Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

EdaS

Snesitelná sólová jednohubka (i v Extended verzi). Nic víc, nic míń. Je ale trochu problém, když potitulková sekvence zaujme a navnadí silnějí než cokoliv v předchozích dvou hodinách. ()

xxmartinxx

Dějově nepřehledné, režijně rutinní. Jedinou emoci, kterou jsem cítil, byla nekončící iritace nad zbytečností a ztrátou drahocenných minut, kterých si tento blockbuster (jak je poslední dobou "dobrým" zvykem) nabírá na pováženou víc, než by bylo vhodné. Nevěřil jsem, že by to mohlo být horší než Origin, zvlášť když se tvůrci dušovali, že si chyby uvědomují, ale je. Vlastně se nebojím nadhodit, že nový Wolverine naplňuje spíš opak toho, co si fanoušci představovali a tvůrci slibovali. Pokud totiž příznivci brutálního zabijáka se srdcem na správném místě něco nesnášejí, tak změkčování této postavy. Přitom zde zobrazovaný Logan je v prvé řadě ukňouranější než facebookové statusy čtrnáctiletého emaře a sledovat jeho citové výlevy hraničí s nesnesitelností. Po URNě jsem si ale vědom mnohem hlubšího dna, takže nebudu nějak víc prskat. Už aby přišli X-Meni. Pokud Wolverine k něčemu je, tak k připomenutí, že týmovka mutantů nám má důvod chybět. ()

Dragoni

Wolverine se vrací spolu ze vzpomínkami na minulost a ne příliš pohlednou Japonkou(Rila Fukushima), aby se vyrovnal s minulostí a popral s budoucností, kterou mu připravil jeho dávný přítel. 60% ()

ORIN

Regulérní spin-off, který je ale zároveň nejzbytečnějším přírustkem do rodiny x-menovských adaptací. Snad právě proto, že jeho napojenost na původní svět je minimální, obstojí jako samostatný film. Jenže film to není dobrý, příběh je banální, postavy jsou popsány pár charakterovými vlastnostmi, takže nemají hloubku, jakuza je spíš parodií na jakuzu a ta proklatě dlouhá stopáž. Navíc orientovat se, který díl časově předchází kterému a naopak, začíná být vyšší dívčí. Hlavně vytřískat z téhle dojné krávy co nejvíc. Sajónara. ()

choze

Jednička byla sice tragická, ale aspoň nabídla zástup zábavných mutantů a sdostatek zapamatovatelné akce. Dvojka nemá ani to první, ani to druhé a co už vůbec nemá, je parádní řežba Wolverinea s armádou nindžů. WTF?!? ()

Segrestor

Jednoznačně nejlepší komiksový film o Wolverinovi, přestože byl plný různých mušek, hluchých míst a nudných pasáží. Dávalo to ale kurva smysl. Dlouho jsem váhal, na který snímek vyplýtvám svůj slavnostní tisící komentář a nakonec vyhrál právě Wolverine. Dokonce jsem si znovu pustil všechny X-meny, abych si připomněl souvislosti, provázanosti a detaily a mohl vytvořit alespoň krapet fundovaný elaborát. Věřte, že Wolverin v Japonsku je zatím nejlépe vyrobený snímek x-menovské série, ačkoliv nabízí velmi málo jiných (mutantních) postav než samotného Wolverina. Není to vůbec na škodu. Film je hlavně o něm a nezdržuje se jinými, méně zajímavými, mutanty. I celý ten jejich spor o soužití s lidmi zdvořile obchází – prostě na to serou a řeší něco úplně jiného (za což upřímně děkuju). Tím se také film jaksi stává méně fantastickým a nastupuje právě ona úderná realističnost (samozřejmě v rámci možností komiksového filmu). Brzy divák přijme Wolverina připomínajícího něco mezi Kung-fu poutníkem Cainem a horolezcem Reinholdem Messnerem za skutečně reálnou (a nasranou) postavu, ovšem s vynikajícími mutantními schopnostmi. Konečně Wolverine něco dělá. Vzpomeňte si sami. Díky třem filmům o X-menech víme, jak to s ním vlastně celou dobu bylo. V prvním díle pořád omdléval jak stará tentononc. Nic nevydržel, syčel, supěl, naříkal a neustále padal do mdlob. V jisté části dokonce na velmi dlouho a to s ním Sabretooth jen mrsknul. V druhém díle ho zcela bez milosti složila kulka z policejní pistole (na to, že má všechny kosti obalené nezničitelným adamantiem, kulka zahučela v jeho čele jako v másle od Meggle – neříkám nic…). A ve třetím díle mu docela činilo potíže típnout si doutník do dlaně. Díky filmu Wolverine Origins jsme se ale dozvěděli, že to je přeci jen tvrdý parchant, už dokonce celá staletí. Dnes už vím, že přežil i atomový výbuch, jen se tak trochu oklepal. Je to velký nesmrtelný hrdina, který by do kapsy strčil i kdejakého highlandera. Necelý kilometr od epicentra výbuchu nukleární bomby v Nagasaki a on se jen tak oklepe, jako kdyby vylezl ze solárka. Božííí. O nějakých sedmdesát let později má ale co dělat, aby se neposral při típání doutníku do dlaně. Sakra! Hugh Jackman má navíc ve filmu Wolverine skvělou formu a to beze srandy. Stavím ho na špičku těch nejdrsnějších filmových zabijáků. Tak je jako rosomák daleko přijatelnější, než ten podvyživený králík před třinácti lety v Singerově snímku. Dokonce i ta Travoltova pomáda, co nosil na palici, mu jaksi slehla. To chválím, opravdu skvělá kosmetická úprava drsného bijce. Navíc tvůrci opustili od jeho omšelých traumat, kdy pátral po své minulosti. Sice mu přišili nová, ještě nudnější, ale aspoň jsme se někam posunuli. Co se týče soubojů, opět film přináší něco víc, něco, co jsme ještě neviděli. V jedné scéně navíc bylo dobře, že to bylo 3D. Ano bitka na Šikanzenu byla prostě mega kůůl. Wolverin se ale i jinak rve jak lev a to je dočasně paralyzován neschopností se regenerovat! Co chcete víc? Táhněte k čertu všichni, co jste nad tímhle filmem ohrnuli nos. Jestli se vám líbí přiteplená verze X-men (2000) prosím, ale nemusíte hned hanit mnohem zábavnější film, kterým bezesporu Wolverin 3D je. Ale rozumím, že je plný hovadin, které tomu bohužel ubírají na kvalitě. Bohužel. () (méně) (více)

Gilmour93

Když začne Wolverine užívat Ibalgin a lepit si po těle náplasti (chyběly už jen ty nikotinové), je něco špatně.. Krize identity, noční můry a bolestná traumata otvíráku na šinkansen, malebné obrázky Nipponu, plešatá modelka, co svlékla něco úplně jiného, než se od ní čekalo a tradiční akční závěrečná půlhodinka, která byla vším jen ne vrcholem. Za deset minut jsem už nevěděl, o čem to bylo. Jestli sarkasmu prostý rosomák zastřihl nějakou bonsai, na suché zahradě uhrabal štěrk či vyřešil svou minulost.. Možná by přineslo trochu oživení, kdyby se při titulkové scéně objevil Lebowskiho kámoš Walter Sobchak a „vytřepal“ z křesla pana profesora.. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Nesúhlasím s vačšinou názorov. Veľmi slušný Wolverine You asked me to come say goodbye... Sayonara! ()

TeeAge

|| Scenár: Mark Bomback, Scott Frank / Predloha: Wolverine - Chros Claremont, Frank Miller | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Lauren Shuler Donner, Hugh Jackman, Hutch Parker, John Palermo | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, The Donners Company, Seed Productions, Ingenious Media, Big Screen Productions | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržby: 414,765,193 $ || Ani zdánlivo nekonečný život Wolverina ako postavy negarantuje nekonečnú zábavu. Ďalšia sólovka Jackmana sa tentokrát odobrala na východ, čo bolo možno potrebným osviežením, no ani takto sa nevyhýba recyklovaniu schematickej štruktúry scenára. Prvá tretina je najsilnejšiou stránkou, tá posledná je akoby nepodarená paródia na téma Kill Bill Vol.1. zmiešaná s PC Mortal Kombat 4. Najslabšia Marvelovka od tretích X-menov, no ešte i tak priemerná zábava. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Aluska88

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:) ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný komiksový film. Má pomerne dobrý príbeh o Wolverinovi, ktorý sa trápi, prekáža mu jeho nesmrteľnosť a žije len bezcieľnym životom, ale keď sa od mladej ženy dozvie, že muž, ktorého počas druhej svetovej vojny zachránil umiera a chce ho ešte vidieť, súhlasí s cestou do Japonska. Tu sa dozvedá, že to nie je úplne pravda a keďže sa po nevydarenom únose rozhodne chrániť nevinnú ženu, zaplieta sa do bojov vplyvných zločineckých organizácií. Spracovanie nie je úplne ideálne, rozporuplnosť cítiť takmer neustále, ale aj tak som v rámci svojej kategórie až prekvapivo spokojný. Konečne film s komiksovým hrdinom, v ktorom nejde o záchranu sveta a podobné hlúposti, ale v rámci možností je tu normálna zápletka a dej. Najviac ma mrzí, že film má po celý čas klesajúcu úroveň, úvod je výborný, po prenesení deja do Japonska sa na to stále celkom dobre pozerá, no v polovici cítiť, že to už nič zaujímavé neponúkne a film už funguje skôr len zo zotrvačnosti a záverečná fáza je už nanešťastie tradične trápna, to ma už vôbec nebavilo. Rovnako si ma moc nezískal ten prístup k japonskej tématike, opäť nemôžu chýbať tie najzákladnejšie repliky a podobné prvky, ako z nejakého leporela pre najmenších, jednoducho vidno, že je to určené len tomu najkomerčnejšiemu divákovi. No ako som spomínal, až na tú záverečnú časť sa na to dá bez problémov pozerať, pomalé tempo mi vôbec neprekáža, tá snaha o psychológiu to aspoň trochu osvieži, výplň medzi zásadnejšími sekvenciami je dobre zvládnutá a tak u mňa prevládajú kladné pocity. Akcie tu nie je až tak moc a síce ma až tak moc nezaujala, ale je aspoň celkom obstojná. Na jednej strane chválim, že je až prekvapivo komorná, takže sa drží pri zemi, chválim výber prostredí a tvoria ju hlavne súboje, čo mi tiež sedí, ale je tu niekoľko výrazných záporov. Niektoré postavy sa tvária, že bojujú samurajským štýlom, ale samozrejme musia robiť samé kotrmelce vo vzduchu a podobné neefektívne prvky, čo je samozrejme v úplnom rozpore so samurajmi, potom sa mi nepáči, že v akcii nevyhráva ten, kto je lepší, čo v súbojoch očakávam, ale ten, čo je nesmrteľný a ešte samozrejme chýba krv. No na akciu sa dá pozerať, teda až na smiešne finále s robotickým samurajom a napríklad scéna na vlaku ma dosť bavila, aj som sa zasmial. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce ma mrzí, že sa takýto herci vyskytujú v tomto druhu filmov, ale aj tak Hugh Jackman je tradične výborný, sadli mi aj všetky ženské postavy a bavil ma aj Hiroyuki Sanada. Réžia a technická stránka sú na pomery blockbusterov dosť nadpriemerné, pekná vizuálna stránka, kulisy a sadlo mi aj toto relatívne komorné prevedenie. Po prekvapivo slabých ohlasoch od komiksových fanúšikov som sa rozhodol tento film pozrieť a presne ako som čakal, v rámci podobných filmov sa jedná o jeden z najlepších. Znovu si to už určite nepozriem, ale to jedno pozretie neľutujem. 57% ()

genetique

Mňa osobne tento príspevok do X-Menovskej ságy nemohol viac potešiť. Jednoznačne pro-fanúšikovsky orientovaný príbeh, ktorý skončil so zameraním na styling, ale zameral sa hlavne na podstatu mutantského sveta a čo je dôležitejšie - na charakter postavy samotného Wolverina. Aj v tom sa líši od predchádzajúcich filmov, pretože Wolverine si tu ide svoje sólo a načasovanie Jackanovej kondície (muskulatúrnej aj hereckej) nemohlo prísť vo vhodnejší okamih. Príbeh zameraný na rozsondovanie Loganovej osobnosti je plný emócií, musí bojovať na viacerých frontoch, či už so záporákmi, sebou samým, ale najmä s pocitom smrteľnosti. Scenáristi sa taktiež pohrali s príbehom, a aj keď je o poznanie temnejší ako posledné dva-tri filmové x-menovské príspevky, stále nezabúda na blockbusterovské črty, takže akčné sekvencie a audio-vizuálna stránka je úplne top. Rozpočet využitý do posledného centu, niekedy ma dvojnásobne drahšie filmy nedokážu efetkmi zasýtiť toľko, čo tento. Navyše o to viac, že tu klišé nestrieda klišé, ale každá scéna prichádza s niečím novým. Luxusným doplnkom bola samotná necenzurovaná verzia, ktorá je brutálna a keby už nevzniklo žiadne pokračovanie, tak práve takto si chcem toto adamntiové monštrum pamätať! 85%. ()

Botič

Wolverine je nezmar, kterému to coby solistovi moc nevychází a skutečně kolem sebe potřebuje tým, o který se může opřít a pořádného scénáristu, který by mu do úst vložil nejednu říznou hlášku - jedno "go f*ck yourself" ještě jaro nedělá. Tohle bezmyšlenkovité putování odnikud nikam a filozofování o nesmrtelnosti chrousta není zrovna tou nejšťastnější cestou. Navíc člověk pak odchází z kina s pocitem, že Wolverine snad všechny akční scény prospal a bohužel s ním i divák, kterému se tak nabízí jen zběsilá jízda na shinkansenu, nepřehledná pohřební rubačka a závěrečný "lov velryby". Takhle mi nezbývá než snít o tom, jak by s Rosomákem naložil Darren Aronofsky. ()

3DD!3

Pomalé osobní drama, které ztrácí v závěru tím, že otočí do komiksu až příliš krkolomě. Škoda že to nedělal ten Aronofsky. Ne že by to Mangold nezvládal, ale jeho rukopis není tak výrazný a příliš tíhne k mainstreamu. To ale možná producenti vyžadovali. Přelet do Japonska, kde Wolverine lehce tápe (ale nesnaží se přizpůsobit) má pro diváka blahodárný vliv. Exotika sice nebije do očí (byl problém natočit tu honičku v noci, se svítícími neony?) ale dodává X-menovskému univerzu rozsah. Jackman je boží a postavu má za těch třináct let v malíku, navíc tady na sobě zamakal a při bitce se Sanadou tu vypadá jako obrovské neporazitelné hovado. O to víc zamrzí zkratkovitá bitka se sedmi sty ninji, která jako by nebyla. Finále, i když přepálené má svoje momenty a celkově mám z filmu veskrze pozitivní pocity. Hype škodí. ()

Kaka

Wolverine se do Japonska nehodí. A zde to bylo po celých 130 minut krásně vidět. Začlo to fantastickým retrem v Nagasaki, pokračovalo to solidní romancí ve stylu Posledního Samuraje a končilo to tupými akčními scénami a "nečekaným" vyústěním ala béčkové pecky o démonech z let devadesátých. Logan je sympaťák a má patřičně temnou minulost, ale zatím ji separé nikdo nedokázal využít. Buď je to akční výplach, nebo je to snaha o mysteriózní dospělácký vysokorozpočťák, který je rozpačitý až to není hezké. A taky patřičně nesourodý a roztříštěný. ()

Spiker01

Znovu je tu samostatný Wolverine a tentokrát úplně jinak. Zničený Logan se vydává do Země vycházejícího Slunce, aby se setkal se starým přítelem a stal se obětí své nevědomosti o tamní kultuře. Proto se tentokrát neutká s žádným homo superior, ale s hbitými a nevyzpytatelnými ninjy. Na závěr ho však čeká ten nejsilnější, Silver samurai. Příběh se dějově odehrává po událostech X-men 3 a scénáristé se snažili o osobitější příběh, který hodně sází na Wolvieho trauma - smrt Jean Greyové. S tím se chce Logan vypořádat urovnáním konfliktu v Tokiu. Oscarový James Mangold se nechal slyšet, že se inspiroval u starých samurajských filmů a ze stejnojmenné komiksové předlohy. Z obojího si snímek bere to nejlepší a ačkoliv to občas někde skřípe, Mangold perfektně připravil půdu pro nadcházející Days of the Future Past. EDIT : .Extended Cut přinesl něco málo scén včetně té vystřihnuté kontroverzní bojové scény před House of Yashida.. Co je však důležitější je zřejmě. eRkový rating.. Krve není zbytečně moc, ale při bližších záběrech na Wolvího drápy je konečně nějaká stopa po krvi vidět, což je mnohem autentičtější. Nejdůležitější ze všeho je však asi tato alternativní scéna, kterou ve filmu však bohužel neuvidíme....85%...[26.07.2013_Kino Šumava_Klatovy] ()

castor

Sympatický zmutovaný pomstychtivec je zpátky. Moc dobrých zpráv sebou ale nenese. Další lákadlo Marvelu totiž zřejmě udělalo chybu hned na samém začátku – do režisérského křesla nechalo usednout Jamese Mangolda, chlapíka, který dokázal tu a tam i překvapit, povětšinou ale platícího za obyčejného rutinéra. Moc se ostatně nečinili ani scénáristé. Ještě, že chlapíka s vysunovacími drápy stále hraje charismatický Hugh Jackman, který po oscarovém závanu v přezpívaných Bídnících znovu nasadil drsnou image, zašel párkrát do posilovny a dál magnetizuje dějem lehce otrávené diváky. Velká škoda, že scénárista ignoruje jeho potenciál a do cesty mu staví prapodivné překážky. Už jen tu, která ho každou noc budí. Hlášky taky zřejmě nechal pod polštářem, ty z jeho úst vycházející se hodí spíš do slovníku nějakého puberťáka. Ostatně jako videohra, kterou válí o přestávkách ve škole, působí i skrz naskrz digitální rvačka na střeše tokijského rychlovlaku. Další akční sekvence navíc za řeč ani moc nestojí. Přitom nezačínáme vůbec zle – při bombardování Nagasaki. I další nádech a možnosti Tokia a jakuzy nevypadaly vůbec špatně. Jenže do všeho jakoby mluvily veškeré ty producentské mantinely okolo – „krev raději téměř vynecháme, tohle tam raději vůbec nenecháme a tohle musíme osekat, to už je příliš.“ Z asijských tváří překvapí nová krev ve dvojím podání – filmem netknuté Tao Okamoto a Rila Fukushima. První jmenovaná coby nadmíru sličná dědička průmyslového impéria Mariko, se trápí skrze snoubence, kterého nemiluje a milého z dětství, kterého asi miluje, aby mohla hupsnout do postele vyhřáté Loganem. Výsledek prostě neví, čím chce být – a koho a jak chce vlastně pobavit!! ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)