J.e.r.e.c

Málo. Na takhle hvězdnou sestavu dokonce ukrutně málo. Bezzákoníky nakonec paradoxně nejvíc táhne LaBeouf v poloze ne nepodobné té, kterou mě sral v Transformers. Hardy si mručí pod vousy to svoje, Clarke tady tak chlastá, Jessica se zde promenáduje víceméně pouze proto, aby ten svět gangsterů páchnoucí potem a alkoholovými výpary trochu ozdobila, Mia to samé, Oldmana sice obsadili, ale pak úplně zapomněli, že v tom hraje taky, a z Pearce zůstala jen karikatura někoho, kdo našim hrdinům mohl být silným protihráčem. Fakt by mě zajímala zdrojová knížka, co se tam doopravdy dělo, protože film do určité míry vyznívá jako glorifikace reálných zločinců a násilníků, přičemž tak činí prostřednictvím toho nejjednoduššího triku, že divákovi podstrčí jako antagonistu někoho ještě horšího. 71 % ()

Kellerman

Konečně film,kterej mi zase předvedl,že Vary dávají divákům i fakt dobrý věci.Na tuhle Hillcoatovu tvrďárnu s parádním obsazením jsem se zatraceně těšil a jsem rád,že jsem ji měl příležitost vidět už nějaký tři měsíce před oficiální českou premiérou,protože v ničem nezklamala.Možná není tak emocionálně vypjatá a občas to vypadá,že knižní předloha byla značně zjednodušená,ale čert to vem,řemeslně je to bomba,Shia LaBeouf se konečně ukazuje v poloze chlapa a Tom Hardy jede jak namazanej blesk.Dvojka Cave-Hillcoat si u mě napravila pověst po malinko zklamavší Cestě,vrátili se tam,kde byli po výtečném Proposition a já od nich očekávám,že mi v příštích letech budou pravidelně dodávat pořádnou várku chlapáckých filmů,kterých v poslední době přeci jen ubývá.Tak si každého z nich važme,zvláště těch kvalitních,jako je Země bez zákona. ()

Daxus

Nick Cave je bestie. Lidstvo je hyena. Minus a minus je plus, tudíž Nick Cave je bůh. Dokáže napsat správně nahnilý román, skládat a interpretovat super hudbu a nyní napsat i poměrně dobrý scénář. Nick ovšem film netočil a tak atmosféra drsných paličů uprostřed zalesněných kopců není taková, jaká by mohla být. Herecké obsazení je samosebou pecka, Tom Hardy celou dobu jenom mručí a řekne tím víc, než kdyby mlel 1000 slov, Jason Clarke se před každým obrazem znovu namočil do sudu s pálenkou a Shia hraje debila s takovou vervou, že mě sral už v počátečních titulkách. Ovšem tím to končí... Guy Pearce ani Gary Oldman nedostali mnoho prostoru a hlavní padouch, okresní soudce tam vlastně ani není.... Film tak tvoří spousta zajímavých scén, ale nějak mi chyběla celistvost.... Umělečtější odpověď na "The last man standing" se nekoná...85% ()

Barghest

"Have you met Howard?" Milý pane Hillcoate, prosím vás, abyste už navždy spojil své tvůrčí síly s panem Cavem a panem Ellisem, protože to, co z tohoto spojení až dosud vzešlo, byla prostě paráda. Ani tentokrát jste se s ničím nemazali a naservírovali nám autentický, drsný a přímočarý vhled do doby americké meziválečné prohibice. A je to právě ona autenticita, co mě na snímku okouzlilo asi nejvíc. Proto vyslolvuji právě slovo vhled. Spojení vašeho poněkud drsného a syrového vizuálního poetična se zálibou pana Cavea v násilí a černém humoru úžasně ladí dohromady. Mnoho lidí hovoří o výborném obsazení a já jim musím dát za pravdu. Narozdíl od nich mi ale nevadí, že se tu Gary Oldman vyskytuje jen krátce, protože mimo jiné v tom tkví kouzlo jeho postavy, jakási aura tajemného, nedostupného idolu. Vzkažte prosím panu LaBeoufovi, že se opět vytáhl a že ze všech jeho zelenáčovských rolí byl Jack Bondurant nejuvěřitelnější a nejlepší. A pana Pearce prosím, aby si příště zahrál zase nějakého sympaťáka, třeba jako byl Leonard Shelby nebo Charlie Burns, protože tenhle jeho ultimátní slizoun Charlie Rakes byl tak odporný, až na ty dvě hodiny zahubil vřelé sympatie, které k němu chovám. Když jsem pár dnů po premiéře odcházela z kina, měla jsem podezření, že nadšení z filmu zapříčinilo hlavně jméno v kolonce režisér. Druhé usrknutí nelegální prohibiční pálenky ale potvrdilo, že ten film je prostě bomba! Palec nahoru za cholerika Howarda, Garyho s Tommy Gunem a Forrestovo bručení. P.S: A ten soundtrack je taky naprosto parádní. ()

Asdas

Zďaleka nie tak intenzívne ako som očakával , navyše ten od ktorého som dúfal, že bude v popredí (Tom Hardy) je tam skôr vystavaný ako nejaká legenda danej doby v danej oblasti čo je škoda a scenár je na pomery daného žánru troška deraví. ()

Cashville

Napätie, alkohol, gangstri, krv a ešte raz napätie. Presne taký je tento vydarený snímok, do ktorého sa po nejakých 15 minútach úplne ponoríte, aj keď je to niekedy drsnejšie pozeranie. Čo sa týka postáv, tak bratské trio je v celku pestré. Večne opitý divoch Howard (Jason Clarke), nezničiteľný Forrest (Tom Hardy) a usmrkaný Jack (Shia LaBeouf), ktorý sa pomaly mení na chlapa. Uvítal by som ale viac Floyda Bannera (Gary Oldman) a o čosi menej Charlieho Rakesa (Guy Pearce), ktorý svojim smiechom trochu pripomína Jokera a ktorý je zároveň asi najväčším záporákom s akým som sa za poslednú dobu vo filmoch stretol. Predstavoval som si trochu veľkolepejšie finále, ale i tak to nezabránilo tomu, že som mal tep 150. Keďže Lawless budem mať v hlave ešte niekoľko dní, tak nemôžem ísť s hodnotením pod 5*. ()

gicous

Na jedné straně se filmu daří pěkně zachytit atmosféru amerického zapadákova, kde se pálil chlast po hektolitrech a černý trh kvetl jako houby po dešti. Na straně druhé Lawless selhává v budování jakékoli dramatické zápletky. Akčním scénám chybí lepší dynamika a především poslední přestřelka, která měla být třešničkou na pomyslném dortu působivosti, je jen chabým zakončením celého filmu, po kterém zůstává hořká pachuť a pocit, že tady bylo zaděláno na víc. Samotné zasazení filmu na jedno místo, kde se toho moc neděje, je jeho prokletím, protože se neustále točí v kruhu a ne ne se posunout dál. Jako gangsterka Lawless za moc nestojí. Mnohem lépe film funguje jako drama, jejimž hlavním plusem jsou herecké výkony. Ať již to je upachtěný snaživec Shia LaBeouf nebo psychopat Guy Pearce, a nebo krásná Jesscia Chastain, všichni hrají uvěřitelně a působivě. Hardy to je kapitola sama pro sebe. V soubojích je jako rozjetá lokomotiva a s boxerem na ruce masakruje všechny kolem. V neakčních scénách jenom mručí a nesrozumitelně si něco blabolí pod nos. Něco s Warriora něco s posledního Batmana. Lawless obsahuje přesně dva působivé emocemi nabité momenty, kdy se Hillcoat přiblížil své Cestě. Jinak ale pro mě zůstal daleko za očekáváním. ()

PAVLIS

50% Podobných příběhů už bylo natočeno nepočítaně. Ztvárnění tohoto je čistý průměr, který nenudí, ale ani nějak zvlášť nemá čím nadchnout. ()

Queendom

Po traileru jsem si řekla, že tohle není pro mě. Pak jsem se ale dozvěděla, kdo je autorem scénáře a šlo se do kina. Nick Cave je pro mě symbolem kýče, ale v dobrym slova smyslu. Vždycky přehnanej, naturalistickej a tak trochu bez logiky, zato s velkou dávkou fantazie (což je paradoxně to, co nesnášim na Tarantinovi). Aspoň tak vnímám Caveovu muziku i jeho knížky. Film potvrdil moje očekávání a naložil k tomu i čím dál lepšího Toma Hardyho a Shiu LaBeoufa. Pro fanoušky Nicka Cavea povinnost. ()

Adela9

No neměla sem od toho filmu zas tak velký očekávání,ale tohle bylo SAKRA dobrý!!! Musela sem na to do kina dvakrát! Tom Hardy no tyvole ten mě dostal ,byl fantastickej a i Shia, kterýho sem do ted moc nemusela se mi tu dost zalíbil.Hlavně ale teda mě tu odrovnal soundtrack od Nicka!! 5 ()

Melpomene

Lawless nie je najlepšia gangsterka, akú som kedy videla. Určite je však jendou z najzaujímavejších, či už vďaka kombinácii s westernom, ktorá sa (ne)prekvapivo vydarila, hereckým výkonom, počínajúc Tomom Hardym, záporákom Pearcom, vždy skvelým Garym Oldmanom či ženskými herečkami, príbeh sa neustále stupňuje, nenudí a vrcholí v záverečný masaker a vynikajúci soundtrack je len čerešňou tohoto všetkého ()

Romeroo

Jediné co bych snad mohl vytknout, je pomalejší rozjezd filmu ( aspoň pro mě )...ale pak? Pak se rozjede výborné představení, v drsném příběhu tří bratří, kde jeden z nich krásně kontrastuje. Do toho výtečný záporák, který mi silně připomínal Cristina Ronalda....a aby toho nebylo málo sem tam se ozvala super broukavá hudba. Pak už jsem si jen přál, aby to nesprasil konec alá happy end....lekl jsem se dost...naštěstí to dopadlo dobře. Takhle má vypadat poctivý film se vším všudy.....ehhhmm pokud jsem nechválil Toma Hardyho, tak asi jen proto, že mi vyrazil dech.... ()

kiros179

Čekal jsem docela něco jiného, než se z toho nakonec vyklubalo, to znamená více akce a méně dramatu, ale bylo to přesně naopak, což není na škodu. Ale na druhou stranu velice zajímavý příběh tří bratrů, výborný Hardy a slizák Pearce (to se naopak čekat dalo) a k tomu moje oblíbenkyně Jessica Chastain (to by muselo být, aby se mě někde nezdála :p) Škoda oné závěrečné scény, která podle mého byla natočena hodně bídně. Přesto velice solidní drama. 75% ()

ratpile

Co se týče vrstvení scén a gradace, zejména v druhé polovině, ne tak kompaktní a strhující, byť k tomu měl film v prvních minutách mocný náběh. Škoda, s přibývající stopáží lehce docházel dech. V jednotlivých scénách sem si ale chrochtal blahem a naprosto si užíval libové obsazení. Hardymu prostě žeru každé zamručení, LaBeouf mi vůbec nevadil, Chastain je originální a typově perfektní volba, Oldman má opravdu luxusní roličku frajerskýho gangstera. Kdo mě ale kupodivu potěšil nejvíc, byl Guy Pearce. Jeho postava je možná na hranici karikatury, přesto je ve svém zhmotnění pochodujícího slizu nehorázně zábavná a dodává Hardyho bandě (a divákovi) patřičnou motivaci k závěrečnému masakru. Lawless možná není umělecký masterpiece ve stylu Kmotra, čistá žánrová zábava je to ale na té nejvyšší úrovni. ()

Baldic

Dobrý gangstarka, ale jenom dobrá. Vyborné brutální scény, kásné automobily a zajímavé herecké obsazení. Ve střihu je trochu zmatek, některé scény, které by film zkompilovaly, chybí. Některé jsou tam zas zbytečně navíc. Tom Hardy hrál tvrďák a úspešně. Zato Shiaovi to vůbec nevěřím, a právě ten mi dělal ve filmu největší potíž. ()

dzberry

Velký minimalistický výkon Toma Hardyho. Z jeho mručáku mi šly prsty na nohou od sebe. Na druhou stranu LaBaf skutečně rušil. Nejen charakterem své postavy. Celkově ale radost pohledět. ()

marabart

Dlouho jsem na tento snímek čekal a stálo to za to. Příběh bratří Bondurantů je natočen velmi věrohodně, oproti Public Enemies se mi zde více líbila kamera a hudba, dějový spád a trochu více realisticky natočená akce. Přestože polovinu filmu jen bručel, v plné síle se opět ukázal Tom Hardy jako Forrest Bondurant, Guy Pearce se do role odporného slizouna Rakese pustil s vervou a Gary Oldman je zkrátka Gary Oldman. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)