Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

nula87

Vtipná road-movie s výbornými Downeym a Galifianakisem, kteří svým charismatem dobře napsanými dialogy utáhnout v pohodě celý film. Zach je v roli lehce přihlouplého, ale přitom správného chlapa jednoduše výborný.60% ()

Mire

Zábavná road movie komédia. Zach Galifianakis má veľký komediálny talent ktorý tu mohol pekne ukázať. Scéna s Alanom a Charliem Harperom ma veľmi prekvapila, lebo o tejto skutočnosti som pred pozretím filmu nevedel. Čiže parádne prekvápko na záver :) ()

liquuid

Příjemné zábavné překvapení. Chemie mezi Robertem a Zachem je velice působivé pro oko diváka. Zach opět nezklamal, to je mimoň, jak se patří. Takový hangover trošku jinak. ()

PlysovyMacko

Napriek prevarenej zápletke-road movie o dvoch nesúrodých postavách-film zabaví vďaka pár primitívnych fórom a výborne typovo obsadeným hercom. Prvá polka ma bavila viac, ku koncu film stráca dych. ()

katvond

Z nejakého dôvodu sa mi due date páčil o máličko viac ako hangover, no na komédiu s takou reklamou a distribúciou som čakala ešte o trochu viac - väčší nával na bránicu. Z Downeyho som mala asi prvýkrát zmiešané pocity a tak ako tu už niekto spomenul- akoby hral sám seba a občas mu to nevyšlo. Get him to the Greek a Kick-ass ma rozosmiali oveľa viac. 3 a pol hviezdičky a zaokrúhľujem nahor vďaka galifianskemu a jeho nenormálne udretej postave. ()

benyy

Skvelý Downey Jr., ktorému perfektne sekunduje Galifianakis. Jamie Foxx mi v tomto filme vyslovene prekážal. Skvelé cameo na záver:) ()

yatan

som velmi vahal ci nedam jednu * . Film nema dej, nema tempo a hlavne nema humor. Dva krat som sa sice z chuti zasmial, ale toto nie je ten Phillips co spravil Road Trip, Starskyho a Hangover..toto je pruser..4/10 ()

rogger

Pre mňa veľké sklamanie. Keby tam hral namiesto, Downey jr. niekto menej známy, film by bol podla mňa úplný prepadák. Ja som sa fakt ani raz nezasmial. Nemastné-neslané. Nudné. ()

Blazis34

Příjemná oddechovka s dvěmi skvělými herci. Pár vtipných scén střídalo i pár méně podařených, ale přesto jsem se párkrát zasmál. Herecká dvojka Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis se skvěle vzájemně doplňuje a nechybí jim humor ani v těch vážných situacích. Této ujeté komedie dávám zasloužených 70% - tři hvězdy. ()

benny159

Todd Phillips ma nesklamal. Po parádnom Hangover prišiel s týmto dielom, na ktoré som bol dlho zvedavý a čakal som na neho. Výborný kontrast medzi oboma hercami, ktorý pomaly prirodzene vplyvom rôznych udalostí prechádza do priateľstva. A niektoré tie drzé vtípky fakt stáli za to :D Masturbujúci pes? WTF !!! :D ()

Cannonball

V prvých 15 min Vám pomaly naservírujú 100x videnú šablónu na road-movie. Nebojte napriek šablóne film má čo ponúknuť. Bavil som sa. ()

m.a.s.

Neskutečně jsem se bavil. Downeyho mám moc rád díky jeho vystupování a Zach je záruka kvalitní zábavy. Dva muži, každý s jiným charakterem mě od samého začátku velmi bavil a mile pobavil. Opravdu někdy byly velmi vydařené scény, které mě opravdu dostávaly, až z křesla např: když pili kávu a vtom byl popel z urny. Film nebyl dlouhý a utek strašně rychle. Phillips se navíc opět s ničím nepáře a kromě stálého fuckování dojde např. i na mlácení dětí, masturbujícího psa či plyvání na psa. ()

Hlawi

Dobře jsem se zasmál. U některých scén jsem nevěřil vlastním očím, jaký situace při pánském cestování mohou vzniknout. ()

taft

Takhle skvěle jsem se naposledy zasmála jen u Jima Carreyho v Yes manovi. Fakt super! Ale být po mém, asi bych ho taky zabila:-D ()

Miloško

Výborná road movie,takéto filmy mám rád .A výborní sú aj Downey Jr. a Galifianakis.Tento herec sa mi zatiaľ páči v každom filme,je to taká hlúpejšia postava,ale vždy zahrá svojim štýlom.A Downey Jr. ako ten múdrejší z dvojice,tiež hrá super,aj keď trochu si vymaniť z postavy Tonyho Starka z Ironmana je ťažšie. Nie je to ty pkomédie,kde sa budete chytať za brucho,a o to ide. Peter":Kam to ideme?Veď to je hraničný prechod!" Ethan:"Mexico???" "Eeee, ja som chcell natankovať a myslel som si, že vidim smerovku na benzínku Texaco.".... 8/10 ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)