Několik let po velké vlakové loupeži na trati Glasgow-Londýn zveřejnila britská policie zprávu, že šéfem lupičské bandy byl muž s mimořádně velkým mozkem, který ve chvíli napětí neudrží hlavu zpříma. V té době prchá z francouzského vězení drobný zlodějíček Artur za pomoci svého přítele Anatola a do toho se připlete sicilský kmotřík, který zuřivě brání čest své sestry. Samozřejmě se cesty lupičů různého kalibru zkříží a pak se Anatole ptá „Jak se dostane do Sinistry…“ (Česká televize)

andy60

Film jsem si vybral ke shlédnutí přímo na Silvestrovský večer. Na dvd se objevuje v remasterované - širokoúhlé verzi. Samotný film mě uspokojil tak napůl. Snad ještě víc než Belmondo mě ve své roli zaujal Bourvil - kdykoliv byl v záběru, bylo to vtipné (i díky jeho gestům a herectví). ()

Burejsa

Miloval jsem to už jako kluk a miluju dodnes. Hravě nekomplikovaná veselohra o tom, jak ukrást tajné fondy NATO. Belmondovi (na rozdil od Funése)to s Burvilem hraje báječně. Podívaná za 5* ()

Mac._

Fantastická komedie, která nestárne. Výborný Belmondo, Bourvil i Niven, krásná Silvia Monti, ale kdo je pro mě v tomhle filmu absolutně top, je nejsympatičtější padouch, kterého stříbrné plátno poznalo, Eli Wallach. Toho chlapa jsem miloval, ať hrál v čemkoli. :))) ()

gggggg

Film obsahuje prehnane veľa humoru, ktorý možno vtedy bol vtipný, ale dnes sa ujme možno polovica. Ale aj keď humor bol priemerný, lúpež to bola aj tak zaujímavá. Skvelá hudba len dotvára tento veľmi dobrý film. ()

Jirkacek

Francouzskou komedii Velký šéf z roku 1969 jsem viděl poprvé někdy ve školním věku a už tehdy mi v paměti utkvěla scéna, když šéf lupičské bandy představoval svůj plán na vykradení vlaku, vezoucí peníze NATO z Paříže do Bruselu. V této pasáži se kombinovaly animované scény s těmi hranými a bůh ví proč, jsem si právě toto zapamatoval. Snad proto, že jsem od malička miloval vlaky, vláčky a koleje a pokud se i dnes v nějakém filmu železnice objevila, rád jsem se na takový filmový počin podíval. Co se týče snímku Velký šéf, byl tak nějak do pozadí zastrčen velký francouzský herec Jean-Paul Belmondo, který si zde zahrál zlodějíčka Artura. Když jsem si doma pustil po 35 letech tuto zábavnou komedii, abych si osvěžil paměť, napsal zasvěcený komentář a správně film ohodnotil, opět mi připadlo, že Belmondo hrál až třetí housle. Ty první podle mého skromného názoru sehrál britský herec James David Graham Niven v roli Velkého šéfa a plukovníka Carola Matthewse v jednom. Druhé housličky bych pak dal francouzskému herci jménem Bourvil, jenž si střihl roli Anatola, starého kamaráda zlodějíčka Artura. Alespoň takový dojem jsem měl, když jsem se po těch dlouhých letech na tuto komedii podíval znovu. Příběh začal útěkem malého zlodějíčka Artura Lespinasse (Jean-Paul Belmondo) z vězení za pomoci svého přítele Anatola (Bourvil), aby vyloupil vlak na trase Paříž-Brusel převážející obrovské množství peněz pocházejících z tajných fondů NATO. Peníze však hodlal vyloupit i „Velký šéf“ alias plukovník Carol Matthews ( David Niven) za pomoci sicilského mafiána Frankieho Scannapieca (Eli Wallach). Velký šéf skrývající se v plukovnické uniformě byl ve skutečnosti hledaný zločinec, který se kdysi údajně podílel na skutečné Velké vlakové loupeži na trati Londýn-Glasgow, ten nyní vlak doprovázel jako velitel jeho ozbrojené vojenské eskorty. Plány obou skupin, které o sobě ale vzájemně vůbec nevěděly, se nicméně nutně zkřížil. Přesto se jim tato krádež povedla a film se pak už odehrával mimo železniční koleje. Ukradených peněz se pak zmocnil Frankie se svou sicilskou skupinou, aby se nemusela dělit s Velkým šéfem, který skupině před akcí nabídl pouze směšný podíl na zisku. Vzájemná řevnivost i žárlivost mezi Velkým šéfem a mafiánským bossem pak vedla k tomu, že ukradené peníze nedostal žádný z nich a všechny se rozsypaly do moře. Velký šéf se ale s oběma francouzskými kumpány na závěr filmu spojil a společně plánovali další podobnou loupež, tentokrát krádež zlata určeného k uskladnění v pevnosti Fort Knox ve Spojených státech amerických. A po 110 minutách tak skončil velmi zábavný film, který mne rozhodně nenudil, naopak mne pobavil, sem tam rozesmál a hlavně mi poskytl inspiraci k nostalgickým vzpomínkám na mládí a zdánlivě bezstarostné roky dětství. Suma sumárum, komedie Velký šéf ode mne získala pět velkých hvězd *****. ()

PowPow

Nevím, jestli tady byl šarmantnější Belmondo nebo David Niven. Ale vedle velkých jmen potěší třeba i komický voják Robert Dalban. Trpí to výrazně tím neduhem filmů šedesátých let - pomalost a spousta opakovaných výplňkových záběrů v kombinaci s delší stopáží. Nicméně přesně totéž lze sledovat i v ostatních legendárních filmech té doby, a odsuzovat to z dnešního pohledu není fér. A pořád platí, že s dějem i scénářem si tvůrci pořádně vyhráli, na rozpočtu se nešetřilo, a tak vznikla legenda. Ta pátá je za dokonalou Silvii Monti. ()

panShimi

Velký šéf. Klasika, která se nikdy nekouká. Ústřední herecké kvarteto má mezi sebou skvělou chemii a jejich výkony jsou prostě excelentní. Skvělá zápletka, hudba ve filmu, dobrý fóry, prostě výborný film. ()

GrooteLulu

proč tak malé hodnocení? .. David Niven se mě zdá nesympatický pro tuto roli.. Belmondo je skvělý komik jako vždy, ovšem zde je spíš civilnější, protože nevím, jak bych ho mohl parodovat, aby někdo poznal tuto roli.. Bourvil to samé, ovšem oba dva spíš vyjadřují humor ve společných komických scénkách a vzájemném hašteření (jak je u Bourvila zvykem).. no a tak nejlepší mě připadne role Silvia Monti a jejího žarlivého bratra, coby Wallach... příběh není špatný, ale něco jak u nás "Pic, koza do vazu".. ()

Vader_xD

Ústřední dvojici tvoří dva zlodějíčci Arthur (J. P. Belmondo) a Anatol (Bourvil), kteří se rozhodli, že přepadnou poštovní vlak a chtějí z něj odcizit velké množství peněz, netuší ale, že na druhé straně stojí „muž, který je mimořádně technicky nadaný a inteligentní a jeho mozek je abnormálně velký“ a je odhodlán taktéž odcizit peníze z poštovního vlaku. Pro mě osobně úplně první „Belmondovka“, jakou jsem kdy viděl a nedám na ni dopustit. Film jsem viděl už jako malé děcko a neskutečně jsem se při něm nasmál a bavil, velký plus má i fantastický dabing FSB, právě dabing povyšuje toto dílo u mě na tu nejvyšší úroveň hodnocení. ()