Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Cappuccino

Oskara v kategórii "Najlepší film roka" síce The Descendants nezískajú (Boh chráň keby získali..), ale zopár ocennení za herecké výkony a scenár si vo všetkých soškových ceremóniach, zahraničných aj amerických, určite zaslúžia! Jedná sa o drama, ktoré si svoje slabé stránky jasne uvedomuje a o to viac sa ich snaží zakryť a nahradiť sympatickým, hereckým obsadením, medzi ktorým funguje potrebná chémia, krásnym prostredím Havaja, niektorými zapamätania hodnými scénkami a celkovo príjemným pôsobením na jemné srdce diváka. __ VIAC TU ()

kingik

Clooney svojí aurou utáhne i slabší chvilky filmu a není jich zrovna málo. Předně film trvá téměř dvě hodiny a to je opravdu zbytečně přes limit. Skončit tahle rodinná tragikomedie o půl hodiny dříve nic by se nestalo a jen by to pomohlo lépe vstřebat rozháraný a poměrně plytký dějový koncept. Clooney hraje Matta Kinga, právníka z Havaje vlastnícího cenné pozemky po původních předcích a ve druhém sledu, pro film podstatnějším, hraje paroháče pátrajícím dobrou polovinu stopáže po údajném milenci své v komatu ležící ženy do kterého upadla po nehodě na člunu a ze kterého už se neprobere. Matt zůstal na všechno sám, má dvě dcery, z nichž s tou starší si nemilosrdně cloumají hormony, a navíc se musí vyrovnat s nevěrou své tolik milované ženy a je skoro urážka Georgova ega, že tvůrci do role milence vybrali Matthewa Lillarda. Která žena by asi zahla s Lillardem když má za manžela Clooneyho. A takových nevěrohodných situací se ve filmu řeší víc. Všichni přece víme jak je Clooney uznávaný herec a asi těžko překvapí jeho skvělá herecký výkon. A nejen on se postaral o zdárný průběh veskrze obyčejného filmu. Mladá Shailene Woodley na sebe rolí starší dcery rovněž upozornila i když na 17letou dívku, kterou představovala, rozhodně nevypadala. A ve vedlejší roli podal asi nejreálnější výkon veterán Robert Foster a Beau Bridges. Film na jedno podívání. Už se k němu nikdy nevrátím, ale opět se mně potvrdilo jak kritici zbytečně přechvalují v podstatě standardní film co má do dramatu hodně daleko a o komedii se jen tak otře jako ryba o plavce v průzračném karibském moři. Loučím se havajským pozdravem "Maloha" nebo jak to bylo. 60% ()

sochoking

Oscarová noc sa blíži a ja som zistil, že okrem Pracháčových gulí som nič iné nominované nevidel a tak som si pustil Potomkov. ( By ma zaujímalo, ktorý falus vymyslel, že Deti moje?! ) . A tak sa pýtam : s tým chujkom Sidom, ktorý tam bol ako piate koleso u voza, skutočne toto je nominované za najlepší film roku ?! ()

Payushka

Pryč jsou doby, kdy šarmantní Danny Ocean vykrádal casino. George Clooney si oblékl květovanou košili a notně zvážněl. Stal se z něj takový ten taťula, který má nějaké mouchy, ale všechny vaše patnáctileté kamarádky jsou do něj platonicky zamilované. Škoda jen, že když si ho ve filmu pomyslně vyškrtnete, už nic moc zajímavého nezbude. ()

dr.horrible

Payne opäť nesklamal a Clooney už asi ani sklamať nedokáže. Veľmi silný ľudský film, s vynikajúcimi vedľajšími postavami a precíznym gradovaním deja, humoru, aj diváckych očakávaní. 90% ()

Šakal

Skákal pes přes oves přes zelenou louku......Říkáte si, že jsem se definitivně pomátl?! To již dávno, nicméně tímto jsem chtěl pouze říci (poukázat na to), že to, co je milé a hodno obdivu u 4 letého děcka, působí (jemně řečeno) poněkud rozpačitě u renomovaného herce (režiséra). The Descendants jsou dalším potvrzením (si) faktu, že tato (apod. témata) za velkou louži nepatří, čti neumí je (všechna čest všem vyjímkám). Chtělo by to mít „koberečkové“ ambice a jít cestou „nezávisláku“, zůstává však u tuctové (mainstreamové) (pod)průměrnosti. Víc se mi ani nechce rozepisovat, snad s dovětkem, že osobně by mě ani nepřekvapilo, kdyby to (alespoň v nějaké kategorii) cinklo. Pouze by to podtrhlo zaoceánský pohled na dané téma. Na jedno ocenění však snímek aspiruje (to bych mu zase křivdil). NEJotravnější a NEJnepřirozenější (to včetně napsaných replik a následného podání) s dovětkem: nikdy bych si nepomyslel, že tato slova vyřknu zrovna ve spojení s G. Clooneym, ale tohle bylo scénáristické, režijní a hudební Waterloo, jehož 70min sledování mě stálo 5 let života. Na zbytek jsem neměl dostatek sil. Zase tak otrlej (jak jsem zjistil) nejsem! Když už si někdo (kdokoliv) k zfilmování vybere takovéto téma, musí zákonitě počítat s tím, že jeho snímek bude podroben nejednomu zevrubnému srovnávání. O to víc záleží na následném zpracování. A výsledek? Tentokrát bych si vypomohl názvem jiného snímku. Georgi (resp. Sašo) vypadá to, že jste (v tomto případě) byli http://www.csfd.cz/film/32453-u-konce-s-dechem/ Typický příklad toho, jak nenaložit s daným tématem a polehčující okolností nemůže být ani fakt, že mnohé tvůrce by daná látka sváděla k (ještě) většímu patetizování (když pominu samotnou skutečnost, že to není hlavní úskalí snímku). WTF, to má být jako omluva (čti alibi)?! P.s. upřímně řečeno, snímku dvakrát nepomáhá ani skutečnost, že je zasazen do „prosluněnných palmových pláží“. Při těch „překrásných záběrech na místní krajinu (stejně jako srdceryvných scénách (roz)loučení se protknutých libozvučným vybrnkáváním“) jsem si více než jen pohrával s myšlenkou prohnat si kulku hlavou (resp. vydloubnout oči a propíchnout ušní bubínky). Ne, nejsem cynik, nechám se občas dojmout, ale ne za každou cenu! Anebo možná jsem.... Sašo, zkus se (propříště) zavřít (min na měsíc) doma a jako „studijní mat.“ stále dokola sjíždět http://www.csfd.cz/film/253275-biutiful/ či http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ Třeba potom natočíš (znovu) i něco podobného jako hořkosladkou http://www.csfd.cz/film/134519-bokovka/ ze života nebo Ti definitivně jebne a dočkáme se třebas žánrové lahůdky ve stylu Roba Zombie(ho). Ať tak či tak, v obouch případech to (pro nás diváky) bude výhra! P.p.s. zajímalo by mě, zda i knižní předloha dosahovala „vysoké kvality“ filmového zprac. nebo se chybička vloudila až při následném nešťastném zásahu scénáristického dua Saša Payne – J. Rash. Něco mi ale říká, že pídít se potom (tentokrát) raději nebudu..... ()

Sobis87

Tenhle film, ve které George Clooney znamenitě hraje George Clooneho, který bydlí na Hawaji, má velký majetek, nevěrnou manželku v kómatu a musí se sám starat o dvě dcery, se tak moc snaží tvářit opravdově a pravdivě, ale ve skutečnosti je to jen povrchní kalkul opíjející diváky "indie" momentkami a rádoby pohodovou hawajskou hudbou, která mě už po dvaceti minutách - s prominutím - pěkně sr*la. Nakonec jediné, co tu působí opravdově, je stále bledší a zpustlejší tělesná schránka hrdinovy manželky ve vegetativním stavu a přirozená krása Shailene Woodley. Děti moje pro mě představují jakýsi opak Iñárrituova Biutiful, který byl skrz naskrz tíživý, nekompromisní a syrový (a vynikající). S problémy se tam šlo tzv. až na dřeň a dokázaly postavy opravdu potápit, kdežto v Payneově filmu si na konci zdá, že stačí udělat pár idealistických gest, sednout si s dětmi na gauč k televizi, dát si zmrzku a všechno je zase fajn...bulšit. ()

IQ Tiqe

Příběh má svoje kouzlo, svým způsobem se mi líbil, ale na můj vkus měl až moc uspávací tempo. Ze Shailene něco bude. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba ** | humor – | akce – | napětí – | pustil bych si znovu ** ()

Jordan

alexandra payne-a mám rád, mám rád jeho filmy, páči sa mi, aké témy vyberá a ako k nim pristupuje, nesmierne sa mi páči, ako stavia situácie, aj to, aké situácie vyberá, úplne najviac sa mi páči, ako obsadzuje svoje filmy a ako pracuje s hercami a pri tomto filme, až na to, že ja by som poslednú štvrťhodinku ešte trochu ubral (aj keď na túto tému a na to, že je to hollywood, je to AJ TAK veľmi umiernené a odpatetizované, predsa len trošku, trošičku...), som úplne spokojný ()

Anderton

Nebudem The descendants vyčítať, že z príbehu, ktorý by mohol byť slušnou psychologickou depresívnou drámou, urobili jeho tvorcovia variáciu na české "tragikomedie ze života". A to z dôvodu, že sa odohráva na Havaji. Z tohto prenádherného prostredia chceme predsa nasávať jeho príjemnú atmosféru a kľud. Film o koreňoch a stratách, o tom, že ak strácam jednu milovanú vec, tak sa nemôžem vzdať aj tej ďaľšej, svojim spôsobom ešte dôležitejšej. Jeden krásny symbolický moment pri konci filmu na loďke, ktorý ale nemôžem spomenúť, pretože by to bol spoiler. Film z nezávislej vlny, ktorá zahrňuje Bokovku, Little Miss Sunshine, alebo Deti sú v pohode. I keď už v starostlivej hollywoodskej opatere. ()

Dzeyna

Krásný příběh plný emocí a toho pravého ze života. Rozhodně bych ho nezařadila mezi žánr komedie, jelikož je to celé spíše smutné a nic moc vtipného jsem tady nezachytila. Vynikající příběh a celý děj je skvěle vymyšlen, postavy se vážně hodně hodí do svých rolí, George Clooney se vžil do své role jak nejvíce mohl, akorát bych ho tolik nezabírala z dálky když běží, jelikož je celkem komický. Ale co mě vážně hodně překvapilo, byl výkon mladé Shailene Woodley, z počátku mi přišla tak trochu odporná ve svém chování, ale postupem času se měnila ve skvělou a krásnou dívku. Co dodat, Hawai, slunce, nevěra, smrt a nakonec jsou spokojení všichni, pro mě hodně silný snímek. ()

teutates

Já tady ty citové vyděračky strašně špatně snáším, mi to neděla dobře. A už vůbec, když pak někoho na něco nominují, hrozné. Já sem citlivý člověk a co je moc, to je moc. Nejsem z kamene, opravdu, no na pohádky sem už starý kozel. 4/10 ()

Dalda

Nemastný, neslaný, ničím nezajímavý film. Někdo možná ocenil George Clooneyho, ale pro mě byl celý tento film zklamáním. ()

Slartibarkfast

Nešťastně utahaný film, který jsem vnímal jen tak napůl, protože jsem u něj málem usnul. Co jsem si z něj odnesl, jsem prakticky zapomněl už při psaní tohoto komentáře, takže zřejmě žádná pecka. Určitě tlačí na city, jelikož je spojen s umíráním, lidskými chybami a podobně. Zkrátka takový ten srdcebolný kus obyčejné poctivé rodinné tragédie, která však nakonec dobře dopadne, v rámci možností, takže je to vlastně v pořádku. Rozhodně to však není nic uslzeného, u čeho by průměrně citlivý humanoid ufrkával do kapesníčku. Spíš z toho čiší takový ten sterilní odstup lékař - pacient. Příjemný Clooney, než se z něj stal rytíř v reklamně na kávu, a okouzlující Woodleyová, než se z ní stala oplácaná likvidátorka dětských spolubojovníků, to nakonec vytlačili na průměr. Jinak ta ocenění a nominace vůbec nechápu, zřejmě slabší rok. 50% ()

Tomco

Režisér výborného Schmidta a Bokovky s Clooneym na vlečke nemohol sklamať. Film o niečom a s niečím. Také mám rád. 80% ()

Rocky62

George Clooney si znovu oblékl kabát Ryana Binghama a i v tomto nepřílíš komediálním a vtíravém dramatu mu tento sobecký charakter padl jako ulitý. Snímek sází na sociální hodnoty a na místo zábavy se snaží divákovi vnutit zásady cti mezi rodinnými vztahy. Prostor pro humor je využit otřepanými fórky, které mnohdy sklouzávají do trapnosti. Nedostatky vcelku efektně kompenzují některé napjaté situace a velmi přesvědčivé herecké kreace ( Clooney, kráska Woodley ). Patrně film oplývá nějakým myšlenkovým přesahem, nicméně po zcela průměrném prvním dojmu, ho nemám nutkání hledat. Za mě 65% ()

dopitak

Blbost, co tvrdí POMO, protože tenhle film dělá Havaj, a nic než Havaj. Líbil se mi soundtrack, který byl na první pohled hrozně výstřední, ale ke konci jsem se přistihl, že si ho v některých momentech přeju, aby už zase začal zpívat, když se moc tlačilo na pilu. Líbil se mi Clooney, přestože si nemyslím, že by měl dostat Oscara, a samozřejmě i Shailene Woodley. Vtipná byla postava dědečka Scotta (Robert Forster) a jakbysmet Matthew Lillarda, který si tohohle padoucha určitě dá za rámeček. U některých situací jsem se ale odporem otřásal, veskrze šlo o všechna hollywodská filmařská klišé. ()

iamek

Mnoho povyku pro nic. Čekal jsem dojemný příběh a kvalitní drama. Místo toho jsem viděl nudný, klasický a hlavně ohranný příběh a tím pádem The descendants je pro mně průměrné drama, které je divatelné jen díky fantastickému hereckému výkonu George Cloneyho a jeho dvou dětí. ()

klerik

Od kedy sa Clooney pustil do malých nenápadných filmov (SOLARIS, MICHAEL CLAYTON, AMERIČAN, LIETAM V TOM), mám ho celkom rád. Lenže Deti moje je možno až príliš nekonfliktným filmom. Kolísanie medzi úsmevným rodinným filmom a drámou je fajn, ale napríklad poodbne ladené VŠETCI SÚ V POHODE malo priamejší ťah na bránku. Je úžasné ako si Shailene Woodley dokáže ukradnúť film pre seba, ale pevne verím, že to dokáže aj v silnejšom príbehu... ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)