Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

M.i.k.e

poměrně silný příběh,který ovšem není plně využit a nebýt výborného Farrella a hodně překvapivého a emotivního konce byly by moje dojmy hodně rozporuplné.Škoda,že tvůrci v první půlce,kdy není divákovi ještě úplně jasné kudy se bude snímek ubírat,tvůrci mnohdy nepříliš úspěšné bojují s rozvleklostí,která může leckoho odradit.Celkově tedy za tři,ale k lepšímu hodnocení až tolik nechybí ..70% ()

Hennes

Colin Farell v tom lepším světle. Pohled na válku nejen očima novinářů, ale například i očima kurdského doktora. Co se týká zájmu bulváru bohužel pravdivé. Nejen válka je smutná a děsná, ale hlavně ty následky. Přesto jsem od filmu čekal trochu víc, chvilkami jakoby to ztrácelo spád, ale určitě zajímavý snímek a zajímavé téma. ()

bourec

Tohle sem opravdu skoukával snad nadesetkrát.Nudnej film,kterej mě zajímal jen kvůli Farrellovi,hlavně sem chtěl vědět,v čem zabíjí svůj čas.Kolíne,Kolíne,zaměř se na něco zajímavějšího,neb život utíká jak voda.20%. ()

Azrael515

Videl som to asi 4 dni spat a uz nevime o com to bolo ..akurat ze tam dakto chcipol a Colin bol z toho smutný. ..Možno som zaspal uprostred ..a možno by som mal filmy hodnotit hned po tom čo ich vidim :D ()

C0r0ner

Po Zemi nikoho jsem měl přehnaná očekávání, která se samozřejmě nemohla zcela naplnit. I tak ale Tanovič nenatočil vůbec zlý film, který vystavěl především na dobrém scénáři a skvělých výkonech herců. Nemůžu se sice ubránit dojmu, že to mohlo být kratší, ale i tak jsou Oči války slušně nadprůměrné drama. 80% ()

Wormboy

Raz za cas sa objavi film, po ktoreho zhliadnuti si znovuuvedomim aky spokojny a pokojny zivot vediem a napriek vsetkemu, aky som rad, v akej krajine som sa narodil. Triage je drsna drama so silnym pribehom a vynikajucimi hercami, v ktorej sa na minimalnom priestore rozohrava velke divadlo ponukajce divakovi presne to, preco si takyto film pusta. ()

sulimo

Někdy je prostě lepší spadnout do řeky a zapomenout na nezapomenutelné. Skvěle natočené, zahrané a hlavně skvělý scénář. ()

Maty85

C. Farrell je pan herec a tydle role jsou přesně jeho. Opět ukázka poměrně vydařilého snímku s drsným závěrem. ()

frings

Na mě film zapůsobil jako celek a většina scén a replik pro mě zůstane nezapomenutelných ! Velmi povedené, mělo to spád a díky Colinovi a kameře pořád na co koukat... ()

Googlak

Veľmi zaujímavý film, ktorý ma niečo do seba. Potešil ma hlavne neskutočne skvelý Colinov herecký koncert. V žiadnom inom filme som ho ešte nevidel zahrať tak skvelo. ()

fashion

Nevedela som, že sa ešte dožijem niečoho tak dobre spracovaného. Psychologické, surové, sugestívne a hlavne dobre zahrané. Čo vyzerá na pohľad nevinne a nezaujímavo, skrýva obrovskú hĺbku. Režisér sa zahráva s divákom práve v detailoch. Milujem filmy, ktoré majú čo povedať. ()

tomeek

Začátek vypadal slibně, ale pak se to tak strašlivě vleklo, že ani slušná, leč předvídatelná pointa výsledek nezachránila. Colin ovšem hraje skvěle a jeho zhubnutí je skoro tak působivé, jako to, kterého dosáhl Ch. Bale v Mechanikovi. Lepší průměr. ()

Radiq

Christopher Lee je typ herce, něco jak náš Miloš Kopecký. Je to takovej seriózní, dobře mluvící, dobře oblečenej, úctyhodnej týpek, kterej umí hrát hlavně vážné nebo záporné role. Takže tahle mu dokonale sedla. Taky Farrell ze sebe vydal víc než jenom tělní tekutiny a se svou postavou si fakt vyhrál. Celkově mě film poměrně dojal, i ty válečné scény celkem dobře pojal a nakonec i tou psychikou těch lidí mě objal. Nemám ve zvyku sem psat úvodní nebo závěrečné motta, ale tentokrát mi to přišlo jako něco, s čím bych se měl podělit: Jen ti, kteří umřeli, viděli skutečný konec války. ()

tom88

Colin Farrell zahral parádne, je to naozaj vyzretý herec, ktorý vie zahrať viacero úloh a navyše v každej mu to sekne. Dej filmu je pomalší, ale vážny a dramatický. Je to dobrý film, ktorý si zaslúži viac ohlasu. Reklama je ale príliš malá na to , aby prilákala viac ľudí. 70% ()

bartias

Těžké drama dlouho buduje velkou pointu, takže je ještě větší škoda, že je dopředu jasná. Ne, že by Oči války byly tak předvídatelné. Film paradoxně zrazují "mysteriózní" flashbacky, které mají udělat děj ještě napínavějším. Herci jsou přesto skvělí. Zvlášť dobře si sedí Colin Farrell a Christopher Lee. ()