BoXBe

Třetí Alien je zase trochu jinak posunutým pohledem na střet člověka s bestiální mimozemskou formou života. Fincher opět jako Cameron ctí původní myšlenku a přidává i vlastní ingredience, ale snad na žádost producentů, snad z vlastních ambicí závěrem pokazí kontinuitu a nastavuje nový pořádek a komplikuje pokračování za stávajících podmínek, nikam látku neposouvá. Netypické nápady - vězení, fundamentalismus a lov - potěší, ale prvním dvěma bratrům se nevyrovná. Počítají se cenné body za snahu. 2024: Pozitivní dojmy ochably. Ze 4 hvězd na dvě. V mnohém slabší odvar, už to nemá co dát. Jakkoliv je to své, stárne to. Prostá upocená hysterická vyvražďovačka. ()

WolfR

Třetí Vetřelec je opět výrazně jiný než předchůdce. Má skvělou vězeňskou atmosféru a kromě několika efektů výbornou technickou stránku. Nicméně v podstatě je to zase to samé, avšak pod dohledem vizionáře Finchera. Prodloužená verze však Vetřelce 3 dělá lepším filmem, 4 hvězdy. ()

V_erus_h

Pořád dobrý.. Musím říct, že čím víckrát tenhle díl vidím, tím víc se mi líbí.. Je to zase něco úplně jiného.. Opět návrat k depresivnímu Vetřelci.. Prostředí staré věznice tomu dává super atmošku, ten pocit, že člověk nemůže pryč.. Kdyby tady vetřelčí sága skončila, byla bych naprosto spokojená.. ()

PanZahadnyCZ

K mému obrovskému překvapení jsem se dočkal strašně odfláklých efektů. Myslím, že efekty jsou nejvýraznějším nedostatkem tohoto filmu, což je mi divné, vždyť přece v 90. letech vzniklo mnoho filmů s mnohem náročnějšími efekty, ale přesto perfektně provedenými, tak v čem je chyba? No je jasné, že první, o 13 let starší díl strčí tento hravě do kapsy. Jak efektově, tak námětem, který je tvořen v každém díle víceméně tím samým. Ale přesto je tento film ještě samo o sobě seriózní sci-fi, které trpí jen těmi efekty, jinak je to celkem koukatelná akcička :). ()

dr.fish

Ač je Fincher můj oblíbený režisér, tak tady to nezvládl, to sousto bylo přece jen velké. Ne, že by to nebyla zábava, ale místy to rozpačitě pokulhává. Trochu jsem se nudil. Special edition je přece jen moc dlouhá. Něco se nepovedlo, ale nevím přesně co....75% ()

mortak

Fischer už ve svém debutu (viděna SE) prokazuje reziserske kvality, ale právě díky nim je největším problémem jeho Vetřelce vetřelec sám. Je tam tak trochu navíc. Vězeňské prostředí s Ripley jako rusivym prvkem je daleko zajímavější, a je škoda, že z něho vystoupí pár postav (lékař, zástupce, kazatel) a zbytek je jen potravou pro vetřelce. Semknuti proti vnější hrozbě pak už nemá ten účinek, protože divák vidí umírat tváře beze jména a příběhu. A to se dvěma předchozím dílům povedlo. ()

animaxis

(Hodnocena 145minutová verze) Vetřelec na mě zapůsobil jako skvělý sci-fi horor o setkání člověka s nebezpečným neznámem. Vetřelci pro mně ztratili atmosféru hororu, ale naopak u nich přibývalo napětí a akce. Vetřelec 3 má znovu tu pravou hororovou atmosféru, zároveň funguje i po akční stránce a místy dokonce i po dramatické. Opravdu nebyla chvíle, kdy by mi film nepřišel velmi zajímavý, ale to koneckonců platilo i u předchozích dílů. Tady mi připadaly zajímavé postavy, dokonce bych řekl, že "Drak" zde má taky svůj vlastní charakter. Prostředí filmu mi vyhovovalo a přidávalo sem hodně prvků (vezeňské drama, otázka víry, morálky,...) a samotná Ripleyová zde byla napsána i zahrána důstojně. Za zmínku stojí i hudba, která má sice úplně jiný styl než její předchůdci, nicméně i tady mě opravdu oslovila. Rozhodně doporučuji zhlédnout delší verzi, s kratší se skoro nedá srovnávat! ()

Šimpy

Zhlédnuta režisérská verze a pro mě je to o chloupek lepší než dvojka. Charles Dance je špičkovej. V podstatě nemám co vytknout, pokud se někde hrdinové chovají nelogicky, je to v rámci jejich postav. ()

Flyer

Napoprvé jsem z třetího Vetřelce příliš odvázaný nebyl, ale po každém novém zhlédnutí se mi líbí víc a víc. Proč je ale Vetřelec 3 mnohými (imho neoprávněně) odsuzovaný? Zřejmě proto, že není tak dobře stravitelný, jako byly předchozí díly, adrenalinovou akci a pravou hororovou atmosféru zde vystřídal mohutně depresivní nádech a existencionální podtext. Z toho vyplývá, že spousta lidí tento díl zavrhne hned po prvním zhlédnutí, jelikož tito diváci původně očekávali něco jiného, než čeho se nakonec dočkali. Chce to ale trpělivost, dostat se pod povrch a vychutnat si zajímavý děj, který je podpořený dokonalou režií a působivou hudbou. ()

Scratt

Hororové sci-fi drama? Proč ne? David Fincher dokázal po Scottově atmosférickém hororu Vetřelec a Cameronově akčním hororu Vetřelci pojmout Vetřelce 3 zase trochu jinak a za výsledek se rozhodně nemusí stydět. Bezútěšné prostředí trestanecké kolonie je ztvárněno moc pěkně, herci hrají dobře a Vetřelec taky dělá to co umí nejlíp :-) 85% ()

E=mc2

vazne zvlastny alien hm videl som rezisersku verziu a som sklamany fincher to zobral do svojich ruk ale proti mojej srsti.. ziadna atmosfera.. ani tie utoky alien nestali za moc.. chabe finchi aj ten alien bol na smiech.. kazdy jeho utok bol..uplne chaby bez napetia ()

Sabrewulf

Mám raději zástupy vetřelců (viz komentář Vetřelec). I tak mě jednička dostatečně chytla. Trojka ale ne. Snad je to začátkem, který zkazil Cameronův pracně vybudovaný happyend, snad špatnými triky, snad lacinou honičkou v chodbách (vypadající jako z hyperbéčka), snad ostříhanou Ripleyovou..... prostě mi to nesedlo. ()

okkac

Nedivím se tomu obrovskému zklamaní po premiéře, ale s odstupem času je ten film lepší. Special Edition delší o půl hodiny tomu ještě více přidává. Nedělal ji sice David Fincher osobně, byla setříhaná na základě jeho poznámek, ale to vůbec nevadí. ()

SoolenJV

EXTENDED CUT: Napínavý, svižně odsýpající thriller, který je smíchaný s prvky hororu a vězeňského dramatu. Všechno šlape jak má, film skvěle zapadá do Vetřelčí série, i když nepřevyšuje své předchůdce. I když se jedná o Fincherovu prvotinu, ukazuje, že měl (a má) talentu na rozdávání. THEATRICAL VERSION: (3 hvězdy) vykuchaná verze toho co natočil David Fincher je sice taky napínavá, ale nedokáže tak zaujmout jako prodloužená edice. ()

reky

Když jsem tenhle díl viděl poprvé, což je víc jak 3 roky zpátky, váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami s tím, že blíž to bylo k nižšímu hodnocení. Teď jsem si pustil SE verzi a ty 4* dávám s klidným svědomým. Škoda, že přípravy i natáčení provázely takové problémy a Fincher nemohl udělat vše po svém. Jestli pro jedničku se hodí přízvisko strach, pro dvojku adrenalin, tak synonymem trojky je určitě deprese a beznaděj, která z filmu úplně čiší. Kamera je skvělá (scény v tunelech) a konec je vynikající (od klasické verze se liší takovou drobnůstkou - nebudu však prozrazovat). Jediné, co mi na tomhle dílu nakonec vadilo, byly ty mnohdy zbytečně dlouhé spory a hádky mezi vězni, náboženské řeči a v záběrech z dálky ta do očí bijící digitální podoba vetřelce. P.S. - poté, co jsem viděl čtyřku, můžu konečně napsat, že tenhle díl má ten nejlepší a nejemotivnější konec z celé ságy a že tady měla série skončit. ()

tomeek

O něco méně akční než dvojka od Camerona, ale to neznamená, že je to špatně. Neskutečně ponurý děj, absolutní beznaděj, deprese a fatálnost. Hutná atmosféra. Jediný Alien versus 25 obyvatel základny, naprosto beze zbraní. Nože, nůžky. Sigourney je skvělá. A hudba. Naprostá černota - nejtemnější Alien vůbec. Vzkříšení proti tomuto působí jako levná televizní inscenace. Shlédnuto ve Special Edition (145 minut). ()

sir-dave

Ani Fincherova verze v porovnání s prvními dvěma části příliš nezaostává. Jen jsi mohl propůjčit z jedničky více tajemna a od Camerona trochu akce. Vězni spolu s Ripleyovou se musí tentokrát vypořádat s novým vetřelcem beze zbraně jen svým citem a nápady. Hodnotit to samostatně, nepůjdu pod čtyři, ale takhle mi to vychází jako mírně slabší pokračování. ()

Nivenx

Ke třetímu dílu Vetřelce se dostal David Fincher a natočil Vetřelce po svém. Pointa skvělá, kamery úžasné, atmosféra brutální. O něco málo slabší jak první dva díly z mého pohledu, ale opravdu jen o maličko. 95% ()

Prometheus69

nechápu jak dospěli k tomu že od po zuby ozbrojených mariňáků přešli k vystrašeným "neozbrojeným vězňům... proti JEDNOMU JEDINÉMU VETŘELCI! Ano byli ti vetřelci dva, ten třetí byl ten voják... tedy Vetřel3... no klidně se to mohlo jmenovat i Vetřelec: Běh o život... Jako pořadové číslo to nemělo moc velký smysl když to prakticky ignorovalo původní načetnutou linii... No a aby se s postavou té holky, u které se Cameron velmi vynasnažil jí nechat přežít až do závěrečných titulek, nechali zemřít.. že se jako udusila, aby jí nemuseli v tomhle zcénarictickém debaklu o pejskovy kočičce a pejskovy jak vařily dort.. řešit ... Tak to byl opravdu vrchol amatérské neschopnosti ... Takže, když se to vezme kolem a kolem.. aSi máš pravdu... bylo uplně jedno kdo tam chcípne, hlavně že se ten děj přenese k té finální Sakrifice... kde se konečně jako by na povel když už bylo po všem objevily... týpci ze braněma a všechny přeživší vyvraždily... TAK KURVA CO TOHLE MĚLO ZA LOGIKU?! BXXXXX ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?