Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Mamutol

Tak nějak se mi nechce uvěřit, jak mohla taková hubená a křehká slečinka přežít a připravit takovou pomstu, jak se dostala nahá z lesa a kde vzala oblečení, aniž by si toho někdo všimnul, nehledě na to, že tak nějak zázračně manipulovala s omráčenými 100 kilovými chlapy, přitom stačil alespoň jeden záběr, jak to dělala. Jak např. toho policajta do té závěrečné pozice s brokovnicí v zadku sama dostala ? Jak dostala chlapa nad vanu s louhem ? Jak vyzvedla chlapa za ruce ke stropu, když tam žádný kladkostroj nebyl ? Tři body za pomstu, ale to je vše. ()

moviefan4

Remake ktorý je jedne z mála ktorý stojí dokonalo velda originálu, nerobí mu hanbu a drží sa na takom istom dobrom mieste ako originál. Za mňa úžasný film s brutsalitou ešte väčšou než originál. A finálna scéna bola čistá čerešnička na torte. ()

AndrewNewman

Niekto si zrejme pozrel Kill Bill a vymyslel oveľa extrémnejšiu a zvrhlejšiu pomstu. Alebo sa jeden z tvorcov zamyslel nad tým, ako by sa on pomstil partii vidlákov, ak by takto doriadili jeho dcéru. Priznám sa, že gangbang scénka bolu trochu moc aj na mňa, tam tvorcovia skutočne vytvorili poriadne hustú atmosféru. A neskôr tá ženská revenge skutočne stála za to. Ale o hlavnej postave nevieme takmer nič navyše sme absolútne nevideli to, ako sa potom masakri opäť dáva dokopy a preto znižujem na tri hviezdy a na záver len dodám to, že takto by mal dopadnúť každý sexuálny násilnik! ()

wowylgu313

Takhle, neviděl jsem původní film z doby chleba ... OK :) první polovina filmu je jen bezduché znásilňování jisté spisovatelky v chatě. Věřim že někoho nadchne první půlka víc než ta druhá , já to tedy mám naopak ... přežil jsem 40 minut a přišlo potěšení v podobě pomsty, které během okamžiku připomínalo SAW v levném provedení. (co dům dal)  Mé hodnocení patří tedy spíše druhé polovině filmu a dávám čistých 55 % :) ()

Arigato

Jednou měla takhle partička zlovolných vidláckých hovad neutuchající potřebu ukojit svou sexuální deprivaci, což ve finále bezpochyby nedopadlo úplně podle jejich představ. Karta se obrací a vše nabírá novou úroveň ve chvíli, kdy se vrací naše hrdinka, které prostě nelze nedržet palce při její úkladně rafinované pomstě. Ne tedy, že bych byl fandou gore filmů, ale musím podotknout, že v tomto případě vás bude doprovázet jakýsi patřičný pocit zadostiučinění. ()

hrumsrt

Třeba to ani nevíte, ale jedná se o remake jedné festivalové kultovky, která i po tolika letech dokáže diváka donutit odvrátit zrak.. Po 32 letech se někdo rozhodl, že je pro podobně brutální podívanou pořád prostor i na dnešním filmovém poli. A i když jde o mimořádně televizní podívanou, kde aby jste známější tvář pohledali, natož pak se trošku porozhlédli po krajině.. Spisovatelka Jennifer Hillsová se rozhodne odpočinout si od městského ruchu a sjede si někam za klidem do lesíka, kde následuje její nestrašnější noční můra.. Baví mě to čekání na to, co přijde, kde se skvělým způsobem načechrává dusivá atmosféra a i když všichni včetně hlavní hrdinky asi tušíme, že tady něco nesedí, stejně v té tmě nejsme schopní cokoli si přebrat.. A i když už si scénář více než dobře poradí s odpovědí na všechny všetečné otázky, které by mohli poukazovat na mezery v příběhu, celé se to rozjede... A následuje nepříjemná půlhodina, kde jako celkem otrlý divák musím odvracet zrak, jelikož kromě všelijakého explicitního násilí se tu stejně zachází do takové extrému, že jsem měl problém to občas rozdýchat.. O to více jsem si užil následnou cestu za odplatou, ve které jsem se cítil více zainteresován za to, co jsem kvůli "nim" musel vidět.. Nelíbilo se mi to, nepodívám se na to nikdy více, ale jako uzavřenou kapitolu to beru.. Ale uznávám, že formát samotné odplaty byl pokaždé nápaditý.. Horor to pro mě není... 60% ()

(=LIFTY=)

Neviděl jsem původní snímek a ani to rozhodně nemám v plánu. Remake je téměř dvouhodinový(!) horor ze škatulky "rape and revenge" (na těch názvech hororových subžánrů je něco strašně špatně). Viděl jsem ve filmech hodně násilí páchaného na ženách, ale to, co provedla banda hovad hlavní hrdince, jsem neměl šanci sledovat bez přeskakování. Nechutná směsice samoúčelného násilí a odporného ponížení. Největší problém filmu je však v tom, že to, na co jsem se těšil nejvíc (vlastně to byl jediný důvod, proč jsem po něčem takovém sáhl) tedy pomsta, trvala všehovšudy dvacet pět minut. Stála sice za to, co se nápadů a hlášek hlavní hrdinky týče, ale rozhodně nestála za tu hodinu a půl sledování předchozího dění. Měl jsem se radši podívat na vybrané scény na youtube. Lepší než Poslední dům nalevo, ale slabší než Hory maji oči. ()

MFZB

Originál je originál, ale tak toto bolo niečo fakt drsného, málokto asi očakával, že remake bude nejaký dobrý, ale mám taký dojem, že tento remake trhol originál. Videl som aj originálku tak, preto som si po celý čas filmu porovnával tieto dve verzie, ale nakoniec som sa rozhodol, že 4* stačia, lebo origoš mal proste niečo do seba, ale na druhej strane toto bola teda riadne brutálna podívná, pri ktorej som mal v niektorých chvíľach zovretý žalúdok. No oproti originálke bola časť "Rape" trošku slabšia a nie až taká nervydrásajúca, ale na druhej strane "Revenge" bol fakt brutál, no neskutočne proste, toto som pravdupovediac nečakal. Počas celého filmu ani neni nejaká oddychová chvíľka a film ako chytí ten správny dych, čo je niekde skoro na začiatku, tak ho drží až do samého konca a takýchto filmov je pomerne málo a hlavne teda remakov. No fakt, tí, ktorí uznávajú originálnu verziu si prídu na svoje a ostatní hororoví fandovi si taktiež prídu na svoje. A mám taký ciťák, že toto je jedna z najlepších hororových podívaných z roku 2010. Len tak ďalej, keby viacero remakov dopadlo takto alebo ešte lepšie ako originálky. ()

bulawaio

7/10. Předlohu jsem neviděl, ale tohle byla vážně síla! A split on your Grave patří k žánrově skupině hororů rape and revenge (díky za zařazení místním fans, kteří mi konečně objasnili žánrovou strukturu takovýchto dílek). Dle zařazení už tedy víme co nás čeká. Potkáme se s hezkou brunetkou, a jak to tak bývá, s partou místních buranů, kteří nám rozehrají moc pěknou podívanou. Film je opravdu točený velmi syrově a sugestivně, takže vidíme vlastně vše, po čem oko diváka touží. Hlavní hrdinka je sympaťačka, takže body plus.Občas se tam najdou hluchá místa, ale na tak velkou stopáž je to normální. Rozhodně stojí za to vidět. A snad z původního pocitu na*ranosti dojdete při závěrečných titulkách k zadostiučinění. ()

dawe3

Od mého zhlédnutí originálu uběhlo krátkých 30 dní a dnes byl na řadě remake. Musím konstatovat, že některé scény byly nepřesvědčivé (pobíhání hlavní postavy od vany v chatrči ke stromu s havrany). 33let starý originál má sice mizerné herce zato ale atmosféru. Ta mi u remaku bouhžel chyběla. 3* jsou tak akorát. ()

Element2

Teda málem jsem rozbil celej byt, jak jsem byl nasranej při té dlouhé scéně znásilňování a mlácení Sarah Butler. Mě to filmové stránce nepřijde jako až taková pecka, je to dobrý nápad, ale není tam vůbec nic nového, je tu od začátku jasné, co se bude dít. Konec trošku v Saw znění a nic víc jsem na tom filmu nenašel. Divím se, že je rok 2011 a stále nikdo neumí natočit kvalitní horor. ()

Scenixia

Výborný horor a skvělé herecké výkony. Hercům věřím vše do poslední minuty. Po dlouhé době film, u kterého jsem se nenudila. ()

veverysiak

Po pár desiatkach minút som to už vypínal, nejde o to, že to bolo bezbožne okukané, ide o to, že sa z toho šírila strašná tupota, na ktorú sa už nedalo kukať, potom som to len tak bezcieľne posunul ďalej a normálne som vydržal do konca, síce nie som žiadny úchyl, ale tí lazníci si to za ten sprostý začiatok zaslúžili, takže 55%. ()

DonM

Děj má kadenci samopalu vzor 58 se zrezivělou spouští, která pro svou tuhost zpočátku jen těžko vydá dávku. Časem se ale ochodí a intervaly mezi jednotlivými salvami se postupně začnou zkracovat, až Vás nakonec pokropí pořádnou porcí olova. Nutno podotknout, že poslední zásobník v sobě skrývá zákeřné střely dum-dum; takový je to nářez! Zpětně jsem přemýšlel, jak film ohodnotit. Proto jsem jej rozdělil na třetiny, ohodnotil každou z nich a posléze se jednoduchým výpočtem dobral průměru, což mi dávalo výsledek 3*. Jenže to nejde. Ta poslední část je zkrátka cool :-D ()