Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

Meridius

Někdo tyhle jednodušší filmy točit musí a Emmerichovi to jde skvěle. Navíc je zde naštvanej Gibson a velmi dobrý Isaacs. Nejvíc mě však nadchl John Williams a jeho hudba - kdo umí, ten umí. Normálně bych dal 4*, s ohledem na ostatní nízká hodnocení musím ale přidat. ()

lekr

Špatný snímek to nebyl, ale od takových es jakými Emmerich i Gibson bezesporu jsou bych čekal trochu víc. Hlavní vadou snímku je jeho délka. Film je dlouhý 164 min a aspoň 30 minut by se klidně dalo ustřihnout. Rozvláčný historický epos je tudíž místy hodně nudný a někdy doslova o ničem.Jaký to mělo význám nevím. Naopak ale zase ta závěrečná bitva kde Mel Gibson konečně zlikviduje padoucha je skvělá. Takže Patriot je suma sumárum film který ani neurazí ale ani nenadchne. ()

Martin741

Lahko nadpriemerny film o boji za nezavislost USA v 80. rokoch 18. storocia, kedy jeden farmar /Mel Gibson/ chce zit s rodinou v klude, ale domov mu spustosi anglicka armada a preto pochopi, ze ak chce klud, musi bojovat so zbranou v ruke. Vyborne su bojove sceny a pochopitelne nechyba dostatok useknutych ruk, hlav a noh. 68 % ()

Figu

Tak jak všichni omývají, tak i já se musím přidat. I když je tento kousek parádní, dnes už kultovní a legendární, tak zde si Mel před pěti lety se Statečným srdcem nasadil takovou laťku, že ji prostě Patriot né a né přejít... A to je asi to zásadní! Nebýt toho, zřejmě by se jednalo o unikátní válečný historický drama, propletený úchvatnou hudbou Johna Williamse (za to palec a hvězda nahoru) a taky skvěle obsazené (Ledger, Cooper, Isaacs atd...). Jinak je to samozřejmě až moc příliš americké a dlouhé. Nicméně Gibson je frajer a nebýt toho filmu pět let zpátky, dám plnou palbu. Na úkor toho dávam 4 hvězdy a 75% ()

raptorrr

Podle mě je Gibson v tomhle filmu výborný, dále jsou tu mí oblíbenci Karyo a Wilkinson, ovšem největším trumfem je Jason Isaacs, takovou svini, abyste pohledali. Celkově nechápu lidi, kteří vyčítají patriotismus filmu, co se jmenuje Patriot... ()

cariada

Tohle je moc pěkně natočený.Velice dobře to vystihuje občanskou válku v Americe. M .Gibson opět nezklame.. Má to akci ,dobré efekty,i vtip.ale i hodně smutných momentů. ()

Petoss1

Emmericha asi v Hollywoode nemajú veľmi radi keď nevedia oceniť jeho filmy a hoci je nemec s americkým patriotismom dokáže veľmi dobre manipulovať. Perfektný Gibson, dobrý Ledger a film ktorý je so svojími scénami a príbehom jedným z tých ktoré môžem pozerať keď mám možnosť a neunudím sa k smrti. Patriot je kvalitné a dobré natočené dielo ale prečo také hodnotenie Vážení ?! 83% ()

MrPierc

Moc pěkné rodinné drama, které smrdí rambovstvím, ale je pěkně natočené. Obrana rodiny je totiž to nejdůležitější a Mel Gibson neváhá pozvednou mušketou i tomahawk proti anglické armádě. Jason Isaacs hraje opravdovou svini, která jen čeká na svého řezníka . ()

C0r0ner

Už titul filmu napovídá, že tady půjde o USA a jaký je to nejlepší národ na světě a nějaký no name balík je schopný vést revoluční armádu.. Všeho je vrchovatě. Zlí Angličani, fuj! Nicméně z historického hlediska je perfektně vidět bojový (dementní) styl tehdejšího boje a vůbec mentalita doby. Za mě palce napůl nahoru. 70% ()

agathon

Nejvíc mě krkali asi ti neuvěřitelně zmršení digitální vojáci, kteří když v jednom šiku pochodují krajinou snímanou ve velkých celcích, doslova do očí bije ten computerový algoritmus, kterým je tahle válka za nezávislost digitalizovaná... ()

Juto

Pokojný farmár Benjamin Martin (Mel Gibson) je nútený viesť koloniálnu milíciu počas americkej revolúcie, keď sadistický britský dôstojník zavraždí jeho syna. Celkovo je to dobre vyzerajúci a akčný film a ako taký môže potešiť divákov, ktorí majú radi veľa akcie. 6/10 ()

emo

Tento film hodnotím pozitívne hlavne preto, lebo ma príjemne prekvapil svojou kvalitou, humorom, veľkolepými bojovými scénami a skvelými výkonmi Gibsona a Isacsa. Nič som od neho nečakal. Druhé Statočné Srdce už vôbec nie. Kto áno, je podľa mňa cvok. ()

WolfR

Solidní historická hříčka. A kupodivu Emmerich, i když je to megaloman točící průměrné katastrofické filmy, z toho dokázal vytřískat nějaké ty emoce. A i když Gibson přehrává a celé je to prvoplánové, mně se to líbilo! 3 hvězdy. PS: Výborné kostýmy! ()

majo25

Zlí Angličania, zlí. Toto sa robí nieže bratom, ale vlastnej krvi? Filmov z americkej občianskej vojny je odhadom bilión, ale s tematikou vlasteneckej vojny za nezávislosť je paradoxne poskromne. Prečo asi. Vzťahy medzi anglosaskými bratmi sú z historického hľadiska stále ošemetné a ťažko sa voči tomu druhému vymedziť do takej miery, akú by si režiséri asi žiadali. Mel G sa po Statočnom srdci opäť našiel a s tomahawkom (prečo s práve ním je nevysvetlené) mu to ide, povedzme si pravdu, že určte viac ako malými deťmi, ktorých má vo filme neúrekom. Má to epický nádych, dostatočne vojnové a výpravné smerovanie a Emerich ukázal, že dokáže robiť aj historické filmy. Predsalen by som si rád pozrel túto zlomovú časť americkej histórie aj z iného ako z patriotického (skresleného) hľadiska, napr. britského. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)