Wolverine

Wolverine, The

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

• LiVentura

Ano, zbytečně filmaři vrazeli hromadu peněz, aby jste více vydělali na Americanech. Není co, nepochopil jsem souvislosti tohoto filmu s hlavním X-menem.(13.1.2015)

Dávam "až" 60%, ale nedávam ich rád, lebo Jackman už zďaleka nie je taký dobrý Wolverine, ako bol v X1 a X2 (hoci kondičku má neporovnateľne lepšiu) a scenár je v podstate dosť hrozný. Na strane druhej filmu dosť pomáha nielen zaujímavá potitulková scéna, čo je pravdaže v skutočnosti len taká drobnosť, ale hlavne jej pomáhajú dobrí herci, pôsobivá japonská atmosféra a vcelku vydarené akčné scény s výnimkou prehnane trikového a tým pádom nudného finále. Je to každopádne určite o čosi lepšie a znesiteľnejšie, ako extra hlúpa jednotka.(15.11.2016)

Snesitelná sólová jednohubka (i v Extended verzi). Nic víc, nic míń. Je ale trochu problém, když potitulková sekvence zaujme a navnadí silnějí než cokoliv v předchozích dvou hodinách.(8.11.2013)

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:)(12.3.2014)

Dopozerané až na tretí pokus, dvakrát som počas filmu zaspal. Mno, ale možno to bol iba môj momentálny problém :). Našťastie ma unleashed extended verzia prebrala nečakanou mierou akcie a krvi i sem-tam nejakým tým fuckom, shitom či dickom. Takto natvrdo to Wolviemu pristane.(9.12.2013)

• - Jde o jediný film ze série X-men, jehož děj se odehrává v době natočení filmu. Všechny ostatní ukazují minulost nebo budoucnost. (romajz15)

• - Harada (Will Yun Lee) je ve filmu člověk-ninja lukostřelec, v komiksu ale vystupuje jako Stříbrný samuraj. (Shadowspark)

• - Viper (Svetlana Khodchenkova) je postava z Marvelu, která je jinak známa jako Madama Hydra, velitelka společnosti Hydra figurující v univerzu filmů Marvelu. Viper se proto v tomto filmu představuje jako samostatná osobnost a nemá s Hydrou nic společného. (ManOfPhoenix)