Jmenuji se Oliver Tate

• Velká Británie Submarine (více)

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání. (oficiální text distributora)

Socrates

Paráda. Svižný, úsměvný, stylový a hlavně bez jedinýho slabšího hereckýho výkonu, to se nevidí často. Slabších pět hvězd. ()

boshke

Moc povedený film, děkuji ČSFD za zprostředkování dalšího skvělého filmového zážitku. Skvěle napsané i zrežírované, výtečný humor, vkusně hudebně podkreslené, dobře zahrané. Neměl jsem nejmenších tuch o tom, co v "Mossovi" dřímá... 100% ()

swamp

Richard Ayoade, známý především ze seriálu The IT crowd, si "jen tak" natočí film takového charakteru, jakým právě Submarine je. Smekám a těším se na další film. ()

Slarque

Hlavní postava je velmi dobře vybalancovaná, takže přestože se bere naprosto vážně, divák se může jeho pečlivě pragmatickým přístupem k řešení aktuálních milostných problémů (ať už vlastních či svých rodičů) dobře bavit. Občas sice působí směšně, ale komedie je to spíše hořká. Ale celkem mi sedla do nálady. Výborní jsou jak představitelé hlavních rolí, tak práce kameramana a výběr hudby. ()

Happens

Neohipsterský pohled do světa náctiletých si snaží zachovat odstup od přílišného prohloubení postav, spíš jde o ztělesnění archetypů, tvářím se, že to byl záměr režiséra a že se mu to tudíž velice povedlo. Film je podán originálním způsobem, tento styl jsem již párkrát zaznamenal, ale ! neomrzel se mi ještě :) ()

LoLaa

Většina z nás má v životě stejné problémy jako Oliver a stejně tak je pravda, že až nám bude 38, tak nám na tom už asi nebude záležet... Tento příběh mě bavil a překvapil svou neuvěřitelnou lidskostí a pravdivostí.. Možná by mohl skončit už dříve a epilog by mohl být vynechán, tím by byl ještě reálnější, ale i tak se mi líbil hodně. Nicméně herec Craig Roberts (kterého jsem v Submarine viděla poprvé) mi přišel takový "nemastný, neslaný", prostě nic moc, Yasmin Paige (kterou jsem rovněž nikdy předtím hrát neviděla) to ale tak trochu zachránila.. Stejně jsem ale přeci jen čekala něco víc od filmu, o kterém jsem tolik četla a slyšela dlouhou dobu dopředu. ()

eLeR

Mám rada takýchto týpkov vo filme .. a tento mal navyše ešte aj trochu zvláštnu priateľku s výbornými hláškami a zaujímavých rodičov. Zábavná vec, ktorá ale riešila celkom vážne problémy: hroziaci rozchod rodičov a samozrejme prvý vážny vzťah. Vizuál, ktorý ja môžem, hudba výborná a Craigovi tieto role dokonale sedia. ()

Bachy

Ta britská divnomelancholická barva mi sedí a ke konci tvoří i dost hezký emoční obrazce, ale jako celek dost málo. Čerpá z Andersona, ale extra hluboko nejde. ()

SeBig odpad!

Si snad musí ze mě někdo dělat prdel ne? Tohle za prvé nesahá 500 dní se Summer ani po kotníky a za druhé je to ubohá belgická "romantická" sračka která nemá hlavu ani patu..timto končim nic víc psát ktomu nemusim...čau! ()

Chrustyn

Standardní, nenápadný a mírně depresivní malý film o zvláštním, uzavřeném chlapci s velkými plány a pochybnými existencemi, kolem sebe. Nepříliš originální a už vůbec ne vtipné. ()

Ghoulman

Nějaký výhrady bych měl, ale vcelku zábavnej a hravej film. Navíc hudba od zpěváka z Arctic Monkeys (kterým dělal Ayoade i několik klipů) je úžasná, sranda je, že hlavní hrdina i trošku Alexe Turnera připomíná.. ()

lena60

Asi by mi víc prospělo kdybych projekci po dvaceti minutách ukončila. Chtěla jsem si u filmu odpočinout a místo toho jsem byla ráda, že jsem se s vypětím všech sil protrpěla k závěru. Zase jednou jsem sáhla vedle... ()

mat.ilda

Co jako????? Někdo se tu smál? Někdo se tu bavil? Tak já tedy ne - jestli toto patří mezi nejlepší komediální filmy roku 2010, v těch horších snad už musí hrát jen Ben Stiller, Jackie Chan, Adam Sandler, Owen Wilson , Richard Gere a Eddie Murphy dohromady! Za nejlepší považuji závěrečný záběr, jenž byl pro mě vysvobozením z ujetého filmu (jel úplně špatným směrem), neokoukaných tváří (víme proč), příšerných kostýmů (někdo chodí oblečený jako Oliverova matka?) a stupidních myšlenkových pochodů. Mám z toho depku. ()

jojinecko

Submarine je malým milým filmom, natočeným a napísaným úprimne a zo srdca (Mossom z IT Crowd:))) Všetko tu už bolo a asociácie na iné filmy sa objavovali viac krát, ale štýl rozprávania a celkové prevedenie mi bolo viac než sympatické. Prirodzený herci a Woody na stene sú už len bonusom:) ()

Kmotr

Ať je nám patnáct nebo osmatřicet neustále něco zachraňujeme, ale žhář Oliver má na každou záchranu svůj osobitý plán. Získat lásku je těžké, udržet si jí ještě těžší a když o ní přicházíme, máme mnohdy pocit, že bez ní (té pravé) nemůžeme už nikdy být. Mladý Oliver má mnoho společného s mladým Haroldem Hala Ashbyho, oba mají smysl pro smrt, obklopují se svou vlastní realitou v realitě a nachází netradiční první lásku. ()

rikitiki

Pokud ten excelentní výkon, kteří podali dva hlavní představitelé, byla jen neopakovatelná dětská bezprostřednost, byl hřích vyplýtvat ji na tento film. Přitom snímek sám měl velmi dobře našlápnuto: deník, který vizuálně zaznamenal přesně ten moment, kdy se z dětí stanou dospělí (sexuální zážitek tuhle změnu nezpůsobil). Beru to, že všichni dospělí byli karikatury, protože tak to nutně musí vidět dospívající chlapec. Ale to opájení se obrazem - i při vědomí, že je to režisérova (skoro)prvotina - bylo přehnané. Film chvilkami nudil, víc používat nůžky a měli bychom dobrý snímek o tvarujícím období života. /9. 6. 11./ ()

poz3n

Hodně v komentářích už bylo řečeno, prostě příběh, klasickej o mladym klukovi a jeho hledání sebe sama a k tomu skvělá nápaditá režie. Plus nejlepší titulky (myslim závěrečný) za posledních pár let. Jenom mi zas vysvětlete proč se to nejmenuje Ponorka(?). ()

Deschain

Pred filmom som si nastavila v ipode na cestu z kina UNKLE, po skončení filmu som tam navolila Arctic Monkeys a veselo som utekala upršanou Bratislavou na nočák. (Lumiére - 30.3.2012 - Febiofest) ()

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

04.04.2014

Letošní Dny evropského filmu opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do sekcí, některých tradičních, některých zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník s… (více)