmě po Harry Potterovi nedokázala v podobné roli představit, a krutě jsem se zmýlil, Petera Taylora zahrál bezkonkurenčně a je to možná on kdo dotváří onu genialitu tohoto snímku. A myslím si že José Mourinho se nechal ve své kariéře hodně ovlivnit právě Briane Cloughem, protože když jsem viděl film jako bych kolikrát viděl trenéra přezdívaného Special One. 95% ()

sadlokan

Film o dění okolo fotbalu v dobách kdy hráči měli připravenej v šatně ručník,kávu a popelník.A ne gel,steroidy a foukátko do prdele. ()

Adm.Nelson

Film, ktorý je skôr o jednom priateľstve a jednej rivalite, ako o futbale. A tiež o výborných hereckých výkonoch. Žltú kartu režisérovi za to, že z tých zápasov mohol predsa len ukázať viac, ale film je aj bez toho veľmi dobrý, pričom štyri góly z možných piatich v hodnotení u mňa znamenajú veľkú spokojnosť, rovnajúcu sa spokojnosti pri pozeraní kvalitného anglického ligového zápasu. 8/10 ()

ondramiko

Jsem velký fanda fotbalu a když objevím nějaký film o fotbale tak jsem natěšený, protože filmů o fotbale je pramálo. Tento film mě poučil, jak vypadal fotbal v 60-70 letech v Anglii. Kouč Brian Clough mi připomíná trenéra Realu Josého Mourinha. ()

Lyžař

No nemít za koníčka fotbal, nevím nevím, jestli by se mi Damned United libil. Excelentně zde ale hraje Michael Sheen. A celý film jsem si říkal, odkud znám jeho asistenta Petera. Až později jsem si dohledal, že z Posledního samuraje. No a musím uznat, že se nijak nepřetvařuje, svoje role zvládá s lehkostí a to je dalším kladem tohohle filmu. Bohužel Leeds jako takový je zde vykreslen úplně jinak, než jsem čekal. Onu zmiňovanou dobu nepamatuji, ale je vůbec možné, aby se takhle někdo ve fotbale choval a všichni to těmto hráčům promíjeli? No a závěrem snad ten největší klad - styl natočení. Kdyby nebyla časová osa poskládána přesně tak, jak to tvůrci předvedli, příběh by byl ani ne poloviční. Režie: ***; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: ?; Popis fotbalového klubu Leeds: * ()

Rokle

Použití časových vrstev nenásilné a fakticky dokonalé. Vzhledem k tomu, že jsem před týdnem viděl baseballového bratříčka Moneyball, s lehkým úsměvem podotýkám - malý britský fotbalový popisek plný emocí a konfliktů zadupal o dost známější baseballovou odyseu do země. ()

sgt.paper

I když nefandim Derby, Leedsu, Nottinghamu, tak jsem si ten užil. Je to spojení výborně povedench fotbalovejch zápasů s silným příběhem a skvělým herectvím. Prokletý klub je pro mě nejlepší film o fotbalu a překonal i mexickou vlnu(gol) a to o dost. ()

Doomedx

Teda až na ten useknutej konec bez Nottingham Forestu (ta stopáž mohla být klidně o 60 minut delší) je to skoro dokonalost a 4* mi pro tento film byly málo. 85% ()

guri

Skladam klobuk pred Michaelom Sheenom a jeho stvarnenim velmi svojskej postavy anglickeho futbalu. Brian Clough si o sebe a svojich schopnostiach myslel prilis vela a ked ho nieco zralo, daval to jasne najavo. Film je dejovo oproti knihe ovela jednoduchsi (Cloughova kariera je "vybavena" jednou vetou podobne ako jeho prve trenerske posobisko, fakt, ze nie vsetci funkcionari v Leedsi boli proti nemu, spolukomentovanie zapasov v televizii atd.), avsak na filme sa tento fakt negativne vobec neprejavuje. Vybera si iba nejake zakladne linie okolo ktorych cely film stavia. Viac ako film o samotnom futbale, ktoreho je vo filme minimum, je o zakulisi futbalu (opat odkazujem na knihu). O sebavedomi Briana Clougha asi najlepsie vypoveda jeho vyrok: "I wouldn't say I was the best manager in the country. But I'm in the top one." Jeden z najlepsim sportovych filmov! ()

Blaogranas

Těžká filmařská práce o kontroverzním anglickém trenérovi dopadla na výbornou. Pojetí zápasů, atmosféry, trenerského zákulisí a všeho kolem je zpracováno výtečně. Vskutku znamenitá podívaná do malé části historie této nádherné hry. ()

saltonsea?

Skvělá atmosféra 60. a 70. let a vynikajicí Michael Sheen. To jsou dvě největší devízy tohoto příjemně odsýpajicího filmu. ()