Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

venison

Tak tohle se hodně nevyvedlo.. Absolutně to postrádá humor a ačkoliv je film dobře obsazený režie je tak špatná, že herci odříkávají své repliky tak křečovitě jako horliví žáčci na školní besídce.. Kopec nudy :-( ()

geklon

Nuda v Tatrách. A ten přepychovej balast pěti hvězdičkového hotelu, rozhodně situaci nezachrání. Příběh nula. Taky co jiného, vždyť je to Viewegho výplod. Postavy jsou vážně jak z vánoční kolekce. Chudáček v modrým alobalu, chudinka v červeným, spokojená VIP štětka ve zlatém pozlatku, Hajzlík v kůži. Čertík s ksichtem Budaře a druhý v dresu Sparty. Tihle dva se mi "líbili" nejvíc. Né snad díky replikám, ale tím jak se herci do svých rolí vžili. Hlavně ten Čapka je jak malej z Pane pojďte si hrát. Suma sumář, zahrabat na poušti a nepouštět. ()

Brandon

Herecky absolutně nezvládnuté, obsahově o ničem. Ale jinak u mě dobrý. Akorát když do kina na Román pro muže, tak jedině na lačno a s dvěma Batmany. ()

Timak

Proč se to vlastně jmenuje Román pro muže? Opravdu hloupý film. Sice Donutil je extra třída, ale prostě když máš na houby scénář, tak to prostě jinak asi nejde ... ztráta času ()

sahe odpad!

Skoro i lituji, že jsem se na tento film dívala. Není tam nic. Bohužel knižní tvorbu jsem nečetla, ale věřím, že musí být lepší než zpracovaný film. ()

Master19

Až na záběry Táni v plavkách jsem si mnohem více užíval "druhou" linii s Budařem a Čapkou, která byla alespoň vtipná. V sourozeneckých dialozích marně vzpomínám na něco, čeho bych se mohl chytit, kromě závěrečné cesty vlakem a v té se navíc nemluví... :-) Možná si budu Román pro muže pamatovat, ale ne proto, že se mi líbil. I proto dávám ty dvě hvězdičky. Jo, a ještě chci pochválit casting za mladého Vladyku a Donutila. ()

Tereza666

Rozhodně mi to nepřijde jako nějaká extra velká tragédie, je to sice slabé, hodně slabé. Myslím si, ale že jsou tu daleko horší filmy. Stojí to sice za prd, ale člověk se aspoň jednou zasmál. ()

zdenny

Opravdové zklamání. Viewegh se odklonil (knihu jsem ale nečetl, takže nevím nakolik byl film věrnou interpretací) od své premisy popisovat mezilidské a mimomanželské vztahy. Místo toho nám bylo nabídnuto ono populární poukazování na to, jak jsou politici, soudci a státní zástupci špatní, zlí, arogantní a zkorumpování. Ano, u nás to opravdu ve velké míře platí. Ale musí se Viewegh snížit k tomu, že kvůli tomu napíše knihu? Alespoň film byl především o tom, všechno ostatní nestojí ani za zmínku - ani ten vůl, co má rád vláčky. Že měl co nevidět zemřít, v tom bych nic zásadního neviděl. Pravdou je, že když mohl, zapíchat si nechtěl. Co v tom mám hledat? Že rád utrácí peníze za to, ať holku může vidět na pc monitoru nahou? Měla to snad být narážka na to, že dnes se lidé baví hlavně přes internet, slova jim ale z očí do očí docházejí? Jestli je kniha vedena ve stejném duchu jako film, tak si myslím, že Viewegh své nápady již vyčerpal. Možná by bylo daleko lepší filmově zpracovat něco od Vladimíra Párala - nemyslím Playgirls, ale třeba taková Válka s mnohozvířetem by mohl být velice dobrý film. Jinak co se týče tady tohoto: jediné dobré, co tento film nabídl, byl Mirek Donutil a jeho odporné chování. ()

sskrblik

Jeden z těch slabších českých filmů. Jasně Donutil a Vladyka jsou super, ale ten film hodně ztrácí na hluchých místech, kterých je tu opravdu hodně a je to hodně znát. Co se mi nejvíc líbilo byla hudba a citlvá kamera. Pokud to ale má být komedie a baví mě víc forma zpracování než děj tak je něco špatně. ()

tere.z

Co jsem vlastně čekala? Přitom začátek mě docela zaujal, ale pak se Román pro muže rychle ponořil zpátky do klasických vod "hezky česky" tragikomedií. Ty Hřebejkovy si udržují aspoň nějakou úroveň, když už ne originalitu, ty ostatní ale ani to ne. Neříkám, že je tu všechno úplně špatně - kamera dobrá, Hybnerová dobrá, Vladyka dobrý, Donutil tradiční a několik vtipných gagů - dobrý. Ale tolikrát provařené postavy (blbá pipinka s dobrým srdéčkem, natvrdlé duo kamarádíčků "pohoda, cool, ne, vole") a naprosto jasné vyústění většiny situací mě prostě už nebaví. Na druhou stranu mě to zase vyloženě netrápilo, takže na nudné víkendové odpoledne (u žehlení?) proč ne... Mezi 2 a 3. ()

ravalah

Mizerny scenar, celkove zdlouhave, bez tempa, zhruba dva vtipne momenty. V podstate cely film pada se scenarem..ani dobri herci to nezachrani. Hybnerova me neskutecne stvala, jak palila jednu cigaretu za druhou. Clovek cely film necumel na nic jinyho nez zapalovani a vyhazovani cigaret z oken aut a na ulici. Prasata. ()

Compadre odpad!

Snob, jeho ségra a nemocnej nekňuba vyjedou na hory,aby udělali nekňubovi radost. Tu mu však zakoupním striptérky moc neudělali..tak a to je tak asi všechno. nevím, jestli má Viewegh nějakej patent na to, aby všechno co napíše, vyšlo později i jako film, ale po tomhle už bych to neriskoval. Film o ničem. Jo a Donutil řek slovo čurák...dobrý, co? Nepřišlo mi to ani vtipný, ani nijak tvlášt důležitý. Úplně zbytečná záležitost. ()

lykan9

Dvě hvězdy dávám jen za zábavný výkon Miroslava Donutila a koukatelnou Táňu Pauhofovou. Jinak film nemá v celku co nabídnout. ()

ghatos

Překvapení! Román pro muže jsem už dopředu odepsal. Předsudek to byl špatný. Rozhodně to není tak špatné. Budař podal nejlepší výkon. Donutil byl těsně za ním. Fotbalista Šimon zcela odpovídal realitě :) . 64% je velký úspěch. ()

Krosmen

Po přečtení knihy jsem byl mile překvapen castingem, protože skutečně sedí. Vladykovi pomáhá jeho tvář a Donutilovi současný image starého lišáka. Tali je roztomilá přesně, jak má být. Budař zvládne zahrát cokoli a Čapka svou roli zvládnul taky. Občas nějaký vtip, peprná scénka v restauraci s polívkou a číšníkem. Hezká krajina, poetika o životě, o neumírání a o hledání radosti v drobnostech. I takhle se dá tenhle film brát a pak nesaháte k hodnocení "odpad", ale podobně jako já ke 3,5*. Nestane se z toho kultovní film a Český lev se taky k žádnému z představitelů domů nepodívá, ale určitě se tam nepodívá ani lev plyšový. Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš ()

MI-380

Přesné karikatury vybraných typů občanů naší země, dobrý humor, průměrná režie, výborně zahrané. 75%. ()

Guzo

Miroslava Donutila mám docela rád, od Viewegha se mi třeba zfilmovaní Účastníci zájezdu líbili, Román pro ženy už o dost méně. Nicméně dobrých českých filmů v dnešní době až tolik každý rok není, takže jsem rád za každý alespoň průměrný a tím Román pro muže podle mě je. Některé scény sice zbytečné a hloupé, konec (tím myslím úplně poslední záběry) trošku nepochopený, ale i tak se na to dalo v pohodě koukat a nenudil jsem se. 5/10 ()