Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Nin

Hugh Jackman jako Wolverine tradičně skvělý, ale bože, to byl hrozný scénář. Asi pět dobrých scén a překvapivě úplný závěr nebyl špatný (kromě nudného lučištníka a trapné scény v letadle ("kam poletíme?" "nevím" "tak kam?" "nevim." "wow, jsi tak cool"). Bída. (4/10) ()

Beckett51

Tak se nám nejdůležitější X-men vydal úplně jiným směrem. Konkrétně východním. Je to na škodu? Vůbec. Naopak. Řekl bych, že to působí mnohem lépe, něžli všechny předešlé díly. Je to reálnější, emotivnější, drsnější a krvavější, neni to jenom o akci, ale hlavně o Loganově psychice. Ale když už se ta akce objeví, bere dech. Akce ve vlaku a následně v něm je jedna z nejlepších tohoto roku. Skvělá je ale i sněhová akce před pevností a Wolverinův souboj se Shingenem. Styl natočení mi celkově dost připomínal styl filmů agenta 007 s Danielem Craigem (hlavně Quantum of Solace). Korunu tomu ovšem nasazuje potitulková scéna, u který mi běhal mráz po zádech. Spolu s první třídou pro mě nejlepší X-menovka, hlavně díky tomu, že je naprosto, ale naprosto odlišná od všech ostatních. ()

Deimos

3D KINO MAX v Prešově/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: úvodní scéna na Nagasaki, slušné triky, občas působivá akce, zaujme Rila Fukushima a Světlana Chodčenkova MÍNUS: rozpolcený děj, předvidatelný, obsahově nevýznamný, na Beltramiho tu zazní slabší soundtrack, možná zbytečně dlouhá stopáž./// Shrnutí: Nevím co na Wolverinovi ostatní mají, ale pro mě je ta postava v oblíbenosti někde uprostřed. Což by nevadilo, kdyby se Wolvie objevil v nějakém schopném scénáři. To se nestalo ani minule (X-Men Origins: Wolverine-což by divák napoprvé dokázal odpustit), ale bohužel ani tentokrát. Jestli-že předešlí film byl slušný akční výplach u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. Tak zde po vás tvůrci chějí aby jste u filmu přemýšleli a aby jste byli vyvaleni z toho co pro vás nachystali. Je pravdou, že se na to hezky kouká, akce je občas dokonce originální, ale po týdnu nebudete vědět o co tam šlo a vlastně vám to bude i jedno. Hodně toho skutečně zachraňuje Hugh Jackman, nebýt jeho byl by to naprosto průměrný akčňák. Nakonec ještě potěší scéna po titulcích, která mě láká si pustit X-meny od začátku./// Celkem 64%/// ()

Disk

Je to sice řemeslně lepší než katastrofální "jednička", ale je to po všech stránkách absolutně nevýrazné. Scéna rvačky na střeše vlaku na sto honů smrdí greenscreenem, scénář jalový (neustále se zjevující Jean Grey - WTF?). Film se tváří smrtelně vážně, ale je to k ničemu, ve výsledku jde o uspávající záležitost. A nezachrání to ani prakticky neustále polonahý Jackman. Beltramiho soundtrack je opět slabý. Teď je to jasné. Pokud se na x-menovském filmu jakýmkoli způsobem nepodílí Bryan Singer, jde veskrze o zbytečnou záležitost, na kterou lze s klidným svědomím zapomenout. ()

Rosaviva

Hodně dlouho jsem sbírala odvahu, abych se na to podívala, protože jsem se bála, že se mi to nebude líbit a měla jsem pravdu. Tohle se opravdu nepovedlo. Nudné scény, zápletka taky nic moc. Na tohle se znovu rozhodně nepodívám. 2* Nejlepší byla potitulková scéna. ()

S.Quentin QUALE

Příšerně dlouhá, ve vztahu k X-men absolutně zbytečná a díky závěru vlastně negativní reklama na Japonsko s odvarem z Logana v hlavní roli. Krom snad úplného začátku z Nagasaki nemám co pochválit, musel bych jen nadávat na stupidity, přehmaty, čitelnost, atd. Dávám 3* vyloženě jen díky srovnání s ostatním akčním shitem, který jsem letos viděl. Kde jsou ty časy, kdy byl Logan drsnej hospodskej nakopávač prdelí, motorkář, fighter za prachy,...??? Ne, šermířskej souboj robotem, projížďka šinkanzenem a probodení na tisíc a jeden způsob jsou teď asi mnohem víc in. Ách-jo, to jsem si zas nandál na držku..... 55% ()

Foox

Pro mě osobně nebyl první Wolverine žádnou velkou peckou, spíš průměrným blockbusterem, který neurazí, to jsem ještě netušil jaké rozčarování mě bude čekat za pár let, přičemž s původním Aronofským se nebojím tvrdit, že mohla vzniknout jedna z nejlepších comicsovek vůbec, i s ohledem na Batmana. Nestalo se tak, k projektu se dostal Mangold, a výsledek? Samo o sobě fascinující Japonsko, najednou vypadá jak z ateliérů. Akční scény? I když jsou peníze výrazně vidět, jsou k smíchu. Logiku nemá cenu hledat, celý film o ní ani nezakopnete. Avšak člověk by alespoň čekal trošku zajímavé finále, ale opak očekávání, nejtuctovější až trapné završení výletu chudáka Jackmana do země samurajů ještě více prohloubí stesk po první sólovce. 30% ()

misterz

Väčšina negatívnych komentárov sa potvrdila. Je to presne tak. Človek čakal drsného, zabijáckeho Wolverina a dostal prďolu, čo sa pri každej príležitosti skláti k zemi. Toto scenáristi určite podcenili a museli byť hrozne nerozumní a naivní, keď si mysleli, že nápad s Wolverinovou ohrozenou nesmrteľnosťou bude ľudí baviť. To môže akurát tak naštvať. Ani akčné scény nebavili tak ako v minulých dieloch, zdali sa mi akési umelé a mnohokrát hrozne prehnané. Je v poriadku, keď mutanti predvádzajú svoje kúsky, ale keď sa im už svojimi "schopnosťami" začínajú podobať aj smrteľníci, tak to už zaváňa komickosťou. Viem, že Japonci dokážu veľa, ale čo je moc je moc. Dejovo to tiež nebolo bohviečo, nedokázal som sa s ním celkom stotožniť, miestami to bolo uťahané a hrozne nudné. Som zvedavý, čo v ďalšej časti scenáristi vymyslia s Wolverinovými drápmi, ale obávam sa, že Wolverinova samostatná dejová linka bude ďalej upadať. 50/100 ()

Mi Nü-Chai odpad!

Čistoskvoucí humus & nuda. A to je původní comics i s tou příšernou kresbou docela dobrý. Tohle ostatně platí pro téměř všechny comicsové adaptace, že zvládají být výrazně debilnější než své vlastní předlohy. ()

HAL

Kinoverze nudila, extended verze už funguje v pohodě. Kupodivu tedy o řád líp funguje v prvních dvou třetinách, které jsou civilnější a jdou do hloubky, zatímco závěr jak v sídle bondovského záporáka už působí silně zbytečně. 7/10 ()

Peytl

Nechci vypadat jak nějaký militantní a rasistický pičus, nicméně mě z celého filmu nejvíc zaujal výbuch Fat Mana nad Nasralfraki, ví bůh či Bush proč... V mých čivách je zkrátka jednoznačné, že chceš-li snížit kvalitu čehokoliv, najebej tam Japka, které jdou nunčaku v nunčace s rozklepanou bruslí kamerou, prapodivnými pohyby a skřeky makaka, nic pro svatého mé velkékosti. Třeba souboj na rychlíku jedoucího do Hoštic, který nemohl přibrzdit, neb měl, jak známo, zpoždění, a u kterého ostatní učůrávají blahem do textilu, tak ten mě vyloženě uhranul svou nablble blbou přiblblostí, do bldele, deblilita. Lodyha, lodyha, mamamememimi, už je to v cajku...ta mluvidla, ta mi dávají, uf, pomalu jak rodidla, ale neodbíhejme od tématu, ač se tolik od zmíněného orgánu nevzdálím, neboť (dámy a upjatí kokokoti prominou) film byl doopravdy a dokonale o pyče....fuj, a mám to za sebou, takové krásné slovo je to JARO, co? Áááá, právě jsem šlehl svým sokolíkovým pohledem na jméno kameramámy , Mokri, to vysvětluje mnohé. Vychvalovaný scénář, který prý úspěšně navazuje na celou rosomáčí sérii a jiné mutantí příběhy, a kde??? Dovolte, abych se zasmál...hrhoblee, nejde to, jsem nachcípanej a navíc je to spíš smutné. Myslím ta má nebetyčná hloupost, která mi nedovoluje vidět to, co ostatním šťastlivcům. Pokud bych chtěl nějak pregnantně hodnotit, pak mě napadá jediná věc, vlastně dvě...nuda a vata. Jestli si pod tím představíte vaťák na nudapláži, to již záleží čistě na vaší kreativitě. ()

liskam

Čím více času uběhlo od mého shlédnutí Wolverina. Tím více jsem naštvanej. A to jsem si myslel, že budu mého oblíbeného X-Mena hodnotit pozitivně...Teď to vypadá, že opak je pravdou. Když od filmu poodstoupím a podívám se na něj jako na celek, nevidím na něm vlastně nic pozitivního, snad jen to, že se náš Wolvík vyrovnal se svými démony, a také tím, že musel (na konci "posledního vzdoru") zabít ženu kterou miloval. Na to by ale stačila 17 minutová předehra před dalším dílem X-Menů. Né 130 minutový film, ve kterém vůbec o nic nejde. Je to jen hloupoučká výplň mezi pokračováním, které bude zase dávat smysl..... Ps: jak je možné, že adamantium nedokáže naporcovat samurajské meče, když je nezničitelné..?? Meče jsou přeci jen stále z obyčejného kovu..!:-)) Jedno slunce dávám za prvních 15 minut filmu. Druhé slunce dávám bojové choreografie. Tím to ale bohužel končí! Za mě 45% ()

mzss1

|70%| Trošku zklamání, ale ne až tak velké. Jak už jsem zmiňoval v předchozích filmech o X-menech, postava Wolverina mě doposud nejvíc nadchla. Samostatná sólovka s Wolverinem, a sice: X-men origins: Wolverine z r.2009 se mi líbila fakt hodně, tam jsem těch 5* nakonec dal právem. No, proto jsem se logicky i těšil na tuto další sólovou jízdu s Wolverinem. Abych to shrnul celkově, film je dobrý, bavil mě od začátku do konce, ale asi jsem měl až moc přehnaná očekávání. Slabé hodnocení a horší recenze mě vůbec nezajímají, tentokrát se tak trochu s ostatními shoduji. To nejlepší z celého filmu byl jednoznačně Wolverine a k tomu i akce, která sice mohla být lepší a efektnější, ale budiž. Ostatní prvky snímku byly bud slabší nebo méně záživné. ½ filmu se vcelku vleče, ta druhá včetně finále je už lepší. Prostě i samotný příběh mě tu až tak moc nebavil, jinak nechci být moc kritický. Tu slabší 4* jsem dal tedy výhradně Wolverinovi. ;) Trošku se obávám přímého pokračování tohoto filmíku (vyjde někdy v r.2017), který má mít stejnou režii. Snad to bude o něco lepší. Jinak to zatracovat nechci, někdy se na to zas podívám, ale jsou lepší X-meni. Toť vše. ()

kingik

S Wolverinem na věčné časy aneb s Fischer Raisen do Japonska. Mnozí to do Země vycházejícího slunce riskli zkrachovalou cestovkou, ale Wolverine jako elitní člen mutantího svazu dostal výjezdní doložku a jako řádný svazák se zde postaral o pěkný šrumec. Mimo jiné zde prožil románek, i když ne přímo milostný, s japonskou dívkou Mariko, její dědeček umírající na rakovinu chtěl získat jeho nesmrtelnost, šla po něm Yakuza, o život mu usilovala oslnivá kráska Viper a už jen chybělo přátelství se zmutovaným psem Gorem, aby mišmašový scénář byl kompletní.Scénář je taková menší katastrofa a původně jsem chtěl nezdar ve vedení příběhu přisoudit Jamesi Mangoldovi, který poté co pokazil reputaci Stalloneovi a Cruiseovi si také vyhlédnul vyrýsovaného Jackmana, který se ovšem jen tak nedal a svými pevně zaseklými drápy držel film v úrovni nadprůměrné podívané jejíž největší slabinou je zasazení děje do tolik odlišné japonské kultury a následně nestylotvorné pohybování se v tomto neadekvátním protředí s příběhem, který často vypadával z tempa a comics připomínal až ve finálním střetu, kdy se na hlavního hrdinu vyřítili hned tři záporáci, z nichž jen Viper ztvárněná sexicí Světlanou Chodčenko byla nejstylovější už jen tím jak postupně prostřídala do finále sexy outfity ve kterém zvolila ten nejdráždivější, ačkoliv na rozhodující souboj (neznámo proč) už šla jen holohlavá. Ve scénáři panovala vůbec celá řada nejasností a nepochytil jsem třeba proč byl Wolverine jednou nesmrtelný a podruhé už zase nebyl. Vím však jistě, že jeho postavu tenhle film nikam výrazně neposunul a v prázdných až dutých dialozích to snad ani nebylo možné. Ještě, že se bylo možné opřít o akci, která se vyjímala dobře, ale špičková taky nebyla. Scházelo jí explicitní pojetí, ačkoliv vzduchem svištěly samurajské meče víc než dost, ale usekaných končetin byl divák ušetřený. Filmu však nijak extra nevadilo tlačení se do erotické roviny a záběrů na spoře oděná ženská těla je zde hojně a uvítal jsem to. Lepší než čumět na odhaleného a vymakaného Hugh Jackmana. A Famke Janssen válející se v saténové noční košilce byla fajn, ale trochu nadbytečná. Z nevyrovnaného filmu jsem až tolik nadšený nebyl. Něco se povedlo více a něco méně. Temná rovina filmu byla spíše zklamáním a to Mangoldovi skoro nešlo. Ani jeho vizuál, který má ve všech filmech stejný, je už pomalu otravný. Příště bych angažoval Trošku, protože scénář dílu Wolverine v Babovřeskách už podle první scény slibuje maglajz. Wolverine přijíždí v trabantu na náves a udivená babka vyhrkne větu: "To krčisko, ty ušiska, ty drápiska, to je Wolverine, ne?!" A to teprve bude konečně posun v jeho curriculum vitae. Mé hodnocení: 60% ()

InJo

Jako vždy strhující Jackman v nerovném boji s neujasněným konceptem, nedopečenou akcí (náboj jí nechybí, ale nejednou je docela špatně sestříhaná, občas jsou dost nešťastně zvoleny kamerové úhly, takže orientace v prostoru není zrovna snadná a kvůli nízkému ratingu si člověk naplno nevychutná ani Wolverinovo porcování nepřátel) a dopředu snadno čitelnou pointou. A přesto zvítězil... Atmosféra Japonska, charisma hlavního představitele a setsakra hustá záporačka (těšil jsem se na každé její další zjevení) naštěstí dokázali přebít trochu nepřehledný scénář a nepříliš výraznou (byť řemeslně ucházející) režii. Škoda, že si tvůrci více neujasnili, co chtějí vlastně točit - ten film se pohybuje někde mezi klasickým X-Menovským komiksem, eastwoodovským akčňákem (Jackman je fakt druhý Clint!), komplikovaným gangstersko-politickým thrillerem a částečně i psychologicko-romantickým dramatem. 70 % ()

IQ Tiqe

Wolverine v Japonsku je fajn, vystačí si sám, nepotřebuje k sobě bandu mutantů. Bohužel jakmile se příběh se čitelným, už to není ončo. Jinak Japonky jsou taky fajn, ale radši bych víc Famke Janssen. # [viděno: kino] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 7 ()

Ellesime

Pro mě velké zklamání. Dávám pouze tři hvězdičky, což je při pohledu na mé hodnocení jiných x-menovských filmů slabota. A je pravda, že ty tři jsou spíš charita ze setrvačnosti. Jednička Wolverina měla hlavu i patu, měla šmrnc a říz a můžu se na ni dívat pořád dokola. Vidět tento film znovu mě vůbec neláká a jsem jen ráda, že jsem ho nějakým nedopatřením prošvihla v kinech. Nedokážu říct, co přesně mi vadilo, ale prostě to nebylo ono. Možná to byla absence pořádného hlavního padoucha, protože toho Japončíka, který se objevil chvilku na začátku a chvilku na konci snad ani nemůžu počítat. Možná rozstřikující se krev ala Kill Bill, která se sem absolutně nehodila, ty kostěné drápy na závěr, nadbytečná Jean, jaksi nepatřičná Zmije nebo japonský Legolas, který absolutně neví, co chce. Asi všechno dohromady s tím, že Wolverinovi to prostě na vážno nesluší. Jediná světlá chvilka je mezititulková scéna, která mě naladila na snad staré dobré X-Meny. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)