Wolverine

Wolverine, The

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

• xxmartinxx

Dějově nepřehledné, režijně rutinní. Jedinou emoci, kterou jsem cítil, byla nekončící iritace nad zbytečností a ztrátou drahocenných minut, kterých si tento blockbuster (jak je poslední dobou "dobrým" zvykem) nabírá na pováženou víc, než by bylo vhodné. Nevěřil jsem, že by to mohlo být horší než Origin, zvlášť když se tvůrci dušovali, že si chyby uvědomují, ale je. Vlastně se nebojím nadhodit, že nový Wolverine naplňuje spíš opak toho, co si fanoušci představovali a tvůrci slibovali. Pokud totiž příznivci brutálního zabijáka se srdcem na správném místě něco nesnášejí, tak změkčování této postavy. Přitom zde zobrazovaný Logan je v prvé řadě ukňouranější než facebookové statusy čtrnáctiletého emaře a sledovat jeho citové výlevy hraničí s nesnesitelností. Po URNě jsem si ale vědom mnohem hlubšího dna, takže nebudu nějak víc prskat. Už aby přišli X-Meni. Pokud Wolverine k něčemu je, tak k připomenutí, že týmovka mutantů nám má důvod chybět.(25.7.2013)

Sympatický zmutovaný pomstychtivec je zpátky. Moc dobrých zpráv sebou ale nenese. Další lákadlo Marvelu totiž zřejmě udělalo chybu hned na samém začátku – do režisérského křesla nechalo usednout Jamese Mangolda, chlapíka, který dokázal tu a tam i překvapit, povětšinou ale platícího za obyčejného rutinéra. Moc se ostatně nečinili ani scénáristé. Ještě, že chlapíka s vysunovacími drápy stále hraje charismatický Hugh Jackman, který po oscarovém závanu v přezpívaných Bídnících znovu nasadil drsnou image, zašel párkrát do posilovny a dál magnetizuje dějem lehce otrávené diváky. Velká škoda, že scénárista ignoruje jeho potenciál a do cesty mu staví prapodivné překážky. Už jen tu, která ho každou noc budí. Hlášky taky zřejmě nechal pod polštářem, ty z jeho úst vycházející se hodí spíš do slovníku nějakého puberťáka. Ostatně jako videohra, kterou válí o přestávkách ve škole, působí i skrz naskrz digitální rvačka na střeše tokijského rychlovlaku. Další akční sekvence navíc za řeč ani moc nestojí. Přitom nezačínáme vůbec zle – při bombardování Nagasaki. I další nádech a možnosti Tokia a jakuzy nevypadaly vůbec špatně. Jenže do všeho jakoby mluvily veškeré ty producentské mantinely okolo – „krev raději téměř vynecháme, tohle tam raději vůbec nenecháme a tohle musíme osekat, to už je příliš.“ Z asijských tváří překvapí nová krev ve dvojím podání – filmem netknuté Tao Okamoto a Rila Fukushima. První jmenovaná coby nadmíru sličná dědička průmyslového impéria Mariko, se trápí skrze snoubence, kterého nemiluje a milého z dětství, kterého asi miluje, aby mohla hupsnout do postele vyhřáté Loganem. Výsledek prostě neví, čím chce být – a koho a jak chce vlastně pobavit!!(18.8.2013)

• Douglas

Logan sám o sobě je pořád sympaťák, který se jen ocitl v poněkud nepatřičném světě a poněkud nepatřičném příběhu. Díky němu se sice vyrovnal s psychickým traumatem, ale toto trauma se jakožto trauma objevilo až v tomto příběhu, a tak nebylo žádnou nezbytnou překážkou, aby se prostě vrátil v dalších X-Men coby stejně sarkastický cynik jako dřív. Kéž by byl Wolverine aspoň za mák inspirativní film, ale není - a přečtení nedávno česky vydaného komiksu Wolverine vám přinese mnohem větší požitek než celý tenhle podivně slátaný parazit na komiksovém boomu. O něco více tady..(30.7.2013)

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:)(12.3.2014)

Názory na nového Wolwerina sú rôzne, ale po úvodných minútach, ktoré sa odohrávajú v Nagasaki presne v okamihu zhodenia atómovej bomby, som si v duchu povedal, že laťku kvality nastavili hneď v úvode poriadne vysoko. Tá scéna bola výborná a aj keď sa neskôr z vojnového obdobia dostaneme do súčastnosti, tak kvalita akčných scén a choreografie nezaostáva. Osadenie príbehu do Japonska s všade prítomnou Yakuzou bol dobrý ťah. Za pozornosť určite stojí naháňačka na rýchlovlaku, kde to je skôr o tom, kto sa na ňom dlhšie udrží. Aby som bol maximálne spokojný musel by sa vojnový úvod natiahnuť aspoň na polovicu snímku. Napriek tomu mám postavu Wolverina rád a neviem sa dočkať kedy opäť zabodne svoje drápy pod vedením B. Singera. Tentoraz ma naporcoval tak na 80%.(26.12.2013)