Ten film miliju. Oury tu kloubí Růžového pantera s klasickou francouzskou komedií a je velice obratný. Film byl natáčen ve dvou verzích: anglické a francouzské a obě se dostaly do Čech (francouzská před revolucí, anglická po ní) a obě byly jinak dabovány. V obou verzích dabuje Bourvila jako obvykle Jiří Bruder, Davidem Nivenem je jednou Eduard Cupák a podruhé Ladislav Mrkvička a u Belmonda se vystřidalii dva jeho nejslavnější dabéři Jan Tříska a Jiří Krampol.(16.2.2006)

Bláznivá komedie, u které stojí za to komentovat jen výborný PŮVODNÍ český dabing (Tříska, Prager, a zejména jedinečný Eduard Cupák). Pochvalme MIDO za to, že licenci koupilo i s původním dabingem z Barrandova, jen tak dál.(14.3.2010)

Jean Paul Belmondo je frajer, ale tímhle filmem dokázal, že pojem frajer je u něj radikálně malá hodnost. Nic víc už není, co bych k Velkému šéfovi chtěl dodat.(23.1.2007)

Arthur a Anatol jsou zločinci okresního formátu, kteří jsou odhodlaní spáchat vlakovou loupež, jež zlehka převyšuje jejich možnosti. Těžko říci, zda by jim plán vyšel, kdyby stejnou akci na daleko profesionálnější úrovni nerozjel Velký šéf. Amatéři útočí zvenčí, profesionál zevnitř a falešní policajti kradou ukradené peníze falešným hasičům ve snímku, jemuž ani zjevné logické nesmysly neubírají na zábavnosti.(30.11.2008)

Tenhle snímek jsem měl z dětství uchován v paměti jako velkou srandu - ovšem teď...je to škoda. Film by chtěl zkrátit alespoň o dvacet minut, tím pádem by se nevtipné gagy vyšouply, atmosféra by se nahustila a...no jo, Velký flám to není, Gerarde :-((14.3.2003)