Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

elanius

(122/2015) / Čakal som väčší debakel terminátorovskej série. Genisys je priemerný blockbuster, ktorý ale splní to čo vlastne má. Zabaviť a moc diváka netrápiť. Aj keď vďaka chaotickému prelínianiu časových rovín som sa občas strácal. V porovnaní s prvými Terminátormi je to samozrejme prúser. (6/10) ()

ywo666

Nechápem úplne tú veľkú vlnu hejtu na tento film. Ja som si ho užil a nepokazila mi ho ani ukrutná kocovina ktorá mnou otriasala celý boží deň. Arnie is back v jeho najslávnejšej úlohe. Občas je to vtipné, stále sa niečo deje, akcia je dobrá. Réžia a hereci vôbec nie sú problém. Jediný kto to trochu odflákol sú scénaristi. Hlane ten koniec s Arniem bola riadna chujovina. Aby som len nechválil, tak filmu očividne chýbalo Rko. Ako plus beriem, že v Rku by som asi musel pozerať na Jaiovu riť alebo nedajbože vtáka. PG-13 ma tohoto zážitku uchránilo. Mínus, je, že som nedostal pohľad ani na Emilin zadok. Chvala bohu máme Game of Thrones. Byeong-heon Lee mohol mať aj väčšiu rolu. A aspoň jeden kop z otočky. Podľa mňa je najlepší herec ktorý je zároveň majster bojových umení na svete. Filmu dávam 80% a ak tvorcovia to ponaučenie myslia vážne teším sa na pokračovanie ako malý chlapec. ()

neoBlast

Cože? Chybí mi tady hodnocení? Ale vždyť jsem to viděl před pár týdny... Nebo ne? Můj vnitřní dialog nad faktem, že mi na čsfd chybí komentář (zásadní pro budoucnost lidstva) výstižně shrnuje zaměnitelnost a průměrnost posledního Terminátora. Je "smutným faktem", že bohužel nedosahuje ani odpadových vod, kde by jeho sledování dokázalo plně stimulovat a uspokojovat jiné, původně nezamýšlené filmové mozkové buňky. 30 % [Druhé zhlédnutí] V nadšení poté co jsem konečně viděl původního Terminátora v kině jsem se rozhodl dát tumuto "skvostu" druhou šanci. A ne. Ne. Ne. Je to furt srágora, příšerný námět a tak moc nezajímavou akci přebíjí snad jenom odpudivý casting. Pobíhá v Hollywoodu snad dněkdo s menším kusem charismatu než Jai Courtney a méně sympatičtější herec než Jason Clarke? O důvodech k obsazení Emilie Clarke snad nikdo nepochybuje (hint, figuruje v tom její "mimoherecké" přednosti). Ne, prosím, povolejte Jamese Camerona, nebo tuto frančísu pohřběte. 25 % ()

Zek

Když jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že to bude hodně velkej průser. Nakonec to, tak špatné nebylo první polovina filmu byla skvělá. Znova vidět první díl trochu jinak byl zajmavej nápad. Bohužel druhá polovina filmu to hodně ničí v jednu chvíli tam bylo tolik akce, že jsem nevěděl co se tam vůbec děje a ten konec byl takovej divnej. ()

_DAVE_

Tak tohle je bohužel ještě větší slátanina než trojka... Překombinované, totálně a neskrývaně vykrádající první dva díly. Jak toto posvětil sám Cameron nechápu. ()

Phietros

Arny je zpět! Terminátor je zpět, ikdyž trochu propletený minulostí s budoucností, tak se jedná o lepší kus než Salvation! 70% ()

uiu

Tak teda nevím, jak ostatní, ale já sedla ke sci-fi akčnímu filmu, u kterýho vypnu mozek a budu se kochat výbuchy a smát se hláškám Arnieho a přesně to jsem dostala. ()

Bobik9

Nesmysl, který nesahá předchůdcům ani po kolena. 66% je opravdu moc, to se na mě nezlobte. Salvation byl super a to nepotřeboval Arnieho. Genisys je hrozný a to ho má. Co se týče efektů, tak je to krásný, to rozhodně. Co se týče hudby, tak je to taky příjemný. Nicméně nemůžu říct, že by to byla vizuálně nějaká bomba, protože film se nesmyslně odehrává stále jen ve tmě prakticky a vidíte stejně kulový jen kvůli nespočtu výbuchů. Arnie je skvělý, proti tomu nic nemám. Jason Clarke se na roli hodil a moc se mi líbil. Emilia Clarke naopak tohle hrát nemůže. Byla totálně nezajímavá a měla by zůstat u Deanerys (stejně jako Alan Taylor). A pak je tam Jai Courtney, což je hrůza. Nechápu, že tenhle chlap začíná hrát všude. Je totálně herecky nezajímavý (omluva Spartakovi). Spousta nesrovnalostí a spousta nesmyslných scén, které jsou nelogické a stupidní. A ty vtípky a silácké řeči? Ani v deseti by mě to nebralo. Šestku vidět chci, ale musí se posunout o 80% víš. ()

MikyAff

Sice mě fanoušci prvních Terminátorů nebudou mít rádi, ale co. Tenhle díl se mi líbil ze všech nejvíc. Hlavní postavy jsou mi daleko sympatičtější a Arnie tady neskutečně válí. V Genisys jsem se nad jeho hláškami smála daleko víc, než v prvním a druhém díle dohromady. Kromě Emilie Clarke jsem se těšila i na Matta Smithe a mrzí mi že se tu přitom ukáže tak málo. A i když jsem se pak v různých časových liniích pomalu ztrácela, jsem ochotná to odpustit. Dědo, jsi to ty? - Jsem T-800, nedovedu se přeměnit na někoho jiného. - Je to on, jdeme. ()

PierrevanH

Pokud vezmu v úvahu celou sérii - První dva díly nedostižná klasika Johna Camerona, Třetí díl je pro mě "recyklace" prvních dvou bez nějaké větší invence, Čtvrtý díl prvotní a obdivuhodná snaha o jiné pojetí příběhu (co se stalo po soudném dni) a teď tu máme pátý. Terminátor Genesis se snaží o vlastní příběh, ač bylo nutné zasáhnout i do předchozích dílů, konkrétně prvního kvůli změně minulosti, tak aby mohl být odvyprávěn nový příběh (v podstatě ve stylu prvních tří, ale s tím rozdílem, že byl zasazen do současné doby). Ač se snesla kritika na tento počin, podle mě to po zvážení všech okolností tak špatné nebylo. Po Arnoldovi v jeho letech snad ani nelze víc chtít, nová verze hybridního terminátora s člověkem taky nebyl špatný nápad. První tři díly však vynikali nezapomenutelnými vynikajícími akčními scénami a udržovali diváka v napětí. Tady se podle mého místami až moc mluví a epických scén je poskromnu. Celkově Tři * a půl. ()

tnp101

Slušné druhé dějství ve mně po plytkém úvodu vzbouzelo naději, že to třeba bude lepší, než jsem čekal a nakonec mi celá závěrečná půl hodina zanechala pachuť na jazyku. Už z trailerů bylo jasné, jakým směrem film směřuje, a do jisté míry bych to dokázal akceptovat, ale zde to tvůrci opravdu přehnali a výsledek je místy silně nevkusný, někdy až doslova nechutný. Novým představitelům Sáry a Kylea jsem nevěřil ani slovo (hraná drsnost a absolutní selhání v rádoby vtipných momentech), druhý jmenovaný je navíc silně nesympatický. Představitel Johna Connora se mi v roli líbil a na rozdíl od výše jmenovaných přesvědčivý byl, i když by mu určitě pomohl lepší scénář. Nejvíc mě potěšil Arnold, který je prostě sympaťák a film po celou dobu pevně drží na koukatelné úrovni. Co se právě té koukatelnosti týče, největším problém je fakt, jak nešetrně a často jakoby bez umu se zde zachází s respektovanou značkou. Nebýt tohoto faktu (dost možná by stačilo jen vyměnit režii), jedná se o standardní akční výplach, který neurazí. 60% ()

noriaki

V téhle sérii se budoucnost měnila tolikrát, že dává jen o trochu větší smysl, než zápletka seriálových 12 opic. Takže jsme zpátky na začátku v roce 1984. Soudný den byl už bůhvíproč odvrácen, ale připravuje se druhá verze, tentokrát o dvacet let později. Když dokážete tolerovat zoufalou snahu příběhu recyklovat původní zápletku, neignorovat předchozí díly a zároveň přijít s něčím originálním, dostanete vcelku slušně natočený film s parádním tempem a s trochou nových nápadů. Scénář si hraje s očekáváním diváka a většinou umí překvapit. Akce je solidní, efektní a přehledná. Na Cameronovy kouzla ovšem ztrácí prakticky ve všem a temná atmosféra je úplně pryč. Noví herci se svým protějškům v alternativní ( změněné?) realitě nevyrovnali ani omylem. Ten původní se trefně charakterizoval sám. Pro pravověrné fanoušky značky to musí být utrpení. Pro lidi pro které jsou i devadesátky pravěk, to může být hodně fajn. Pro mě je to lepší než čtyřka a občas zábavnější než trojka. První dva díly jsou úplně někde jinde. ()

romajz15

Kdyby nešlo o pokračování TERMINÁTORA, tak bych byl nadšený. Takhle je to celkem slušná akční sci-fi, ale je tu moc cestování časem, moc terminátorů, moc efektů, ale chybí zde ten původní temný příběh se skvělou atmosférou, kterou měli první dva (možná tři) filmy. Průměrný divák by raději ani neměl přemýšlet o paradoxech cestování časem a o tom, co se tříští s předchozími filmy, protože je to všechno opravdu dost zamotané. Film se snaží podobat legendárnímu Dni zůčtování (Arnieho úsměv a vtipy, T-1000, hodně akce) ale přehání to a vzniká moderní nabušená podívaná a tím podle mě, Terminátor přichází o svoji duši. Ale rozhodně je to lepší než Salvation. ()

VasaX

Pokus o vysvětlení děje Genisys je asi jako scéna z Červeného trpaslíka, kdy se Dave Lister snaží do kamery popsat souboj s jejich budoucími já... Já bych jen dodal, že celé je to takové chabé a domotané, že se nad tím raději nesnažte moc přemýšlet, jinak dopadnete jako nebohá Listerova kamera. Příběh je bohužel roztěkaný, svým způsobem přímočarý i překomplikovaný zároveň. Temnost jedničky se jen sem tam mihne, humor dvojky zasazený do tíživé chmury "NO FATE" tomu spíše přebývá. Arnie je fajn, ve všech jeho formách, Emilia je chvílemi blízko Sáře Connorové, ale pak to zase něčím pokazí, Jai je takový nijaký a Jason je děsivý víc jak všichni terminátoři dohromady. Timelord Matt Smith pobavil a JK Simmons byl taky fajn. Nechci říct, že Genisys je odpad... je to fajn Terminátor do pětice, ale tak nějak jsem od toho čekal návrat ke kořenům. Bohužel si to T5 zaparkoval tak nějak napůl cesty. Skalní fanoušci se zvencnou, neznalí diváci zase nepochytí to, čím se odkazuje na T1 a T2 (a tím nemyslím jen děj/universum). Takže dojem nebude nad tři pomyslné hvězdičky. A ani já nepůjdu výš. Tu jednu hvězdičku z fanouškovského nadšení si nechám pro T6. Teď se vyblbli, a v T6 by se už konečně mohli brát seriózně a vzdát hold T1 či T2. Bylo by načase. ()

Krysa SPK

1. jsem ortodoxní fanoušek prvních dvou Terminátorů a nedám na ně dopustit. 2. jen magor nebo filmový analfabet si mohl myslet, že se pátý díl vyrovná jedničce a dvojce (podle mě by se tak nestalo, i kdyby se na režijní sesli vrátil sám železný Jim). 3. Po těch negativních reakcí jsem čekal nebetyčnou hovadinu. Není tomu tak, v podstatě jsem byl až překvapen, jak komplikovaná zápletka funguje a nenudí (jak strašily debilní trailery). Bohužel scénář se asi párkrát přepisoval a někdy to drhne, jindy je chování postav nelogické, jindy nechtěně úsměvné. Kámen úrazu je však rutinní režie a především nemastní neslaní herci dvou hlavních hrdinů Sarah a Kyla (narozdíl od prvního dílu). A tak jediný tahoun zůstavá starý dobrý Arnie. Bohužel tolik prostoru zase nemá, ale když SE VRÁTÍ stojí to za to :-) Terminátor 5 nesahá (jak se dalo čekat) prvním dvěma legendárním dílům ani po kotníky, ale zdaleka není tak špatným filmem, jak se píše v některých recenzích. ()

Mishqo

75% ... Ak sa odosobním od prvých dvoch Terminátorov, čo sa zase až tak úplne nedá, byť toho veľkého množstva tých narážok na oba z nich, tak nemôžem povedať že to bolo vyslovene zlé. Akcia výborná, obsadenie ok, a plno skvelých hlášok v podaní Arnieho. Mohlo to byť oveľa horšie. ()

Natabar

Nepočítám-li 4 (což byl úplný krok stranou), jedná se o bezpochyby nejslabší článek série. Jediné, kvůli čemu stojí za shlédnutí i 5, je Arnie. Scénář je však natolik překombinovaný, až je zmatený. A fakt, že si tvůrci řekli, že budou dělat, jakoby 3 nikdy nebyla a navazují na 2, mi přijde jako trestuhodné nerespektování značky. To by taky někdo mohl říci, aby se nechodilo do kina na 5, vždyť třeba 6 ji bude také ignorovat a rozhodne se pokračovat, nevím, třeba na 1. ()

Trustme

Mám rád Arnolda. Miluju Terminatora. Nemám rád filmovou recyklaci, ždímání původních námětů, neustálé vstávání z mrtvých. Přiznání Terminatora: Jsem starý, ale ne zastaralý je snahou přiznat věk herce a přitom zlákat diváka, fanouška, že Terminator tu může strašit věčně v různých obdobách. Neboť hrátek s časem se vždy jednou za pár let ujme někdo, kdo si u drogy stimulující mozek pustí předchozí díly a napadne ho, že je to vše časový uzel a tak do nekonečna se dá blbnout. V příběhu ano, v obsazení ne. Digitální Arnold je sice pro roli robota jistá možnost nesmrtelnosti, ale pro toho živého, stárnoucího to začíná být již smrtelné. Přesto to bylo to, proč jsem nakonec zhlédl tento film v kinosálu. Chtěl jsem si i dokázat, že to nebude průser. Že ty trailery jsou záměrně debilní. Teď už vím, že průser to je. Nápad udělat film z děje, scén předchozích dílů a dát divákovi jiný pohled na zápletku je vcelku dobrý a osobně mě tento nostalgický revival příjemně pošimral. Jenže tvůrci to celé pak šmodrchají ve stylu telenovely: Tvůj syn je tvůj strýc a tvá matka je tvoje dítě. Takže něco budované panem Cameronem je celé už pár let směřované kam si do zápletky, kde už jen čekáte, kdy se Sarah dozví, že jejím synem je T-800 a má ho s Johnem Connorem, který je ve skutečnosti T-1000. A tím je divákovi už jedno jak tohle vše dopadne. Herecké obsazení Terminator Genisys je ten největší omyl. Ksichty nesympatických obličejů, které mají blíž k digitální kvalitě počítačové hry a nikoliv abych si s nimi spojil vizáž legendárních postav. Je pravda, že Terminator 2 se nedá překonat a jak se zdá, tak ani k němu přiblížit. A to mě hřeje nakonec u srdíčka. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka