grandir

První shlédnutí za 3, s každým dalším přidáváno až na 5 a při čtení komentářů nejsem evidentně sama :) ()

soukyd33

Tentokrát se podíváme na věznici, kde se rozpoutá nové peklo. Vězni zažijí to, s čím se ještě nesetkali. Jen Ona už ví, s čím mají tu čest. Taktika boje, je zde zajímavá. Společnost má ale jiné plány. Hvězdiček 4 ()

mocakardiak

Dvojka je nepřekonatelná, co si budeme. Ale trojka mě fascinuje svou atmosférou, temnou. Opuštěná kolonie, interiéry. Prostě to prostředí, jak ho zpracovali. A ten konec, jejda, aj sem si zařval párkrát. Sem tam mě chytne nálada na tento film, v takovém deštivém podzimu, zalezlý pod dekou ve tmě a mrknu se. Po dvojce nejlepší díl za mě. Vždy viděna Special edition. ()

Puxina

Skvělý námět a úžasná atmosféra, ale musím uznat, že hodnocení jsem dal na 5* jen díky prodloužené verzi, která byla mnohem lepší a zajímavější. Sakra musím se na to podívat znova..... ()

VashCZ

Inu, je to Bčko. Technicky dobře zvládnuté, ale Bčko. Bohužel na pravé Bčko ne dost bláznivé. Všichni se kasali jací jsou YY nadupaní samci, ale většinou jsou to spíš takový mrštní kašpárci. Ripleyová je za zenitem a ještě jí kape na maják. Alien byl počítačem zpracován fakt hrozně(možná to je Director´s cut) a jeho chování není oproti předchozím dvěma dílům nijak zajímavé. Navrch toho se postavy nechovají logicky ani na své charaktery. ()

Bragi66

Je to sice prvotina Davida Finchera, ale díky tomu, že točba úpěla pod tlakem mainstreemáku z Kuřowoodu, tak je to spíše prkotina. Body za atmošku té slévárny ve vězeňské řeholní koloni, ale bohužel bez výraznějšího napětí a bez překvapivosti v běhu příběhu. ()

Tom10000

Šest let, čili o rok dříve než předtím, dorazilo do kin třetí pokračování Vetřelce, v hlavní roli se Sigourney Weaver coby Ellen Ripleyovou, nebojácnou bojovnicí s mimozemskými tvory, nyní již řádně ostřílenou. Tentokrát jsme se mohli podívat do středu téměř zaniklé vězeňské kolonie daleko ode všech známých planet, kde se žije podle přísných pravidel celibátu, a kde ztroskotala nám známá loď Nostromos. Bohužel, v minulém díle se Bishopovi, Newt, Ripleyové a posledním přeživším mariňákovi (Michael Biehn) nepodařilo pořádně zabít všechny Vetřelce, a proto jeden z nich, zatímco všichni spali v hibernaci, zavraždil onoho mariňáka, a udělal díru do modulu Newt. Poté, co loď náhle havarovala do oceánu, Newt se utopila a z Bishopa zbyl jen nepoužitelný odpad. Jediná Ellen zůstala naživu, a stala se středobodem zájmu místního doktora (Charles Dance) a samozřejmě i všech trestanců. Poté, co se Ripleyová ujistí o nepřítomnosti Vetřelce, spálí tělo Newt a vyslechne si podrobnosti o pádu lodi od doktora, může si oddechnout. Chvíle klidu ale netrvá dlouho. Pořád jí není příliš dobře, a navíc, čas od času začnou trestanci nečekaně umírat. Poté, co si vyzvedne zbytek z Bishopa, má ve všem jasno (...). Samozřejmě, jako každého, i mne rychlé "vyřízení si účtů" s minulým dílem nadělalo vrásky na čele. A i pár slz u očí. Newt neměla umřít! Avšak, emoce stranou, a přejdu na hodnocení tohoto dílu: na rozdíl od předchozích dvou, zde šla kvalita trochu dolů. Jistě, měli jsme zde o dost dystopičtější prostory, opravdu vtipné hlášky, a ještě větší drama při zabíjení vetřelce. Ale... něco tomu chybělo. A to něco byla právě ona lidskost. Ta se zcela vytratila, a veškeré scény se nesly v až příliš chladném tónu, jež mi nedokázal přilnout k tělu. Až mrazivé vyzobrazení umírajího Bishopa. Děsivé rozříznutí těla Newt. Oholená hlava Ripleyové, jež se zde chovala zcela jinak než dříve. A poté i konec dílu... naštěstí, ten zase atmosféru vyzdvihnul nahoru, a i proto se i třetí díl celkem líbil. Závěr dokázal docela dost dojmout, hlavněchvíle, kdy si Ripleyová uvědomovala, že jí nezbývá mnoho času. Kdy bojovala se samotnou smrtí, a té se poté zcela odevzdala. Geniální zpracování (...). Zde ale vyzdvihuji jen ji. Nikdo jiný mi nedokázal padnout. Snad ještě Charles Dance. 75 procent. Přeci jen, trochu více chybek. Bez tohoto dílu bych se však neobešel... ()

BONOBON

Po obrazové stránce (režie, kamera) není třetí Vetřelec o nic horší než jeho předchůdci, atmosféra je skvělá, ovšem scénář už je znatelně slabší a i přes dech beroucí tunelovou honičku v závěru (vzhůru nohama snímající a šíleně rotující kamera - záběry z pohledu Vetřelce) to na 4 hvězdičky nebude. O fous! ()

RPGman

Třetí díl vetřelce mě zaujmul nejvíc. Perfektně zpracované pokračování, které se vrací ke klaustrofobické atmosféře a přidává spoustu nápadů. ()

Lubek

Totálne nedocenený film!!! Prežil si veľa kritiky za tú dobu čo je na svete... až prehnane moc. Alien 3 je totálne iný ako predchodcovia a je to len dobre. Takú depresiu som v živote nezažil. Ripleyová, ako keby jej nestačila tá hrôza ktorú už prežila, sa dostáva na planétu so samými vrahmi a vyvrhelmi a dostáva ešte tvrdšie kvapky od života a keď sa zdá že už horšie byť nemôže, zistí že môže. Je to hlboko a doslova brutálne nepochopený film!!! A hudba... to je môj najobľúbenejší soundtrack. Pre mňa 95 %, možno najlepší diel. ()

Honza_22

O něco slabší než předchůdci. Krásná depresivní "Fincherovská atmosféra", několik nezapomenutelných scén. Škoda, že je tam jenom jeden vetřelec, ale i tak velmi solidní podívaná. ()

Chuan525

Votrelec 3. Čo má na to človek napísať. Veľké množstvo efektne zabitých väzňov, extravagantný účes Weaverovej, a krásne vizuálne efekty tvoria pastvu pre oči diváka. ()

alyk.fake

Fincher natočil jedno z nejlepších pokračování!!! Skvělá režie a výborná kamera, Ripleová ve formě a dokonalý závěr! Oproti militantní dvojce zase naprosá deprese a osamění! ()

papinak

Pokud jsem dal pět hvězdiček dvojce nemůžu u trojky jinak. Ze spousty vetřelců v druhém díle se Fincher vrátil k modelu jediného zabijáka a je to dobře. Atmosféra působí dostatečně nutěšeně a stísněně, herecké výkony výborné akorát nějak ten strach už není co býval. Je vidět, že se vše nedá opakovat do nekonečna ale pokud si odmyslím předešlé díly pět hvězd si film rozhodně zaslouží. ()

10/10

Naprosto genialni, Fincherova psichologie funguje.Dostala se mi do rukou SE a musim rict ze je daleko lepsi nez ta osekanina a za to davam 5* ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?