Wolverine

Wolverine, The

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

|| Scenár: Mark Bomback, Scott Frank / Predloha: Wolverine - Chros Claremont, Frank Miller | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Lauren Shuler Donner, Hugh Jackman, Hutch Parker, John Palermo | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, The Donners Company, Seed Productions, Ingenious Media, Big Screen Productions | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržby: 414,765,193 $ || Ani zdánlivo nekonečný život Wolverina ako postavy negarantuje nekonečnú zábavu. Ďalšia sólovka Jackmana sa tentokrát odobrala na východ, čo bolo možno potrebným osviežením, no ani takto sa nevyhýba recyklovaniu schematickej štruktúry scenára. Prvá tretina je najsilnejšiou stránkou, tá posledná je akoby nepodarená paródia na téma Kill Bill Vol.1. zmiešaná s PC Mortal Kombat 4. Najslabšia Marvelovka od tretích X-menov, no ešte i tak priemerná zábava. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

"Vždycky jsme se starali jen o náš film, který stojí na vlastních nohách. Loganova cesta tak ve Wolverineovi dospěje k jasnému konci," hlásal ještě před měsícem režisér James Mangold. V tu dobu bylo ale dávno jasné, že něco takového nehrozí, a teď konečně známe pravdu. A tou je, že si Wolvie střihl další víceméně zbytečnou štaci, která neviděla samostatnost ani v japonského rychlíku. Příjemně komorní eastwoodovska totiž pozvolna krystalizuje v plochou comicsovou báchorku, která víc než co jiného slouží jako dovětek ke třetím X-Menům. Logan se tu celou dobu vyrovnává se skonem Jean Grey a mezitím pokrájí pár jakuzáků, což v tom lepším případě znamená slušnou, avšak skrz naskrz PG-čkovou akci. V tom horším pak musí člověk přetrpět naprosto tragické finále, ze kterého navíc zmizela ta nejočekávanější bitka (Mangold ji slibuje až na blůčku v eRku - fail!), pročež musí dojmy zachraňovat až avizovaný potitulkový comeback. Ten naopak ale ještě víc potvrzuje, že je Wolverine jen nedůležitou předehrou před Days of Future Past, která bude brzy známá pod přízviskem Quantum of Solace x-menovské série. Je to koukatelná comicsová jednohubka? Ano. Pořádná Loganova sólovka z toho ale není ani na podruhé, tak doufejme, že se jí vůbec někdy dočkáme. Jackman tu roli totiž nemůže hrát věčně. (6/10)(26.7.2013)

• xxmartinxx

Dějově nepřehledné, režijně rutinní. Jedinou emoci, kterou jsem cítil, byla nekončící iritace nad zbytečností a ztrátou drahocenných minut, kterých si tento blockbuster (jak je poslední dobou "dobrým" zvykem) nabírá na pováženou víc, než by bylo vhodné. Nevěřil jsem, že by to mohlo být horší než Origin, zvlášť když se tvůrci dušovali, že si chyby uvědomují, ale je. Vlastně se nebojím nadhodit, že nový Wolverine naplňuje spíš opak toho, co si fanoušci představovali a tvůrci slibovali. Pokud totiž příznivci brutálního zabijáka se srdcem na správném místě něco nesnášejí, tak změkčování této postavy. Přitom zde zobrazovaný Logan je v prvé řadě ukňouranější než facebookové statusy čtrnáctiletého emaře a sledovat jeho citové výlevy hraničí s nesnesitelností. Po URNě jsem si ale vědom mnohem hlubšího dna, takže nebudu nějak víc prskat. Už aby přišli X-Meni. Pokud Wolverine k něčemu je, tak k připomenutí, že týmovka mutantů nám má důvod chybět.(25.7.2013)

Tak ja nevim no, jako bavilo me to, Jackman je naprosto ultimatni, triky spickovy a akcni sceny fajn, i kdyz to nejzasadnejsi uz clovek videl v ukazkach. Problem mam trochu se scenarem, jednak tu je mizernej pribeh, sem tam to nedava smysl a vetsina postav jedna dost nelogicky a clovek se do konce filmu poradne nedozvi, o co jim jde. Ale 4* si to za reznika Jackmana zaslouzi, rozhodne nehrozi nuda a bitky jsou super, vic jsem v podstate ani necekal.(12.12.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,924 // Otvárací Víkend v USA: $53,113,752 //(15.11.2013)