PlysovyMacko

Poctivá gangsterka s výborným obsadením. V centre diania je trojica bratov obchodujúcich s nelegálnym alkoholom. Záporák je nechutný a krvi je viac ako som čakala. Zapamätateľná scéna je podrezanie hrdla - nemyslím si, že by to v reáli hlavný hrdina prežil. Gary Oldman zúfalo nevyužitý. Viac akcie by neuškodilo. ()

Vimrak158

Země bez zákona je jednoznačný vrchol letošního filmového festivalu v Karlových Varech. Naprosto realisticky, věrně, brutálně a někdy i komicky vykreslená gangsterka, kterou jsem takhle dobrou už hodně dlouho neviděl. Naprosto skvělé herecké výkony v čele s Tomem Hardym, který zde hraje hlavní postavu Forresta a myslím si, že každý pořádný chlap chce být jednou jako on. Guy Pearce podává o nic horší výkon a svoji slizáckou roli si užívá plnými doušky. Shia La Beof a zbytek také výborný. K tomuto filmu nemám sebemenší výtku, protože splňuje vše, co by správná gangsterka měla mít. Pro mě zatím nejlepší film nejen letošního festivalu, ale i letošního roku... ()

Adam's

Film navazující na nejlepší tradici amerických gansterek z časů prohibice. Atmosféra filmu je takřka bezchybná a detailní práce kamery přijde vhod zejména při početných "řeznických" scénách. Do úplné dokonalostí schází jen větší přesvědčivost hlavních hrdinů, především proměna jíž prochází Shia LeBeouf alias mlíčnák Jack nepůsobí úplně věrohodně. Vše ale zachařnují Tom Hardy jakožto mlčenlivý hlavní hrdina a Gary Oldman aka gangster par excellance. Guy Pearce jako hlavní záporák nepochybně boduje, ve snaze působit maximálně odpuvidivě ale místy sklouzává až k přehrávání. ()

lektvar

Inu herci sa čvachtali vo svojich postavách, ako v najvýživnejšom liečivom bahne. To čiší z každej scény ako si to užívali. ()

principessa

§OBSAHUJE SPOILERY§ Perfektní atmosféra, která mě pohltila už při prvních záběrech a nepustila ještě dlouho po závěrečných titulcích. Při každé scéně jsem měla pocit, že jsem tam s nimi! Jakobych stála za Forrestem a zpoza jeho zad jen bezradně přihlížela, jak mu podřízli hrdlo... jakobych byla s Howardem na vyhlídce a spolu s ním sledovala, jak se ty hajzlové pomalu blíží k ukryté palírně... jakobych to byla já, do které se strefila ta špatně namířená střela - tak moc jsem s sebou škubla, když mě ta imaginární kulka zarazila hluboko do sedadla. Přilepená na plátně, v jedné chvíli slzy na krajíčku, v druhé chvíli ruku v pěst a vztekle zaťaté zuby. Vše korunuje doslova dokonalá hudba a Tom Hardy svým odzbrojujícím hereckým výkonem, kdy za celý film téměř nepromluví, ale když už tu pusu konečně otevře, tak to prostě stojí za to. Zamýšlím se jen ještě trochu nad tím příliš happyendovským závěrem, ale nakonec docházím k tomu, že mi to tam vlastně zas tolik nevadilo a ta ironická perlička nakonec mě nebývale potěšila. Koneckonců tentokrát bych byla schopná tomuhle filmu odpustit opravdu hodně. 8/10 ()

nikkittka

Zklamání nad zručně natočeným,ale archetypálním a předvídatelným kusem gangsterského řemesla je značné,protože nepřináší vůbec nic nového a ani to staré není natolik strhující,aby nad tím člověk mohl jen mávnout rukou.Cave je mnohem lepší hudebník než scénárista a na tomto nádherně audiovizuálním,ale lajdácky napsaném kousku je to až příliš vidět. ()

route60

Zdá se že John Hillcoat je velký talent, slovo prohibice u nás sakra aktuálni téma a v Země bez zákona je to ale krápet tvrdší nelítostná doba, alkohol který přináši smrt na obě strany, Tom Hardy dokázal že je ohromným hereckým příslibem do budoucna Gary Oldman je jako vždy dokonalý do kina jsem šel na film od ktrerého jsem nic nečekal o to víc jsem potěšen kéž by vznikalo více kvalitních filmů. ()

Trsto

4 hviezdičky si to zaslúži. Priznám sa čakal som od tohto filmu trošku viac...Čakal som, že Boundarantovic banda rozpúta peklo, ale akosi som sa toho nedočkal. Čakal som, že môj obľúbenec Tom Hardy bude všetko okolo ničiť a na konci ostane len on ...škoda ...ale fakt niečo tomu chýbalo k dokonalosti . ()

Lukynekk

Od toho to filmu sem čekal víc.Žádné napětí, nic. Otevřít si flašku tulamorky a možná by to byla pohodová gangsterka jen tak na podívaní. Škoda, takoví dobří herci a tak slabý film... ()

Facerr

Zázrak se nekonal. Přišlo mi to, jako docela průměrnej příběh o policejním slizounovi, co dává zatopit otrlým bráchům, který protizákonně pálej chlast. Jeden z těch bráchů si pořád hraje na hrdinu a v kombinaci se svojí opožděnou pubertou masíruje svoje ego před roštěnkou, do který se zakoukal. Spousty mrtvejch míst je střídanejch s ještě mrtvějšíma dialogama, který maj navodit dusno před závěrečnejma jatkama. Nakonec se ale nekonaj ani ty jatka:(. Upřímně se hodně divím natolik vysokýmu hodnocení. Za mě by to bylo max 43 %. ()

DonBraso

Boardwalk Empire + Justified = Lawless.Ano takhle jsem to cítil a vypůjčil si dva americký seriály.Nebudu mazat med kolem huby,mě prostě baví tyhle filmy jakmile to trochu přičuchne k gangsterce a historii.Řeknu film spíše zklamal nad tím jaký byl.On byl čiště suchý a plitký a nejvíc postrádal ohromný emoce.Někdo řekne,známe ty emotivní vyumělkovaný konce,ale tady ani za mák žádná citovka pod víko.Herecky super,ale jakoby film měl málo prostoru rozvést děje a neotřele se vžít s postavama,ještě když je to podle skutečné údálosti,kdy si pomalu řekne,ten Forrest nebyl Gump,ale Forrest,který měl nejspíš nesmrtelnost jak se o něm píše.Chudák Gary Oldman ten dopadl,jak krásně se tento film mohl ubírat i tímto směrem,škoda škoda,asi kniha či režisér chtěl jít za druhým mazákem a to Guy Pearce si náremně vychytnul.Film si hraje se slovíčky,občas krásná kamera,do toho láska,pořád jsem z filmu cejtil něco,že tam chybí něco,po čem člověk nevěřícně se zakouká na obrazovku.Přes tyhle rádoby nešvary,to zas nakonec dopadlo dobře. Kdybych doopravdy nebyl až takový fanda a ještě k tomu tento film mi navodil i druhou stranu narozdíl od seriálu Boardwalk Empire,že jsem ho uvítal jako epizodu,tak jdu s hodnocením určitě dolů. ()

Mart2n

Chybí tomu hloubka i silnější emoce. Konkurence v tomto žánru je dnes již často kultovní, přesto i Země bez zákona v sobě něco má. Je to hlavně skvělé obsazení - bručící Tom Hardy nebo Gary "lopata" Oldman. A i když druhé polovině dochází dech - je tu pořád bad-ass Guy Pearce, který má stále co říct. {7/10} ()

Vasyl

Místama ultrapomalý tempo, krásná Jessica, bručící Hardy, sympatickej mafián Oldman, otravnej Shia, slizkej Pearce a moře jižanskýho vidláckýho akcentu. Takže v součtu se na to dívalo dobře, i když to chvílema vůbec neubíhalo. Chybělo tomu nevím co...asi skoro nic, akorát se tak často říkalo/ukazovalo že jsou Bonduranti nezničitelní, že jsem se o ně při střeleckým finále vůbec nebál. Takže buď to, nebo se mi prostě jako klaďáci nestačili zalíbit. Obojí je špatně. ()

Blazis34

Film Země bez zákona se určitě podařil. Tom Hardy, Shia LaBeouf v hlavních rolích? To už je pomalu záruka úspěchu. K nim se přidali i další skvělí herci a John Hillcoat to všechno zrežíroval výborně. Od začátku si nebere servítky takřka s ničím, na nic nečeká a hned šup do boje. Příběh s prvky westernu byl zajímavý a akce také málo nebylo, tudíž se bylo stále na co dívat. Žádné hluché chvilky. Divák se musel stále bát o zdraví všech bratrů, hlavně o Forresta, avšak nakonec přežili všichni tři a byl na světě hezký happy end. Příběh podle skutečné události a hlavně jeho zfilmování hodnotím velice kladně a dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

pablohoney

Překvapivě slabý. A myslím hlavně Cavevovo scénář, kvůli kterýmu není z Hardyho než mumlal, z LaBeoufa gangster wannabe, z Pearce hysterik (dalo by se pokračovat, zkrátka karikatury bez hlubší psychologie) a příběh se posouvá prakticky jen prostřednictvím Jackových vylomenin. Bohužel bez vtipu, romance, nebo něčeho co by rozbilo tu nudu. Alespoň povedenou výpravou jsem se mohl, já staromil, kochat. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)