Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

Nerdvana

Tak tady se opravdu ztrácím, ale nevadí, zřejmě nejsem cílová skupina. Jenže jak se tak dívám, ztrácejí se i mnozí mužští diváci. Celý film byl tak podivný, že z něj mám mnoho rozpaků a žádnou radost. ()

lepo

Príjemné prekvapenie pre moju osobu. Zrejme som z inej planéty, nakoľko hodnotenia užívateľov, vo väčšine posunuli film do hraníc zabudnutia . Teda milión ľudí - milión chutí..... ()

kolly13

Dobrý český televizní film. Vladyka je zcela ok, Hybnerová taktéž, Budař trošku přehnaný, dokonce i Donutil je koukatelný. Jen ten Čapka je slabý, a jako že fotbalista? No to snad ne. Hory krásné, hudba o ničem. No ale suma sumárum to šlo a to jsem se toho trošku obával. ()

ButchCB

Film jsem viděl až letos (r.2013), byl jsem zvědav a musím říct, že jsem vcelku spokojený s tím, že jsem se s filmem míjel. Lehce dramatické, né však dramaticky dotažné do konce. Sem tam arogantní vtipná poznámka, ale někdy mi přišla až přespříliš ohraná, že na místo filmu jsem měl pocit, že pořad 3+1 s Miroslavem Donutilem má úžasné exteriéry. Filmu dávám 1* za snahu a to, že jsem vydržel očekávat až do konce. A druhou * za krásné Tatry. ()

Pantai

Upřímně jsem se pobavila a několikrát i zasmála. Na to aby si člověk užil přímo tento film, stačí nadhled. ()

fafejt001

ODPAD ??? A VIDĚLI JSTE TO VŮBEC ??? FAKT DIVNÉ . NECHÁÁPU . JÁ SI MYSLÍM , ŽE JE TO CELKEM VYDAŘENÉ . HLAVNĚ TÁNˇA , MIROSLAV A TATRY . A JE TAM I NĚCO NAVÍC . TO SI VŠAK MUSÍ NAJÍT KAŽDÝ SÁM . ENŠPÍGL TO VCELKU VYSTIHL . DÍKY . ()

gpx

Jediná vzpomínka na tenhle film je pocit zklamání z nedokončeného striptýzu v hotelovém bazénu. ()

kolodej1

nesmyslně nízké hodnocení dobrého filmu. Herecké výkony jsou rozhodně silnou stránkou snímku. Především figurka Cyrila je hodně povedená. Samolibý křupan, který má moc a je zvyklý, že získá vše, co si zamane - Donutil ho vystihl skvěle. A především jeho výstupy jsou zdrojem humorných situací, kterým se člověk s chutí zasměje. Je známo, že Viewegh přesně tyhle lidi nesnáší a tak není náhodou, že se objevil v jeho předloze a rozhodně ne coby kladná postava. Jediné, co Cyrila polidšťuje je velkorysost vůči svým sourozencům. Dobře pojatá je i role Bruna. Struktura příběhu pak jistě není kdovíjakým skvostem, ale dát za film jednu hvězdu či odpad, to je hodně mimo mísu a svědčí v lepším případě o předpojatosti (je to české a režisér Bařina, hm, tak to musí být sračka), v horším případě pak o naprosté nepochopení. Film má svá velmi silná místa a i jako celek funguje velice slušně. Možná nejvíc podceněný český film posledních let na ČSFD ()

SZYslak

Roman pro zeny me tolik neoslovil (SPOILER: nejsem zena). Roman pro muze, excelentni Donutil, naprosto uzasne krasna Tana (skoda ze neukazala kozicku - jak pise kolega Tasim, edit: kozicka jde alespon vygooglit), Budar a Capka fakt borci. Opet lehce snobarnicka, tentokrat upgrade az do hotelu Kempinski + noc na Lomnickem stite, ale zpatky vlakem holoto! Nic jineho si na smrt nemocny Vladyka nezasoulozil. 82%. Slysels dobre curaku! ()

Johanita

Nijak hlubokomyslný film to není, ale po Románu pro ženy mě to příjemně překvapilo. Všechny čtyři hlavní postavy daly plochému a jednoduchému scénáři trochu hloubky a emocí. Vladyka to opravdu (jak píše Malarkey) zahrál skvěle, i když toho moc nenamluvil (hlavně díky němu bych se na to podívala ještě jednou). A Donutil zdá se umí hrát i ty hajzly. A parádně! Táňa Pauhofová válí... Hudba je příjemná. Trapná scéna snad jen jedna... Ta nízká hodnocení nechápu. Film sice není nějakým veledílem, ale tři hvězdičky si podle mě zaslouží. ()

zigy

Nejlepší na filmu je mírně křupanské a zaostalé duo Budař - Čapka, naopak Hybnerovou bych z fleku škrtnul, ta je protivná...Donutil si postavu mafiána - státního zástupce fakt užil, aby taky ne, vzhledem ke scénám s Pauhofovou....Vladyka zase vzbuzuje soucit. Jen mě napadá otázka, proč v každém románu Viewegha musíme jet do Tater? ()

Ironhead

A mne to pomerne bavilo, zasmal sem se, zadny umeni ani hluboky myslenky jsem od toho necekal.... hlavne dvojka Budar a Capka je vyborna + skvela Vanda Hybnerova :_) ()

ekzorcist

Scenár a dialógy ako v českých seriáloch 90-tych rokov. Hnusná kamera s prehnaným kontrastom a farbami sťaby z Doktora z Hôr. Slovenská herečka za účelom ukázania peknej postavy a ceckov a X chlapov s krízou stredného veku. Recept na bestseller u našej neexistujúcej strednej triedy. Bravó :) ()

Calypso

Plus za Donutila jako nesnesitelného snoba, ale proti Románu pro ženy velice slabý odvar. I když, bavila jsem se. Občas. ()

kantyna2

Pro mě opět pozbývá žánr komedie svůj název. Beze vtipu. Film, který je jak ušitý na jednu nejmenovanou komerční televizi, aby bavil sedláky nebo co... Nudný, předvídatelný. Nemám slov. Donutil hraje dobře. Nemůžu si pomoci, ale pro mě se Vladyka prostě stále usmívá. Hybnerová se mi jako herečka líbí, dokáže zahrát pořádnou naštvanost. mnoo, už jsem se zas nachytal že hodnotím výkony, jenže tady fakt nic jinýho hodnotit nejde. A multimilionář a jede do Tater? Rádoby kulervoucí konec to nezachrání. Slabota. 20% ()

Emperor1

Viewegha beru jako úspěšného a čtivého spisovatele, ale tematicky už je trochu vyčpělý a stejně vyčpěle působí i film, navíc vybalancovat rozkročení mezi komedií a dramatem umí jen málokdo. ()

gizi

První půlka byla sice taková trochu nemastná neslaná, ale pak se to slušně rozjelo. Je pravda, že sprostá slova ve filmech nemám rád a šlo by to i bez nich. Je pravda, že film hodně stojí na hercích Budařovi a Donutilovi, že jinak to není nic extrovního, ale dobře jsem se bavil. I když asi nemusím již opakovaně vidět, dávám 75%. Možná je to i tím, že jsem po dlouhé době shlédl film v kině. 17.9.10. ()