Famílie (TV seriál)

Parenthood

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010, 103x45 min

Peter Krause, Lauren Graham, Dax Shepard, Monica Potter, Erika Christensen, Sam Jaeger, Savannah Paige Rae, Max Burkholder, Joy Bryant, Miles Heizer, Mae Whitman, Bonnie Bedelia, Craig T. Nelson, Tyree Brown, Sarah Ramos, Ray Romano, Jason Ritter, Matt Lauria, Lyndon Smith, Skyler Day, Michael B. Jordan, Tina Lifford, Rosa Salazar, David Denman, Tom Amandes, Jonathan Tucker, Tyson Ritter, John Corbett, Minka Kelly, Josh Stamberg, Amanda Foreman, D.B. Woodside, William Baldwin, Betsy Brandt, Cole Sand, Erinn Hayes, Courtney Ford, Sonya Walger, Rose Abdoo, Nick Krause, Anthony Carrigan, Alexandra Daddario, Kurt Fuller, Zachary Knighton, Zosia Mamet, Googy Gress, Libe Barer, Marguerite Moreau, Richard Dreyfuss, John Rubinstein, Kelly Wolf, VyVy Nguyen, Mike O'Malley, Kevin Alejandro, Dennis L.A. White, Tom Maden, Eva Bella, Mackenzie Aladjem, Matthew Del Negro, Rebecca Creskoff, Brittany Ishibashi, Pamela Adlon, Joaquim de Almeida, Kate Jennings Grant, Mousa Kraish, Fiona Gubelmann, Rafi Gavron, Scott Michael Foster, Paula Newsome, Luke Kleintank, Emily Evan Rae, Irene Choi, Ron Melendez, Derick Alexander, Michael Emerson, Frances Sternhagen, Max Ehrich, Glen Hansard, Marianne Muellerleile, Ryan Hansen, Tina Holmes, David Walton, Jesse Burch, Sundra Oakley, Jacqueline Piñol, Erick Avari, Marcus Folmar, Bahar Soomekh, Tate Ellington, Mandy June Turpin, Jillian Bach, Ethan Flower, Darin Heames, Paul Schackman, Michaela Watkins, Adam Campbell, Gregg Daniel, CeeLo Green, Kevin Mukherji, Jim O’Heir, Evan Peters, Anita Barone, Annabeth Gish, Vanessa Marano, Brittany Belt, Tomas Boykin, Marshall Cook, Landon Pigg, Steven Weber, Kadeem Hardison, Julian Starks, Paul Dooley, Tavi Gevinson, Adam Harrington, Alissa Dean, Maxim Knight, Chris Marrs Piliero, Melanie Kannokada, Kirsten Nelson, Barry Corbin, Lisa Hampton, Steven Krueger, Elise Robertson, Alain Uy, Amanda Baker, Paul Vandervort, Lisa Darr, Jake Elliott, Jennifer Jostyn, Amanda Lund, Roshon Fegan, Mark Saul, Todd Sherry, Steven Lee Allen, Travis Caldwell, Lauren Melendez, Karl T. Wright, Elise Muller, Mateus Ward, Aloma Wright, Asante Jones, Derek Phillips, Michael Weaver, Alan Blumenfeld, Izzy Diaz, Kristin Burke, Vedette Lim, Julie Wittner, Bonnie Burroughs, Liesel Kopp, Lisa Rotondi, Madison Pettis, Amanda Kimmel, Aramis Knight, Justin Cuomo, Rebecca Metz, Jessica Manuel, Courtney Kato, Leith M. Burke, Amber Jaeger, Samantha Boscarino, Khleo Thomas, Katherine Kamhi, Aurelia Scheppers, Sarah Baldwin, Chasty Ballesteros, Jessica Gardner, Dave Allen, Jeff Denton, Gina Comparetto, Adrienne Whitney, Jim Turner, Alicia Ziegler, Jacob Bertrand, Ray Campbell, Mike Howard, Michael Reinero, Michelle Rose, Russell Vance Bailey, Eidan Hanzei, Scott Porter, Maura Tierney, Jovan Armand, Bridgett Newton, Chloe Csengery, Suzanne Krull, Krista Marie Yu, Kyle T. Heffner, Zoë Hall, Kyle S. More, Bobby Reed, Mark Charran, Yeena Fisher, Camille Chen, Keith Campbell, Ian Kahn, Barry Livingston, Coby Ryan McLaughlin, Ally Ioannides, Tim Chiou, Earl Billings, Anzu Lawson, LaMonica Garrett, Mark D. Espinoza, Ayumi Iizuka, Malcolm Foster Smith, Craig Welzbacher, Julie Kristine Sullivan, Jeremy Shada

Má to být snad i trochu komediální, ale nevím, jak na to kdo přišel. Vtipné mi to tedy nepřišlo ani za mák.(10.7.2013)

• Wormboy

Vyrazne menej vydarena kopia podstatne prijemnejsich, prirodzenejsich a po kazdej stranke lepsich, avsak zial uz ukoncenych Bratov a sestier. Ako nahrada vsak v prvej serii celkom funguje...V ramci sledovania druhej serie som stratil akukolvek nadej na zvrat, postavy su mi cim dalej nesympatickejsie, obsah cim dalej menej zaujimavy a celkovy dojem stale horsi a horsi...koncim...(11.7.2013)

Parenthood jsem objevil až v době, kdy běžela pátá série. První série je jako vždy hlavně o seznámení, tady je to ještě komplikovanější, protože Bravermanů je jako psů a chce to chvilku, aby si v nich člověk udělal pořádek. Poté co jsem se zorientoval v tom, kdo je kdo a kdo chce co, tak musím uznat, že jsem spokojen. Seriál mi přináší přesně to co jsem hledal, oddech. Díly nejsou nijak extrémně dramatické, takže se u nich dobře odpočine. Moje nejoblíbenější částí je zatím příběh Crosbyho, Jasmine a Jabbara. Uvidíme, jak se to vyvrbí v dalších sériích. 70 % Druhá série mi taky rychle utekla, až jsem se divil jak moc rychle to bylo. Nicméně vím, že po ní určitě nemůžu dál tvrdit, že seriál není žádný velký drama. Protože těch dramátek se tam za tu sérii odehraje opravdu hodně. Nejvíc mě vytáčí Adamova rodinka, protože on s Kristinou podle mě řeší největší pitomosti, hlavně kvůli Haddie. Spousta dramat sebou přináší i Sarah a Amber a taky mě ne všechny baví. Mnohem radši mam klidnou dvojici Joela a Julie. A úplně nejradši mám pořád příběh Crosbyho a Jasmine. Jsem rád, že mu Jasmine neodpustila, co by to bylo za příklad, kdyby se vykoupil jen velký gestem. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to snad nejubrečenější a nejuřvanější seriál, který znám. Vážně, tady podle mě musí dělat casting tím, že se před nima herec musí rozbrečet. V každém díle se to minimálně jednou opakuje. I přesto mě na to, ale pořád baví koukat a těším se na další sérii. 80 % Třetí série začíná úplně jinde než ta předchozí skončila. Sice ne úplně, ale je tu poměrně velký časový skok. Což ale vůbec nevadí. Tahle série se točí hlavně kolem Nory, kolem vybudování Luncheonette (Bistra), kolem vztahu Sarah a Marka, kolem těhotné Zoe a toho, jestli si její dítě vezme Joel a Julie a to není všechno děje se toho opravdu hodně a všechno to skončí na svatbě. S postavami už jsem na stejné vlně, vím, které mi vadí a které mám rád. Každý si určitě najde tu svoji oblíbenou. Skvělá série a už se nemůžu dočkat až se pustím do další. 90 % Čtvrtá série přinesla opět časový skok jak už je zvykem a taky nová dramata. Některá jsou zajímavá a některá méně, jak už to tak bývá, nelze se zavděčit vším všem. Nejhorší na téhle sérii je, že nejvíc prostoru dostávají postavy, který mám rád nejmíň. Tedy Sarah a její rozhodování a Kristina a její rakovina. Navíc přibyla ta malá mexická kukačka, která mi tedy do oka ani trochu nepadla a vůbec se nedivím Julii, že nad adopcí nakonec pochybovala. Z nových postav mě nijak nenadchnul Hank, ale docela se mi zalíbil voják Ryan. Z konce série očekávám, že příští sérii dostane víc prostoru Crosby a Jasmine a to je dobře. 90 % V začátku série je pozornost věnována hlavně Kristině a její snaze stát se starostkou a taky Sarah a její snaze stát se fotografkou. Možná se mi o jen zdá, ale přijde mi, že tyhle dvě dostávají největší prostor a mě tak nějak štvou. Ale asi jsem jen nespravedlivej, protože i Julia a Crosby dostávají pozornosti dost. Ve druhé polovině přichází zatím asi nejdivnější příběh, co se tam odehrával a tedy Joelovo opuštění rodiny. To mi přišlo šíleně zvláštní a nepochopitelný, až mi vadilo jak moc dělali z Joela blbce. Líbí se mi, kam se v závěru série vyvinul příběh u ostatních členů rodiny a doufám, že přijde další série a já budu moc dál sledovat jejich příběhy. Teď budu muset nedočkavě čekat. A doufám, že bude víc Amber, Drewa nebo Haddie. 90 % Závěrečná šestá série byla zkrácena jen na 13 epizod a postavy se neukázali ve všech dílech, ale ani to nezabránilo tomu, aby vzniklo opravdu důstojné a skvělé zakončení. Největší prostor dostala hlava rodiny, tedy Zeek. Na pozadí toho se odehrálo usmíření Joela a Julie, těhotenství Amber a problémy v podnikaní u Adama a Crosbyho. Vše vyvrcholilo svatbou Sarah a Hanka. V závěrečné epizodě si toho tvůrci připravili opravdu hodně, dočkali jsme se svatby, ale i smrti jedné z hlavní postav. Přesto považuji zakončení Parenthoodu za jedno z nejlepších, co jsem kdy viděl. Rozloučení, které si seriál zasloužil a my diváci víme, že příběh pokračuje dál...(13.3.2014)

• togaf

Po každém díle jsem měla pocit, jako bych se přejedla cukrovou vatou. Optimistické závěry a lá "všechno jde, když se chce" mě rozčilovaly čím dál víc, až mě překvapuje, že jsem dokoukala první sérii. Lauren Graham hraje stejnou roli jako v Gilmorových děvčatech, zato Peter Krause...pokud máte rádi Odpočívej v pokoji, tak vás předem varuji, "Nate" v tomhle seriálu odmítne s pohoršením trávu...to asi jako odstrašující příklad stačí. Na další sérii se rozhodně nechystám.(16.6.2011)

1. SÉRIE (90%): Parenthood je další z řady seriálů, který nemá takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Nejspíš je to tím, že pro lidi už prostě nejsou tolik atraktivní "dramata ze života" a kde není sto miliónů zvratů a cool postavy, tak je to nuda. Nicméně já na tomto seriálu opravdu oceňuji právě ty obyčejné postavy řešící každodenní radosti a starosti. Každý díl z 1. řady si opravdu drží stejně dobrou úroveň, možná tomu jen občas chybí větší spád a "wow momenty". Seriál na mě působí opravdu přirozeně, pohladí po duši a utvrdí v tom, že rodinné vztahy nejsou jednoduché, ale přeci mají své kouzlo. Teď bude jen záležet jaká témata (a jak kvalitně) bude seriál dál řešit, protože režii, scénář i herce na to má. // 2. SÉRIE (90%): Druhá řada je přesně taková jako první - oslava každodenního života podaná s citem a se spoustu emocemi. Možná mi trochu neseděly některé nové vedlejší postavy, ale vyrovnaly to zase opravdu báječné díly. // 3. SÉRIE (80%): 3. řada je takový nepatrně (!) horší standart. Stále to je neskutečně "feel-good" a stále to mnohdy neskutečně dojímá a baví, nicméně mi to přišlo o trochu slabší než předchozí dvě řady. Že to byla občas vata by mi ani nevadilo, ale že byly poslední díly tak urychlené, to mě rušilo hodně. Měl jsem pocit, jak když tvůrci za každou cenu potřebovali do dvou posledních dílů nacpat všechno. Zdálo se mi to fakt násilné, na Parenthood abnormálně. Ale jak jsem řekl, jinak to bylo pořád dost fajn. // 4. SÉRIE (100%): Bezesporu nejlepší řada. Sice tam jsou stále někdy všichni na facku, ale zaokrouhlím na plný počet... :) Hned ze začátku bych pochválil nové vedlejší postavy, poprvé za celý seriál mi nováčci přišli celkem sympatičtí. Jinak jsem byl nadšený, 4. řada byla obzvlášť dojemná, samozřejmě tomu nejvíc přispěla dějová linka s Kristinou. Většina dílů byla naprosto brilantní, snad jsem i cítil lehký režijní pokrok, například sdělení nemoci rodině bylo tak emotivní a přesto tam nebylo nic vyřčeno... Jen tak dál! // 5. SÉRIE (100%): Tak si říkám, jestli je Parenthood o tolik lepší než na začátku nebo se mi to jen zdá díky tomu, že mi postavy tolik přirostly k srdci. Je to až neuvěřitelné, protože každá postava se svým způsobem občas chová na proplesk, ale stejně je máte rádi. Čtvrtá řada je stále TOP, ale i tuto sérii jsem si náležitě užil. // 6. SÉRIE (100%): Nádherná tečka. Mohu říct, že Parenthood je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a že mi nikdy nebylo tolik líto, že už žádný díl neuvidím. Každopádně je opravdu obdivuhodné, že si seriál celých šest sezón udržel plus mínus stejně kvalitní úroveň, to se povede málo komu.(7.8.2014)

• - Craig T. Nelson přijal roli Zeeka Bravermana poté, co odmítl postavu dědečka v seriálu Modern Family (od r. 2009) (Taková moderní rodinka). Herečka Diane Farr byla původně obsazena do role Kristiny (Monica Potter), ale musela seriál opustit kvůli tomu, že měla roli v seriálu Californication (od r. 2007) a natáčení by se jí krylo. (Pajky3)

• - Když Lauren Graham zjistila, že má hrát stejně jako v seriálu Gilmorova děvčata (2000) svobodnou matku, zděsila se, ale po přečtení scénáře nabídku přijala. (prokda)

• - Lauren Graham vůbec v tomto seriálu neměla hrát, ale hlavní představitelka Maura Tierney šla v průběhu natáčení podstoupit léčbu rakoviny prsu, a tak za ní nastoupila Lauren. Proto se premiéra seriálu z 1. září 2009 přesunula na 1. března 2010. První natočené díly se musely přetočit. (Patw)