Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

KcarlosK

Sice to nemá hlavu ani patu (co měl proboha znamenat ten konec?!), ale je to docela legrace (hlavně díky Budařovi) a docela to odráží dobu (Donutilova svině). Pro mě určitě lepší než třeba Ženy v pokušení. ()

Two.Swallow

Proti gustu... však to znáte. Po rozhodnutí, že nebudu odsuzovat českou kinematografii jsem se zase rychle poučila, že ze své cesty nemám tak snadno scházet. Od tohohle trháku kin jsem čekala... Vlastně ani nevím co přesně. Rozhodně víc, než otrávený ksicht a pocit zmařené hodiny a půl života. Doufala jsem, že se zasměji, ulevím si od starostí a na chviličku vypnu u Donutilovy osobitosti. Jak sám prohlásil, tahle role se mu za dobu kariéry povedla nejlépe zahrát, protože absolutně neodpovídala jeho klasikám, ale přesto Román pro muže nespasil. ()

K.e.a.n.e.80

Film sám o sobě je utahanej jako kráva, co mě osobně ale úplně vadilo nejvíc byly "herecké" výkony v čele s Donutilem. A proč Román pro muže? Nechápu. Jedinej světlej moment byla slušná hudba, jinak bych to poslal nemilosrdně do odpadu. 1*. ()

KharDemon

Čekal jsem daleko víc..! Nebýt Donutila film by stál totálně za hovno Myslím že jen on ho držel jakž takž nad vodou Jinak by se propadl do hlubin Vladykův herecký výkon jako vždy děs a hrůza protože ten člověk nemá dle mého názoru žádný talent ani charisma (jestli ano tak pouze záporné) nic co by jeho herecké schopnosti pozvedlo nad schopnosti průměrného školáka ve školním představení Jednak neustále ve scénách vzdychal a koukal do blba (nutno dodat že to byl nejspíš režisérův záměr) jenomže Vladyka a jeho tupý výraz ve tváři ja vidím v každém filmu Možná proto se do téhle tupé role tak hodil Marně jsem doufal že jeho jak by řekl Rimmer dva gigantické radary zavěšené po stranách hlavy uvidím v roli kde by mohl pořádně ukázat co v něm není Abych se ujistil že můj názor je správný :-) Pauhofová a její Slovenština ve mně probudila mojí slabost pro slovenky Shrnul bych to jako průměrný film který nijak nenadchne ani neurazí ()

corax8

O něc lepší než román pro ženy. Celke dobře vykreslené postavy a herecké stvárnění je dost dobré. Celkově ale film působí dost divně. ()

Chobotano

Kniha je rozhodně o třídu lepší, ale ani film nijak výrazně neuráží. Nejde ale tak do hloubky a klouže mnohdy pouze po povrchu efektních scének a místy i exhibice Miroslava Donutila. ()

LEOM

Asi nejde svalovat vinu na herce, nejspíš je to více práce režiséra, ale podle mě hlavní díl patří scénáristovi. Donutil spolu s Vieweghem deklarovali že je role psaná Donutilovi na míru, ale podle mě a soudě podle kritik nejen mě je Donutilova míra někde úplně jinde a né v roli úplatnýho zkaženýho samolibýho soudce. ()

The Count

U Šímy jsem se aspoň dvakrát zasmál, jednoduchýho fotbalistu zahrál dobře. A taky aspoň že ta celková myšlenka filmu na konci byla dobrá i když celkově blbě podaná. Plus Vladyka. Jinak vyloženě od základu blbej a blbě udělanej film. ()

plsek45

Každá česká komedie je skoro to samé .... slabý děj , špatně zpracované , nedomyšlené postavy a spousta dalších chyb ale většinou se na to koukat dá i když né pokaždé :( už by se s Českou komedií mělo něco udělat protože začíná být až moc monotoní .... ()

Puslanka

Nuda zvítězila a já se podívala, ale jestli je tohle komedie (u drama bych také čekala víc), tak já jsem červená karkulka. I když kamera mi špatná nepřišla, celý film je vlastně o ničem. Je to jede z dalších zbytečných filmů... ()

Regig

Jako komedie to byla nuda, jedno zasmátí skoro na konci snímku je fakt málo u tohoto žánru. Jako drama to ušlo, proto ta jedna hvězda. ()

Freakyy

Nato jak moc český filmy rád nemám (samozřejmě dobrý filmy máme, to ano), tak toto se mně líbilo. Nechápu proč to tady tak kritizují, asi patří do nějaké "divné" generace, kdy jakejkoliv pokus (a to dobrej pokus) natočit něco kvalitního musí sabotovat uplně nenormálníma kecama. No dobře... pro mě bylo herecký obsazení skvělý a ti herci opravdu hrát umí, nevypadalo to uměle ani trapně. A scénář taky nebyl špatnej, třeba je dobrý jak ho Cyrilova sestra ve všem poslouchala až na předposlední scénu na konci. Spíš je to komedie, tak se proboha zasmějte, dejte 3 hvězdy a hotovo. Samy byste nenatočily nic lepšího. ()

old_school

Viewegh musí každý rok vydat román, aby bylo na splátky hypotéky. Lidé to kupují, protože stále věří, že se objeví Báječná léta pod psa II. Donutil, Vladyka a Budař je také sázka na jistotu... Kniha Román pro muže nejsou žádná nová Báječná léta, plačícímu Donutilovi slzy nevěříš, Budař by byl snad uvěřitelnější, kdyby hrál Bonda než lokálního lumpíka v Románu pro muže. Dlouhé záběry panoramat Vysokých Tater, pohledy z ona jedoucího vlaku..., pan režisér bude asi romantik. To konečně předvedl již v Bobulích, unesen letní krajinou pod Pálavou. Škoda filmového materiálu. Škoda času diváků. Tak jako Vasil Bilak měl na výučním listu napsáno "Nedávat na saka", tak by měl mít Tomáš Bařina na svém vysvědčení poznámku "Nedávat na filmy". Má jediná hvězdička patří Miroslavu Vladykovi. ()

eNesiss

Nejdříve jsem dala jednu hvězdu. Teď,když jsem viděla film podruhé musím dát 4.. ,protože až podruhé jsem pochopila.. a zasmála se Vieweghovým vtipům :) ()

Misacekkv odpad!

Po celý film jsem si říkala, jestli neztácím zbytečně čas, ale pořád jsem čekala, že se z toho něco vyklube. Velký omyl. Nezasmála jsem se ani jednou... ke konci jsem spíše brečela nad promarněným časem u tohoto filmu! ()