Wolverine

Wolverine, The

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Wolverine se vrací spolu ze vzpomínkami na minulost a ne příliš pohlednou Japonkou(Rila Fukushima), aby se vyrovnal s minulostí a popral s budoucností, kterou mu připravil jeho dávný přítel. 60%(9.11.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,924 // Otvárací Víkend v USA: $53,113,752 //(15.11.2013)

Theatrical Cut - 6/10, Extended Cut - 8/10(8.11.2013)

Za mých studií na SOU hornickém, kdy válka ještě nezteplala, jsme se pravidelně účastnili branných kurzů. Zde jsme získali cenné instrukce, jak přežít jaderný výbuch v jeho epicentru pouze v pláštěnce a s balíkem IPCHO (pro ty později potracené - Individuální protichemická ochrana). Běhali jsme jako čuráci v plynové masce a igelitovými sáčky utaženými gumami od zavařeniny na končetinách, dokud jsme neměli dušnost a opruzené xichty a při výkřiku instruktora "BUM" jsme vyděšeně lehali patami k výbuchu. No jo, no, jediným homixem tehdy byly Otazníky detektiva Štiky a nikdo tedy neměl ani tušení, že se sto metrů od Nagasaki stačí přikrýt kanálovým poklopem, kapku pohrdat radiačním spadem, a ťaman se v pohodě dožije devadesáti a stihne založit i nějakou tu Macušitu, aby pak mohl Rosomráky nutit pravidelně se koupat, stříhat, holit a chodit na pedikůru. Každopádně, až na těch pár nepodstatných pičovin jde o veskrze zábavnou záležitost, po které vám na rozdíl od všech těch Homothorů, Spajdrgejů a Superbukvic nevyraší akné a nezačnou se viklat horní jedničky.(1.11.2013)

,,NEPOSLAL JSEM PRO TEBE, JEN ABYCH TI PODĚKOVAL, LOGANE. CHTĚL BYCH TI TO OPLATIT A NABÍDNOUT NĚCO, JAKO NIKDO JINÝ. DAR ROVNOCENNÝ ŽIVOTU, KTERÝ JSI MI DAL…“ /// Věčnost může bejt prokletí. Logan dostává možnost se s tím vyrovnat. V Japonsku a ve filmu, ve kterým se nikomu nechce moc umírat. Jsem pro japonskou akci! (třeba ta bitka na Šinkanzenu. To si Bond bude pouštět do zblbnutí!) Jsem pro nesmrtelnost! Hugh Jackman mě baví, akce je dobrá, příběh obstojnej – vo co vám jde? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč se ztrácej poklopy vod kanálů. 2.) Už mě sere bejt nesmrtelnej. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(9.11.2013)

• - Will Yun Lee, který v tomto filmu hraje postavu Stříbrného samuraje, podstoupil přísný výcvik v boji s mečem. Je to zároveň podruhé, co hraje roli japonské komiksové postavy od Marvelu, která bojuje s mečem. Poprvé si takovouto roli střihl ve filmu Elektra (2005), kde si zahrál japonského šermíře-zabijáka Kirigiho. (Shadowspark)

• - Harada (Will Yun Lee) je ve filmu člověk-ninja lukostřelec, v komiksu ale vystupuje jako Stříbrný samuraj. (Shadowspark)

• - Autom kterým veze Yukio (Rila Fukushima) Logana (Hugh Jackman) k Noburovi (Brian Tee), je Audi R8, konkrétně typ Spyder. (URBAN)