Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sonnery

Fajny. Trochu chabý příběh, ale ten mi bohatě vynahradily bitky - byly tak opravdový, drsný a dokonalý, že jsem si radši hned po filmu zašel k doktorovi, jestli se mi něco nestalo ()

Jordan

možno preháňam, ale tých 5 hviezdičiek za túto akčnú štúdiu problémov modernej ženy soderberghovi doprajem. on steven je celkovo jeden z najnezaraditeľnejších režisérov súčasnej ameriky, ale s čímkoľvek príde, zaujme... tuto zaujal viacnásobne, urobil akčný film, ktorý veľmi skromne a skoro nenápadne narúša isté stereotypy žánru, veľmi príjemne ho obsadil, veľmi poučene natočil a veľmi svojsky obohatil a výsledok som si užíval - soderbergh by podľa mňa mohol byť indikátorom (ak už nie priam definíciou) tenkej hranice medzi mainstreamom a nezávislým/alternatívnym filmom: lebo toto, akokoľvek to bolo áčkovo obsadené, žánrové a "moderne" natočené, nebol vôbec mainstream, divákov akčných filmov a blockbusterov v multiplexoch to môže skôr sklamať, nie všetkých, ale väčšinu asi áno... o to viac si silnú/krehkú ženu mallory vychutnáme my - čo máme radi to soderberghovo laškovanie a balancovanie. ()

Kudly4

Jason Statham v ženském podání !!! Příběh klasika 100x viděný, ale ty bitky opravdu povedené. Potěší hodně známých tváří. Super JEDNOHUBKA. ()

Anderton

Haywire je taká ležérne plynúca pohodovka. Minimálne sa o to snaží. Jej problémom však je, že plynie až tak ležérne pohodovo, že mi bolo úplne jedno, o čo v nej išlo. Hrá k tomu cool hudba, hrdinka pobehuje sem a tam, pridáva kung fu vložky a stále sa zjavuje nejaká nová celebrita. Banderas s Kassowitzom predpovedali svojimi bradami vlnu hipsterov, čo sa týka predpovede je však najpresnejší Paxton so svojim "cool" mrožom. Najväčšou kontroverziou je však Gina Carano, ktorá nie je bohvieako sympatická a postráda klasické ženské črty, takže mužské publikum jej nebude až tak držať palce. Časy, kedy sme hovorili o Soderberghovi, že dokáže natočiť príťažlivo aj montáž plastových okien, je preč. V podobnom cool "mám na háku" duchu sa nesie napríklad ešte viac neprehľadný a horší predposledný Scottov triler Konzultant. ()

teutates

Soderbergh se bratříčkuje kde s kým… byla tu už pornstar Sasha Grey a momentálně tu je testosteronová "kráska" Gina, uúu. Gina co by tajná agentka, samozřejmě nejlepší ze všech byla podvedena... pod rouškou tajemna. No zocelena žárem bitev jim všem ukáže kolik má kuráže. Nevím, jestli pořád povrchní Steven, možná už trochu debilní. TV akčňák, jen místo Seagala tam momentálně poskakuje jeho asi mladší ségra, každopádně culík mají stejný. 2/10 ()

pm

Svižná, dobře nasnímaná oddechovka, která utekla rychleji, než jsem si uvědomila, že je o ničem, což od Soderbergha vážně nestačí. Gina Carano, představitelka hlavní hrdinky, je mnohem zajímavější než celý film. Ale opravdu hračička, tedy určitě pro ty, kdo rádi ženské akční mstitelky a pro ty, kdo ocení, jak režisér postavu zviditelnil pomocí střihu a záběrů a upozaděním všech těch mužských hvězd. ()

predators

Brunetální Nikita! Hvězdné obsazení vždy nezaručuje kvalitní dílo a Zkrat je pro mě toho příkladem. Nezáživná kamera i fádní přístup k věci, tedy k nějaké té vnitropodnikové krimi zápletce né nepodobné těm od Bonnieho a Clidea z MI6. Vlastně se to celé nese v podobném britském ponurém duchu. Holka se prát umí, snad se tak na její další taneční kreace dostane v pořádném akčňáku. 30% ()

PetrPan

Dokonalá akční jednohubka . Soderbergh se vykašlal na prokecávání se k pointě a natočil přímočarou jednoduchou akcičku s velkou porcí nadhledu. Mrzí mě jen, že jsem neviděl to přestlamu pro Antonia:) ()

cukorek odpad!

Od Stevena Soderbergha som naposledy videl film Nákaza, ktorý patril do kategórie priemerných a pravdu povediac som bol zvedaví, čo sa teraz zrodilo pod jeho rukami. Aj teraz vytvoril zaujímavú, lákavú škrupinu, ktorej obsahom sa stali herci ako M.Douglas, A. Banderas, alebo M. Fassbender, ale výsledok bol ešte horší. Nemôžem to nazvať inak ako rozbitým vajcom na chodníku, keď jeho škrupina nevydržala a jeho obsah bol úplne na nič. Čo ma na tom filme zaujalo? Jediný moment, keď pri cúvaní zasneženým lesom zrazili jeleňa. Čo ma tom filme bolo zlé? Strašne veľa vecí, ale uvediem len tie najhoršie. Hneď úvodná scéna, keď sa strhla bitka v reštaurácii medzi Mallory (G. Carano) a Aaronom (Ch. Tatum), ktorý ju oblial horúcou kávou do tváre a zasypal údermi a kopancami a ona nakoniec to rozchodila a zasadila mu K.O. od toho momentu sa stala pre mňa železnou lady (a ja som sa začal chytať za hlavu čo to pozerám), jasné že jej neprekonateľnosť sa ďalej stupňovala až do nepríčetná. Ďalším negatívom bolo opakovanie niekoľko minútových pasáži filmu s podmazom nepríjemnej hudby, v ktorých sa odohralo toľko udalostí čo by stačilo na spracovanie ďalšieho filmu. Jednoducho mi toto nesadlo a dokonca až znechutilo. ()

nash.

Jo! Přesně takhle je to ono. Zrazená a naštvaná osamělá hrdinka, která díky svým schopnostem unikne ze smrtící pasti a pak si to se všema vyřídí. Potěšila nenápadná disputace s žánrovými konvencemi, realita všednosti do níž je zasazena nereálná akce, do role dokonale padnoucí Gina Carano, slušné tempo i jednoduchý příběh, který se neplete akci pod nohy. Stejně tak i výborná a přehledná akce, která nermusí ani napětí, ani tempu, a když na to přijde, tak ani neschopným hvězdám vypomáhat zběsilým střihem. Lepší než jsem čekal. ()

Slarque

Gina Carano se dočkala pořádné role v áčkově obsazeném filmu, který bohužel není tak akční, jak bych jako divák doufal. A jehož scénář je výrazně méně zajímavý, než herecké obsazení filmu. Steven Soderbergh si zkusil zase po svém pohrát s typickým komerčním filmem, ale tentokrát z výsledku nejsem úplně nadšený. ()

Chrustyn

Steven Soderbergh umí, když chce ale občas má jakési testovací choutky a zkouší točit snímky, které nejsou jeho šálkem kávy. "Zkrat" je jedním z nich a Soderbergh se pokouší o thriller "bourneovského" střihu s něžným pohlavím v hlavní roli. I přesto, že je film narvaný známými herci, nejedná se o velký film ale snadno zapomenutelný průměr, který zaujme jen atypickými bitkami. ()

iamek

Hvězdné herecké obsazení a hvězdný režisér automaticky neznamená kvalitní film. Haywire je toho důkazem. Ani nevím proč jsem dal dvě hvězdičky. Teď o měsíc později co jsem film viděl se mi to zdá moc. Možná za slušné střídání žánru a dobré bitky si film ty dvě hvězdy zaslouží. ()

klerik

Krásne natočené, Gina Carano presvedčivá. Scenár chvíľu vyzerá ako prekombinovaná šialenosť, ale napokon je z toho klasický špionážny akčniak... Ale Soderberghov... ()

korbitch22

Nejobyčejnější a nejnudnější režisér všech dob,natočil další plytký ´´artový nářez´´ a definitivně potvrdil svou mizernou filmovou existenci.Tenhle Atlantský vomastek by nenatočil svižný a napínavý film,ani kdyby mu dal někdo 300 milionů a návod,jak se točí film.Nejhorší sou do sebe zahledění režiséři,kteří netočí z 90% film pro diváky,ale čistě pro sebe a s každým dalším takovým výplodkem si mastí svoje ego a malé péro.Nechápu plejádů hereckých es,kteří mu kývli na takový nudný žvást,kdybych měl herecké jméno jako Banderas nebo Douglas,prásknul bych tomuhle debílkoj s telefonem a obratem mu zavolal zpět,vysmál se mu a řekl mu že jedno prásknutí bylo málo.Jenže on má tenhle zoufalý nudař kultovní pověst a tak s ním chce každý točit,paráda.Další důkaz toho,z jakých trapáků se stávají ´´legendární´´ filmaři.Co se týče filmu samotného pominu klišoidní a směšnou zápletku,děj ve kterém pár hereckých es pronáší prázdné a navoněné fráze,aby je od nudného plkaní k nudnému plkaní vyplnilo pár slušných osobních soubojů.Jenže to je ten problém.Mužatí zrůdička s hereckým talentem dukátových buchtiček trčí z řady herců jako Banderas,Fassbender,nebo i ten Tatum,jako hovno za výkladní skříní mezi řadou vybraných sladkostí a já s každým soubojem naivně doufal,že tu píču už někdo konečně zabije,marně.Dalším mínusem idiotská hudba.Všeho všudy ani vlastně nevim proč nedám odpad,když si ten Soderbergh natočil další povrchní blábol sám pro sebe.Oceňuju leda kameru,sem tam nějaký ten náznak minimální špionážní atmosféry a konec s Banderasem.Jinak je to další povrchní shit s podtitulem ´´artový´´ akčňák ( rozuměj nudný jako prase ) jako byla v loni Hana. 35% ()

classic

Kočka Mallory Kane je niečo na spôsob Jasona Bournea alebo Jamesa Bonda v sukni, keď z každého pána má čosi, čo je pre nich typické, t. j. bojové umenie ovláda podobne, ako Agent bez minulosti, že s 007 ju spája zmysel pre technológie, ale zase nie v takom rozsahu, a predsa jej aj tak pomáhajú. Ona je profesionálna agentka, najvhodnejšia pre najnebezpečnejšie misie v bárs akom kúte zemegule, keď jedného takého Číňana i za pomoci svojich komplicov vyslobodí spod pazúrov strašných predátorov v Barcelone. Čochvíľa bude opäť v ohrození života, keď z najvyšších miest samotných kujú zlomyselné plány, ako ju zdiskreditovať, zlikvidovať, celkovo zničiť. To sa mi na jednej strane celkom páči, ako neustále uteká pred totálnymi nástrahami, ale na strane druhej, je to tak všetko prehnane prekombinované, až sa mi normálne zdá, že sa v tom Steven Soderbergh totálne vyžíva... ? Jednoducho povedané, hrá sa s divákom, čo je veľmi dobre, no tým pádom-príliš tlačí na pílu ! I napriek tomu pochválim herecký ansámbel, kde všetci presne robia to, čo po nich scenár vyžaduje, očakáva... GINA CARANO mi pripomínala našu speváčku Mishu ? ()

Marze

Ze sbírky charizmatických mužů se dobrá polovina potlouká plátnem jen v zkratkovitých dialozích a v kravatách, zatímco hlavní prostor si přisvojuje ztepilá královna bojových umění, americká zápasnice Gina Carano.Ztělesňuje typ krásky, o níž muž prohodí - To je kus ženské - a pak se nestačí divit, když ho dotyčná dáma sejme tvrdou pěstí. A právě pro ni sepsal nanicovatou historku plnou žánrových klišé Lem Dobbs, podle jehož scénáře točil u nás Soderbergh už svého Kafku. ()

mcb

Hodně zlomyslná hra s konvencemi. Alespoň pro diváka, který očekává další žánrovku ve stylu Salt nebo Columbiany. Zkrat je úmyslně nablblý Soderberghův experiment, který sebeuvědomněle ozvláštňuje prostoduchou béčkovou rutinu překombinovanou narativní výstavbou a převracením stylistických postupů (atypická hudba, záběry v protisvětle nebo například odehrání se klíčové scény na konci filmu ve tmě apod.). Tohle vše ale dělá bez nějakého hlubšího smyslu, což neubírá na zbytečnosti celkového projektu, jehož složitá výstavba se naprosto míjí účinkem. Z hlediska světové kinematografie totiž jde jen o malou kapku v oceánu, která potěší maximálně pár skalních příznivců - ale i u i nich pochybuji, že se budou chtít ke Zkratu vracet. I když, na druhou stranu na skvělou Ginu Carano a perfektní akční scény si nelze stěžovat. 7/10 ()

Flego

Agentky sa zrejme príliš nenosia... Zistila to Angelina Jolie v Salt, kde sa stavilo na nenáročnú, priam hlúpu zábavu, čo v prípade filmu s Ginou Carano vonkoncom neplatí. Tento "ženský" thriller má gule a nielen preto, že dokáže vymlátiť z mužského osadenstva dušu. Hoci tie jej ťahy sú úžasné a veľmi dobre sa na ne díva. Ide o vcelku jednoduchý príbeh, ktorý chvíľu umne pracuje s dvomi dejovými rovinami, potom sme až do konca svedkami reálneho honu na vládnu agentku, ktorá sa dostala do veľkých problémov. Hlavná idea mohla byť prepracovanejšia, ale vonkoncom to nevadilo. Haywire zrejme neurobí dieru do sveta, ale je výborne natočený, dostatočne akčný, má úžasnú hudbu a sexi predstaviteľku, ktorá nezmizne celý film z plátna. ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)