Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Holusacek

Nevtipné,nezábavné a celkově slabé.Toddu Phillipsovi jsem po jeho úspěšném filmu Pařba ve Vegas věřil,ale toto dílo mě zklamalo.Dvojice Roberta a Zacha byla povedená ,ovšem nikoli vtipná.Zasmál jsem se snad jen dvakrát (na to že to byla komedie tak hodně slabé).Na film jsem se díval asi 50 minut a nevystál jsem to.U druhého pokusu jsem se dodíval na konec jen kvůli děje a také jsem chtěl vědět jak to dopadne.Pro mě největší zklamané očekávání roku 2010.Po tomto filmu už Phillipsovi nevěřím a od druhého dílu Pařby ve Vegas(Bankoku)si nic neslibuji.=35% slabší průměr,ale tohle prostě komedie není! ()

bonovox

Tentokrát len priemerná zábava od Todda Phillipsa. Tentoraz mi chýbalo viacej humoru a viacej absurdnejších situácii. ()

popo666

Komedia nicim neprekvapila, cely cas to bolo nieco, na co sa dalo pozerat hlavne kvoli hercom a absencii rusivych klisee. ()

Bellgirl

Skoro až neskutečná jízda dvou úplně odlišných typů lidí. na jedné straně typická "kancelářská krysa" versus odvážnému, a trochu "jinému" umělci. Popravdě jsem od této komedie příliš nečekala, a o to mě víc překvapila. Zach je podle mně typický představitel těch blbých ale defacto kladných postav ve filmech, už v Pařbě ve Vegas zařázil jako jistý zdroj vtipů a i tentokrát se jeho um potvrdil. Jako jeho protiklad asi nemohli vybrat lepšího herce než je Robert, pro něho asi trochu jiná skušenost o proti předešlým filmům, ale ukázal se nám i jako dobrý herec v komediích, tedy pro mě rozhodně. Sečteno podrtženo - 85%. ()

TheMe

Parádní komedie s výborným námětem a hereckým obsazením. Zach je dle mého soudu jedním z nejlepších komediálních herců v USA a v této roli to naprosto potvrzuje. Není to ještě okoukaná tvář a tak každý jeho vtípek prostě baví. Vedle elegána, jakým je Downey, působil komicky už na plakátech a ve filmu to platilo několikanásobně. Ačkoli filmu nemám, co bych vytknul, tak jedna hvězdička dolů je prostě proto, že k tomu, aby byl film úplný TOP, mu něco chybí. Každopádně klobouk dolů před tvůrci. ()

DrakMrak

Už dlouho sem se u filmu takhle nezasmál :-) je to opravdu vydařená road movie chvilku potřeštěně bláznivá chvilku lidská prostě dobrý mix a skvělé fórky z toho dělají prima zábavu... Rozhodně po dlouhé době povedený kousek... ()

RKBoy

Dalšia perfetkne napísaná postava pre Downeyho , Zach Galifianakis ho úžasne doplňa, či naopak?Je to Downey čo doplňa Zacha?Ja vážne neviem, obaja boli skvelý dávali hlášku za hláškou a celý film som v podstate presmial na tých parádnych nezabudnitelných momentoch.Pre mňa jednoznačne jedna z naj. komédii čo som kedy videl. Tržby - $211,780,824 ()

Carnosaurus

Charaktery ústřední dvojice jsou opravdu na doraz. Většinou bývá srandovně hloupý ňouma, který na konci napraví nafučeného bručouna, podán spíše jako oddechová postavička se zdravým přístupem k životu, ale tady ne. Zachův ňouma je brutální šílenec ze kterého až mrazí a rozhodně s ním není žádná sranda. Robertův hajzl je zase hajzl až na kost a v průběhu filmu se chová jako totální zkurvysyn. Celé je to pak o dost syrovější než by člověk od Todda čekal. Řachanda tak přechází do poměrně ujetého dramatu. Film jsem si pouštěl jako oddych od reality, ale během sledování mě ta samá realita několikrát flákla po papuli. Jako drsná a černohumorná komedie je to super, ale je zde i několik momentů, při kterých mě spíš mrazilo. Jinak Danny McBride je geniální. ()

Raz2

Tenhle film mi tak úplně nesedl, takova klasická komedie, pojatá jako road movie. Racionálně uvažující trochu uzavřený člověk a impusivní dobrosrdečný blbec jsou donuceni vydat se spolu na společnou cestu, zažívají rozličná dobrodrůžství, jejich vztah prochází vývojem od nenávisti až po kamarádství, pomalu na povrch vyplouvají jejich charaktery, vše končí samozřejmě happyendem. Kdyby se to nesnažilo být chvílemi tak nesmyslně bláznivé, možná bych si to i užil, takhle z toho mám spíše rozpačitý pocit, že byt to mohl být slušný film, kdyby se z toho nesnažili za každou cenu udělat šaškárnu. ()

Sathana odpad!

Příšerně nudný film bez jediné mikrokapky vtipu, s občasným výskytem nechutností, které snad mají rozesmát retardované požírače McDonald´s produktů. Povinná dávka zvrhlostí, které americká komedie musí mít, se taktéž minula účinkem, kterým měl být výsledný dojem, že skutečně sledujete komedii. Otravný snímek s prostoduchým dějem, nezaslouží si ani jednu hvězdičku. ()

CabelkaB

No co bych řekla. Neurazí a nenadchne. Je to pohodová komedie s kapkou srandy navrch. Chvílemi jsem se začala i nudit, ale pak to zase vystřídala nějaká vtipná scéna. Přišlo mi to jednotvárný s nezaměnitelnou linií. Nezachránil to ani Robert, který ve filmu působil nudně. Ale kdoví... Třeba se film zalíbí někomu víc než mě. ()

WoodoX

Inteligenčne úplne v riti. To nikoho netrclo, keď ten samozvaný herec Galifianakis vytiahol z kávovaru namokvanú zmes a pár sekúnd sa mu usušená rozsypala po koberci? Celý film sa nesie v znamení kvalitnej blbosti... jediné, čo stojí za to, sú niektoré piesne. ()

czema

Komedie 5***** road movie 4**** drama 4****. Robert bohužel potkal toho špatného chlápka kým je Zach. Hláška: Chováte se nepatřičně. Nepatřičně?. Už jsem slyšel dost nadávek, tohle jste kur*a přehnal :D. Kdo si dělá trvalou a má psa s netopýřím ksichtem? ()

Devilskitten

Naprosto skvělá road movie komedie, už jsem ji viděla třikrát a nikdy jsem se u ní nenudila a pořádně se nasmála. Ve filmu je spousta vtipných momentů a hlášek. Navíc to dokonalé spojení naprosto šíleného Ethana (Zach Galifianakis) a vždy dokonale uhlazeného Petera (Robert Downey jr.) bylo pro film obrovské plus, postavy jsou napsané dokonale na tělo hercům. Rozhodně povedený kousek, který si zamilujete stejně jako já. :-) Ale doporučuji originální znění, český dabing není špatný, ale zní jaksi nudně, v originálním znění je film mnohem zábavnější, rozhodně se více pobavíte než u české verze. ;-) ()

unclejack

Niežeby som mal niečo proti Downeymu jr. alebo Galifianikisovi. Verím, že obaja sú celkom vtipní a ich stvárnenie postáv z Nadoraz to dokazuje. Ale hrajú v pomerne zúfalom filme s nezáživným scenárom s heslom Nacpite tam toľko komplikácií koľko zvládne filmový pás. Tento typ komédií mi nikdy nevoňal, každý súdny divák vie, že z tých dvoch sa stanú kamoši a nakoniec to predsa len stihnú. Skôr by ma prekvapilo, keby niektorý film šiel proti tomuto zavedenému klišé. ()

Merenre

Downey předvádí správného suchopárného inteligenta z vyšší třídy s přísným pohledem, jenž dokáže snadno podlehnout chladnokrevnému záchvatu vzteku. Zach vypadá opět jako dementní úchyl, ale on ani nic jiného se svým ksichtem hrát nemůže. Celkem svěží a zábavná podívaná, která odsejpá a není opatřena příliš mnoha trapnostmi jako je zvykem u americké produkce podobného ražení. ()

PeteBuck

Na tento film som sa tešil. Ale nesadol mi. Downeyho postavy mi bolo ľúto a Zach ma tam vyslovene sral. Zatiaľ čo v Hangover to bol proste vytretý magor, ktorý bol celkom zábavný, tu hral jedno veľké otravné hovädo, ktoré Downeymu vkuse strpčuje život. Nie najhoršia road movie, ale drhlo tu veľa vecí. Skôr to bolo na zaplakanie než na pobavenie. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)