Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Mirokukii

Zapomeňme na atmosféru a napětí. TG je zábavný, akční, na efekty přebohatý a tudíž hlavně přehnaný. Zkrátka takový, jak filmy tohoto tipu posledních pár let z Hollywoodu vypadají a že se jedná o klasickou značku... tím lépe. Zapomeňme na minulost. TG si jde svoji cestou a předkládá tak vlastní alternativu Terminátorova příběhu, který jako jediný je stále takový jakého jej, alespoň já osobně, chci mít-s tváří taťkovou Arnoldovou (jen ta tkáň mu maličkou zestárla), s hláškami jež nevyschnou, spoustou nábojů které nedojdou, a silou co nevyprchá. Spousta odkazů, narážek a protentokrát vztah otec/dcera. Emilia akční hvězda zatím není, ale spolu s Arniem jim to šlape skvěle. Ve výsledku by patý díl chtěl být strašně moc jako druhý či první, ale není. Přesto je dobrý. Nebýt několika šíleností: estráda helikoptér, konce, špatného castingu (hrozní Jason, Jai), byl by dojem daleko lepší. ()

dvopet

Jakkoliv považuju existenci dalších dílů po Terminátorovi 2 za vcelku zbytečnou, Genisys je asi milionkrát zábavnější než zoufalé pokračování s číslicí 3 (Salvation neberu v potaz), a jde o tak "hravý" snímek, že nemůžu jinak, než dát za pravdu Radomíru Kokešovi aka Douglasovi. Nejlepší film s Arniem za poslední roky. ()

SimpanzJi

Nevím proč, ale prostě mě nový Terminátor nějak zvlášť neoslnil. Solidní byla jednička, dvojka a trojka. Jakési obludné seriály typu Terminátor jsem radši ani nesledoval. Nechtěl jsem si totiž kazit náladu. Salvation vůbec nepočítám mezi řadu Terminátorů, a právě proto beru tento díl jako čtvrtý, nikoli pátý. Vždyť přece Terminátor bez Arnieho je jako život bez srdce. Prostě vůbec nechápu, proč to McG točil s názvem Terminátor. To je ale jedno. Teď k letošnímu Genisys. Jeho grafická a efektová kvalita byla sice na vysoké úrovni, to ne, že ne. Herecká úroveň byla taky docela dobrá. Český dabing byl tedy hrozný, ale to je má chyba, že jsem se vůbec díval na tuto zprzněnou verzi. Oproti předchozím Terminátorům mi ale tento přišel jako moc velká scifárna. Já vám, já vím. Žánrem je scifi, ale když porovnáte tento díl s prvním, zděsíte se. Je to prostě velká změna Cameron = Taylor. Respektive jsem zvědav, jak ještě víc "zescifujjí" připravovaný další díl. Hlavně doufám, že se režie ujme nějaký schopný člověk. 19. 10. 2015 ()

LadyPupu

Od doby prvního shlédnutí TI (chrastící videorekordér a rychlodabing - obojí nevalné kvality) jsem fanynka Terminátora. A teď tohle? Kdo dělal casting? Oplácaná Sarah a Kyle Ovarová hlava absolutně bez charisma. Ještě, že máme toho Arnolda. On to nikdy nebyl žádný oscarový herec, ale tady byl nejlepší. V ději jsem se ztratila asi po půl hodině (kdo je čí syn, otec, matka, dítě, bla bla bla). Ale pořád lepší než Salvation. Děj bláboloidní, triky fajn a dědula Arnold mi to vykompenzoval :-) I'll be back :-) ()

LiborGondek

Připadá mi ten Terminator čim dál víc zamotaný. Na fakt, že se film odehrává v minulosti, aby nedošlo nebo naopak došlo ke změně v budoucnost, už jsme si zvykli, ale je to pořád složitější pochopit... Každopádně jsem zvědav, o čem bude Terminator 6, když se na konci Genisys konečně zdá, že vše dobře dopadlo a mohl by být se Skynetem na dobro konec. Ačkoliv, to už tu možná taky bylo... Jestli ono se nemělo v nejlepším přestat? 75% ()

Ryuuhei

Terminator má výhodu v tom, že se v něm objevuje cestování v čase a tudíž může libovolně pracovat s paralelními časovými liniemi. A to je případ i tohoto volného pokračování, respektive spíš takového restartu, kde jsou věci trochu jinak. Ohromně se mi líbilo, jak děj inteligentně navázal na to, co můžeme dobře znát z prapůvodního prvního dílu. No, skoro až geniálně. Zbytek? Jedna velká akční a zábavná jízda. Arnold byl skvělý, jako by vůbec nezestárl, neztratil šmrnc, kdy nechyběla nejedna úžasná hláška, či vůbec situace. Sara obstarala sic trochu drsnou, ale jinak neskutečně roztomilou stránku. A starý-nový hlavní hrdina, který zastal roli Kylea, taky super. Celý film se mi neskutečně líbil, už jen proto, že jsem od něj vlastně nic neočekával, maximálně tak ptákovinu ze stejného univerza. Sice navození nové dějové linky bylo ze začátku lehce křečovité, ale nakonec víc než dobré, to musím uznat. ()

Mr.Bulanek

Nebýt to Terminátor, ale nějaké akční sci-fi "béčko" tak bych možná dal i 4*. Honička ve vrtulníchích mi připomenula film Létající oko, akorát tam neměli obyč policejní vrtulník, ale vojenský pancéřovaný, proto tolik vydržel. ()

Papa Wu

Parodie na Terminátora s bečkovým vizuálem a naprosto diskontinuální zápletkou. Ale Arnold to dost táhne nahoru... ()

honza7

Takže... berme v potaz to, že se na scénu vrací Terminátor. Nicméně mi vadí, že tímto dílem úplně vymazali vše, co proběhlo v předchozích dílech, a to mě nasralo. Další co mě nasralo, že si udělali otevřený konec aneb - Upgrade T-800, takže Arnold už hrát nemusí, protože T-1000 může mít jakoukoliv podobu, Dále Genisys očividně přežil, takže další otevřený konec... CG ale už to nekurvěte do budoucna prosím. ()

Lachtaan

Už jsem se vážně připravoval na vůbec nejvíce nechtěný sequel populární filmové série a byl jsem přesvědčený, že více než 60 % mu neuštědřím. Opět se ale předsudky minuly účinkem a s několika mouchami jsem stanul tváří v tvář dalšímu důstojnému akčnímu filmu. Akční sekvence mě paradoxně v terminátoří sáze baví nejméně, ty ale naštěstí vyvažuje stále se expandující mytologie, jež mě osobně padla do noty. Cestování časem mě po prvotních povedených paradoxech v Arrowverse a po zkušenosti s dokonalým německým seriálem Dark nesmírně baví a ani tady mi nevadilo. Co ale Genisys téměř sráží k té třetí hvězdě je absolutní převrat ohledně postavy Johna Connora. Emilia Clarke mnohem víc hot než v GOT. ()

Playman odpad!

Tak tohle byla definice naprostý slátaniny, splácaniny, hromady hnoje, namixovaný kaše z anarchisticky sestavenejch příběhovejch hoven. Neuvěřitelná sračka. Kam zmizely nějaký emoce, he? Nějaký hraní? Nebo příběh? Co to kurva je tohle? Za mě odpad. Je to pro mě urážka kinematografie a filmu jako takovýho, a okamžitě bych to terminoval. A je mi to líto kvůli Arniemu, kterej je skvělej. A Jason Clarke si to taky dává, ale zkrátka, za tohle znásilnění a zprznění celýho Terminátora musim dát odpad. Tohle je fakt nefér. Tohle už nikdy nechci znova vidět. A dál setrvávám u toho, že příběh skončil dvojkou. Kde se Terminátor obětoval... a cejtil jsem u toho snad všechny emoce co existujou, protože je to strašně silný. A veškerý pozůstatky terminátora, skynetu a všeho kolem toho byly smazaný. Hail Cameron, fuck this bullshit. I am out, really.. fuck this... co je moc, to je moc. ()

Fiorenza

Genisys dobře navázal na předchozí díly.. Parádní efekty, hodně akce i humoru.. Bavilo mě to a jsem rád, že jsem to viděl. Nicméně jsem ale čekal víc, jsem asi moc zhýčkaný divák.. “The future is not set”.. ()

mickyreed

Splnilo očekávání! ... Skvěle hláškama našlapaná akční jízda narozdíl od rádoby cool Salvation ... tohle fakt funguje! :) Mám sice trochu problém, stejně jako s ostatníma akčňákama dnešní doby, že je to až příliš přecpané akcí ... člověk si stěží vydechne a to přepisování daných časových linií mi malinko zamotalo hlavu ... ale malé nedostatky se při druhém shlédnutí beztak ještě smáznou. ()

hanagi

Stačí vykrást všechny předešlé "Terminátory" plus pár dalších filmů a proložit to pár výbuchy - hotovo, máme tu nový film. Já jedničku miluju a dvojku uznávám, tento guláš bez výraznějšího nápadu a s herecky nezáživně ztvárněnými postavami je výsměchem a ne poctou celé sérii. ()

P.L.U.C.K.

Nejnovější Terminátor mile překvapil. Samozřejmě prvním dvěma dílům nesahá ani po kotníky. Ale Terrminátor Genisys je slušný následovník. A Arnold Schwarzenegger alá Terminátor? Jako vždy na jedničku. ()

anli

12 let čekání na temnou budoucnost a jakpak to dopadlo?Inu tak nějak všelijak.Těšil jsem se moc a moc.Jak na Arnolda ,tak na vše okolo a hlavně na pokračující příběh.Bohužel se toho moc nezdařilo.Takže popořádku.Příběh celkem slušně navazuje na předchozí díly a pokračuje v linii cestování časem ,na který čtvrtý díl zanevřel.Odkazuje zejména na první díl a musím řáct ,že velmi příjemně a překvapivě dobře.Scény související s prvním filmem jsem si opravdu užil.Jinak je na scénáři vidět ,jak moc byl přepracováván a docela by mě zajímalo ,jak vypadaly verze před touto konečnou.Scénář je totiž nejslaběí část pátého filmu.Scénaristické duo totiž kombinovalo a kombinovalo ,až překombinovalo a režisér Alan Taylor se taky moc nevytáhl.Chybí tu nápady,tah na branku a vůbec celkový nosní prvek ,any se mohl divák s příběhem ztotožnit..Časových smyček je tu více a často chvíli trvá ,než se divák zorientuje ,kde že to vlastně je ,což je špatně.To je první kámen úrazu.Ten druhý je udělat z Johna Connora-pozor spojlírek-hlavního padoucha ,což je pro mě absolutně nepřípustné a myslím ,že oba scénáristé trávili hodně času na slunci a trochu se jim to uvnitř ohřálo.To je opravdu úlet a celé špatně.JInak přece jen něco celkem funguje--naprosto skvělý Arnold ,který drží celý film a bez něho by to bylo opravdu velmi špatné .Vynikajíci vizuální stránka ,skvělá kamera ,hudba i zvuk ,ale to jsme asi čekali ,že?Jinak T-1000 v asijské kůži byl vynikající a skvělý nápad.Opravdu velká škoda toho zamotaného a zoufalého příběhu ,jinak by šlo aspoň o průměrný film.Režisér se opravdu kdovíjak nevytáhl a i když akce a technická stránka filmu je zvládnuitá skvěle ,přece jen tu chybí trošku více režijních nápadů a větší tah na branku ,musím to opět zopakovat .Tvůrci se opravdu nevytáhli a jde rozhodně o nejhorší díl celé série ,bohužel..kromě Arnolda taky toho trochu zachraňuje humor a hlášky ,kterých je tu docela dost..Hodně přemýšlím a s úcty k Arnoldovi a jeho zubům a k dokonalé vizualizaci a ostatních složek filmu ,nemohu dát véc než 40% ,prostě proto ,že je to Terminátor ,tedy legenda a jsem velmi ,ale velmi zvědav na pokračování.Trochu se ale obávám ,jestl Genisys terminátoří ságu na dlouho neuspí ,nebo definitivně nepohřbí.Jinak je dobré neodcházet s kina s prvním titulkem ,to trochu napoví ,jak že to bude možná pokračovat a ještě je dobré konstatovat ,že 3D je tu zbytečné a jen slouží k většímu tahání peněz z kapes diváků.Takže Hásta la Vista snad u šestého dílu vážení.A modleme se ,aby scénáristé nepobývali opět hodně na sluníčku a terminátoří sága se vrátila na špičku akčního sci-fi ledovce ,kam bezpochyby patří.Autorská práva se vrací zpět k otci Jamesi Cameronovi a ten snad nedopustí ,aby případné pokračování bylo podobně slabé. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka