Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Frajer42

Marně vzpomínám na úsek, který by mě vyloženě rozesmál způsobem, že bych se válel po zemi. Párkrát jsem se možná pousmál. Nicméně celé to na člověka působí velmi pozitivní energií. Rychlé tempo a spousta patálií, to je to co udrželo moji pozornost. Jinak nějaký příběh a podobné věci nelze rozebírat, neboť to tady prostě nebylo. Zdálo se mi, že Robert Downey Jr. je prostě hercem to žánrově odlišných filmů. Komedie mu až tolik nesedí a zde to pouze potvrdil. Takže na tvorbu veškerého vtipu byl odkázán Zach Galifianakis, ale tak to bylo zřejmě i zamýšleno od tvůrců. Prostě taková pohodová komedie, která však příliš nenadchne. Nemohu dát víc než horní hranici * *. ()

teutates

Zach Galifianakis je fakt otravný, začínam pochybovať, či to ozaj hrá... Príjemná oddychovka, viacmenej nemám čo tomuto snímku vytknúť... až na pár fakt trápnych scén. Downey je charizmatický borec, ktorého účasť ma poteší takmer v ktoromkoľvek snímku. 7/10 Road Trip trochu inak. ()

Ant

Taková prostější verze Letadla, vlaky, automobily. Nicméně je to moc fajn komedie a Downey s Galifianakisem si umí nahrávat. Pár hlasitých zasmání a příjemně strávených 100 minut. 7/10 ()

predators

Tak se nám už tak dlouhá řada roadmovie protáhla o nějaký ten kilometr navíc. Tentokrát si to napříč amerikou táhnou RDJunior a nějaký řek Gali...galifikis nebo tak nějak. Kdo by to byl čekal, že se z nich stanou takoví kámoši? Nebo, že se vyskytne nějaký ten fekální humor a několik trapných situací? Jo, dobře jsem si to tehdy rozmyslel, když jsem na to málem šel do kina! Vysolit za to tolik chechtáků, to by se vážně nevyplatilo. 50% ()

cukorek

Po dlhej dobe vynikajúca komédia v úplne inom podaní než klasické komédie. Nesmejete sa na každej hlúposti ,skôr niekedy súcitíte s trápením muža, ktorý sa chce dostať načas do pôrodnice .Pri všetkej vážností situácie v ktorej bol Peter (Robert Downey Jr) a smoly ,ktorá ho sprevádzala osudovou cestou domov, som sa fakt čudoval čo všetko vydržal akceptovať nepodarenému, podpriemerne inteligentnému Ethanovi (Zach Galifianakis), ktorý stále vedel zapôsobiť na jeho slabé miesto. Príbeh poukazuje aj na iné skutočnosti zo života ako napríklad neuťahovať si z postihnutých ľudí ,či dôvera vlastnej manželke, ktoré v tomto príbehu boli podané drsne a zároveň humorne. ()

Arsenal83

Paradoxne celom dobrá komédia, očakával som vzhľadom na účasť bradatého Gréka niečo na spôsob fekálneho humoru. Našťastie sa to všetko vezie na báze akceptovateľných vtipov, snáď si len mohli odpustiť masturbujúceho psa a celkovo to onanovanie. Ale inak zábavný road-movie. ()

Rocky62

Zatímco v Pařbě ve Vegas přetékal pohár vtipu každou chvíli, zde byl sotva naplněn do půlky. Jsou tu scény, u kterých jsem se mohl potrhat smíchy. Ale počet vtipných scén bych mohl spočítat na prstech jedné ruky. Od slabšího průměru to bohužel nezachrání ani zdařilá chemie mezi hlavními postavami a solidní soundtrack. 65% ()

Happens

Jedna z těch lepších komedií, která opravdu místy uměla rozesmát člověka do výbuchu smíchu. Perfektní tandem naprosté (sebe)ironie s peprnými situacemi. ()

Chrustyn

Todd Phillips, který se uvedl úspěšným "Road Tripem", potěšil retrem "Starsky a Hutch" a komerčně prorazil "Pařbou ve Vegas" opět přináší další "tripovku", která pamětníkům připomene zapomenutou klasiku "Letadla, vlaky a automobily". Vzal osvědčené téma, kdy se někdo musí dostat z bodu A do bodu B ale po cestě narazí na spoustu nečekaných a nepříjemných překážek a zpracoval ho způsobem, kdy kombinuje typicky bláznivý humor, těžený z naprosto nepravděpodobných situací a citlivý humor na hranici dramatu. Spíše než na režii stojí film na hercích a i díky nim má film takové kvality jaké má. Downey Jr. je v současné době sázka na jistotu a režisérův objev Zach Galifianakis je výraznější a lepší než v "Pařbě ve Vegas". Problém filmu bych viděl převážně v tom, že se snaží být až moc uvěřitelný a nenechá hrdiny spadnout do nějakých nečekaných a zároveň zábavných problémů, které by člověk v normálním světě nemohl prožít. A právě kvůli tomu je film v některých chvílích velice pomalý a zbytečně nechává zapomenout na opravdu vtipné situace, které film skrývá. V mých očích o něco lepší než přeceňovaná "Pařba ve Vegas" ale pořád to není skvělá komedie. ()

iamek

Tood Phillips snímkem Due Date potvrdil, že patří mezi to nejlepší co Holywood v rámci komediálního žánru může nabídnout. Film není sice taková pecka jako Pařba ve Vegas, ale i tak se jedná na současnou produkci o velmi vtipný snímek a to hlavně díky skvělému a obyčejnému Zachovi Galifianakisovi, který působí neuvěřitelně přírodně a asi své role ani nehraje, ale hraje sám sebe. Snad se Phillips komedie bude držet i dál. ()

Yardak

Komedie? Zasmál jsem se dvakrát, takže velmi nepovedená. Tolik doslova trapných situací se jen tak nevidí. Dále mnoho nelogických věcí (začíná to již letadlem, pak mexická hranice a tak dále). Downey byl pro mě jediné plus, neboť mě bavil, ale Galifianakis mi nesedl. Chemie mezi ústřední dvojkou byla prchavá. Sice je tam mnoho známých herců v menších rolích, ale to film nezachrání. Prostě mi tento snímek opravdu nesedl. Lepší 2 hvězdy, tak vysoké hodnocení si to nezaslouží! ()

mat.ilda

Rozhodně ne žádný přelom v road movie komedii, ovšem mezi dvěma Hangovery získává Due Date lesk perly na rumišti, proto mírné nadhodnocení neurážlivé oddechovky, ze které stojí za zapamatování možná jen fajnový Robert Downey Jr. a Old Man od Neila Younga. ()

heyda

Podle mě dost hloupý film. Ani jedna postava se tam nechová normálně. Možná je to moje chyba, možná já nejsem normální, fakt nevím. Prostě jsem to nepobíral. Pro mě ztráta času a to mám road movie rád... 40% ()

Flego

Toto mohol napísať len riadne zhulený scenárista... Road-buddy-movie v podstate o ničom je postavený na dialógoch rozdielných mužov, ktorý prežili spolu pár dní. A že sa jedná o dobrú zábavu, o tom niet pochýb. ()

MontyBrogan

Na jednej strane nevyspytateľná zábava, no na strane druhej už ma to unavuje. Tá nekonečne prehnaná fabulácia deja, konštruujúca absurdné situácie, akú poznáme zo všetkých tých Hangover Road Tripov, počas ktorých Niet čo stratiť. Ako vždy v podobných adventure-komédiách, niektoré scény boli vynaliezavo absurdné, ale tentokrát aj veľa ohraných. Čo mi je omnoho jasnejšie po prečítaní mena režiséra. Todd Phillips vie síce ako zabaviť, ale stále viac sa vykráda! ()

rikitiki odpad!

Fekální snímek vyvolávající pocity na zvracení, nikoliv však k smíchu. Neobjevný nápad o cestě dvou nesourodých maníků je opepřený nechutnostmi (masturbace, zvracení) a nesmyslně doplněný dramatem (nepodložená žárlivost) a melodramatem (dojímání se nad mrtvým otcem). Není to ani vzdáleně vtipné, a proč by se měl úspěšný a vcelku normální chlapík chtít přátelit se slizoidním soplem, co se na něj přisaje, je záhada větší než volební preference některých politických stran. SHRNUTÍ: Když si chcete zkazit večer, je tohle to pravé. /můj komentář č. 3 200/ ()

iwigirl

Vtipné scénky nefungují, vážné scénky nudí, tak co na tom filmu hodnotit? Snad jen toho Downeyho - za 2 hvězdy. Jak mám Pařbu ve Vegas ráda a pravidelně se k ní vracím, tak tenhle film si znovu určitě nepustím. ()

Ivoshek

Celkem sranda. Pár momentů klišoidních, pár rádoby-vážných a pak několik, za které si to u mne vydělalo hvězdičky (bitka s vozíčkářem, mexický pohraničník, kafe s tátou a hlavně způsob, jak v rychlosti vychovat nevycválaného spratka). Kladným počinem je i to, že mi tenhle film objevil Hey You od Pink Floyd - zde: http://www.youtube.com/watch?v=gELhNbDcLE0 ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)