Jmenuji se Oliver Tate

• Velká Británie Submarine (více)

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se, že jeho matka prožívá románek s new-age pošukem Grahamem, a tak monitoruje dění v rodičovské ložnici podle aktivity přepínače tlumených světel a falšuje sugestivní milostné dopisy matky otci. Zároveň se pokouší dvořit své spolužačce Jordaně, žhářce, která osobně dohlíží na to, co si Oliver zapisuje do svého deníku – obzvláště na pasáže, které se týkají jí samotné. Když se jí něco nezdá, Oliver musí škrtat. Film vznikl podle slavné knižní předlohy Joea Dunthornea a jde o nekonvenční a podmanivý příběh o dospívání. (oficiální text distributora)

ivishka

Dívný námět precizně zfilmovaný a hlavně zrežírovaný. Celou dobu jsem z toho snímku cítila atmosféru, kterou ve mě vyvolává Richard Ayoade - líbila se mi a dokonce mi to celé přišlo jako jeden velký alternativní svět. Působilo to na mě jako jedno velké dílo, které je ojedinělé právě tou atmosférou, kterou prostě jiné snímky nevyzařují a proto tak vysoké hodnocení. ()

Alementina

Po pěti měsícíh po shlednutí mohu říct, že jsem si nepamatovala ani název filmu a z filmu jen velmi málo. Když si vybavuju svoje dojmy z filmu zpětně, tak si pamatuju, že tam bylo pár dobrých scén, za kterých si to zasloužilo alespoň ty tři hvězdy, ale zbytek nuda zabalená do intelektuálního hávu, dobrá pro intoše na filmové festivaly. ()

blackrain

Pro tenhle film asi nejsem tak úplně stvořená nebo nejsem dostatečně vzdělaná a inteligentní a už vůbec nejsem intelektuálně zaměřená. Holt jsem jen člověk z lidu, který rád sklouzává ke komerčnosti a na všechno nové, respektive příliš nezávislé a za každou cenu inovativní a stylové se dívá skrz prsty. Nedokážu tenhle film pořádně uchopit. Oliver Tate mi přišel jako psychicky nemocný. ()

kaylin

Ten film má zvláštní tempo, zvláštní poetiku. Jako kdyby si žil ve svém vlastním světě a nechtěl k nám ani moc nakouknout. Příběh a herecké výkony jsou natolik stylizované, aby bylo celou dobu jasné, že se jedná o jiné dílo. Mám ale pocit, že si film až moc tímhle krokem říká o pozornost, že až moc chce být jiný a zajímavý. Některé scény takové skutečně jsou, ale dohromady je to zvláštní koláž, kdy někteří v ní nebudou vidět nic, jiní zase střípky něčeho jedinečného. ()

Vampireman

Na první Ayoadův počin se režijně jedná o velice dobré dílo, množství neokoukaných fórů film táhne, jakož i minimalističtí herci nad kterými úmyslně přehrává Paddy Considine. Horší je to s celkovým vyzněním filmu, který pohřbívá sladký konec a celková neoriginalita kolem linie "chlapec potká dívku". Je to škoda, neboť forma je atraktivní a řekl bych, že se jedná i o dost osobní dílo s odkazy na režisérovo vlastní dětství. ()

EvAnSiT

Sebareflexia jedného nástročného britského študenta podaná v podstate zábavne, až na to, že ma zmýšľanie hlavného aktéra absolútne minulo... Obstojné tri hviezdičky... ()

L_O_U_S

Jsem rád za tenhle úkaz, který naši studenti označili za „divný“ a „bez pointy“. Bylo zajímavé sledovat problémy jedince, se kterým se (i když ne každý) člověk může ztotožnit, zpracované za pomoci ne úplně všedních formálních postupů. (1 014.) ()

Lennnnna

Jmenuji se Oliver Tate a jsem tochu divnej, mám hodně divný rodiče a poměrně divnou přítelkyni a nemůžu se rozhodnout, jesti jsem ještě děcko nebo dospělák, ale v každém připadě bych rád byl intelektuál, pronášel moudra a vypadal hrozně chytře, ale jsem spíš jen takovej pozér. Prvotina Richarda Ayoade rozhodně není špatná, ale skrývá se v ní dost nevyužitého potenciálu a až příliš z ní čiší snaha vypadat odlišně a chytře. "Mossovi" však fandím, o tom žádná, a doufám, že se ještě nějakého jeho režisérského počinu dočkám. ()

fmash

Další z příběhů zamilovaných puberťáků, kteří si to loosersky rozdávají se životem. Ale má to celkem vtip a švih. 3¾. ()

agáta04

Typicky britský film se svérázným humorem a krásným prostředím pobřeží Walesu. Drsné a chladné prostředí odráží i chování postav, které své pocity po většinu času skrývají uvnitř a je pro ně těžké je dát najevo. Herci v hlavních rolích nejsou zrovna sympatičtí, ale svým herectvím si mě získali. Richard Ayoade vytvořil vizuálně krásný a citlivý snímek podle pro mě neznámé předlohy Joea Dunthorna. Za hudbu Alexe Turnera (Arctic Monkeys) přidávám ještě jednu hvězdu navíc. ()

Carlossss

Oliver Tate?.. Chce se mi blejt... tak jo. Tenhle komentář padl na svý dno hnedka na začátku. Škoda, že nemůžu říct to samý o tý slátanině, co jsem viděl. Tohle jsi posral ujetej ajťáku z IT Crowd. Když už točíš rádobykomedii o uhoněnym panicovi, co se zamiluje.. vyber si do hlavní role uhoněnýho panice, co se zamiluje, někoho, kdo se netváří jako uschlý semeno na zažloutlejch trenkách starýho dědka, co vzpomíná na mladý léta. A speciální vzkaz pro Olivera Tatea... když ti ta extrémně šeredná holka, která ti dala jednou z lítosti, řekne, že se chováš jako čurák... tak se chováš jako čurák. ()

easaque

zajímavý film, který se moc snaží něčím odlišit, ale příběhem na to nemá. Ani herecky to nebylo příliš přesvědčivé. Přesto je v něm něco zajímavé - kamera, hudba, ale na víc než lepší tři hvězdičky nemá. ()

berusche

Mám upřímně s jakýmkoli námětem z dob puberty problém. Dospělost na dveře ještě neklepe, vtip se bohužel ztrácí mezi outsiderovstvým a snahou být dospělejší než jsme, dialogy pozbývají smyslu, neb jsou určen do dospělých replik atd atd. Takhle stejně na mě působil Oliver. Oproti Juno je to ještě víc méně vtipné, oproti Keith je to ještě méně romantické a stejně jako oba zmíněné i tohle na mě působí vykonstruovaně a neuvěřitelně (možná už nejsem zralá o tom takhle přemýšlet). Co je trochu lepší je ten nádech dekadence a ponurá britská výprava, to tomu možná přidává na vážnosti. ()

Kate...

Je to prostě divný film a tím možná trochu působivý, ale upřímně občas jsem nevěděla, co si mám o těch lidech myslet. Absurdní díla či jednotlivé situace ve filmu mám ráda, ale tohle mi trochu nesedělo. Přišlo mi, že se to snaží být zaobaleno do něčeho výjimečného doplněno o pěkné momenty Walesu, běhání na pláži a další pokusy o netradiční sdílení zážitků. Jenže ono to bylo prosté a jednoduché samo o sobě. ŽÁdná velká sláva se nekonala, ale určitě neurazil. Minimálně mě potěšil Alex Turner. Asi začnu znovu poslouchat Arctic Monkeys. (A přirovnání k tvorbě Wese Andersona mi přijde trochu odvážné). ()

Fíla

Submarine je přesně ten typický Britský snímek. Britská filmografie má své kouzlo netradičnosti. Pojednává se tu o životě chlapce jménem Oliver Tate a o životě jeho blízkých, ať už o životě jeho slečny, nebo rodičovských problémů. To, jak si s tím Oliver poradí a co všechno nám nejen o sobě poví si pusťte při dlouhé chvíli. ()

M.i.k.e

nevtipné,nedramatické,nevýrazné,navíc s těžce iritujícím hrdinou.Ayoade svůj celovečerní režijní debut neustál tak jak jsem čekal a Submarine je svojí úpornou snahou nebýt další obyčejnou romantickou spíše otravné.Pomalu,ale jistě se indie komedie stává opravdu zrůdným formátem...40% ()

honajz2

Oliver Tate je hipsterská komedie, která by ráda byla dost atypickou romantickou komedií (stylem kamery nebo i stylem vývoje příběhu, který není nijak převratný a je naprosto klasický pro romantické filmy) a je znát, že svůj vzor má v 500 dní se Summer, který se snaží stylem napodobit. Jo, v některých scénách baví a daří se mu v nich celkem slušně, ale někdy se mu to nedaří vůbec a celkově ten film bohužel nedrží pohromadě. I přes to, že je Oliver Tate strašně divný, ale zároveň sympatický a i přes to, že to ve mě celkově zanechalo příjemný pocit, i tak ten film nefunguje úplně, jak má. Na příjemné 3* to je určitě, ale na víc bohužel ne. ()

Langy10 odpad!

No co mám říct k týhle neúkrutný kravině, kterou jsem jak živ neviděl, až doposud, kdy jsem měl tu čest ( bohužel) jít do kina na předpremiéru a vyšlo z toho najevo, že ten film mě tak hrozně nebavil, že jsem tam usínal, větší nesmysl a větší stupiditu jsem jak živ neviděl, opravdu jestli je tohle nová éra filmánie, tak to páni/paní režiséři mohou zabalit!!! "Esmeraldě jsem dal odpad, ale procentuálně je na tom líp, než tahle sra*ka!" 0% ()

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

Startuje 21. ročník Dnů evropského filmu

04.04.2014

Letošní Dny evropského filmu opět přináší více než 50 snímků z celé Evropy, tematicky rozdělených do sekcí, některých tradičních, některých zcela nových, speciálně sestavených pro aktuální ročník s… (více)