Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Enny_Ennynka

Pro mě neuvěřitelné zklamání... zbytečně natažené - problém udržet pozornost, bez nápadu, zápletka o ničem, efekty a akčnost ujdou.. ()

Beatle

Myslím, že "timey-wimey" bylo v Terminátorovi už dost, a ne vždycky je to úplně vychytané. Tohle...už je omyl. Je to jako nový Star Trek. Znáte to, motto filmařů sequelů poslední doby? "Když nevíte co by, najdete to v alternativní realitě", protože tam může Terminátor vypadat jako jednorožec, a kadit duhu. Místo toho, aby se někdo pokusil dát smysl problematice toho, z čeho jsme všichni vycházeli a měli to tak rádi, plácají do toho alternativní linky, ještě k tomu ne logicky promyšlené a nedotažené. Ne, ne, ne....Arnie je zpátky, ale bylo by lepší, kdyby raději nebyl. ()

hroubek

Naprosto chápu, že pro pravé fanoušky prvních dvou dílů Terminátora, musí být nejnovější Terminátor minimálně nepřijatelné zprznění jejích milované série a v tom horším případě zločin proti lidskosti. Já nejsem hardcore fanoušek Terminátora, ale naprosto rozumím, proč jsou jeho fanoušci, tak naštvaný. Celý problém Terminátora Genisys je v tom, že je svým způsobem naprosto nechtěný film. Režírují Alan Taylor se může snažit sebe víc, ale z hloupého a překombinovaného scénáře kvalitní film prostě nebude. Do toho filmu chybí nějaká strhující akce, která by měla náboj, nebo něco kvůli čemu bychom se báli o hrdiny. Když, jsem se na to koukal, tak jsem si říkal, že je to jaksi v pohodě a nevypadá to v rámci možností zas, tak zle a pak příjde scéna z vrtulníky, ze které mě bylo doslova na blití. Akce je filmu dost, ale je tak sterilně a nudně natočená, že mě nebavila. Nebavily mě ani hrátky s novou časovou realitou a časovými paradoxy, protože nedávají moc smysl. Nakonec ze všeho nejvíce mě překvapili herci. Arnie je v pohodě a svoje si odehraje. Emilia Clarke není dobrá herečka, ale je dost sexy na to, abych na ní dokázal koukat jak střílí z velké zbraně. Jai Courtney nikdy nebude můj oblíbený herec(Smrtonosná past 5), ale tady nebyl špatný a docela se se svojí postavou dobře popral. Jason Clarke obrovský castingový omyl a tady hraje hrozně. J.K. Simmons má pár scén a vůbec je nezkazí. Já jsem Terminátora Genisys přežil a z mého pohledu to není nejhorším film, který jsem letos viděl, ale na druhou stranu tohle si Terminátor nezaslouží a někdo by se měl pořádně zamyslet. ()

JohnSmith

První tři Terminátoři měli celkem totožný průběh. Nevím, jestli se dá Salvation do série počítat,nicméně Genisys přináší něco nového a navíc trochu zmatek. Tím, že jde o cestování časem si tvůrci ponechali možnost napsat a natočit vlastně cokoli, protože vše co jsme viděli v předchozích filmech vlastně změnilo budoucnost a vlastně i současnost. Pokud jde o triky, tak jsou na vynikající úrovni a jsme zase o krok dál. A teď k hercům. Opravdu by se mi víc líbilo, kdyby Johna Connora hrál Michael Biehn. Byl by to takový pěkný bonbonek, ale škoda. Jason Clarke taky nebyl špatný a ani Jai Courtney. O arnoldovi není třeba hovořit, je to robotí ikona a svou roli zvládl opět na jedničku, byl prostě přirozený:-) . Jediný, kdo mi vadil byla Emilia Clarke. Prostě mi do role Sarah Connor neseděla a nebyla mi ani trochu sympatická. Vzhledem k tomu, že závěr filmu navnadil na další pokračování, tak se s ní ještě jednou bohužel setkáme. Jinak Genisys je nadprůměrným Terminátorem, ale kvalit prvních dvou dílů zdaleka nedosahuje. Tak, po letech jsem si pustil všechny Terminátory, výsledkem čehož je snížení hodnocení Genisys. Co mi vadilo? Emilia Clarke, až moc rádoby humoru a vtipu, neskutečně splácaný děj. Škoda. ()

Yoda sama

Aspoň že Arnie sa bavil. Keby som mal menovať všetko, čo som na tomto filme nenávidel, písal by som o ňom viac, než si zaslúži. ()

VanTom

Jednoduše zhodnoceno: moc jsem se nebavil, zároveň jsem se ani úplně nenudil. Nevýrazné postavy (drobounké Emilii Clarke se protřelá drsňačka s brokovnicí věří dost těžko, i když tvářičku má hezkou), prázdné dialogy, neúderné hlášky a především neinvenční akce řízená sterilní režií, to všechno zapadá maximálně do průměru. Snad jen ten šedivý Arnold nezklamal. Nemusím snad ani dodávat, že nad paradoxy nepřesvědčivého příběhu, jenž odštěpuje novou dějovou linii splétající několik časových alternativ, opravdu nemá cenu přemítat. Slabé 3*. ()

Brain-D

Na jednu stranu "Arnie se vrátil", na druhou stranu je vše kolem něj tak šílené, že jsem se bál, že i koncept jeho postavy se zblázní. Podle mě jde o snímek, který stojí jako nějaký nepotřebný akční update pro první dva dokonalé Cameronovi díli, tak stejné jako 3 díl či Salvation. I když tenhle snímek byl, co do hudby a srovnání nejshodnější z počátkem téhle série. ()

Danny F.

Kopírování, parodování a opisování z předešlých dílů. Hlavně výstup z auta T-800 okoukaný z filmu Red. No jinak perfektní vizuál. Film má svůj, sice okoukaný, ale nepřemrštěný styl. "Dědův" "úsměv" mě dokonale pobavil a nemohu ho dostat z hlavy. Povedené akční scénky a zajímavě zrenovovaný příběh. 95% ()

zdenny

Tento Terminátor je zábavný. A to proto, že jsem se smířil s tím, že už nikdy nebude nic jako "jednička" nebo "dvojka". Z Terminátora se stala komedie a tak to taky beru. Některé scény byly ale velmi dobré. Všechny, kde byl Arnold a pak ta, kde byli Arnoldové dokonce dva - byl to gigantický souboj dvou nejlepších Terminátorů - a zde se kruh možná uzavřel. Co se týče castingu, nevím. Emilia Clarke nikdy nebude Lindou Hamilton. Ta mohla hrát spíš v Terminátorovi pro teenagery. A Jai Courtney taky nebyl zrovna sympaťák. Jenže postupem filmu jsem si na oba zvykl. Co jsem taky měl jiného dělat. Škoda jen že Byeong-heon Lee nedostal víc prostoru (delší stopáž), protože ten se terminátorem snad narodil. Co filmu budu ještě dlouho vyčítat, je to, co tvůrci udělali s postavou Johna Connora. Hnus. Je to stejný hnus, jako když Arnoldovi ve "trojce" nasadili růžové brýle. ()

Timak

Tak jako úplně blbý to nebylo. Vlastně to bylo celkem zábavný - hlavně teda Arnold, ten mě mile překvapil. Emilia byla nevýrazná a Jai - no tak o tom už bylo napsáno hodně. Nicméně když si odmyslíte první dva geniální díly a vcelku slušný třetí díl, tak tohle by mohl být jakože zajímavý spin-off. Chci říct - je to blbost, která neurazí. Ale jestli někdo chce postavit tuhle značku zpátky na nohy, tak jedině samotný Cameron. ()

lykan9

Nebylo to zase tak špatné, jak jsem čekal. Zdálo se my to však již docela dost překombinované a místy až zmatečné. Co se týče herců, tak Arnie opět nezklamal a drží se osvědčených postupů pojetí své role. Emilia Clarke je opravdu Sarah k nakousnutí. Co se týče Jasona Clarka, tak v pozici záporného Johna Connora byl velmi slušný, ale jako by se do této role stylizoval po celou dobu a i v úvodu, kde měl ještě ztvárňovat klaďase, tak jsem mu to nevěřil. Nejhůř na tom byl asi Jail Courtney, protože v roli Kyla Reese byl doslova nemastný/neslaný. Jinak na starouše Arnieho je to pořád dobrá akční podívaná. ()

Sany33

Príbeh: Opäť raz cestujeme do minulosti aby sme opäť raz zachránili Sáru Connorovú. Herecké obsadenie: Emilia Clarke ako Sára veľmi poteší. Prítomnosť Arnieho je tiež pohladením pre moju nostalgickú dušu ale na druhej strane obsadiť Jasona Clarka ako Johna Connora je krok vedľa vôbec sa mi do tej roli nehodí a dosť mi tam vadil. Prevedenie: Nakoľko od prvého terminátora je to už nijaký ten piatok, tak aj doba grafických efektov pokročila. To je tá svetlá stránka na filme. Na druhej strane množstvo časových vlákien je už tak neprehľadné že sa v príbehu človek stráca. Pocity: Príbeh už je celkom otrepaný ale na druhej strane sa na to dobre pozerá. Taký popcornový blockbuster. Pridaná hodnota: Z toto mraku nezapršalo. Absolútne žiadna emócia ale tá sa asi dostaví iba z mála akčných filmov. 70% ()

blackJag

T-blázinec! aneb cestujeme v čase tam i zpět. Děj je v pohodě, jednotlivé motanice přitom nemá smysl jakkoliv analyzovat (a vřele to doporučuji) - v takovém případě to jakýsi vzdálený smysl dává. Problém vidím jinde. Režie se měl ujmout někdo s citem pro chaos a ústřední "zamilovanou" dvojici měli obsadit jinými herci - mezi Clarkovou a Courtneym je chemie jako mezi lampou pouličního osvětlení a opilým houmlesákem, co na ni chčije. 60% ()

zigíš

nevím koho je alan taylor bratranec, ale pokud někdo k situaci přistupoval rovnicí: filmový debutant (Thor2) co nám slušně vydělal -ignorujeme fakt, že marvelovky vydělávaj tak nějak samé o sobě- svěříme mu něco dalšího, stačí když zvopákne to samý, přidá trochu tý nostalgie (budiž) akce (občas docela jo) fórků (spíš ne) ok, vím, že to není žádná rovnice, ale co víc si tady ten projekt zaslouží (?) terminátor je mrtvá franšíza a už by to někdo měl Arniemu říct, minimálně proto, že jen na něm je znát nějaká energie, nadšení a evidentně je jediný koho to aspoň trochu baví ..hodně slabých 30% ()

Avari.73 odpad!

Těžká sračka od začátku do konce. Úplně mimo a nedívejte se pokud si nechcete zkazit dojmy z prvních dvou dílů. Salvation vedle tohoto působí jako geniální dílo. Velké zklamání, těžký direkt pro všechny fanoušky. Zábava pro dnešní mládež odkojenou Márvelem. ()

Dr.Okamura odpad!

Pokud byla Vzpoura strojů zabitím terminátoří série a Salvation kopnutím do bezvládného těla, Genisys je právoplatným a několikanásobným znásilněním této mrtvoly. A prohlášení Jamese Camerona, že tohle je "the real third Terminator movie" naznačuje, že buď za propagaci filmu dostal vážně slušný obnos, nebo mu z Avatara již definitivně zmodral mozek. Film nedává smysl, je plný logických děr, slovní spojení 'časový paradox' je pro tvůrce nejspíš sprosté slovo, přitaženost za vlasy snad všech akčních scén by filmu záviděla kdejaká céčková produkce společnosti Asylum a aby toho nebylo málo, příběh je restartem celé série a popírá veškeré události předchozích filmů... WTF? Jediným řešením, jak sérii zachránit, je poslat zpět časem jeden model T-800 s úkolem zabít všechny, kteří by měli chuť po Terminátorovi 2 točit další díly a nechat ji tím skončit tam, kde skončit měla - na samém vrcholu ()

Killda

V trailerech mi Sarah Conner přišla děsně nesympatická, no a nakonec bych byl rád pomohl Kylu Reevsovi s jeho osudem. To k... ehm ... pozitivům, a zbytek? Lépe nekomentovat. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka