Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

Pete1790

Další animák, který mě upřímně dostal, zaprvé charisma a vzezření Grua je naprosto perfektní a dalo mi vzpomenout na masku Mika Myerse, aka Doktora Zlouna (nebo jak se jmenoval). Myslím, že o mimonech se nemusím ani rozepisovat, protože to je symbol filmu o velikosti (nezmenšeného) Měsíce. Jelikož jsem se na film díval ve třech rozměrech, tak jsem měl sto chutí sáhnout po Vektorovi a dát mu jednou "OUJÉ" na brýle! Opravud upřímně mě štval! Závěrem. Opravdu jsem se pobavil, kdyby tenhle snímek přišel v období Shreko-Madagaskarovo-Nemově mánie, tak bych se nerozpakoval a vystřelil bych mu plný počet, ale postupem času začínám být animáků přejeden, a to jsem jejich upřímný fanda. Už se prostě vytrácí ten super pocit z grafických "pecek". Avšak, já to pořád žeru! 85% ()

R.I.S.A

Miluj animáky a a Já padouch se je krásně vymyšlenej i graficky udělanej. Dát tam mimoně byl kurva dobrej tah, na těch stojí půlka filmu sou prostě boží :) A Gru nadabovanej Lábusem je bourák :D ()

Idoviren

Po druhém shlédnutí jsem musela jednu hvězdu ubrat. Despicable me jsem si pamatovala docela jinak, v mých zaprášených vzpomínkách byl film mnohem vtipnější, originálnější a minions byli méně otravní. Hádám, že se tím z Padoucha stává záležitost, která snese jen pár promítání, dokud se vám úplně nezprotiví. Vtipné a milé, ale zapomenutelné. ()

Goumen

Tenhle animák má prostě styl a to především díky perfektní hudbě, vtipným postavám a mimoňům. Pro mě je to jeden z nejlepších animáků vůbec. ()

Desmi

Podobné filmy s nápaditou a svěží animací, jako je tento, mám celkem rád. Tvůrci si tady pěkně vyhrály a například vstup do "bank of evil" byl prostě úchavtnej.. =) Stejně tak Gru a jeho rádoby tvrďácka povaha. Skvělou atmosféru jen podtrhují žlutí mimoňci, jejichž smích je fakt nakažlivej.. =) ()

kelet

Unikátny film, ktorý je spravený natoľko dobre, že aj dnes pri takom množstve animákov si vás dokáže získať na 100%. Milé, nevinné, trochu akčné, ale hlavne zábavné divadlo vás nepustí od obrazovky ani na sekundu. Všetko je tu dotiahnuté na najvyššiu úroveň. Krásna animácia plná farieb, zlý - nezlý hlavný hrdina, tri rozkošné dievčatá a samozrejme niekto, kto je vždy vo filme tou najuletenejšou postavou. Akurát, že zvykom býva jedna, dve postavy. No tu pre istotu zábavy dali milión malých mimoňov. Príbeh je prijemný a dobre pracujúci s divákom. Zhrnuté a podčiarknuté: toto určite musíte vidieť, a nie len raz. Hodnotenie: 100% ()

LencaN

Infantilní, předvídatelné, příliš dojemné, tuctové a ohrané. Tak zní nejčastější připomínky těch, které Despicable Me zas až tak neohromilo. Já k těmto adjektivům přidám jiná. Nápadité, vtipné, roztomilé, krásně animované, oddechové, plné správných hlodů a oplývající v současné době snad nejzábavnějšími nemluvícími postavičkami v animovaném světě, totiž Mimoni. Tito žlutí tic tac jsou tím, co film zviditelňuje a přitahuje největší pozornost. Nevím, možná je to rozporuplné, ale můj osobní pocit z Despicable Me je, že jsem se bavila, čekala, jaké vychytávky ti padouši zase vymyslí, kam se minions zase shodí nebo co si vyvedou a jak to dopadne s tím protivným brejlounem, co tak originálně zamaskoval pyramidu. A co se dotklo mého srdéčka byla malá Agnes. Slovy „Je tak hebkeeej“ se rázem stala mojí spřízněnou duší :D ()

unclejack

Na prvý pohľad sú resty tohto dielka jasne rozoznateľné - prazvláštna animácia, ktorá sa slovom pekná zhrnúť teda nedá, príbeh zahrávajúci sa na poli nebezpečného vrakoviska komiksových klišé a nepríliš prepracované charaktery - možno s výnimkou Grua. Každopádne zopár momentov je skutočne skvostných a príbeh až nečakane ľahko odsýpa, zvlášť po zapojení trojice dievčat. Na osvedčenú klasiku to nemá, naše vnúčatá to poznať určite už nebudú, ale ako príjemná oddychovka, porovnateľná napríklad s Oblačno, miestami fašírky tento film rozhodne obstojí. ()

jouzy

Vtipné, veselé, nádherná špionážní hudba, perfektní dabink Lábuse, příběch který vám i poškádlí srdíčko i s kapkou slzy. Prostě krásná rodinná komedie doplněná úžasnými mimoni kteří se mimochodem režisérum moc vydařili. ()

Tambry1231

Spočiatku som nechcela tento film pozerať, keďže animácia sa mi zdala odpudivá a príbeh sa mi nezdal zaujímavý. Ale keď som bola nútená to pozerať v škole, tak ma to fakt prekvapilo. Moj názor na animáciu sa nezmenil, ale myslím že je to tak lepšie, vyzerá to tak... "cartoony", ako keby to bolo najprv nakreslené ako 2D film a potom dané do počítača. To sa mi celkom páči. A potom príbeh... podla mňa super. Nieje taký príliš vtipný ( mňa príliš vtipné filmy nebavia ), viac sa sústredí na vzťahmi medzi Gruom a tromi dievčatkami, ktoré si adoptoval pre sebecké dovody, ale nakoniec si ich zamiloval a začal sa k ním chovať ako otec. Mám rada vzťahy medzi rodičmi a deťmi, hlavne keď to niesú technicky rodičia a deti v krvi, ale chovajú sa tak, pretože sa majú radi. To ma úplne dojalo. :3 Takže, fajn filmík. :3 ()

r007

Kdyby existovala škola zlodějů, tak doporuším k výuce, ale toto je film pro děti ? Bohužel, typický hollywoodský výplod. Jediné, co se mi tam líbilo, byli mimoňi. Ale jinak padouchovský příběh s násilnou sentimentalitou neberu. Takový film možná pobaví svými vtípky, které se podle mě hodí spíš pro dospělé.Kam se poděly filmy jako Shrek nebo Jak vycvičit draka ? Jak se budou vyvíjet naše děti, když je budeme krmit takovými filmy ? ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav