Po zásluze jedna z nejslavnějších Belmondovek, pro kterou se v mém časovém rozvrhu vždycky nějaké to místečko najde. Skutečně výborný a bláznivý scénář, jenž si žádná slabší místa jednodušše nepřipouští, švihák Belmondo ve své osvědčené ztřeštěné poloze, sám Velký šéf David Niven nebo westernová legenda Eli Wallach- to je pořád hodně slabá reklama na hromadu originální zábavy, kterou tenhle snímek nabízí. Ten závěr sice Oury příběhově trochu přepískl a neukočíroval, ale i tak řadím jeho krimi-komedii k těm vůbec nejpovedenějším, jaké doposud vznikly. 85%(13.10.2012)

• 6thSun

Tento film mně v dětství unikal, proto jej nemůžu hodnotit z pozice nostalgie, jako většina zde. No a tak se pro mě Velký šéf stal Velký vopruzem.(29.11.2013)

GENIALITA(2.11.2007)

Vynikající komedie s málo hluchými místy. Výborné herecké obsazení; divák nechť si kromě Belmonda a Bourvila povšimne také excelujícího Eli Wallache jako rtuťovitého sicilského mafiána. To je opravdu lahůdka.(26.6.2007)

Do hodnocení těchto trvalek ze zahrádky předlistopadové Československé televize zjevně stále ze všeho nejvíce promlouvá nostalgie, jinak si nedovedu oněch 80% pro tak průměrnou a řádně omšelou crazy komedii vysvětlit...(8.10.2012)