Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

pan Spock

Úplný propadák to není. Ovšem je to zoufale nudné a zdlouhavé. Postavy jsou dost nesympatické, skoro až otravné. Zejména ta Miroslava Donutila. Nevím proč u nás vzniká tolik nevtipných komedií. Kdyby to byl televizní film, dalo by se mu ledacos odpustit. Ale takhle si film co jde do kin opravdu nepředstavuju. ()

Adam1989

Co bych tak mohl o tomto filmu říct. Správná otázka, rozhodně se mi líbí slovenská kráska Táňa takže to už samo o sobě stojí za shlédnutí, další věc je Donutil který je kategorie sám pro sebe a jeho výkon je minimálně 3X lepší jak ostatní. Takže tohle jsou asi tak 2 základní věci které by někomu mohli stačit ke spokojenosti jako mě. :-) Vcelku je to takový standartní Český film u kterého se jak občas zasmějete tak i zapřemýšlíte. 50% ()

Agora

Nejdříve jsem si přečetla knihu a byla zvědavá na film. Což o to, herci hrají dobře, ale jaksi moc nemají co, děj se vleče a chybí nějaký náboj. Takže ty tři hvězdičky pouze za herecké výkony. ()

myst3ry

Taková průměrná česká blbůstka. Kouká se na to celkém příjemně, ale v podstatě je to o ničem. Donutil je sice (jako vždy) výtečný, ale je na to bohužel sám... ()

Calvus77

Donutil a jeho sekundanti. Marně přemýšlím proč jsem nedal "odpad". Asi proto, že jsem to dokoukal a že bych se musel stydět. Režisér asi sám netušil jestli točí komedii nebo drama. Velkoryse natočené scény jsou velkorysé zřejmě hlavně proto, že ve scénáři mnoho dialogů není a když, tak nestojej za nic a nebo jsou povrchně moralitní. Hvězda je i pro Donutila, kterej je vážně k zblití! Vladyka si podobnou postavu kdysi střihnul podstatně lépe v "U mě dobrý" a Budař už by také mohl hrát jiné figury... ()

Devils_PIMP

Trapné nic neříkající české klišé, které je už tak omleté, že už to snad ani dál nejde. Nuda, nuda a zase nuda. Leč do odpadu to dát nemohu - protože - celý film mě držel nad vodou vynikající a naprosto briliantní výkon Miroslava Donutila, nebýt jeho šarmu, důvtipu, hereckého umu a humoru, zakoupené DVD bych zlomil, poškkrábal, rozdupal a zahrabal někam hooooodně hluboko - Ponaučení? Pro fanoušky Miroslava Donutila, shlédnutelný film - pro ostatní - pokud se na to chcete mermomocí dívat - připravte si něco na zvracení. ()

feszani.cz

Vtipnej, odpočinkovej, zábavnej a precizně natočenej film, pro filmový nadšence. Průměrnej, s drobnejma chybičkama a opět perfektním Donutilově a Budařově výkonem zachráněnej film pro filmový fajnšmekry. Komerční propadák pro přechytralý pseudoumělce a pseudorecenzenty, kecálky a podivíny, kterejch je na ČSFD zřejmě nejvíc. Já se řadím mezi ty první. Nechme ale diváka, ať se sám rozhodne, do jaký skupiny se přiřadí. ()

sheerin

Zfilmovaný román Michala Viewegha se zařadí mezi slušná zpracování literární předlohy, oproti které ale nepřináší nic nového a nejvíce zapamatovatelný bude Miroslav Donutil v roli cynického bratra Cyrila, který si svou roli viditelně užívá. Mladší bratr Bruno v podání Miroslava Vladyky je takový nemastný, neslaný, což byl asi záměr. Trochu více na sebe upozorňuje Vanda Hybneropvá jako jejich sestra Aneta. Na poměry českého filmu nejde o nijak výjimečné dílo a nebudete mít chuť ho vidět znovu, proto dávám celkově za 3 hvězdy. ()

inhotep

Bože můj, já jsem opravdu někdy říkal, že Román pro ženy je filmová s*ačka?! Vždyť tam bylo spousta hlášek, které takřka skultovněly ("Pažoute, ty mi š**stáš dceru "Nemáte diazepan?" Svěrák servírující hostům v restauraci Bobika ). Když teď vidím, jak dopadla, v knižní podobě kupodivu lepší, mužská verze "Románu" tak asi budu muset své hodnocení Románu pro ženy zvýšit a odvolat všechny své nadávky směřující k Filipovi Renčovi a to jsem vážně nečekal. ()

JeyJ

Mám z toho tak trochu smíšené pocity. Vieweghovu tvorbu mám docela rád, ale tohle mi asi moc nesedlo, možná je to režií .) Možná že už knížka by mi nesedla. Nevím jestli jen nejde o nějáký velkolepý kousek jehož kvalitu nedovedu docenit, ale musím bohužel říct, že jsem se většinu času nudil a vše působilo fádně a průměrně jako téměř veškerá česká tvorba. Donutil roli arogantního, bezohledného, až přes mrtvoly jdoucího, státního návladního zvládl na jedničku a působil na mě dost věrohodně, těžko říct jestli je to tím, že takový opravdu je, ne že bych ho zase natolik znal. Co se jeho sourzenců týče, ti už působili na můj vkus moc nevýrazně. Věhlasné Donutilovi vtipy a třeba scénka se střelbou "na terč" ke konci občas rozříznou alespoň na chvíli nudu a já se jakš takš doškobrtal do konce. Ale jak je už z toho co píšu jasné, musel jsem se hodně přemáhat, abych tu šílenou nudu nějak snesl. ()

Sharkel

Hodnocení tohoto filmu mi zabralo více času.Vzhledem k tomu že jsem šel trochu do rizika.Komentáře zde mě nepřesvědčily tento snímek shlédnout,přesto jsem se rozhodl že tu hodinu a půl pro tento Český snímek obětuji.Tak tedy překvapilo mě že přesto že se jedná o komedii,hned na začátku se začalo mluvit o smrti a nevyléčitelné nemoci,což myslím že pro komedii trochu drsné téma.Nehledě na to že film má pár chybiček,které ale atmosféru a zážitek prakticky nijak nekazí .Po všech mínusech se dostáváme k té lepší části hodnocení.Film mě zaujal.Je zde spousta vtipných scén a situací který snímek všemožně zpříjemňují.U filmu budete sedět dokud neskončí,zaujme vás,budete chtít vědět jak to dopadne.ALE!! Na konci vlastně budete rádi že je konec :) ()

sladecekr

Mam rad tieto novodobe slovensko-ceske filmove kusky s jednoduchou dejovou liniou, vtipnymi odboceniami, zamysleniasa hodnymi miestami a skvelymi sucasnymi ceskymi a slovenskymi hercami. Hodnotim celkovo velmi kladne, odporucam ako film pre mladu generaciu na nejedno nedelne popoludnie :D ()

Whipper

Co to proboha bylo?! Mirek Donutil hraje sám sebe v civilu, Mirek Vladyka se celý film stydí ne proto, že je taková jeho postava, ale proto, že tuší velký průser a účinkování v parodii na drama, Budař potvrzuje desítileté prvenství v soutěži o největšího dementa českého filmu (to ovšem myslím ve zlém, Pavel Liška má v arzenálu minimálně tisíc druhů blbců, Budař bohužel jen jednoho) a tak bohužel jediný sympatický výkon předvádí Vanda Hybnerová, která je ovšem devalvovaná stupidním scénářem bez jakéhokoliv rozuzlení. Jediné dvě pozitiva: Slovenky mluví slovensky a Viewegh se po tomto počinu konečně může odrazit ode dna. Ztráta času, celou dobu jsem měl nutkání film posouvat dopředu, uhodnete konec každé věty a situace, které vybízejí k zajímavému jednání vyšumí v podobě Donutilových prdů. Jediný, kdo je rozdýchal byla kamera. ()

Stingray

Tři hvězdy.A to za A) dle mě perfektního Donutila,který vypadá,jedná a mluví jako typickej zástupce dnešních vysoce postavených lidí ze státní správy. B) za Miroslava Vladyku,kterejse profiluje do českýho "Rain Mana" a pak za Táničku (to je ovšem čistě "mužská" hvězda.. :-) ) Předlohu jsem bohužel nečetl,ale celkově mi to přišlo strašně slabý. Klidně to mohlo být delší a čekal bych nějakou pořádnou pointu.Jo a pěkná přehlídka Bavoráků.:-) A může mi někdo říct k čemu byl ten úvod? ()

mfanta

40% - Vylozene slaby scenar se spoustou tezko uveritelnych mist, trapnosti a zadrhelu. Donutil jako obvykle nedokazal opustit svoji jedinou parketu, kterou opakuje ve vsech svych rolich. Ostatni me take moc nepresvedcili, ale hlavni vinu na tom zrejme bude mit jiz zmineny scenar. ()

Lion438

Dunutil nás unudil. Pár sprostých slov, pár trapných vtipů a jinak úplná nuda. Aspoň že na roztomilou Táňu Pauhovou se dalo dívat. Jinak povrchní film, který předpokládá, že divák je blbec a nebude při sledování přemýšlet. Viz sparťanští fanoušci, kteří oslavovali a skandovali při příjezdu Šimiho, ale hned při utkání ho vypískali za to, že je bývalý Baníkovec? ()

pelegryna

Smutný příběh s vtipným Donutilem to je ale vše.Postava Vladyky byla tak česky filmařsky hloupá, že v tom nebylo možno nic zahrát.Pár vtipných hlášek a nic víc. ()

senoritar

V porovnání s Románem pro ženy je to propastný rozdíl. Miroslavu Donutilovi tenhle záporák vyloženě nesedl a i ostatní herci ve svých rolích jen tak vlají a výsledek je žalostný. Jediný Miroslav Vladyka svého na smrt nemocného hrdinu zvládl na jedničku. Knihu jsem nečetla, proto nemohu posoudit, zda to je i slabou předlohou nebo se prostě jen filmová adaptace nepodařila. ()

Simaaja66

Knižku jsem dočetl do momentu, kdy v restauraci dehonestuje kuchaře za polévku z pytliku. Film jsem dokoukal do stejného momentu. Film postavený na naprosté aroganci hlavní postavy...nejhorší na tom je, že takový soudci opravdu existovaly a existují...zkorumpovaná pakáž. Ale vrátím se k filmu...20% za opravdu půvabnou Táňu...jediný světlý moment filmu..:-(. Prostě Viewegh je čím dál tím horší.. ()