Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

CiPR

Dokonalé, konečně jsem našel odhodlání udělit tomuto jedinečnému filmu komentář, nechápu, proč mi to trvalo tak dlouho, jelikož tohle je proste pecka, bomba, špica. Jinak to asi nedokážu říci. Velice obdivuju tu dobu, ve které se fiolm odehrává, tedy v dobách Americká válka o nezávislost. Mel Gibson, bomba, tohle zahrál asi nejlíp ze všech rolí, co jsem zatím u něj viděl, tedy možná Smrtonosná past se mu povedla lépe, ale to odbočuju. Příběh je prostě dokonalý, líbí se mi myšlenka, že jako hlavní hrdina má války po krk a chce se usadit a prožít život v míru, ale bohužel mu to neni dopřáno a on musí opět zvednout zbraň a začít bojovat. Jason Isaacs nám tady zahrál slušného záporáka, bez slitování, který chce pouze moc. Heath Ledger, mladičky neposlušný bojovník, který chce do války, chce se porvat o nezávislot, líbil se mi. Roland Emmerich "zrežíroval" fakt dobrou práci, dobrá práce. Tady neni nad čim uvažovat: 100%. ()

Bozvav

Že tento druh žánru Emmerichovi nesedí víme, že Mel Gibson není špatný herec, ale ani dobrý se ví taky. Spojení těchto dvou faktorů společně s nepříliš dobrým scénářem film dost potopilo. Nicméně shlédnout se to dalo. Za mne dvě hvězdy. ()

vito_corle

Po Statečném srdci se Gibson opět vrací do role muže, který povstane proti Angličanům.Film se vrací k americké historii. Zajímavé, ale pro nás to moc historické není-sotva 250 let. Film mi tak trochu připomíná Posledního mohykána jen se v cizí zemi řežou Angličané, Francouzi. Kromě Gibsona ve filmu hraje Heath Ledger, Jason Isaacs, který zase hraje pěkného zmetka. Mě osobně historie Američanů nic neříká nevyznám se v tom, kdo je pravý bílí Američan- červený nebo modrý kabát. Černý Američan je násilím přivlečený Afričan. Ale film byl slušně natočený a měl spád, Mel mohl být patriot v kterékoliv válce. ()

inachisio

Říkejme tomu kvalitní, jaksi emotivní podívaná, která se mě zaujala především skvělými hereckými výkony a nepředvídaným osudem postav. Spousta momentů mě přakvapila a asi dva z nich mne dokonce dojaly k slzám. Takže musím říct, že mi film připadal strhující a celkově skvělý. Dokonalejší by však byl očesán o moc dlouhé nudné bojové scény. Chvílemi jsem uvažovala o pěti hvězdičkách, ale, jal jsem řekla, něco tam bylo navíc. ()

Saur.us

R. Emmerich je pán všech klišé, temný lord z patosova. Všechno to mávání vlajkou při finální bitvě pohřbilo vše, co se mi do té chvíle na filmu líbilo. Překvapilo mě, jak nekompromisní byl R. Emmerich v některých scénách. Zničení milionové metropole mimozemskou invazí není jako zapálení kostela plného lidí, střílení dětí, nebo dělová koule, co rve ruce nohy. Škoda, že se to nakonec celé tak znechutilo. ()

robo7773

Historický príbeh domobrancu mela gibsona, ktorý aj napriek nechuti bojovat predsa sa pustí do neľahkej úlohy brániť svoje domovy. Jeden z najlepších historických filmov, pefektne spracovaní, herecký supervýkon, užasná ukážka coho je clovek schopny ked mu ide o rodinu a o domov. A myslim ze je dost slabo hodnotení tu na csfd, nezaslúži si to.!!!! ()

finn

Herr Emmerich je vůl, dvě "veledíla" obklopující Patriota jsou odstrašující "trháky", jak asi mohlo dopadnout tohle... Nechápu Mela Gibsona, ale díky němu a pár dalším hercům je první *. Druhá za výpravu a třetí si odnesou akční scény. Napadlo mě, že kdyby byl patriot němý film, byl by lepší, jenže pak přišlo pár záběrů na vlajku, černocha bijícího se na prsou a hrdé obličeje ostatních spolubijců. Je to fakt potřeba? ()

Krchy

Po několikátém zkouknutí přidávám i tu pátou. A ano, přesně za ten patriotismus, který mnoho zdejších hipíků zřejmě nepřeneslo přes srdce - kdyby naši předci věděli, za jaké budoucí zmrdy bojují, tak by nejspíš hodili nohy na stůl a nechali se převálcovat už Turkama. K filmu, viděl jsem rozšířenou verzi a ani vzhledem k její délce film nenudí ani na chvíli. A některé scény člověku ulpí - zejména kostel a likvidace oddílu Britů vedoucích zajatého Ledgera. Fascinuje mě způsob tehdejších bitev, holt se v těch dobách na minimalizaci ztrát moc nehledělo :) ()

mala_kea

Troufnu si říct, že po statečném srdci jeden z nelepších filmů s Gibsonem. Jiné novodobé akční sračky tomuhle nesahají ani po kolena. Mel se s tím skvěle vypořádal, ale nadruhou stranu neměl na výběr, když je mu předhazován takový nudný scénář. ()

DHDV

Skvělý film o americkém vlastenectví a rodině. To Američani milují a Češi jim to žerou. Není co vyčítat, Gibson nezklamal a Isaacs překvapil,silně. Ostatní film krásně doplňují a dobové ztvárnění je úchvatné…Funguje to a klidně se na to zase jednou podívám! ()

TETŘEF

Ono by to šlo pojmout inteligentněji, špinavěji a méně happyendy...jenže nesměl by to točit goebbelsovský pohádkář Emmerich. :)) ()

Dejnasp

Bylo to naprosto úžasné. Senzační děj. Já,která mám velmi ráda historické filmy,tak to bylo podle mého gusta.Sice nějaké pasáže tam byly zdlouhavé,ale to by se dalo odpustit. Herecké obsazení bylo vážně skvělé. Heath byl taky naprosto úřasný. Bylo tam také dalších spoustu dojemných scén.Třeba když ta malá Susan(myslim)běžela za Benem a volala,že řekne co byde chtít,jen ať neodjíždí...nemám slov.Taky hudba byla super.Vždy to navodilo tu správnou atmosféru. Sem tam byl ten děj drsné.Prostě to bylo tak promyšlené. Taky to bylo občas vtipné,třeba když pod ním křupla ta židle a hodil ji na hromadu ktěm ostatnám.Tech vtipných scén tam bylo povícero. Nemám co dodat,sice dvou a půl hodinový film,jsem to chtěla pak už vypnout a dodívat se na to příště,ale pak to bylo napínavé tak,že jsem se na to musela dodívat. Senzační!!!! ()

hororwatch

Film se mi líbil, historii Ameriky neznám (detailně) a do očí mě tam nic zas tak nebilo, protože film měl spád, herectvo bylo perfektní a bylo na co koukat. Tak co bych na tom měl hledat. Zajímavý komentář : ClintEastwood. Edit po několika měsících- pořád si myslím, že je to dobrý válečný film co se válečných sekvencí týče. Ale jakmile dojde na ty dojemné scény no nevim, začly mě nějak rozčilovat. Ty s malou Megan(jestli se tak jmenovala) mě dorazily uplně. ()

Hapretor

Gibson to jistí se vším všudy. Nevím jak film obstojí na půdě historické, ale na půdě akce a zábavy si u mě stojí velmi dobře. ()

P.J.2

U patriota se tak nějak čeká, že tam logicky nějaký vlastenecký proslovy budou a ono nic. Já si nemůžu pomoct, mě se ten film líbil už jen kvuli tomu že tuto dobu mám prostě rád a filmaři jí ve svých dílech ne moc často ztvárňují. Emmerich, který sice neumí pracovat s rozpočtem pod 100 milionů ale nenadch ani nezklamal. ()

Anduril

Mňa tento film dosť zasiahol. Tak ako prvé ma pekne prekvapili herecké výkony. Boli veľmi verné a dobre stvárnené, takže som sa s hlavnými postavami rýchlo stotožnil. Ich osudy potom nezasiahnu iba kocku ľadu, človeka však áno... Hudba bola super, efekty tiež, krvi bol tiež dostatok (občas až moc). Väčšina kritizuje hlavnú myšlienku filmu, patriotizmus. Mňa však zaujala pozitívne. Videl som v postavách veľký zmysel pre vieru. Tu v lepšie zajtrajšky, slobodnú krajinu, vlasť... (ten amerikanizmus zamrzí) Ale človek naozaj taký zmysel má. Tak prečo sa konečne nerozhýbať, nenaplniť ho a neurobiť niečo dobré pre druhých a pre budúcnosť. Tak ako to urobili postavy vo filme. Odporúčam pozerať s mladými nad 18 rokov, kvôli brutálnosti záberov. ()

MickeyStuma

Boj za nezávislost je pro Američany velice vlastenecké téma, takže když má o tom vzniknout snímek, musí podle toho také náležitě vypadat. A tento vypadá opravdu dobře. Prvotní protiválečné ladění je zcela přirozeným rozjezdem. Pak už jde čistě jen o vlastenectví, emoce, absurditu skutečností a bitvy. Scénář plný patetičnosti a klišé je však po dějové stránce napsaný solidně a přínosně. Soucítíme s hlavním hrdinou a k smrti nenávidíme záporáka. Toto dobrodružství bez bázně a hany je vynikající podívanou, jaká tu do své doby ještě nebyla. Roland Emmerich opět udělal kus práce a tak lze říci, že se tento počin určitě nijak neztratí. ()

Rathalos

Roland Emmerich opat dokazal,ze je vyborny reziser,perfektne natocena vojnova drama so skvelym Melom Gibsonom,ktory tak ako v Statocnom srdci ukazal,ze patri medzi herecku spicku,jasna volba a moje hodnotenie je samozrejme maximalne...:-) ()

Nerd4Dreaming

Po filmové stránce super. Výprava, kostýmy, lokace, herecké výkony, hudba, prostě všechno. Ale po stránce historické neuvěřitelná slátanina, dá se říct vylhaná propaganda, a děsí mě, kolik lidí, zejména v USA, tohle vidí, a s příjemným pocitem že "takhle to přesně bylo" si jdou lehnout. Eh. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)