Patriot

• USA The Patriot (více)

Benjamin Martin (Mel Gibson) je mírumilovný osadník, který chce své nejbližší za každou cenu uchránit před krvavými hrůzami koloniální války. Když ale jeho domov v Jižní Karolíně zpustoší anglická armáda, Benjamin Martin pochopí, že pouze nezávislost Spojených států zajistí jeho rodině klid a bezpečí. Z opatrného farmáře se stává legendární hrdina americké revoluce. (Falcon)

Prochy38

Trošku mě překvapuje zdejší slabé hodnocení. I když vím, že R. Emmerich prostě není oblíbený. Všichni mu vyčítají jeho těžké vlastenectví v jeho sci-fi filmech, a když si zvolí přímo patriotické téma, stejně se to nikomu nelíbí. Pro mě film, který rozhodně neurazil. M. Gibson výborný, H. Ledger v jeho spíše asi začátcích, ale film celkově hrozně příjemný. Zvlástě jich z tohoto období mnoho není. ()

Wishkah

Tenhle film je hluchá popcornová vata, po které budete mít poškrábanou tvář od toho, jak vám před ní furt někdo mává americkou vlajkou. Pár jednotlivých kousků (např. brutální útok na angličany po vypálení statku) a výtečný Jason Isaacs stojí za zapamatování. Jinak je to prostě jen další megalomanská záležitost pana Emericha. A v tom je právě největší vtip, že způsob jak být nejlepším Američanem nám ukazují Němec, Angličanka, Francouz a dva Australani:-) ()

Xavi6

Sakra už aby to bylo červený , tento film si to rozhodně zaslouží už jen za výkony Ledgera s Gibsonem a nezapomenutelnou scénu, kdy otec Gibson jde přepadnou patronu minimálně 20 mužů jen se svýma dvěma syny. Paráda! ()

Dyas

No nevím. Mě se Patriot opravdu velmi líbil. Cesta za svobodou a pomstou během americké revoluce v očích nebezpečného a chytrého Mela Gibsone, který si stojí za svém. K tomu hraje i výborná hudba, která se mi zalíbila. A scéna, kdy Gibson vezme vlajku a žene se v bitvě vpřed s dobrou hudbou za zády mě oslnila. ()

Hanes88

Velice kvalitní válečný film! Mel Gibson naprosto skvělý. Chápu, že každý nemá rád filmy z tohoto období, ale i tak nechápu, jak tomuto filmu může někdo dát 1 nebo 2 hvězdy. Už jen za ty efekty a za výkony herců by měly být 3. Každý však soudí podle svého a mi se navíc líbil ještě děj, takže dávám 4 hvězdy. 80%. ()

Lefty86

Historicko, válečné drama z dob americké války za nezávislost, přes dlouhou stopáž film nijak zvlášť nenudí,,i když dlouhé to bylo až příliš. kdo nadává na americké klišé ať se na to ani nedívá, věčné popotahování americké vlajky přišlo otravné už i mě. A Gibson s ní dokonce zapíchl i koně :-) ale snímek je to výborný,navíc bych vyzdvihl scénu zhruba v třetině filmu kdy Gibson osvobozuje s pomocí svých malých synů toho nejstaršího Heatha Ledgera, to byl masakr jaký se jen tak nevidí ()

Jespi

Trochu nechápu, že tady lidi vyčítají filmu přeslazený patriotismus... co jste jako čekali ? :D Všichni moc dobře víme, že americký patriotismus velmi hraničí s nacionalismem, navíc je to film o nejdůležitější části amerických dějin a navíc jeho název je Patriot ! Co jste čekali ? Že američané budou hanit svou vlastní zem a nebudou se obhajovat a nebudou ukazovat hodného prostého američana a zlého Brita ? Mně se to prostě líbilo, protože jsem dostal přesně to, co jsem od filmu očekával. Sice druhá třetina filmu byla trochu slabší, ale i tak první a poslední část vynahradily všechnu nudu. Gibson to zahrál skvěle, mladý zobák Ledger byl taky sympatický, stopáž, ač tří hodinová, (extended) tak se dala vydržet. 80% ()

Paldiny

Mel Gibson sa nás snaží presvedčiť, že aj na americkom kontinente viedli cestou za slobodou statočné srdcia. Prečo sa mu to darí len z polovice prezrádza meno na režisérskom poste. Emmerich je jednoducho povedané najväčší americký patriot z neamerického kontinentu a cítiť to. Okrem toho chýbajú silné momenty, najsilnejší vychádza z lúčenia Benjamina Martina so svojou najmladšou čo je paradox, pretože sa na plátne lúčime a to doslova hneď s niekoľkými kľúčovými postavami. Trojhodinová dĺžka tomu rovnako nepridáva aspoň že má film dobrú výpravu, vierohodné kostýmy a zvládnutú choreografiu * * * * * Rozšírená verzia si môže podať ruku s tou od Gladiátora. Scény neobohacujú dej iba späť zaraďujú vystrihnutý materiál do hotového filmu. Zvýšenej krvavosti sa v nej rovnako nedočkáme, dovolí asi v dvoch scénkach nahliadnuť do tváre mŕtvym vojakom a tým to končí. ()

Angie91

Neumím si představit být v kůži těch, jež shořeli zavřeni v kostele... Hrůza válek... Toto by si každá "pomazaná" hlava státu měla shlédnout... Takové věci se nesmí opakovat... U tohoto filmu slza zatlačit nešla... řinuli se, i když jsem nechtěla :-(( ()

javaznenevim odpad!

Normálně mám hnusné až přehnanně patetické voloviny od Emmericha rád, ale tentokrát to prostě nebylo ono. Kde je to vyhazování američanů do povětří, kde je obří godzilla požírající vzbouřené sedláky? Kde jsou emzáci s Win 95? Tohle prostě není to co by to mělo být. Tentokrát to Emmerich přehnal s trávou nebo něčím podobným a myslel to vážně. Bohužel. ()

Mikino00

Americká verze statečného srdce, nepřekvapivě pojatá Emmerichem velmi vlastenecky, nabízí dosti jednostranný pohled na válku o nezávislost, kde režisér už na začátku jasně rozdal karty na dobré a zlé. Historicky se samozřejmě o věrohodné dílo nejedná, avšak to ani účelem filmu nebylo, bohužel tam měla být teatrálnost, ta už škodí ve velké míře. Příběh je klasickou cestou za pomstou, jenže silně roztaženou, naštěstí však vyplněn množstvím přestřelek i bitev. Paradoxní mi přijde, že film s takovým americkým nádechem má v hlavní roli Australana, v režii Němce. ()

mira007

Dneska ten film hodnotím jako patetickou srágoru, ale když jsem na tom byl v kině s mojí hokou tak jsem byl trochu smířlivější. ()

filipvrbik

Tak se válčí, ne že na pole příjde 1000můžu ani se nehnou a polovina jich umře a druhá polovina příjde o nohu nebo ruku...Benjamina Martina prostě neměli nasrat! Nechápu kritiku, film je vynikající po všech stránkách... Viděno v kině...95% ()

laepus

Taková patriotická propagačka o hodných Američanech a zlých Britech... fuj, nebýt Jasona Isaacse, nedostane to ani jednu hvězdu. Ta druhá je za docela povedené bitevní scény a krásné britské červené uniformy :) ()

Strike

Němec Emmerich natočil s dvěma Australanama, Angličanem a Francouzem v hlavních rolích, film o americkém vlastenectví. Když sem to viděl poprvý tak sem byl opravdu zhnusen, ale napodruhý to zase bylo koukatelný, hlavně kvůli Jasonu Isaacovi, co by výtečnýmu záporákovi, a Tchéky Karyovi jako frantíkovi. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (více)

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

Zvěsti ze Středozemě a světa Warcraftu

14.10.2009

Co je nového ohledně dvou nejočekávanějších fantasy filmů? Ian McKellen prozradil magazínu Empire, že natáčení dvoudílného Hobita začne na jaře – v březnu, nejpozději v dubnu. Mělo by trvat téměř 400… (více)