Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

Daxus

Nebylo to slabý, ale protože jsem u toho usínal, tak to nebylo ani silný. 55% za krásnou horskou poušť. ()

nula87

Válečný film, který se ale na válečném poli odhrává jen kratší polovinu - pak už se válka (a ještě něco horšího) odehrává v hlavě navrátivšího se cynického fotografa, který si do té doby myslel, že už viděl vše, a nic dalšího ho už nemůže překvapit. Ale nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. 60% ()

subic

2 váleční fotografové, přežil jen 1 s roztrhanou duší. Co se vlastně stalo, to se dovíme až v úplně posledních minutách. ()

Guran

Čekal jsem víc, už kvůli Farrellovi. Na filmu nespolupracovali Američani a je to znát. Takový Ridley Scott by z toho udělal válečnou podívanou, jak se sluší a patří, ale Tanovič se Španěly a Belgičany byl na to příliš krátký. Děj je rychlý, místy nudný a to, kvůli čemu jsem na to koukal se ve filmu moc nevyskytovalo - válečné scény. Těch je tu fakt minimum. Farrell se tímto snímkem moc nuekázal a Tanovič by se neměl do takových témat cpát. Ke konci filmu to už bylo zajímavější, ale zvrat přišel příliš pozdě. Jednou jsem film shlédnul, podruhé nikoli. ()

Cyberboy

Colin to zahrát dobře, ale některé části byly trochu předramatizovány v neprospěch pointy filmu, takže místo 4* jsou to pouze 3*. Je to trochu škoda, protože začátek filmu držel moji pozoronost a dával příslib zajímavému rozuzlení. ()

Dextwer

Oči války je velmi inspirující příběh o výpravě fotoreportérů do Kurdistánu. Oblasti, která je rozdělena mezi Irán, Irák, Sýrii a Turecko. Příběh se odehrává v Iráku, kde jsou reportéři svědky boje Kurdů za svobodu. Ukazuje nám to těžký život ve válečné oblasti, kde lidský život může kdykoliv vyhasnout a nikoho to nevyvede z míry. Můžu říct, že tento snímek je opravdu dobrý a konečně nám ukazuje, že za snímky v novinách či internetu, stojí opravdová dřina, utrpení a těžkost při jejich pořizování a že díky odvaze těchto reportérů máme možnost vidět útrapy lidí ve válečných zónách. Zajímavosti: * Colin Farrell kvůli roli musel zhubnout o 20 kilo. Toho dosáhl díky přežívání na dietní kole, černé kávě a tuňákovi. * Christopher Lee se musel pro tento film naučit nejvíce vět za svoji šedesátiletou filmovou kariéru. Ta přitom u tohoto tehdy 86letého herce čítá více než 300 filmů. Hodnocení: 80 % ()

dvurkarlin

Velice,velice smutný film o utrpení a nesmyslných válkách .Modrý a žlutý proužek.Výborně zahrané Farrellem . Christopher Lee je velice impozantní osobnost . Jen nechápu nálepku mysteriózní . Není to film pro všechny.Dá se říct, že někde v první třetině jsem to chtěl vypnout. Dodíval jsem se a jsem vděčný za to, že někdo dokáže takovéto snímky točit . Smůla toho filmu je , že už ho nikdy nechci vidět. ()

heavy66

docela zvláštní film, Colin Farrell to zahrál velmi uvěřitelně. Ale proč vlastně Kurdistán? Danis Tanovič mohl použít téma ze své domoviny. ()

huasca

Podle mě lepší než "Smrček"=Smrt čeká všude. Aspon to řeší psycho, když někdo přijede z války, než ve "Smrčkovi", kde to frajírek bere jako hru na PC ( nevim, proč to dostalo Oskara..). Prý váleční vysloužilci hodně odcházejí dobrovolně ze života, protože si kladou otázku " proč právě já jsem přežil a kamarádi ne.." Moc hezký okatý Farrell. ()

pan_ponozka

Hlavním hrdinou není ani tak Mark (Colin F) ale Davidova manželka (Kelly R). Ona dala (nejen) příběhu mnohem víc. Tím nijak nesnižuju kvalitu filmu, která je lehce nadprůměrná. 6/10 ()

djcremo

Tak takú silu som od tohto filmu nečakal. Krásne, citlivo a pri tom tak realistický natočený film. S toho konca filmu sa ešte teraz neviem spamätať a fakt som niečo také nečakal a ani vo sne by ma nenapadlo, že to tak skončí. Colin Farell podal perfektný výkon, réžia a kamera tiež super a všetko to dotvára krásna hudba na pozadí. ()

JihadJoe

Nevím co k tomu říct, film se mě nijak nedotknul. Zdá se mi, že až moc tlačil na pilu co se emocí týče. Colin hraje dobře, ale to je tak všechno, ale dívat se hodinu na to, jak se válí v posteli a je v depresích mě opravdu nebavilo. ()

punco

Tak tento film sa dosť ťažko hodnoti. Na jednej strane veľmi zaujímavý námet s kopou silných momentov a výborným koncom, na strane druhej častokrát nudné, nezáživné scény. Danis Tanovic je dobrý režisér s citom pre podobné filmy (Zem nikoho), ale trocha tomu chýba šťava, treba však vyzdvihnúť obsadenie a výkony. Pre mna tých 68%. ()

kolodej1

velmi zdařílé drama, které se zabývá traumaty, které v lidech zanechává válka a smrt, v hlavní roli s mým oblíbencem. Colin to zahrál fakt výborně, neměl jsem problém mu roli uvěřit. Konfrontace s místy, kde se bojovalo, byla drsná, syrová, trauma po návratu mělo svou silu a hloubku, psychická terapie v závěru a katarze zase působila velmi zajímavě a emotivně. Rozhodně stojí za vidění ()