Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

andydufrsn

Postava pana Donutila pozvedá tenhle film nad běžný průměr vážných komedií, které se u nás v poslední době rodí jako houby po dešti. Jeho státní zástupce je takovej sebestřednej hajzl, že to snad musel trénovat podle nějaký skutečný osoby! ()

Tom333

Tak jsem se odhodlal k dalšímu Vieweghovskému paskvilu a vydržel jsem...téměř do konečných titulků. Moje první hvězda za vyrovnané herecké výkony, druhá za výbuch smíchu při nákupu v supermarketu...A to je asi tak všechno. Nedokážu rozumně stále pochopit, proč se točí neustále a dokola stejné filmy jak přes kopírák...Už mě ty milostné trojúhelníky až šestíuhelníky nebaví a všechny ty romány pro XY, muže v naději, božské líbání, krásky v nesnázích,.jsou tak umělé, křečovité, nereálné a hlavně mi v hlavě všechny splývají dohromady. Proč se točí neustále podle Viewegha? Prvoplánový, nudný autor - jeho "romány" by zvládl levou zadní kdejaký středoškolák...Jé-jé-jé, kdepak ty krásný český filmy jsou! Nechápu, že i Hřebejk klesl tak nízko. Chybí mi už prostě tak dlouho hezká, malebná, chytrá, lidová komedie z českého rybníku typu Pelíšky, Pupendo, Vesničko, Jáchyme! :-) ()

Krastom

Dvě hvězdičky dávám za mého oblíbeného herce Miroslava Donutila, který perfektně zahrál roli politika Cyrila. Nevím co víc k tomuto snímku napsat. Přišel jsem, viděl jsem, na vše krom hodnot Cyrila zapomněl jsem. Souhlasím s tím, že by měl člověk usilovat o to, aby celý život nemusel jíst chemické polévky. ()

macherano

Malo niektoré zaujímavé scény ale dalo sa pokračovať oveľa viac úžasná Táňa to zachránila na dve hviezdy aj keď moc toho neukázal čo je škoda ()

PORTER44

Průměrná komedie s docela dobrými hláškami M.Donutila.M.Donutil v roli poslance který pozve své sourozence na dovolenou do luxusního hotelu v Tatrách kde se odehrají neočekávané události. ()

icewhite

Viewegh má velice kvalitní příběhy a Donutil je dost dobrej herec. Bohužel na popud Donutila napsal Viewegh scénář, který trpí velkou snahou o napsání díla přímo pro Donutila a naopak Donutilovo hraní trpí tím, že příběh je psaný na tělo nevím komu, ale Donutilovi moc ne. ()

Adushka91

Vieweghova kniha, která neměla být zfilmována, zlatý Románu pro ženy... Co musím uznat je, že Donutil zvládl svou roli bezpáteřního hajzlíka na výbornou, celý film jsem měla chuť mu plivnou nejen do jídla. Za něj a za Vandu Hybnerovou dvě hvězdy. Budař a Čapka se zde ocitli jaksi omylem, i když jim role sedly, jakoby jejich dějová linie do filmu skoro nepatřila. ()

burg odpad!

"Zabít chlapa neni žádná prdel, voe..." "Si musíš pomoct vztekem voe..." - myslím, že tohle mluví za vše, zvlášť v podání Budaře a toho druhýho šaška... ()

Milonak

Já si prostě nemůžu pomoct - jak Román pro ženy, tak Román pro muže ukazuje, jaký má Viewegh náhled na svět a to podle mě jaksi zvrácený. Nebo to píše prostě tak proto, že je to populární a lidé chtějí takovéto příběhy číst. Mně osobně to však neimponuje a nebaví. Připadá mi, že si bere ze skutečného života jen určité konkrétní vlastnosti lidí a ty pak napasuje na svoje postavy. Problém je v tom, že ty postavy se pak ale chovají často jak idioti a postrádají "běžné" lidské vlastnosti, které ve filmu prostě nejsou ukázány. Knihu jsem nečetl, ale předpokládám, že když scénář psal sám autor knihy, tak dokáže vystihnout podstatu (ducha) svého díla a film bude minimálně po scénáristické stránce kopírovat knihu. Celý film je strašná nuda, ačkoliv zde hrají slušní herci, tak jejich výkony díky blbému scénáři nějak splývají v jeden nevýrazný kus. Pokud to měla být komedie - tak bohužel, já jsem se vážně pousmál (nemyslím zasmál) snad jen jednou a to při Miroslavu Vladykovi. Za drama bych to rozhodně taky nevydával. Jen pevně doufám, že se tímto směrem naše kinematografie nebude ubírat..... Dávám jednu hvězdu, ale k odpadu to daleko nemá. ()

rass

S filmovými adaptacemi Vieweghových předloh mám trochu problém. Ať už se zpracování chopí Renč, Hřebejk, Vejdělek nebo v tomto případě Bařina, výsledek je víceméně podobný. Zřejmě tedy bude kámen úrazu už v samotném námětu, ostatně Viewegh si buď scénáře píše sám, nebo se na nich podílí jako spoluautor a je to bohužel hodně vidět. Jeho postavy jsou typicky nedotažené, jednorozměrné figury bez jakéhokoliv hlubšího vnitřního života, jednající často bez nějaké smysluplné motivace, v ději bývají podivné nelogické skoky….celé je to takové neživé a nedomrlé. To platí bezezbytku i o tomto filmu. Základní nápad má nepochybně solidní potenciál, věřím tomu, že zručný scénárista a především lepší režisér by z toho mohli vytřískat daleko víc. Díky tomu, že dějová linie je velmi jednoduchá, byl o to větší prostor na pořádné vykreslení hlavních postav. To se ale nestalo. Spousta času se jalově prokecá, některé dialogy jen chabě lepí Donutilovy vtipné repliky k sobě, nic nevysvětlují a nikam děj neposouvají. Co naopak můžu pochválit, to je herecké obsazení. Donutil si svého hajzla vysloveně užívá, na atraktivní Pauhofovou se dobře kouká, líbili se mi i Budař a Hybnerová. Škoda, že postava, kterou hrál Vladyka, byla asi ze všech nejodfláknutější, tady nebylo kde brát… Takže není to ani průšvih, ani na jásot, prostě standardně průměrná „vieweghovina“. Za pár vtipných okamžiků se nakonec přikláním ke 3*. ()

Yossaretix

Výborné herecké výkony film zachraňují, hlavně Vladyka zajímavě zahrál svou postavu smutného štěstí, je to taková česká klasika při které se hořce i vesele zasmějete, příjemně oddychnete a trošku té morálky tam taky nechybí. ()

McZmener

Mé hodnocení patří hlavně několika vtipným scénám s Budařem a samozřejmě scéna v restauraci s Donutilem. Zde bych se ovšem pozastavil nad úrovni vulgarismu. V této scene je to az moc přehnané a i když nejsem nějaký estét, v tom filmu to nemá co dělat. korunu nesnesitelnosti dodal až přílišný ostych Vladyky, aby mohl Donutil převzít otěže. Pokud to mám srovnávat s Románem pro ženy, tak tohle je další z nesmyslných výtvorů České tvorby. ()

Drahocam

Je mi jedno, že se to někomu nelíbí. Že má film nízké hodnocení. Mě se líbí a to je to co mě zajímá. Ne hodnocení některých, kteří si tu jen honí ego tím, že dají filmu nízké hodnocení a v komentáři ho ještě pohaní. Plno mým přátelům se to líbí, protože v tom vidí mnoho svých kamarádů a známých. A na nás, úplně normální, obyčejné lidi, je tento film mířen. Ne na ty rádoby fajnšmekry, kteří tu často píší a dělají, jak když spolkli všechnu moudrost světa..... ()

MixlevPixle

Udivuje mě hodnocení tohoto filmu, o odpad se zcela určitě nejedná. Nestydím se přiznat, že jsem u této lehce hořké komedie zasmála. Donutil mi nijak nevadil, roli Cyrila zahrál dobře, přestože jako ostatně vždy mírně přehrával.Možná zdejším "intelektuálům" vadí jeho přerod z bodrého lidového vypravěče do autenticky arogantního státního zástupce. Vadila mi dějová linka Budaře a hráče Sparty, ta byla vysloveně trapná a za tu strhávám jednu hvězdu. Vladyka podal tradičně výborný výkon, scéna z vlaku, kdy se vrací domů je vynikající. ()

horskejvlk

No, tak několik skvělých momentů a faktů, Donutil umí opravdu krásně spívat, Budař je prostě borec a Vladyku úplně pohřbili hraje tam totálního lůzra a dementa. Nelogičnosti: “spokojím se z nejlepším”... a jedu na lyžování do špatných Vysokých Tater, to nezachrání ani Hotel Kempinski, navíc uháněli na lyžařsky lepší Chopok v Nízkých Tatrách. Snob, arogantní, st.zástupce jezdí v tuctové BMW X5 namísto jasného  modelu nabubřelého X6. No a to vše zachránilo jinak podprůměrný dramaturgický námět o Aroganci a moci ve spojení s laciností prodejné holky aby se nakonec romanticky spojily... protože k sobě prostě patří..Jenže Renč není Věra Chytilová, ten umí natočit dobře reklamní šot na to jedině dosahuje jeho umělecký talent, pouštět se do filosofického rozměru ala Věra Chytilová na to opravdu nemá. ()

leafroller

Zápletka filmu je jednoduchá: zkorumpovaný vysoký státní úředník chce dopřát svému umírajícímu bratrovi poslední snový týden ve špičkovém horském středisku. Jde dokonce tak daleko, že mu najme i jeho oblíbenou kyberprostitutku. Opilý mocí a penězi si ve své nadutosti ani nepřipouští, že co se zdá snové jemu, nemusí být snové pro každého. Film je sestaven z uměle vytvořených (pro někoho možná vtipných) situací a záběrů, které mně ovšem nedávají žádný smysl. Minimalistická hudba z dílny pana Vřešťála přidává snímku na kostrbatosti a zdlouhavosti. Každý chytrý autor a režisér ví, že filmová hudba je jakýsi lubrikant, pomáhající překlenout řidší místa scénáře a přechody mezi jednotlivými kapitolami. Zde bohužel působí spíše jako kýbl písku. Rád bych v tomto chrlení ohně a síry našel na filmu i nějaká ta pozitiva. Nelze neuvést velmi přesvědčivý výkon pana Donutila, který se zhostil role arogantní zbohatlé svině velmi obratně a dal nám tak antihrdinu, kterého všichni dobře známe, nenávidíme a přesto každé čtyři roky volíme... Celkovou dusnou a pochmurnou atmosférou filmu prosvítá jako hřejivé sluníčko postava striptérky v okouzlujícím podání Táni Pauhofové. Její přirozená uvolněnost a optimismus je v pěkném kontrastu s dlouholetým napětím mezi sourozenci. A i když se nesvlékne, tak je na ni rozhodně dobrý pohled... Co říci závěrem? Pobavit dnešního diváka není ani zdaleka tak jednoduché jako ještě před pár lety. A vypadá to, že ani angažmá oblíbeného spisovatele či herce už není zárukou úspěchu. ()