Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

Lucpro

Zajímavý film z několika důvodů. Každého musí uchvátit dění ve skutečné válce, které je zde popsáno dost detailně. Dále pak divákovi dochází, čím vším si musí projít fotograf pro dobrou fotku, jak se nechtěně stává účastníkem války a jaký dopad to na něm zanechává. V neposlední řadě musím zmínit i Colina Farrella, který se v roli dychtivého fotografa opravdu herecky vytáhl. Překvapením je i samotné rozuzlení příběhu, které přichází, když se Markovi začne vracet "zazděná" paměť. ()

niki7123

Tento výborný snímek skvěle znázorňuje potlačené vspomínky a přátelství, za které se oplatí bojovat. Skvělý střih, kamera a hudba. C. Farrell podáva výnimečný výkon a tento film i produkoval. Tanovic se předvedl. ()

sweet.papaya

Je to tak silné drama, že nevím, co vyzdvihnout nejdřív - pokud ovšem pominu výkon Colina Farella, protože ten byl nepopsatelně skvělý. Všechna ta bolest a vina v jeho očích mě dostává. Silné, syrové, dojemné, strhující. ()

Yossaretix

I jen pozorováním války se hlavní postava stane její součástí, v nečekané chvíli ho krutě zasáhne a pak si musí nést své výčitky a bolesti, z velké části jde vlastně o psychologické drama, Colin Farrell zahrál obdivuhodně, líbila se mi jeho skvěle zahraná katarze mezi první a druhou částí časové osy, pouze nějaké ty vztahové části mi moc neseděli. ()

ZionelloSVK

Tento snímok pre mňa pojednáva o povolaní, ktoré nieje povolanie, ale skôr poslanie, aby ľudia videli čo sa naozaj deje, aby si vedeli vizuálne spomenúť po vojne, aké to bolo, alebo aspoň ako to vyzeralo. Nedokážem si ani predstaviť aké musí byť náročné vyrovnať sa so skutočnosťou že sa chystám vojsť niekam kde ma nikto nechráni, kde nemusím prísť živý domov alebo nemusí prísť domov ani moje telo, pretože podmienky kam títo ľudia chodia sú podla mňa nepredstaviteľné, ale vďaka práve týmto šialencom, dnes vieme aspoň z časti že vojna nieje vymyslená krutosť, ale pravá povaha toho čo jeden človek dokáže po dlhú dobu robiť druhému. Preto nemôžem tento film ohodnotiť nijak inak, lebo práve toto je aj akýmsi mojim poďakovaním všetkým ktorí aj dávno pred stvárneným Markom toto povolanie vykonávali a vieme vďaka nim ako vyzerala prvá aj druhá svetová vojna a aj všetky ostatné vojny, ktoré bolo možné vizuálne zdokumentovať, aspoň, ako tak. ()