Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Shit

Zach Galifianakis je tady ještě větší giga hovado než v Pařbě ve Vegas, což už je teda co říct, Robert Downey ho slušně doplňuje a spolu absolvujou brutální cestu opět do LA. Několikrát jsem se bavil fakt královsky, nicméně takový scény jako honitbu před spaním bych určitě vynechal, i když to bych pak asi nikdy neviděl honícího se psa a to by byla určitě škoda. ()

ORIN

Na doraz jako Letadla, vlaky, automobily po dvaceti letech, Zach Galifianakis jako novodobý John Candy. Jen je tam více explicitnosti a nechutnosti. ()

Gilmour93

Pokud pojedete do Mexika na pláž, dejte pozor, ať neroztáhnete deku na benzince patřící jedné nejmenované ropné společnosti.. Cestovat z bodu A do bodu B to je navazování nových přátelství, vzdáleností od domova způsobená anonymita podporující uvolněnost k nekalé činnosti, související nedbání na důsledky a získávání doživotních zážitků. Zkrátka road movie. Vděčné to téma pro T.Phillipse, který v crazy/civilním hybridu Due Date i přes pár úliteb pro pubescentní mládež dozrál a dokázal v rámci žánru využít herce, kteří jsou zrovna v kurzu. Tzn. Tony Stark bez brnění vs. ganja Grizzly se záluskem na pupeční šňůru, který by jinak v méně tolerantním nefilmovém světě letěl obloukem hned z prvního mostu směr Mississippi a za ním plechovka s instantním tátou.. ()

robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Podarená komédia, ktorej celková sila spočíva v hereckom obsadení. R. Downey Jr. a Z. Galifianakis proste šlapú ako dobre namazaný stroj. Všetko ostatné je už len (viac, či menej) pozitívnym sprievodným javom. Samozrejme, aj tu sú miesta (no nie je ich veľa), ktoré by som vynechal, resp. zjemnil (s cieľom odľahčiť prílišnú "divočinu" danej situácie), ale celkovo to nijako výraznejšie neovplyvňuje podstatu, vtip a dojem. Jedná sa o dobrú komédiu, ktorá nadpriemerne pobaví. Dad... You were like a father to me. ()

somnar

Ten film trpí klasickým neduhem nových amerických komedií. I Due Date působí, jako kdyby jeho scénář vznikal ještě během natáčení, někde mezi Dallasem a Grand Canyonem. Film tak ve výsledku připomíná surovou hmotu, kterou nestihl opracovat ani scénárista, ani režisér a ani dramaturg, ale producenti ji již posílali do kin. Chybí tomu kontinuita, návaznost a nakonec to graduje do ztracena (výlet k mexickým hranicím jde zcela mimo mě). Snímek navíc ve finále přiváží i pachuť z toho, že tvůrci měli sakra málo střelného hláškovacího prachu na stominutovou komedii. A ten prach vystříleli sakra rychle... Zach Galifianakis se (zatím) neokoukal a (zatím) neleze na nervy, jeho postava pak doslova žadoní o vlastní spin-off (Aldous Snow pro rok 2010?), Robert Downey junior potom sice potvrzuje status lídra hollywoodské ligy, v roli Petera ale trochu tápe a nepropůjčuje ji skoro žádnou osobitost. Na doraz na oraz funguje. Jen ta křivka zábavnosti padala hodně hluboko a pak se do výšin vracela jen sporadicky. Jedem dál... 60% ()

TeeAge

| Scenár: Alan R. Cohen, Alan Freedland, Adam Sztykiel, Todd Phillips | Hudba: Christophe Beck | Produkcia: Todd Phillips, Daniel Goldberg, Susan Downey | Distribúcia: Warner Bros | Štúdio: Legendary Pictures, Green Hat Films | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 207,039,043 $ | ()

Aluska88

Tedy, musím říci, že jsem příjemně překvapena. Čekala jsem, že Na doraz bude víceméně trapnou záležitostí s křečovitým a přisprostlým humorem a zatím se mi dostalo vcelku nenucené, velmi zábavné a příjemné road movie s patřičným nášupem hlášek a humorných, leč mnohdy nepravděpodobných situací. Zachovi Galifianakisovi se poslední dobou daří poflakovat se ve společnosti těch nejfešnějších Hollywoodských chlapů (Downey, Cooper). Todd Phillips to zase pojal po svojem a vytvořil tak snímek stylem podobný Pařbě ve Vegas, který mi však přišel mnohem uvolněnější, upřímnější a celkově se mi líbil snad i více, než právě Pařba ve Vegas. ()

genetique

Je mi jasné, že moderný, konzumný a nezasvätený divák asi určite popri všetkých tých mainstreamových brainwashingových filmoch nestihol zhliadnuť skvost, akým je film 'Planes, Trains & Automobiles', z ktorého tento, jeho kvázi-remake čerpá najväčšiu inšpiráciu. Todd Phillips však diváka vezme do parády a svojim citom pre detail a pre moment dokonale vystihne pointu každej scény, a robí tak z filmu samostatnú jednotku. Každým uplynutým kilometrom tohto road-movie sa na diváka rúti priam buldozér vtipov a výbuchy smiechu otriasali kinosálou viac, než keď Optimus Prime zasadil finálny knockout Megatronovi. Piatu hviezdičku nedám len kvôli predvídateľnosti a jednoduchosti hlavnej línie príbehu. Inak všetky hlášky by si zaslúžili zarámovať, jednotlivé odbočky v scenári a miniroličky boli až neuveriteľne originálne, a boli aj vkusným doplnením minutáže. Miestami akčné, inokedy zas jemne dramatické momenty perfektne dopĺňala úderná hudobná zložka. Takže zajtra brucho vo fitku necvičím, hodina a pol neustáleho smiechu mi to bohate nahradila. 85%. ()

StarsFan

Velmi sympatická komedie na jedno použití, zvlášť pokud neznáte trailer obsahující cca polovinu hlášek zpaměti (tady v Británii ho z nějakého důvodu museli pouštět před každým filmem). Nejzábavnější film roku si sice představuju jinak a Downey už hrál lepší (vtipnější) role, ale pokud to berete jako velmi příjemnou oddechovku, asi nebudete zklamáni. Tak tři a půl hvězdy. ()

Hakha

Zach Galifianakis jako Marlon Brando byl úžasný - bohužel scéna, kterou dabing určitě zabije... pohodová road movie, u které jsem se příjemně bavil. Mé hodnocení 3,5 hvězdičky... ()

ScreamJay

(Sebe)destruktivní konverzační roadmovie aneb pojízdná spermobanka s trvalou... I dal jsem si druhýho Todda Phillipse ve dvou dnech a po absurdním úletu The Hangover čekal jsem přinejmenším stejně svižně napsanou a zrežírovanou pohodovku. Jak už mě při pařbě napadlo, tak Phillips objevil mezistupeň mezi kontrolovanou debilitou a nekontrolovatelným magorismem definovaný jako Zach Galifianakis. Takže bylo jen otázkou času, kdy mu nějaký film "ušijí" přímo na tělo a v případě Due Date je dokonce víc než patrný, že těchle pětadevadesát minut sám vyloženě táhne. Nic proti Robertu Downeymu Jr., jemu prostě ten cholericky arogantní "starkovský" výraz sedí, jen tady hraje chvilkama možná až trochu okatý sparing. Ale celkově jsem se bavil, možná o trochu víc než u samotné "Pařby", byť za ní paradoxně v celkovém dojmu Due Date trošku zaostává. Místy vyloženě perfektní dialogy (skvělá reflexe doby - "Až mě líp poznáte, zjistíte, že mam skvělou povahu. Mam 90 přátel na facebooku, 12 váhá, ale i tak jich mam 90!"), vkusně naředěné "emotivními", prostě lidskými chvilkami a ještě navíc velký plus za halucinogenní jízdu v rytmu nezaměnitelný "Hey You" od Pink Floyd. Svižná komedie se scénářem o životě a nebo jen živelný scénář o bizarnosti života. [final rate: 70%] ()

Hellboy

Režisér Todd Phillips se po poměrně svěží Pařbě ve Vegas stylově i žánrově vrátil ke svému 10 let starému debutu Road Trip. Na doraz ale postrádá jakékoliv kvality Pařby, jedná se jen o nenáročnou, předvídatelnou, skoro až primitivní buddy komedii, která bez jakékoliv invence využívá těch nejhorších klišé a typických žánrových postupů road-movies. Scénář je neskutečná křeč. Cesta dvou nesourodých charakterů je nesmírně nudná, povinné zastávky tvoří bez výjimky nudná a zbytečná camea. Vztah hlavních hrdinů se pak celou stopáž pohybuje na ubíjející linii nesnášim tě–nejsi tak špatný–fakt tě nesnášim–nejlepší kámoši. Ne že by takový recept nefungoval, stačí připomenout dnes již klasickou komedii Letadla, vlaky, automobily z roku 1987, kterou ostatně Na doraz nepokrytě imituje. Tomuto filmu je lepší se vyhnout. ()

3DD!3

Zabil bych ho. Já bych ho asi zabil. Vážně přijemná komedie a kupodivu to celé funguje hlavně díky chemii mezi Downeym a Galifianakisem. Downey je tradičně skvělý, s perfektním bonmotem na jazyku každou druhou minutu, zatímco ten druhý je naprostý debil, hnusácký prasák a má masturbujícího psa. Todd Phillips na tomhle kontrastu doslova staví a háže dvojci do situací, které diváka napadají jen v těch nejhorších snech. Občas to už ale malinko přehnal, možná proto to není na plný. Každopádně jsem se výborně bavil a zasmál se jako už dlouho ne. Tati, byl jsi skoro jako můj otec... ()

Spiker01

Dlouho jsem se filmu vyhýbal, ovšem když už se někomu podaří do filmu zlanařit Roberta Downeyho Jr., musím být u toho. Celou dobu jsem z Due Date (btw co má ten název znamenat?) cítil pach Hangoveru a neuvědomil jsem si, že to vlastně točí Todd Phillips. My bad, dlouho jsem měl film v pořadníku. Jenže já o filmu slyšel jen to nejhorší a tak jsem se na něj ani moc netěšil. Věděl jsem se, že minimálně Robertovo charisma zafunguje vždycky a minimálně na tři hvězdy to bylo. Je to taková celkem funny road movie s pár fajnovými gagy, ovšem opět mě sralo to, co u Hangoveru, naprosto vypatlaný poldové. To byl asi nejrušivější element, jinak celkem fajn...70% ()

Krouťák

Narovinu ? Čekal jsem pravděpodobně něco jiného... Opravdový nářez ve stylu Pařby ve Vegas, ale dostal jsem až nečekané množství scén, hrajících na vážnou notu. Neříkám, že je to špatně, ovšem mám dojem, že kdyby se Phillips vydal jen jedním směrem (ať už dramatu, nebo komedie), vyšel by pro diváka mnohem stravitelnější výsledek. Hrát hl. role kdokoli jiný, nešel bych nad 3*, ale pro Downeyho a Galifianakise mám obrovskou slabost, takže nemůžu jinak 70%. ()

Falko

Ani neviem, kde zacat, ale snad musim spomenut 2 mena a to meno rezisera Todda Phillipsa a komika Zacha Galifianakisa. ,,Uznavam, ze sa aj mne skoro zauzlil jazyk, ale on ma take meno". :-) Tito dvaja ludia sa uz stretli pri blaznivej komedii PARBA VE VEGAS (2009) a aj v tejto komedii si Zach zahral velmi podobnu postavu, ako aj vo Vegas. Teda opät sympatickeho cloviecika z nizkym IQ, z ktoreho Robert Downey Jr. takmer stratil vsetky na nervy, teda najradsej by ho niekolkokrat prizabil, ale zase aj vybozkaval. Tolko nedobrovolnych dobrodruzstiev zaziju tito dvaja experti cestou cez pol Ameriky a nechtiac aj cez Mexiko, ze divak sa proste musi zasmiat, aj ked Parba ve Vegas sa mi pacila o trosku viac, preto sa uz dnes tesim na pokracovanie parby. Robert Downey sa hodi do vsetkych zanrov, ale Zach asi len do komedii, tak snad sa mu bude nadalej darit vyberat podobne ulohy, aby mohol divakov dalej zabavat. Najhumornejsie sceny: jazda cez hrbolce alebo kava z popolu mrtveho otca ... 10.11.2010 _______ Robert Downey Jr. - (Peter Highman) +++ Zach Galifianakis - (Ethan Tremblay) +++ Michelle Monaghan - (Sarah Highman) +++ Jamie Foxx - (Darryl) +++ Juliette Lewis - (Heidi) +++ Danny McBride - (Lonnie) +++ RZA - (Letiskový Screener) +++ Todd Phillps - (Barry) +++ Charlie Sheen - (Charlie Harper) +++ Produkcia: Todd Phillips +++ Hudba: Christophe Beck +++ (Videl v kine 09.11.2010) +++ ()

psy.cho

Pekný pohodový a vtipný film na čele s dvoma výbornými hercami a znudeným psom. Film nestráca humor a po celej hodine a pol nenudí. Postavy aké hráva Galifianakis sa mu hodia výborne a v tomto filme je toho dôkazom. ()

viperblade

Po The Hangover přichází další snímek Todda Phillipse, kde opět hraje Zach a kde jsem se (opět) skvěle pobavil. Due Date je navzdory všem špatným kritikám vtipná komedie, která umí kombinovat i vážnější scény, aniž by to nějak zásadně narušilo atmosféru filmu. Ty scény prostě vyplynou ze situace a nejsou (teda, alespoň mně to tak nepřišlo) tam uměle "našroubované". Robert Downey Jr. hraje skvěle (občas mi ho bylo až líto) a Zach "jeho příjmení stále nedokážu napsat" mě opět neskutečně pobavil. V pár minutách se objeví i překrásná Michelle, drsná Juliette či Jamie Foxx. Po tomhle jsem ještě více natěšený na The Hangover Part II. Zkrátka a dobře, pokud se chcete pobavit, neváhejte a sáhněte po tomhle filmu všemi deseti. 90 %. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)