Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

kkarx

Jasně, není to historický film, ale je to film o těch vysněných amerických hodnotách jako svoboda a rodinný život, zasazený do války o nezávislost. Já nejsem Brit a nevadí mi zobrazení anglického důstojníka jako arogantního bastarda. Já snad ještě ani nepotkal Angličana, který by nebyl neuvěřitelně arogantní a  neměl ostatní za póvl a vůbec bych se nedivil, kdyby nějaký takový naprosto nelidský arogantní důstojník páchající válečné zločiny, sloužil v anglické armádě, takže mi tohle zobrazení vůbec nevadí. Nezapomínejme, kolik toho Angličani zkolonizovali a jak se po celém světě chovali. Nebyli to svatoušci. ()

Besyn

Sice místy příšerný patos a klíše,ale celkově velmi solidní kousek a v Emmerichově kinematografii zatím nejlepší film. ()

Ivo

Nemám rád, když se někdo vyžívá v tak prvoplánové krutosti a popisném násilí. Vzhledem k pozdějšímu Umučení Krista se to ale panu Gibsonovi asi líbí ... Co si má z toho odnést divák, je otázka ... ()

ex.it

Chtěla jsem dát 4*, ale nemůžu. Mel Gibson má sice skvělý výkon, ale přece jen film sám o sobě za moc nestojí. ()

Jajar

Kardinálně blbá, ale brilantně natočená, velkovýpravná oslava amerického vlastenectví i militarismu, stejně jako tradičních hodnot v podobě rovnosti, svobody a bratrství, jíž se daří reflektovat realitu hůř, než obrázkové encyklopedii dějepisu pro první třídu. Parádní Emmerichova hra na vojáčky v iluzivním historickém kabátku, která by mě po zkrácení celkové stopáže a zbytečně dlouhých dialogových pasáží bavila mnohem víc. P.S. Vytýkat filmu Patriot přílišný patriotismus je přinejmenším rozporuplné :) ()

Jeand´Boa

Má to řadu chyb, to ano...ale já to mám rád, nemohu si pomoci...mám rád historické filmy válečné...a mám rád Mela...prostě srdcovka... ()

kuces

Na Emmericha velmi slušný film. Sice se v nás opět špatně snaží vyvolat větší emoce tím, že zbytečne pozabíjí pár lidí navíc, dá se mu to odpustit. Nemyslím si, že je to takový průser jak tady všichni naznačují. Nenudil jsem se u tohoto filmu a myslím si, že nikdo kdo ho viděl. ()

Hulk Hogan

Poměrně podceňovaný film, ale já jsem se u něj víc než slušně bavil. Možná je to patriotistická sračka, ale co je mi do toho :) ()

Dimo

Film, který v průběhu otravuje a cuchá nervy a člověk si říká, proč že se na to vlastně dívá a kdy už to skončí. ()

yamk5

Asi najviac mi na tomto americkom historickom opuse vadil neskutočne otravný pocit, že Amerika je vlastne zem samých hrdinov a boli schopní obetovať pre ňu čokoľvek. Len som zvedavý ako to mohlo vypadať reálne... Inak Gibson je kapitola sama o sebe a u Emmericha lepší kúsok, ale u mňa, bohužiaľ, opäť podpriemer. ()

vera27

Tento historický film není sice moc realistický, ale rozhodně jsem si ho užila. Poskytne to co má, a to spoustu akčních scén, kapku humoru, krásné scenérie a také občas ukápne slza. 80% ()

rainman93

Z podobných nacionálních aktivit mám vždycky kopřivku. Ještě je to umocněný Australany, kteří bojují za USA proti jejímu veličenstvu pod vedením jednoho Němce. Samozřejmě nesmějí chybět pilíře americké společnosti, jako je rodina, právo vlastnictví malého arzenálu pro případ boje s invazí ze zámoří či z hvězd a všudypřítomná americká vlajka. Oceňuji řemeslně zvládnutou práci bitevních scén. ()

gazogazo

Prototo iluminati řídí halivud a utoci na těch frontách nejnizsiho společného jmenovatele amiku. Patriot je prostě patrioticky film a nic víc, 100% ideologie a velký úspěch vyplachu a ja jen tleskám, že toho je velký americký národ schopen jen díky kontinualnimu super paperclip importu Němců po celou dobu svoji významné existence. Ich bin caradada ()

dalziel

Trochu som mal pocit že to režiroval Mel a nie Roland.Chvíľami až príliž naturalistické nasilné scény mi tam dosť vadili ikeď sa dali očakávať.Nuž občianska vojna bola riadne MASO. ()

Titus

Konečně film, kde se Gibsonovo vlastenectví mohlo naplno projevit, a to bez újmy na cti. Zajímavé naturalistické scény a kostýmy. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)