Vocoun

Tak teda nevím jestli mám opravdu tak jiný vkus nebo se zdejší lidé dívali na jiný film. Tento film jsem sledoval snad na 3x, protože byl absolutně nudný a bez dynamiky. Vždyt se tam skoro nic nedělo, občas někoho podřízli, přičemž byl nesmrtelný, občas se střílelo, a většinou pálil a pil chlast. Herecké obsazení mi taky zrovna dvakrát nesedlo do tohoto typu filmu. Moc mě nenapadá nic moc co bych mohl vyzdvihnout a musím tedy stále nevěřícně koukat na zdejší hodnocení. Samozřejmě na odpad či prostoduchou jednu hvězdu to nebylo, ale znovu se na tento film nechystám. Tak to dopadá, když se jednou podívám na film kvůli procentům na čsfd. Nikdy více :) 45% ()

Daryl.Dixon

Proč plný počet? Filmy z období prohibice mě nikdy moc nezajímali, ale tento mě prostě zaujal svou syrovostí, jak se tam nikdo s nikým nemazal bez ohledu na to, na jaké straně zákona stál. Rovněž mě bavila nezničitelnost Toma Hardyho, kterého jste mohli rozstřílet či podřezat, a on jako správný T - 1000 se zase ztekl dohromady a šel dál. Ale jako každý, i on měl jednu slabinu, a to rýmičku a kašlíček. Super film se skvělou atmosférou. ()

Scandium

Zde se vůbec nebojím hodnotit plným počtem hvězd. Prostředí filmu mi velice připomínalo v česku známou a úspěšnou hru Mafia. Auta, obleky, zbraně, ženy, alkohol a v neposlední řadě problémy se zákonem si zde najdou dostatečně kvalitně zpracované místo. Scénář je nápaditý ( inspirováno skutečnou událostí ) herecké výkony skvělé ( speciálně Tom Hardy je zde úžasný ) a to prostředí! Od začátku až do konce je to perfektně zpracované dílo. Dlouho mě neco tak nezaujalo. 99%! ()

PeterJon

Skvelo zahraté, Tom Hardy, Guy Pearce, Shia...+ pasujúci soundtrack, ale inak to nemá hĺbku, ukazuje vlastne, že zločinci vyhrali nad zákonom ()

Brano

Výborná gangsterka z obdobia prohibície v Amerike, ktorá je natočená podľa skutočnej udalostí. Veľmi zaujímavá téma s krvavou atmosférou a skvelými hercami. Takisto výborné dobové zobrazenie a hudba. Nenudil som sa ani na chvíľu a tento film radím vzhľadom na svoj žáner k jedným z najlepších čo som doposiaľ videl. ()

Guran

Už slabší rozjezd filmu napovídá, že to nebude stát za nic. Doufal jsem, že to tak nebude, ale plynoucí se děj mě nepřesvědčil. Herci jsou dobře vybraní a jejich výkony jsou dobré, ale filmařina Johna Hilcoata mě nenadchla a přesvědčila mě o jeho režizérském antitalentu. Když jsem na tento snímek četl ohlasy a příběh, myslel jsem, že se mám na co těšit. Filmaři se také nebáli použít množství krve, což jim vůbec nemám za zlé, ale v tomhle film jim to bylo k ničemu. Nicméně role Guye Pierceho mi nesedla. Od něj jsem čekal, že zahraje klaďase a záporák, že bude Tom Hardy. Tento film už nikdy víc! ()

Alfo

Bratská súdržnosť,tvrdá doba,čierny humor veľa krvi a Guy Pearce sa z nožom v hrudi na zemi len mrví. Aj preto tento film baví davy. Jediná škoda, že Gary Oldman nedostal väčšiu úlohu. 4* ()

boumik

Jedna z nejlepších gangsterek vůbec. Tom Hardy v roli Foresta prostě opět úžasný, skvěle doplňovaný alkoholikem Clarkem v roli Howarda a trojici bratru uzavírá LaBeouf v roli Jacka ktery se neboji dat to co chce najevo. Prostě skvěly soundtrack,skvělý herci. Prostě skvělej film! ()

subic

Meziválečná prohibice ve státech, to si zaslouží spoustu vystřelených kulek. Vizuálně fajnový snímek, docela slušně zahraný, akorát téměř bez napětí a nějakého vtažení do děje. A divný LaBeouf mi pokazil celý dojem a nevím, jestli ještě najdu sílu se na to někdy kouknout znovu. 45% ()

DassemUltor

Nadfilm. Některý ty 2/3 hvězdy hodnocení a komentáře tady mi přijdou asi tak přitažlivý jako postava Guy Pearce v tomto filmu.. Nebo spíš jeho účes ()

kslaww

Bonduranti maj tuhej kořínek....dokonalý film zasazen do období prohibice...pro mě Tom Hardy a Shia LaBeouf mile překvapili. ()

Pitryx

Zajímavé. V podstatě se celý film neudálo nic převratného, a přesto jsem se jen jednou podíval, kolik zbývá do konce a nenudil se. Čím to bylo? Nevím, snad tím, že to v podstatě má tempo, snad zvědavost. Fakt nevím. Rozhodně to podruhé vidět nechci, ale přesto nemohu snímku upřít jistou „zajímavost“. Poněkud mi unikl konec, ti chlapi nebyli blbí, ale právě na tom konce jeli jak na porážku bez jakéhokoli krytí. A mimochodem, opět se ukázalo, že zase všechno zlo pochází od baby. I když nebýt Jackovy blbosti… ()

adamix

Najprv som tomu moc neveril, zlú mienku však napravila moja zainteresovanosť voči tej honbe za nezákonným pálením alkoholu, ktorý neskôr prestúpi na osobnú záležitosť. Postavy nemusia mať prepracovanú hĺbku, aby si vás vďaka svojej aure nezískali. Hardyho drsný vodca gangu znamenitý, LaBeouf výborne sekunduje a Pearce nemá ďaleko od Amona Goetha. Okrem toho stačí pretransformovať nudnú knihu do balady plnej krvi, zvratov a opakovaných ,,naschválov", ktoré vás pobavia i nakopnú, a máte filmový zážitok, ktorý by mal byť povinný pri podobných žánrovkách. Nateraz 85%. Pri druhom pozretí možno zvýšim. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 66%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 79,8% | Nejlepší prohibiční gangsterka od dob "Neúplatných" a možná také celého milénia (nepočítaje dokonalé RtP). Výborné zasazení příběhu do 30. let v USA, které se vyhnulo okoukanému alcaponovskému Chicagu, zato se zde bohužel objevilo mnoho dalších klišé (slizký padouch, závěrečný vypravěčův monolog a spol.) Nicméně film si nás získal již v prvních minutách a až do samého závěru nás ani chvilku nepustil. K tomu samo sebou přispělo i hvězdné obsazení (v čele s neuvěřitelným drsňákem Hardym - jeho postava se paradoxně jmenuje Forrest ;), dobové písničky, skvělé střílečky a volnější tempo amerického venkova.... Ano, v dnešní době se rozhodně jedná o výjimečný snímek, a proto si myslíme, že jsme se mezi 4 a 5* rozhodli férově. 85% ()

nula87

Skvělá prohibiční gangsterka s vyprofilovanými postavami, drsňáckým příběhem, a místy i černočerným humorem. A samozřejmě za Nickovu hudbu obrovské plus.85% ()

ostravak30

Doba prohibice je jedním z velmi atraktivních období americké historie. Země bez zákona je o to silnější, že se jedná o příběh dle skutečných událostí, které nám navíc vypráví jeden z potomků. Pokud přijmete nabídku tvůrců sympatizovat se zločinci porušujícími zákon, pak je film určen pro vás. Problém je totiž ten, že mezi hrdiny si divák může vybrat jen toho méně špatného. A má na to opravdu hodně času, protože povětšinou se vede válka spíše na psychologické bázi. Opravdu něco dít se začne až na konci, kdy konečně dojde k tolik očekávanému střetu. Vzhledem k prostředí, kde se film odehrává, si tak trochu hraje s myšlenkou, že by se mohl řadit i jako western, což si tedy nemyslím. Stejně tak toto prostředí a způsob pojetí děje nedává mnoho prostoru se o prohibici reálně něco dozvědět. Tento film se alespoň odlišuje tím, že se nejedná o souboj gangů, ale o souboj se zákonem, který ale sám sebe staví tak nějak nad zákon nebo mimo něj, vyberte si. Za mě to mohl být zajímavější film, herecké výkony nebyly špatné, ale není. ()

mrclTV

Solídna gangsterka, ale mňa veľmi neťahala. Rozjazd je pomalý a aj keď sa to rozbehne, rozbehne sa to do presne daných koľají, nič vás neprekvapí, nič vás nezaujme. Tentokrát to podlezie 4 hviezdičky. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)