m62

Pre mňa najslabší diel série. Je síce skvele vykreslené depresívne prostredie chátrajúcej väznice, ale dej mi pripadá málo originálny a ulietané neprehľadné scény chytania Votrelca namiesto napätia vo mne vzbudzovali skúr nudu. ()

michell2

Hm když jsem jej viděl poprvé v kině, byl jsem na rozpacích. Čekal jsem trochu něco jiného. Ale atmosféru to tedy mělo. Odstupem času pak hodnotím i po více shlédnutích velmi, velmi dobře. Je to opět děsivé jako jednička. Přistání (nebo ehm vlastně ztroskotání) na planetě s vězni se mi zpětně jeví jako úžasný nápad. NIC se nedaří, přistání, zahynou všichni kromě Ripley i nebohá Newt.... Nehostinná planeta, deviantní vězni, degenerované vedení věznice. Skvělé interiéry, kde se z psa rodí náš vetřelec...vlastně ve verzi DC prvně z vola.. Hop stropem a zbaští si velitele. DC je výrazně delší a obohacený o nové scény. Pustil jsem si to zase pozdě v noci a sám s kvalitními sluchátky. Ty zvuky ta hudba...olé...paráda... Nejsou zbraně není úkrytu...dost děsivé, působivé. Takových 85-90% ... No jo Fincher je už dnes jednička ! ()

Shelma

Vězení na konci světa, pardon, na konci vesmíru a co čert nechtěl, zrovna na něj má Ripleyová štestí, jako jediná přeživší. Viděla jsem obě verze, klasiku i režisérskou a musím říct, že ta druhá se mi líbila víc, jelikož byla tak nějak "barvitější" s vícero záběrů planety. Filmy z vězeňského prostředí mám ráda (že by úchylka ? :) ), tudíž byla trojka pro mě opravdu filmový bonbonek.Jedna věc mi tam ale vrtala hlavou, a to, že si Ripley s tím malým kňourem v těle docela dlouho na můj vkus pochodovala mezi odpadlíky. ()

pekkanik

Je to dobrý film, ale akosi sa nedá dosť dobre porovnať s predchádzajúcimi. Atmosféra je skrátka iná, občas mi vadili chaotické "akčné" scény a oproti Scottovi a Cameronovi to až tak nedrží pokope. Ale čo, bavilo ma to... ()

xray0045

Kolik reziseru znas tolikrat uvidis vetrelce. Odlisny pristup k jednomu pribehu zarucuje, ze kazdy divak si najde sveho oblibeneho vetrelce. Ripleyova je tentokrat temnejsi ale vnitrne silnejsi. Prostredi je pres svou rozlehlost v podstate nocni murou kazdeho klaustrofobika. Trojce musite dat cas a to i nekolik let. V dobe sveho uvedeni byla pro me trochu zklamanim po akcni dvojce, ale nechte to ulezet a najdete i v tomto dile dostatek slizu a krve. ()

Kano4441

Film sa my nejako nepáčil bolo to horšie než dvojka. . Niečo mi to strašne chýbalo... Fincher mohol film urobiť aj lepšie pripadá mi to ako nedokončené. ()

damapo

Oproti jedničce je to nic. Původně vypjatá atmosféra a dechberoucí napětí zmizelo a není po něm ani památky. Nebavilo mě to. ()

Zanian

Příklad, že nejen víno zraje a je s lety lepší a lepší... Musím uznat, že oči mi otevřela především rozšířená edice - která řadu nesrovnalostí vysvětlila, hodně důležitého materiálu skončilo na podlaze střižny (tak to dopadá, když se studio pohádá se skvělým režisérem a nad finální verzí dohlížejí účetní - producenti). ()

Onlajn

Vizuální efekty, zpracování a herecké obsazení. I když bývají další díly slabší, tak si vetřelec udržel přiměřenou kvalitu. ()

Dexies

Třetí díl, opět jiný režisér, opět jiné pojetí, tento díl se blíží ke komornímu dramatu a k jedničce! ... mnohdy nedoceněný díl, mnohdy proklínaný, ale do této tetralogie filmů rozhodně patří a má své místo "pod sluncem" :) ... ()

sun.eagle

Zase úplně jiný vetřelec než předchozí dva a znovu vynikající. Neřeknu jestli je horší nebo lepší, je jiný a znovu vynikající. Přesto se k trojce vracím nejmín... ()

RajmikCZ

Po úžasné jedničce a skvostné dvojce bylo jasné, že třetí pokračování už takový spád mít nemůže, nemělo. Nové prostředí, souboj jednoho vetřelce proti 25 věznům, kde pouze jeden spolu s nesmrtelnou Ripleyovou přežil. ()

goodridge

Mám pocit, že tento diel Votrelca je o niečo máličko slabší ako predchádzajúce dva. Je tu vidieť menej prepracovaný scenár a kameru. Ale aj tak je to veľmi dobrý film kde oceňujem atmosféru a prostredie v ktorom sa film odohráva. Postavy sú sympatické a veľmi dobre sadli do svojich úloh. Za 5 to nebude pretože dvojka bola za 5. Ale 4 sú maximálne zaslúžené. ()

Tobias_Sin

Ne, ne, ne a ne. Podle mě Vetřelec potřetí neztratil na svém kouzlu. Fincher se s příběhem vůbec ne...e, pořád drží laťku dostatečně vysoko, aby podíváná byla na velmi vysoké úrovni. Parádní! Prostě parádní.. ()

ciapok

trestanecká kolónia, chlapi s jedným Y chromozómom navyše (často už ten jeden je až príliš), jediný exemplár, spočiatku ostýchavého votrelca, bludisko zatuchnutých chodieb, nijaká strelná zbraň poruke, no a Ripley s krásne stavanou holou hlávkou.... to znie ako vstupenka do votrelčieho neba. A on to ten malý nezbedník s predkusom vedel roztočiť - ohnivý balet s pôsobivou hudobnou kulisou pri dobrom audiu mi dal znať, že som tu správne. No chuť mi pokazilo prevedenie samotného votrelčieho mladíka, čo bol hanebný regres v jeho doterajšom stvárnení. To je neprehliadnuteľné a neodpustiteľné. Keď konzumoval svoju korisť, chvíľami som si nebol istý, či s ňou skôr nesúloží. No a keď sa na záver dostaví partia retardov v molitánových kamizólach a s japoncom v bielej pláštenke a brýlami, čo mal zrejme byť hlavný špecialista zo Zväzu na ochranu a neskoršie vojenské zneužitie votrelčieho dorastu (ZONVZVD), obrazne som stratil erekciu a už som ani nedokázal oceniť Ripleyinu sebaobetujúcu misiu. ()

Elanornegra

Z povodnych 4 casti tejto Sci-fi / horror serie... pre mna najslabsie dielko, skoda ze Dutton zomrel tak skoro... Sigiurney to sama az tak neutiahla... prostredie ale +, logiku tam netreba zapinat, zaciatok vyborny, stred az do uplneho zaveru poslabsi... aj kvoli jemnej nostalgi 65% ()

stargate17

Opět něco úplně jiného, po monumentálnosti dvojky nastoupila pesimistická dekadence. Kupodivu to ovšem pořád výborně funguje. Ta scéna s výbuchem + konec z toho dělají velice dobrý snímek. ()

MorningStar

„Je jako lev. Drží se u zeber.“ A Vetřelec se zuby nehty drží Ripleyové. A také kvality. Co díl, to speciální vize režiséra a originální přístup k tématu, a i když podle fanoušků začíná jejich milovaná série slábnout přesně tady, dovolím si nesouhlasit. Určitě je to slabší než druhý díl, který byl přecpaný (ale ne přeplácaný) akcí, bezvadnými postavami a neméně působivým příběhem o těžké cestě tam a vyčerpávajícím boji na cestě zpáteční. Vetřelec je množící se lovec, jehož úkolem je ovládnout prostředí a zajistit přežití druhu za pomoci početní převahy, ale to diváci asi nechtěli vidět znovu. Akce byla podle všeho špatná, takže zpátky k tomu, co údajně fungovalo líp. Třetí díl se snaží o kouzlo jedničky, vrací na scénu jednoho Vetřelce a absenci zbraní - čili horor - což zase nefungovalo u mě. Zpátky je loviště, které lidé nemohou opustit a které je jak stvořené pro příšeru pohybující se v přítmí a útočící ze zálohy. Sám bych tenhle díl nazval remakem jedničky a pak musím říct, že uspěl víc než film původní. Dle mého je totiž mnohem plynulejší, mnohem zábavnější a přesto, že se tentokrát nekoná strach ani napětí, boj je o něco zajímavější a krásně se v něm vyjímá jistá osudovost, se kterou do něj hlavní hrdinka nastupuje, byť i těch much je docela dost. Postavy tentokrát moc sympatičnosti nepobrali a v angličtině od sebe jednotlivé plešouny sotva rozeznám. Ono je to vlastně i jedno, divák totiž moc dobře ví komu fandit. Na druhou stranu, a to je dobře, postavy jdou na řež opět bez špetky milosrdenství (už začátek je sám o sobě drsný prolog, hodně nemilosrdný škrt) a závěrečná hra na honěnou je vyloženě lahůdková, oblíbená především pro svou kameru. A vůbec, ta nejistota daná prostředím tu na mě dýchá mnohem víc, než s jakou se o to kdy pokoušel první díl. Prodloužená verze je hodně zajímavá, ale samotná příšera díky ní vypadá o něco méně chytře. Neefektivní vzhled neřeším. Na to by třetí pokračování potřebovalo něco víc, než jen jiného hostitele, maličko pozměněného Vetřelce a statečně oholenou hrdinku, která dobře ví, jak to celé skončí. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?