Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

C0r0ner

Vážně by mě zajímalo, jestli jsou americké jižanské státy opravdu takový průser, jak nám nabízí každý druhý film. Tam se přece lidi musí vraždit na potkání. Thriller to tedy byl (sice nereálný), ale dost kurva brutální, takže moje naturalistické srdce jen plesalo. Holky mi bylo líto a fandil jsem jí a zbytek castingu jsem viděl rád umírat. Nečekaná spokojenost. 90% ()

sulimo

První půlka byla dosti podprůměrná, laciná a mizerně zahraná, ale jakmile se oběť dostala opět na scénu, tak to dostalo náboj.....očividně omluva za znásilnění nestačí. Oproti původnímu filmu je to jiná dimenze, i když v dnešní době už asi těžko vyvolá takové znechucení, jako původní počin. Dneska budete pouze zhnuseni, protože už jste viděli asi daleko kvalitněji natočené nechutné filmy. 60% ()

Gaaron

Jednoduché, přímočaré, průhledné, leč dobře natočené, dobře zahrané, ke 4 * snad chybí jen nějaký aspoň krátký dovětek a možná sem tam menší elipsovitost ve vývoji děje. ()

Wormboy

Tazko hodnotit v momentalnej situacii...neviem...prilis drsne? Pritiahnute za vlasy? Kazdy od tohto filmu dostane to svoje a nie je toho veru malo...prvotriedny zastupca subzanru. ()

destroy83

Remake kultovní kruťárny z roku 1978 nabízí divákovi podstatně krvavější verzi příběhu o mladé městské holce, která místo klidu na psaní knihy našla pouze bolest a ponížení ze strany venkovských balíků. Režisér se v téměř stejném vyprávění soustřeďuje více na revenge část (stejně dopadl i remake Last House on the Left), a rape pasáž sfoukne na rapidně kratší stopáži, než je tomu v originále. Nahota téměř mizí a utrpení mladé spisovatelky je částečně divákovi předhozeno pouze náznakově, což při porovnání s původní verzí trošku zamrzí. Za to pořádné zaměření na revenge část snímku se vyplatilo a na diváka se valí přímočarý brutální exploit řádně podlitý krví, při kterém až jednoho napadne - nebyla pomsta až moc brutální v porovnání s tím co ti chlápci udělali? Nechápejte mě prosím špatně, neobhajuju v žádném případě bestialitu buranů, ale z postupu tvůrců mi to prostě tak přijde. Mé pocity plynou ze značně nevyvážených částí rape/revenge, které byly v původní verzi v daleko větší souhře a divák to těm buranům vyloženě přál, protože rape byl vyloženě surový (nahrávala tomu mimo jiné i absence jakékoliv filmové hudby, což považuji za veliké plus původního snímku). Pomsta, ostatně jako celý snímek, je po řemeslné stránce naprosto precizní, navíc si tvůrci trochu pohráli (zuby, velké zahradnické nůžky, louh a samozřejmě nezbytná smyčka na retardy). Navíc snímek obsahuje oproti originálu řadu spestření, které horový fanda zajisté ocení. I když mám radši původní verzi, remake oceňuji taktéž pěti hvězdami. ()

U_S_O

V prvej polovici som si hovoril, že je to pekne nechutné a odporné ale to som ešte ani len netušil, čo sa bude diať ďalej. Pomsta v tomto prípade nebola sladká ale totálne brutálna. Jeden z najodpornejších filmov, aké som kedy videl. Nepáčilo sa mi to ale zároveň film vo mne vyvolal pocity asi presne také, aké režisér zamýšľal - znechutenie, odpor, zdesenie. Takže ťažko hodnotiť, pretože z môjho pohľadu by si to zaslúžilo aj odpad! aj 5*. Takže nehodnotím. ()

pufina

Sarah Butler má můj nesmírný obdiv za herecký výkon a hlavně i za to, že tuto roli vůbec přijala. Z té části, kdy ji znásilňovali, mi bylo opravdu zle.. Její pomsta byla dokonalá a za normálních okolností bych při určitých částech asi zavírala oči (něco bylo opravdu nechutné), ale tady ne, přála bych jim daleko horší utrpení! I Spit on Your Grave - dokonalý název! ()

zette

Ve svem zanru prumerny film, co vsak hodnoceni snizuje, je hlavni predstavitelka, ktera se do zaverecneho mordu vubec nehodi. ()

Juto

Film je brutálny. Znásilnenie a pokus o vraždu dievčata, ktorá sa chce pomstiť, a nemá ani štipku zľutovania. Scenár má veľa chýb, ale ja som si ich nevšímal skôr ma zaujalo ,aké ženy môžu byť pomstichtivé. A mal som radosť, keď ich postupne vraždila.Tak, ženy pozor si dajte na vidlákov!!! 6/10 ()

blitzer

Film je jasně rozdělen na dvě dost odlišné části. Ta první mě bohužel moc nebavila a řekl bych, že v původním filmu byla zapamatováníhodnější (nechce se mi použít "lepší", to by bylo asi zvrhlý). Druhá půlka, která by mohla být pokračováním Saw (kolikátým už?), byla o poznání zábavnější než část první, ale i než revenge finále v již zmíněné předloze z roku 1978. ()

SHI-SHA

Tak tohle bylo hodně emotivní. Napjatá první polovina a pořádně temná druhá. Nechci nic prozrazovat, je lepší jít do filmu neznalý zápletky. Ale jedno si neodpustím - sakra, kam se hrabe SAW. ()

Iwus.ka

V místě, kde je široko daleko jen les, nemá místní parta buranů přílišného vyžití. Proto není divu, že zatouží po zábavě, jakmile se objeví mladá roštěnka, která by se ráda v klidu věnovala psaní v tamější chatce. Bohužel hoši jaksi pozapomněli na slušné vychování a dožadují se pozornosti poněkud nevybíravým způsobem. Jenže nic nenasere jednu víc než to, že se ji o ukázku a revizi podvozku nikdo nedovolil. A tak se holka, pravda, mírně opotřebovaná a zneuctěná, rozhodla vzít spravedlnost do vlastních rukou a to se panečku děly věci. Fantazii meze rozhodně nekladla a tudíž není nouze o nějaký ten ufiknutý úd, vyklované oči, louhovou koupel nebo análek s brokovnicí... ()

KajusaK

Oko za oko, zub za zub. Perfektně zpracovaný film , celý příběh mě zaujal. Jedinou otázku si pokládám, jak se dostala hrdinka z té řeky. ()

laik_60

Ja veľmi horory so sadistickými prvkami nemusím, ale skúsil som (už ani neviem či zo zvedavosti, či z nudy, že nič lepšie doma nebolo ....). Keď som videl filmografiu režiséra a herečky, veľa škoricovočervenych bodiek tam nebolo , vlastne len táto jedna :). Všetko sa mi to zdalo byť také "naprogramované, a vykreslené. Aj pekná mladá herečka - čoby intelektuál, aj retard Mathew, aj jeho "kámoši" tvariaci sa hrubo, špinaví, frajeri, koniec koncov aj dvojtvári "bohabojný" šerif (mimochodom poukazovať na bohabojnosť sadistov je v amerických filmoch dosť príznačná) :) Prvá polovica filmu dosť rozvláčne pripravuje diváka na vyvrcholenie, druhá polovica to už bolo predsa len "iné kafe". až som tvorcov podozrieval, či im pri scenari nekonzultoval Tarantino :). Skratka dievča bola nápaditá a "krásne" to všetkým vrátila. No celý film to nedotiahol vyššie ako kúštik nad 3 b. :) ()

Immortal17

Parádní film, který zahrnoval snad úplně vše, co se od dobrého horroru/thrilleru očekává. I přesto, že je to remake na stejnojmenný film z roku 1978, byl naprosto super, což se o remakách dá tvrdit jen vzácně. Byla jsem nadšená a doporučuji ho všem, kteří si potrpí na brutálních filmech...pomsta je sladká. Nebo také kyselá, podle toho, jak si to přeberete. :) ()

HorrFi

Nepřečtl jsem si o čem tenhle film je. Mladá krásná spisovatelka jede na venkov psát knížku, aby měla klid a zdejší burani nejsou na žádnou namyšlenou městskou pipku zvědaví :)Nebyla tu podle mě jediná scéna, která by mohla diváka nudit, dobré herecké výkony, pořádná dávka napětí, brutality a pomsta Jennifer ta byla prostě dokonalá. Hodnotit tenhle film 2 hvězdičkama a méně je pro mě těžkej nevkus :) ()

Nivenx

Originální film sázel na jedno, to tady zůstalo, ale remake tohohle kultovního hororu je modernější, se silnější atmosférou a parádním zpracováním. Opravdu drsný film, který si nebere s ničím servítky a háže jednu brutalitku za druhou. Moje krevní skupina! 75% ()