Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

josieaddms odpad!

Ukázka toho, jak ze sebe čeští a slovenští herci, jak dobří, tak špatní, dělají naprosté idioty. Film je nesledovatelný a běhá vám při něm mráz po zádech, při smutných pasážích se smějete, a při veselých brečíte. U ostatních se nudíte. Špatná dramaturgie, špatný scénář, špatná režie, špatná hudba. Hrozné, vulgární, prázdné a stupidní. ()

waska odpad!

Odpad dávám nerad a málo, ale tady to prostě nejde jinak. Opravdu nevídaná urážka předloze a celého českého filmu. Jak daleko může český film ještě klesnout? ()

Nekroskop

Souhlasím s Malarkey. Ale ne u tohoto filmu. Bože. Román pro ženy je v celku nudný film. Ale místy vtipný je. Román pro muže je jenom nudný. Komedie? Čemu se mám smát? Co tam je vtipného? Ani černý humor jsem neobjevil. Drama? No nevím. Snad jenom ve chvíli, kdy hledali "Donutila". Musím uznat, že role hajzla mu šla výborně. Ale to je na dobré hodnocení fakt málo. Ostatní skoro nehráli a Budař je příšerný. Už po několikátý jedna a ta samá póza. Včetně hlasového projevu. ()

Karp

Ono to není zase tak hrozné, ale scénář je dle mého poměrně prostý - téměř nebylo o čem hrát, protože je to taková jednohubka. Skutečně katastrofální bylo snad jen to úvodní intro... Také mi Román pro muže často připomínal spíše televizní inscenaci, nakonec i barvy byly jakési vybledlé, šedé, nudné. Herecké osazení se určitě povedlo, i když jsem měl mírný problém s Miroslavem Vladykou. Trochu na mě toho mlčení a poulení očí bylo moc. Člověk by řekl, že neumírá, ale trpí demencí... Možný spoiler: Vlady ká má filmu rád vlaky, ale že se jeho oči rozzáří zrovna v zaplivaném vagóně při pohledu na mizející a poměrně fádní nádraží, jsem nečekal. Cesta vlakem a tedy jakýsi "opravdový" dárek pro něho samotného či jen opravdová radost ze života mohla být zachycena postatně přitažlivěji. Osobně bych byl rád, kdyby každý, kdo tu scénu uvidí, měl chuť vyběhnout k nejbližšímu nádraží a nasednout na první spoj. - Ať už si o našich (v tomto případě slovenských) železnicích myslíme cokoliv. ()

Lasombra

Jen 46% ? Dala jsem Románu pro muže šanci, jelikož mě Román pro ženy celkem dost překvapil a musím uznat, že jsem se celou dobu dobře bavila. Donutil jakoby nemusel ani hrát, Vanda Hybernová byla výborná, a Táňa se teda pěkně vybarvila:) Na české poměry je tato komedie hodně povedená! Těžko srovnávat s knihou, ale pokud mám brát film sám za sebe, jsem spokojená. ()

FireTight

Tak nevím. Buď nejsem muž (což... doufám... jsem) nebo se vezu na zcela jiné vlně. Ať tak či tak, absolutně jsem nepochopil, co tím chtěl Viewegh říct. Zda se zkrátka máme všichni chovat jako Cyril nebo že štěstí se dá koupit za peníze nebo že svět je plný podobných kreatur jako postavy Budaře a Čapky... Já fakt nevím a možná to pochopím až později, nebo když se film podívám znovu nebo to možná nepochopím nikdy. Přesto se mi však podařilo najít dvě pozitiva. Jednak to byly opravdu nádherné záběry hor v Tatrách a především výkon Miroslava Donutila, který mě ve své roli Cyrila tak neuvěřitelně sral, že mu za to tleskám. ()

Khamsin

Opravdu nevím, co si o tomhle mám myslet. A opravdu nevím, jestli bych tento film zařadil mezi komedie. Nějak mi nemůže přijít současná česká tvorba k chuti. Všechno jak přes kopírák. Všechno stejně divné, zmatečné s divným dějem. Velmi velmi slabé 2*, a to jsem štědrej.. ()

sehe odpad!

"Ty vole,min hlavickuj,ty vole,ty vole."tento slovnik k tomu evidentne sponzor BMW a J&T,ktore ukazalo vsetky svoje tatranske hotely a vleky a bohuzial odpad. ()

Psycho.R

Román pro ženy mi přišel celkem fajn, asi za to mohla Renčova režie. Nikdy jsem, ale nepochopil tu přehnanou náklonost lidí k Vieweghově příběhům. Pro mě jsou tuctové a slabé. Vladyka svojí roli zahrál dobře a Donutil byl kurva, ale těžko se mu to věří, když ho znáte jako dobráka z jeho pořadů... I ty dvě hvězdy jsou asi moc. ()

tom912 odpad!

V jedničce to zachraňovala Simonka Stašová, tady bohužel ani ten Miroslav nestačí, bože to jsme to dopracovali. 5%. ()

Elii

Ona to ani žádná pecka být nemohla, už knížka nebyla nic moc žhavýho. Ale Donutil je prostě Pán. :) ()

Khalia

Tak to už si znova nepustím. Možná je to tím, že jsem žena, čímž u mě logicky boduje Román pro ženy, anebo zkrátka nebyla nálada. Film jsem si pustila ze zvědavosti, ale byl pro mě až nechutným zklamáním. Snímku chybí snad všechno, co dělá dobrý film dobrým filmem. Jasný podprůměr. Dvě hvězdy jsou opravdu z milosti - za to, že Donutil umí perfektně hrát zazobanýho snoba. Všechny postavy byly neskutečně nesympatické. Román pro ženy byl svěží, veselý, měl šmrnc, šťávu, humor. Tohle byl frk o ničem, je mi líto. ()

VanMagnifico odpad!

Česká tvorba tohoto typu je vskutku ubohá. Herci hrají-nehrají, scénář se skládá z jedné velké kupy keců a celkově je to maximálně tak na pěst mezi oči. ()

Inozuka

Na Románu pro muže je hned od začátku vidět snaha dostat do kina co nejvíc lidí, nabídnout jim co chtějí vidět bez nějakých velkých cirátů a vydělat pěknej balík. Stříká to z toho na dálku a už herecké obsazení napovídá, že tvůrci prostě šli na jistotu: Donutil a Budař ve svých typických rolích, Vladyka jako uťápnutý chudáček (prakticky to samé jako v U mě dobrý) a jedna z nej sexy hereček současnosti Táňa Pauhofová jako nablblá striptérka. K tomu primitivní poselství, nějaký ten product placement (ty jo, já si toho bavoráka asi koupím).... Jediný, kdo tak překvapuje je Filip Čapka v přesně zvládnutém kopálistovi Sparty - i když také dost klišé. ()

ppospisil

Další béčko z domácí produkce,ale s Donutilem ve skvělé roli.Ten člověk opravdu dokáže zahrát cokoli a potěšilo mě právě obsazení do této role.Děj je sice příliš jednoduchý,ale je tam pár scén které jsou alespoň vtipné.Těsné 3 hvězdy.50% ()

Nocturno culto

Takhle na neděli večer je to akorát, netřeba nad něčím přemýšlet, hledat jinotaje, skryté významy..Tohle má tah na branku a přes svou jednoduchost je to poutavé.Donutil jako arogantní a sebestředný mocipán ukazuje, jak se takoví lidé ve společnosti chovají, seřvou číšníka i s kuchařem a za rohem svádí evidentně vdanou atraktivní recepční, bez náznaku nějaké morální kocoviny.Hybnerová s Vladykou jako jeho víceméně submisivní sourozenci tu nesou to břímě celkem statečně, ovšem do chvíle, než to přeroste přes hlavu, pak už je třeba dát takovému životu vale a žít podle sebe..Roje prodejné Tali sedla Pauhofové dobře, je okouzlující, to se musí nechat, že tenhle casting se vyvedl na jedničku.Pak tu máme Budaře s Čapkou, to je dost nesourodá dvojice, z nichž jednomu po čase dojde, jak se věci vlastně mají a druhý ho nechce nechat ve štychu, snaží se pomoct aby nakonec bezděky zabránil tragickému konci..Já se pobavil, občas zasmál, nutno říct že asi nejvíc výstupům hlavního protagonisty, ten byl opravdu dominantní..Zdejší hodnocení se mi zdá poněkud podhodnocené, myslím že by se tenhle film, mohl v klidu pohybovat mezi 60-65 %, což je i mé konečné hodnocení.. ()