Wolverine

The Wolverine

Wolverine

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Austrálie, 2013, 126 min (SE: 132 min)

|| Scenár: Mark Bomback, Scott Frank / Predloha: Wolverine - Chros Claremont, Frank Miller | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Lauren Shuler Donner, Hugh Jackman, Hutch Parker, John Palermo | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: 20th Century Fox, Marvel Entertainment, The Donners Company, Seed Productions, Ingenious Media, Big Screen Productions | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržby: 414,765,193 $ || Ani zdánlivo nekonečný život Wolverina ako postavy negarantuje nekonečnú zábavu. Ďalšia sólovka Jackmana sa tentokrát odobrala na východ, čo bolo možno potrebným osviežením, no ani takto sa nevyhýba recyklovaniu schematickej štruktúry scenára. Prvá tretina je najsilnejšiou stránkou, tá posledná je akoby nepodarená paródia na téma Kill Bill Vol.1. zmiešaná s PC Mortal Kombat 4. Najslabšia Marvelovka od tretích X-menov, no ešte i tak priemerná zábava. 55% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

• Nin

Hugh Jackman jako Wolverine tradičně skvělý, ale bože, to byl hrozný scénář. Asi pět dobrých scén a překvapivě úplný závěr nebyl špatný (kromě nudného lučištníka a trapné scény v letadle ("kam poletíme?" "nevím" "tak kam?" "nevim." "wow, jsi tak cool"). Bída. (4/10)(5.2.2017)

Musím říct, že Wolverine mě rozhodně nezklamal. Při čtení zdejších rozporuplných komentářů jsem měla trochu obavy, které se však ukázaly jako zcela zbytečné. Logan je v parádní formě, bojuje s Jakuzou, s nepřítelem se utká ve strhujícím souboji na střeše vlaku, tak jako tehdy Spidey čelil Dr. Octopusovi, ochraňuje křehkou "Gejšu" a setkává se s dokonale vyzbrojeným ženským protivníkem v podobě "sexy a smrtící" Viper, která ho dokáže připravit o jeho "nesmrtelné" schopnosti. Myslím, že Světlana Chodčenkova je v této roli skvělá, a ostatní, ať si říkají, co chtějí:) Závěrečné finále s gigantickým "Terminátorem" mi sice přišlo trochu přestřelené a komické, ale co. Je to superhrdinský biják, co byste taky chtěli, že?:)(12.3.2014)

Tak nám adamantiový týpek zase jednou ukázal své ostré drápky a mne to celkem uspokojilo. Akce totiž byla fajn, asiatky byly fajn, děravý Logan byl fajn a vyhazování Japonců z balkónu bylo taky fajn. Jen se poněkud obávám, že poté, co si to Wolverine v dalších dílech rozdá s arabskými teroristy, kolumbijskou narkomafií, mimozemšťany, sovětskou KGB a rozsápe i husitskou vozovou hradbu, tak už mne to tolik bavit nebude.(25.12.2013)

Ty bláááho, to byla zívačka, Logane, co? Do scény s vláčkem (včetně) comicsovka jak vyšitá. Pak Mangold (ne)čekaně přepne na existenční krizi, a je zle. Nejapatičtější kinozážitek za hodně dlouhou dobu, i to rádoby kulervoucí finále jsem proklimbal...(1.8.2013)

• Hugh Jackman

• - Spoiler: V komiksu, který z části sloužil jako předloha k filmu, se Wolverine (Hugh Jackman) nakonec s Mariko (Tao Okamoto) zasnoubí a plánují svatbu, na kterou obdrží pozvánku i team X-men. (Hannibal92)

• - Kameraman Amir Mokri byl během natáčení vystřídán kameramanem Rossem Emerym. (Dr Lizal)

• - Podle Hugha Jackmana je hlavním tématem filmu Wolverinovo "prokletí", kdy nemůže díky svým samouzdravujícím schopnostem zemřít, zatímco všichni kolem něj postupně umírají. "Uvědomuje si, že všichni, které miluje zemřou a jeho život bude vždy plný bolesti a smutku. Proto se rozhodne jednoduše od všeho utéct. Nemůže doopravdy zemřít, a tak chce prostě od všeho pryč." (Caszidy)