Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

Marys

Rozmýšľal som medzi tromi a štyrmi hviezdičkami, nakoniec som sa priklonil k tým trom. Nebol to zlý dokument, ale predsalen, až tak som si ho nevychutnal no. Moje futbalové chúťky sa nerozochveli. ()

jarmik

Skutečný příběh z fotbalového prostředí. Dokonale natočený. Co víc si jako fotbalový fanoušek přát? ()

Mikino00

Takhle má vypadat film z prostředí sportu, silné charaktery, nádherné zákulisní prostředí, děj zasazený do historických událostí a vynikající Sheen jako hlavní představitel. Hooper zde vykročil do světa filmu pravou nohou. Tohle vypovídá i pobaví více než přecenění filmy podobného ražení. ()

Ollie235

Pro mě jako fotbalového fanouška povinnost. Čekal jsem však více. Nejdříve ale k pozitivní stránce. The Damned United je jedním z nejvěrohodnějších filmů z prostředí fotbalu (i sportu obecně) a jako okénko do 70. let, kdy fotbal nebyl jenom o penězích a předzápasová cigareta nebyla hrubým porušením životosprávy, slouží výborně. Bohužel mě to ale vůbec nevtáhlo do děje. Chybělo mi více emocí, více zápasů, vlastně tak nějak více všeho. Špatný film to rozhodně není, ale potenciál tématu zůstal nevyužit. ,,Brian Clough remains the greatest manager the England team never had." ()

misik95

Příjemný a zábavný film, u kterého jsem se vůbec nenudil. S průměrným hodnocením nemohu více než souhlasit. Moc filmů jsem se Michaelem Sheenem neviděl, ale tady exceloval a určitě se podívám na další filmy s ním, ale proč jsem udal jen 3*? Jednoduše proto, protože nejsem fotbalovým nadšencem, a tak mě dané téma tolik nezaujalo. 69% ()

Santino7

Prekliaty klub nie je len filmom o futbale, ten tu naozaj nie je prvoradý. Je o rivalite, ctižiadostivosti, drzosti a zložitej osobe egocentrického trénera Briana Clougha, ktorého stváril Michael Sheen - a veľmi dobre (inak pre futbalových nadšencov, porovnanie Clougha s José Mourinhom sa mi vážne nezdá na mieste, dve úplne odlišné persony :-)). Ten sa z ničoho prepracoval skoro až na vrchol, kde to však nie je také jednoduché ako sa môže zdať. Uvidíte sami. Čo k filmu povedať, proste sa mi páči. Mám britské filmy rád a opäť sa mi to iba potvrdilo. Výborný cit pre humor, vďaka ktorému sa podarilo odľahčiť túto už tak kvalitnú drámu. A to je veľké plus. 4/5 ()

sedlo03

Oh baby, I love Football! Tento film, kdyby nebyl o fotbalu (jakože to stejně není hlavní dějová linie) tak by byl za 4* a + fotbal =5*. Skvělý film a sebepoznání a prozření. ()

msn

Netuctová forma příběhu ze sportovního prostředí drží tento kousek nad vodou. Brilantní solo Michaela Sheena ho posílá ještě o něco vejš. Možná trochu přeplácaný a přebarvený obraz. 4tá hvězda balancuje na hraně. Proč ? Protože tématem je zde konec konců taky fotbal - největší zlo planety. Nemusíte se ale ničeho bát .. ve snímku ho je jako šafránu ! :) ()

HaceR

Futbalovo mi tá doba, v ktorej sa film odohráva, nič nehovorí. Pochmúrne prostredie Anglicka, skoro žiadne futbalové zápasy a trochu nudný dej ma donútilo znížiť hodnotenie. Celkovo ale ide o kvalitný film s veľmi dobrým hereckým výkonom Michaela Sheena. Mňa však neoslovil. ()

masiko

Velka skoda toho konce :(. Samotny dej mohl skoncit melancholicky, pak mohla prijit historicka fakta a nebylo by co vytknout. Takhle me mrzi, ze nemuzu jit na nejvyssi hodnoceni. Mile me prekvapil Michael Sheen - nemam ho vubec rad, ale tady byl dokonaly. ()

Nekgro

Film nejen o fotbalu, ale především o silné povaze Briana Clougha. Jestli byl ve skutečnosti tak arogantní, sebecentrický jak byl ztvárněn ve filmu, tak to musela být radost s takovýmto člověkem pracovat. Ovšem bezpochyby své kvality měl a dokázal to s Derby či Nottinghamem. "Brian Clough zůstává tím nejlepším trenérem, kterého anglická reprezentace nikdy neměla." P.S: Brian Clough kdysi řekl: Mourinho? Připomíná mi mladého Clougha. Ano, jsou jsi velmi podobní... ()

radekgfx

Komorní snímek, který dokáže potěšit srdce i nefotbalového diváka. Velmi atmosferické ztvárnění prostředí, s podařeným nasvícením a aranží scén, s někdy až moc úzkostlivě "Rule of Third" (pravidla třetin) držící se kamerou a hlavně skvělý herecký výkon Michaela Sheena. Velmi pozitivní překvapení a v rámci televizních filmů s nebývalou kvalitou zrealizovaný snímek. Osobnost režiséra Tom Hoopera zpočátku nezaregistrována, pak nepřekvapila. ()

Hepy13

José Mourinho přezdívaný "Special One" je můj nejoblíbenější trenér. A Brian Clough (Michael Sheen) jako by mu z oka vypadl. Chtěl bych vidět film který by se týkal přímo Mourinha, to by byla asi podívaná panečku, co všechno bychom se nedozvěděli. Takhle to přesně dopadá když jde člověku jen o pomstu, a ostatní věci jdou stranou. Tenhle film je pro každého fanouška fotbalu povinnost. ()

Nolanofil

Tieto druhy malých, úprimných britských filmov mám radšej, ako nablýskané americké rutinnosti, persiaknuté otrepaným tisíckrát prežúvaným klišé. Veľká spokojnosť jak so scenárom, tak s hercami a spôsobom vyprávania obyčajného príbehu o neobyčajných osobostiach anglického futbalu. ()

ViktorEl

Veľmi slušne a s citom natočená športová dráma, ktorá zaujme nie len fanúšikov futbalu. Michael Sheen - výborný herecký výkon. Do budúcna tipujem nárast britských filmov a dúfam, že aspoň každý druhý bude taký dobrý ako tento. Pre milovníkov futbalu 85%, pre bežných divákov 70%. ()

sandinista

Mám rád britskou tradiční (nemultikulturní) kulturu. Bavilo mě u tohoto filmu odhalovat další střípek z její historie. ()

hiroshima

Drama z anglických fotbalových trávníků nám vypraví příběh manažera Briana Clouhga a jeho asistenta Petera Taylora. Poprvé nás zavede do Derby County, podprůměrného druholigového klubu, který se však kvůli fantastické práci obou našich hrdinů stane mistrem Anglie. Díky neštastným událostem musí oba v klubu skončit a vydat se každý vlastní cestou. Brian dostane šanci v Leeds United, kde má nahradit jejich legendárního trenéra Dona Ravieho, který s Leedsem vyhrál takřka vše co se dalo. Avšak proti Brianovy stojí snad celý svět a jeho práce nemá dlouhého trvání.... film o snu, naději, píli a oddanosti. Příběh, který veme za srdce. A jste-li fanouškem Anglického fotbalu, tak je pro vás povinností... Glory, glory Leeds United...!!! ()

Helldo

Špička sportovních filmů, a co se týče okruhu mého milovaného fotbalu, vůbec nejlepší, co jsem viděl. Sorry Santiago... ()