Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Vozataj

Nebýt Roberta, mého oblíbence, tak by to stálo za prd. Role Zacha mě nikterak neoslovila, jeho postava byla značně rozporuplná. Pár vtípků dobrých, ale některé byly až nepatřičně a účelově zahrnuty. Radši si příště pustím The Hangover. ()

Jamall

Oba herci hrají stejně typy postav, které hráli ve svých předchozích filmech. A musím říct, že se to přece jen zlehka začíná zajídat. Přesto chemie mezi nimi funguje a film odsýpá. ()

Paserak

Kritici, fakt jste se nezasmáli když vjede Jamie Foxx s náklaďákem poprvé do toho rigolu? Možná to může být málo, ale mně to zpříjemnilo neveselou službu ve špitále. 80% ()

lipan

Parádní komedie. Troufal bych si říct, že i lepší než "původní" Pařba ve Vegas. No prostě skvělá road movie plná šílených situací a hlavně úžasná dvojka, která tomu dává korunu. Hlavně oceňuji, že se Phillips držel po celou dobu jednoho konceptu a že sem se díky tomu mohl smát od začátku do konce. Tohle prostě byla pecka! ()

(=LIFTY=)

Původně jsem byl přesvědčený o tom, že jde o tříhvězdičkovou jednohubku, ale když jsem se na druhý den díval znovu s přítelkyní, tak jsem se i na podruhé skvěle bavil. ()

mandella

Velké zklamání, začínám se bát Pařby ve Vegas 2. Za celých sto minut tam byly dvě vtipné věci, navíc Galifianakis i Downey už se začínají přejídat stejným stylem hraní. ()

jaqubko

Mnohokrát otrepaný námet a tie najnepravpodobnejšie situácie ale podporené úplne fantastickou dvojicou Downey Galifianakis ()

david666

Další film na hraně mezi průměrem a nadprůměrem. Pokud si odmyslíte hodně nadsazené příhody (po kterých by asi oba protagonisté byli už x-krát mrtví) tak se určitě budete bavit. Navíc ústřední dvojice má hodně prostoru k tomu se vyřádit a hlavně kvůli jejich hereckým výkonům dávám vyšší hodnocení. U podobných filmů se toho zas tak nedá moc vymyslet a tady nám tvůrci dávají sice x-krát viděné ale v solidní obměně, která neurazí. ()

Ondrew

Velmi prijemny a oddychovy filmik. Nic nie je zbytocne hnane do extremu, vsetko ide ako po masle, takze sa ani nenazdate a uz budete lutovat, ze sa blizia zaverecne titulky. Downeyho som si mimoriadne oblubil vdaka filmu "Tropicka burka", kde ma absolutne presvedcil o svojich hereckych kvalitach, nuz a teraz ich opat potvrdil. Toto si o nejaky cas kludne pozriem znova :). 85%. ()

Tomasson93

Tak tahle komedie patřila k těm nejočekávanějším...režisér, scénář a hlavní role pro filmového ňoumu Zacha slibovaly podobně zábavnou podívanou jako byla fenomenální Pařba ve Vegas. Špatné to nebylo, ale asi jsem od toho očekával až moc. Kvalitní herecké výkony, povedený začátek a konec, ale jinak pouze průměrná, nezábavná a místy i nudná podívaná. Průměrné 3* a palec hore za zhulenou scénku v autě :-) ()

Searth

Na doraz jsem nahodil ihned po dokoukání jednoho, podle mě slušného horroru, takže kontrastu bylo dost a splývání s jiným filmem jsem se opravdu bát nemusel. A i přesto, že předešlý film na mě značně zapůsobil, tahle komedie mi ho prakticky vymazala z paměti. A rozhodně ne nějakými přešlapy či nějakým nudným, trapným nebo absurdním humorem. Když už se totiž jednou vydáte na trip po státech s těmito dvěma chlapíky, není cesty zpět, ale to nevadí, protože s nimi se nudit rozhodně nebudete. Hlavní výhrou totiž je, že film jako celek nevyzní způsobem, že napsali roli a našli pro ni herce, ale tak, že našli herce a pro ně napsali roli. Možná proto ani nebylo třeba tahat do filmu Jamieho Foxxe, protože tahle dvojka by se obešla i bez něj. Upjatý, naškrobený a občas také vynervovaný R. Downey Jr., tak jak ho máme rádi, který si sice možná ví v každé situaci rady, ale jenom když se vyvijí podle jeho rámce chápání, a který spoléhá na své jistoty typického amerického občana. A druhé straně vah věčně zhulený Zach Galifianakis (nemá tohle být proboha také nějaké umělecké pseudo-jméno?), který večer neusne bez toho, aby si ho vyhonil. Vlastně celý tenhle film stojí na konfliktnosti a protivážnosti obou těchto postav, potažmo herců, protože bez nich by se jednalo o další obyčejnou americkou komedii, která z hlavy vymizí rychleji, než křupínky značky Lays z otevřeného pytlíků, a která by se dala parafrázovat jako snaha o návaznost na úspěchy filmu Pařba ve Vegas. Podobnost je ale možná pouze mým subjetivním názorem, daným nepřílišnou časovou odděleností obou filmů, motivem chlapa, který někam spěchá a doma na něj čeká žena (byť nastávající) a přítomností Zacha G.. Nemá ale cenu přemýšlet o možném obsazení rolí, a když už ne proto, že při dnešním počtu herců v hollywoodu je kombinací asi jako pro 4-místné heslo k domácímu trezoru, tak proto, že se nejedná o nějaké hlubokomyslné drama, ale o komedii, kterou stojí za to si prostě užít, usazen v pohodlném křesle a majíce nohy na stole. |80%| ()

Hawaitypek

Po filme Hangover ďalšia komédia ktorá sa okamžite dostáva do mojich top 10. ......tento typ humoru a výraz tváre Zacha Galifianakisa ma nikdy neomrzí..........5 !!! __odporúčam pozrieť s pôvodným dabingom; stojí to za to!!__ ()

veverysiak

Vyvážená smutno-smiešna road-movie, výrazná dvojka v hlavných úlohách, bláznivé, iracionálne aj realistické scénky na ceste naprieč Novým svetom, na prvý pohľad nádejný mix na skvelé rozpracovanie, miestami to aj vychádzalo, ale celkovo mi tam niečo chýbalo, možno viac humoru, možno menej vážnosti, možno viac reálnosti, zaboha to neviem definovať, jednoducho je to príjemné ale nedovarené, takže 60%. ()

Honzad007

Ne tolik bláznivá, ne tolik hláškující, ne tak moc inteligentní, přesto příjemná komedie stavějící na tom, že hlavní herecké party byly zřejmě Downeymu Jr. s Galifianakisem psány na tělo a oni tak mohli veškerou filmovou tíhu shodit na svá záda. Místy extrémně zábavné, místy extrémně nudné, závěrem až moc patetické a nebýt vtipné účasti Ethana v 2 a 1/2 chlapa, zůstal bych trošku rozpačitý. Meta Hangoveru nebo Kick Ass ani zdaleko nebyla dosažena, opakovánému zážitku vůbec nevěřím, přesto jsem se slušně pobavil a zejméne při scéně "pití otcovy kávy" jsem se s radostí a nahlas zasmál. ()

vlasto24

O trochu menej bláznivé ako Hangover a tým pádom aj o stupienok lepšie. Aj keď sa nemôžem ubrániť dojmu, že tvorcovia neoriginalitu námetu kompenzovali bizarnou ujetosťou Galifianakisovej postavy, čo bolo občas až na škodu. A ten sa bude musieť v budúcnosti zrejme hodne vynasnažiť, ak chce ukázať, že je seriózny herec (ako Jim Carrey vo večnom svite). Tým však Downey rozhodne je, celý film vyvažuje ústrednú dvojicu a vlastne chémia medzi nimi funguje hlavne vďaka nemu. Suma summarum svižná, bláznivá road movie, pri ktorej som síce netrpel kyslíkovým deficitom z dôvodu neustáleho rehotu, ale rozhodne som nebol sklamaný. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)