Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Madsbender

Po dlhšej dobe znova príjemný kúsok, ktorý sa nesnaží byť totálne šialená, úchylná, nechutná ani iným spôsobom divákovi nepríjemná hovadina. Namiesto toho ponúka v tomto žánre pomerne inteligentnú zábavu na akýkoľvek deň, keď sa človek potrebuje odreagovať, spestrenú výborným obsadením, príjemným scenárom a výkonmi. P.S.: Trápnosti treba hľadať na inej adrese, tu je ich minimum. 75% ()

Pilda17

Velmi příjemná komedie na pobavení. Děj je výjimečně excelentní a Robert Downey Jr. s Zachem Galifianakisem výborná dvojka. Oni dva k sobě perfektně pasovali. Sice příběh byl lehce předvídatelný, ale to je u takových komedií normální věc. Určitě jedna z těch lepších komedií roku 2010... 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Nebýt toho, že tam hraje Robert Downey Jr. tak bych se na to snad ani nepodívala, protože Zach Galifianakis mě neuvěřitelně leze na nervy, ale teda musim přiznat, že se mi to snad dokonce líbilo víc jak Pařba ve Vegas. Bylo tam pár trapnějších vtipů, ale teda smála jsem se od začátku do konce. Ano ten začátek byl lepší, pak už to začínalo trochu klesat, ale nakonec myslim, že si to udrželo kvalitu celou dobu. 4* ()

Cappuccino

Nemôžem si pomôcť, ale v porovnaní s (zatiaľ) trilógiou Hangover, Deadline je lepšia ako trojka, rovnako dobrá ako dvojka a horšia než jednotka. Čo koniec koncov nie je vôbec zlý výsledok. Zachova postava opäť charakteristicky naväzuje na Alana z Hangover, ktorý ma mimo iného rovnakého rejžu - Todda Philipsa. Celkom slušná road movie so sympatickou dvojkou, nič veľkého ale neočakávajte. ()

Ruut

Tak za to, jak si Amíci dělají v Americké komedii blce z amíků za to jací jsou blbci a policejní stát, za to respekt :-) --- jinak kouzlo Pažby ve Vegas se bohužel zopakovat nedá. ()

Foox

Zábavná recyklace road movie Letadla, vlaky, automobily. Opět se sází na silné herecké duo, které utáhne i slabší jouky. ()

liskam

Standartní road trip... nic co by mě nějak překvapilo. Zábavné,ale místy jsem se nudil. Přišlo mi že Robert Downey Jr. je svou rolí příliš svázaný. ()

Goldbeater

Byla by to docela pohodová bláznivá komedie, kdyby to tak otevřeně nevykrádalo Letadla, vlaky, automobily. Opsané jsou nejen premisa a struktura filmu, ale rovnou i některé scény a promluvy postav - zřejmě se rok po smrti Johna Hughese už scenáristé plagiátorství přestali štítit. A zatímco John Candy v původním snímku hrál neohrabaného troubu, jenž si sympatie diváka v závěru zaslouží, Zach Galifianakis tu hraje životu nebezpečného sociopata, s nímž by snad mohl soucítit jen málokdo. Být to přiznaný remake, dalo by se ještě přimhouřit oči, protože v principu je to zábavný road-movie, ale vydávat tohle za samostatně stojící film je opravdu jen trik. ()

kingik

Robert Downey a Zach Galifianakis se sešli v tak trochu bláznivé "road movie" komedii. Peter chtěl původně letět za svou těhotnou manželkou do L.A, která má těsně před porodem. Jenže plány mu zkřížil neomalený Ethan, který má namířeno tamtéž, ale kvůli herecké kariéře, i když nemá ani za mák talentu. Na letišti Petera díky Ethanovi potká nepříjemný incident, kvůli němuž je nebohý Peter umístěn na černou listinu pasažérů. Nezbývá mu nic jiného, než vzít odvoz s člověkem, který je zodpovědný za jeho patálie. Jenže cestujte s chlápkem, který vedle vás masturbuje, kupuje si trávu a vozí sebou v plechovce od kávy popel svého nebožtíka táty. Přesto mezi těmito dvěma muži vznikne zvláštní pouto, a navíc Peter musí bezpodmínečně stihnout porod své ženy. Specialista na komedie Todd Phillips natočil celkem vyzrálou komedii, která se prezentuje velmi inteligentním humorem, ale současně se ani tentokrát nevyhýbá extrémům, a tak úplně neusiluje být za každou cenu originální. Do hlavních rolí obsadil svého oblíbence Zacha Galifianakise a poprvé také spolupracoval s Robertem Downeym, na němž není nikdy poznat, jestli ho film šíleně baví nebo šíleně štve. Humorné čí akční situace se střídají s velmi citlivě natočenými pasážemi postupného sbližování mužů, kteří se před tím neznali, ale v podstatě už nikdy potom bez sebe nemůžou být. Tandem Downey-Galifianakis je perfektní a zábava je zaručená. ()

Anarvin

Ve filmu se sice najde několik málo akčních scén, ale o akční komedii se rozhodně nejedná. Příběh je navíc plný klišé, scenáristické lenosti a logických děr, takže veškerá odpovědnost leží na humoru. A s tím je to takové polovičaté. Sem tam se sice objeví slušná bomba, ale stejnou mírou musíme trpět stokrát omleté frky a nějaké konstantní uculvání mezi těmi bombami se také zrovna nekoná. Na horu tak film táhnou především Downey a Galifianakis, kteří jsou jako vždy výborní a je zkrátka radost sledovat konfrontace jejich protichůdných charakterů. Právě oni dva táhnou všechen ten průměr o stupínek nahoru. Ve výsledku tak jde nakonec o celkem příjemnou, i když těžce průměrnou, jednohubku. ()

DJ Obelix

Kulervoucí momenty střídají dlouhé, nudné pasáže. Ukázkový příklad průměrné komedie. Od dvojice Downey jr. / Galifianakis jsem čekal rozhodně víc. ()

sochoking

Nikdy by ma ani vo sne nenapadlo, že po takej pičovine akou bola Opica s tým nesympatickým Grékom Kokotpulkisom , bude toto taká šupa! Tento road trip je plný neustále grádujúcich sa prekvapení a po tom, čo chlapi zdrhnú z Mexika, mi Kokotpulkis začal byť sympatický až tak, že som si ho nenormálne obľúbil ! (To ale neznamená, že s ním od teraz začnem vyhľadávať filmy!) No nič, je piatok a mne ostáva necelá hodinka do odchodu do rachoty na nočnú šichtu. Tento filmový zážitok mi ju rozhodne spríjemní, ako i to utrpenie byť medzi samými vidlákmi a kokotmi ! Už aj za to si to u mňa vyslúžilo jednu extra hviezdičku naviac. ()

Šakal

Jste „obyčejný“ chlápek, co má těhotnou manželku, která bude v nejbližších dnech rodit (v L.A.) a jste na cestě za ní (z Atlanty). Jednoduché, že? Bezesporu, má to však jeden (ovšem dost podstatný) háček. Nesmíte na letišti narazit na Zacha Galifianakise resp. Ethana Chase (pardon) Trembleye..., ikdyž kdoví, třeba budete nakonec rádi, že ten medvěd přestřihává pupeční šňůru vaší manželky. Tak trochu jiná road movie než-li Thelma a Louise :o) Přiznávám, čekal jsem totální střeštěnost (po přečtení jména režiséra a zejména jedné z hlavních postav). Té se divákovi také jednoznačně dostane, ale překvapivě tahle netradiční road movie nabízí i momenty, kdy se brnká na vážnější strunu. Přičemž kouzlo tkví právě v tom mixu. V jeden okamžik se tak např. téměř válíte v křečích při SPOILER masturbujícím duu Ethana s jeho psím miláčkem Sunnym, aby vás následně mile překvapila scéna, v níž Ethan hraje trenéra, co se právě dozvěděl, že má rakovinu a manželka ho chce opustit. Po hříchu těch vážnějších scén mohlo být víc, škoda. Líbí se mi to spojení Downey-Galifianakis a zejména momenty, kdy režisér Todd Phillips nechává jít Zacha až na "samou dřeň". Ten chlapík je vážně talent a nenechte se mýlit, dříme v něm mnohem více než-li komediální potenciál. * navíc přihazuju za úvodní scénu z Godfathera. p.s. sorry, že jsme ti vypili tátu... To nic, ještě pár šálků zbývá... Já musím (sám sobě) přiznat, že tomuto šálku kávy jsem s postupujícím časem přicházel čím dál tím víc na chuť a výsledkem je 75% zaokrouhlených protentokrát nahoru (i s přihlédnutím k povedenému konci) a s dovětkem, že naopak (od většiny z vás) v případě Pařby ve Vegas kde to napodruhé již nezafungovalo, v tomto případě se (po delší odmlce) opětovné projekci nebráním. Due Date je překvapivě příjemná oddechovka jejíž největší devízou není samotný scénář, ale spolehlivě fungující „chemie“ ústředního hereckého dua. ()

gilmore_girl

Po Parbe ve Vegas jsem se tohohle vytvoru docela obavala, ale nalakal me Robert Downey Jr., tak jsem to i pres odpor k Zachu Galifianakisovi zkusila. A jsem rada, protoze ackoli Zach tradicne nezklamal a naserviroval par nechutnosti a traparen vcetne masturbujiciho psa, Downey to vyvazil a spolu jim to docela klapalo. Musim rict, ze utek od mexickych hranic nemel chybu! A kdybych mela rict neco pozitivniho o Zachovi, pobavila me jeho chuze. Uvazovala jsem o ctyrech hvezdach, protoze to bylo fakt mile prekvapeni, ale nekonec zustanu u tri, jelikoz je to prece jen porad ta chlapska zabava. ()

IQ Tiqe

Začátek, to byla slabota. až mě to nebavilo. Komedie postavená na dvou lidech, kteří se prudí, nemůže fungovat, když vás svým chováním otravují. Ještě, že jsem si před tím přečetl něčí komentář "Těžký rozjezd, skvělý dojezd" a věřil jsem ve zlepšení. Přesto byly dlouhou dobu jediné momenty, kdy jsem se zasmál: mastrurbace, kanály a kafe. Nevim přesně, co se zlomilo, ale najednou to, co bylo otravné se změnilo tím správným směrem a (jindy) výborný Downey a (jindy) výborný Galifianakis začali fungovat jako duo, které vytváří humor. Celkově to nebylo takové, jak jsem čekal, ale "dojezd" byl kvalitativně úplně jinde než "rozjezd". ()

Jordan

todd phillips je výborný a veľmi zručný komediálny režisér a to ja viem v dnešnej dobe oceniť a vážim si to! čo je však ďalšou rovnako nevyhnutnou esenciou tohto filmu okrem talentovaného komediálneho režiséra je herecký tandem, ktorý to tu naozaj rozbalil. v neposlednom rade dobre vygradovaný scenár, ktorý nikomu neublíži a toho, kto sa nechá zviesť, neskutočne dobre pobaví. podobne ako Hangover - film, ktorý nemá v pláne nič, ÚPLNE a vôbec nič iné, ako pobaviť a rozosmiať - a nakoľko sa mu to na veľa miestach darí, som spokojný. tento film je vlastne taký cross-žáner: road-buddy-movie (alebo buddy roadmovie). ()

Tsuki

V poslední době jsem spíš pro zábavné filmy, takže tenhle přišel neskutečně vhod. Navíc byl nad očekávání vtipný, s dobře napsaným scénářem. Jak Robert Downey Jr., tak Zach Galifianakis hráli skvěle a v roli hlavních postav padli tak nějak dobře k sobě, takže i tohle přidalo na kvalitě filmu. Zkrátka podařená komedie. ~(4,2)~ ()

Sinecod

Po prvním zhlédnutí jsem dala dvě hvězdy, zapomenout a nikdy více. Nedobrovolně jsem se stala účastnicí druhého promítání a od odpadu! tenhle film zachránila akorát perfektně vybraná hudba a scéna kdy Downey flákne to příšerné dítě. Nevím jestli nesnáším víc herce Zacha Galifianakise nebo postavu kterou hrál, jestli jsem se měla smát psí masturbaci nebo být smutná z toho, že tatík umřel. Postavy mi byli protivné, příhody trapné. Styděla jsem se snad za všechny. Fuj! ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)