poster

Wolverine

 • USA

  Wolverine, The

 • Slovensko

  Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *****

  Oproti nedávnému originu působí Loganova očista jako přesný opak, ale co se týče hodnocení ho vidím takřka totožně. I tentokrát chápu výtky a námitky, ale já v kině dvě hodiny balancoval na okraji sedačky a hltal každou minutu. A to přitom náš divoký kuzuri nemusí jen létat na střeše vlaku nebo porcovat nepřátele. Stačí mu bloumat kolem, mračit se, chránit Mariko a hledat sám sebe. To zvíře v něm totiž slyšitelně vrčí, i kdyby jen spal.(11.8.2013)

 • PinokKio
  **

  S touhle cestovkou už příště do Japonska nechci .. a je mi ukradený, že průvodcem je polonahej Wolverine, kterej po jejich umí kváknout leda tak sayonara a věčně ho něco bolí.(2.1.2014)

 • D.Moore
  **

  Je to škoda, ale Wolverinovi se to nepodařilo. Ne, že by tenhle film byl vyloženě špatný, ale bavil mě o něco méně než minulý Origin a o dost méně než první dva díly ságy. A Hugh Jackman se přitom tak snaží, má Logana děsně rád a ví, co chtějí fandové vidět a slyšet. No bohužel jalový scénář mu adamantiem vyztužené nohy podráží. Děj se sice inspiroval výtečným komiksem od Chrise Claremonta a Franka Millera, ovšem vzal si z něj v podstatě jen jména postav, Japonsko a pár situací. Silný a přitom prostý příběh nepoužil. Film je namísto toho chvílemi přeplácaný a chvílemi až moc jednoduchý, nejlépe asi působí komorní chvíle mezi Wolverinem a Mariko, z akčních scén se mi nejvíce líbila ta na rychlovlaku. Zbytek byl celkem čajíček co do nápaditosti nebo Wolverinova běsnění (v tomto ohledu stále vede scéna přepadení školy z X-Men 2, kde je Wolverine nejwolverinovatější). Kromě úvodu v Nagasaki mi tentokrát navíc chyběl nějaký moment k zapamatování, kterých bylo i v předchozím snímku vlastně plno. A zábavnost se poděla kam? Čert ví... Pár dobrých hlášek (asi tři) a víc nic. Závěr byl směšný, ať se na mě nikdo nezlobí, a jednoznačně nejlepší okamžik celého filmu přišel uprostřed titulků. Vlastně mám dojem, že Wolverina natočili/odbyli jen kvůli téhle scéně a kvůli tomu, aby Marco Beltrami mohl složit další dobrý soundtrack.(25.7.2013)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 6.8/10] | me: Nesúhlasím s vačšinou názorov. Veľmi slušný Wolverine You asked me to come say goodbye... Sayonara! (16.2.2014)

 • Shushika
  **

  Kinoverze - 4/10, extended cut - 8/10. Marná sláva, napodruhé je to výborný.(16.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace